Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

határozott idejű szerződés, felmondás

okkati (törölt felhasználó) #   2018.08.02. 08:58
A sztorim folytatása: Mivel 2018.július 24-én munkáltatóm (kormányhivatal) visszavonta a korábbi kinevezés módosításom ill. visszamenőlegesen 2018. június 30-val (előző határozott idejű kinevezésem vége) megszüntette a jogviszonyom küldött egy nyilatkozot melyet aláírva vissza kellett volna küldnem. A nyilatkozat arról szól, hogy a kinevezés visszavonását elfogadom. Ezt természetesen nem tettem meg, a Közszolgálati Döntőbizottsághoz fordultam panasszal, erről a munkáltatót is értesítettem. Közben a táppénz iránti kérelmem is visszautasíításra került jogosultság hiányában. Még élő jogviszonnyal ill. kinevezéssel 2018. július 4-6-ig szóló időszakra táppénzes papírt adtam le. Mai napon postai úton megérkeztek az elszámoló lapok, melyet aláírva vissza kellene küldenem. Elszámolólap II. a következőt tartalmazza 2018. 07. 24. nappal bezárólag ismert utolsó munkából való távolmaradás a tárgyévben és innentől távollét oka -, jelentett időszak
  • és aláírva a hivatal részéről. Most akkor mi van????
nonolet # e-mail 2018.07.24. 22:08

SŐT ki is nevezték...

"(kaptam 2018.júl.2-án és arról szól, hogy kinevezésem meghosszabbításra került 2018.12.31-ig)."

ÉS

3 hétig élt a jogviszonya!!! hivatalosan is

"(kaptam 2018.07.24-én, mely arról szól, hogy a júl. 2-án kapott kinevezés módosítást visszavonja)."

Most akkor?

nonolet # e-mail 2018.07.24. 21:51

KBS

Ha egyszer bejárt melózni, akkor azt valamiként rendezni kell...

Hisz de facto munkaviszonyban van az első plusz naptól kezdve a munkáltató tudomásával.

Sőt a munkáltató ígérete alapján!
Amiről írása is van... ráadásul.

okkati (törölt felhasználó) #   2018.07.24. 18:32

A következő iratok birtokában vagyok a mai napon:
Kinevezés módosítás állami szolgálati jogviszonyban (kaptam 2018.júl.2-án és arról szól, hogy kinevezésem meghosszabbításra került 2018.12.31-ig).
Kinevezés módosítás állami szolgálati jogviszonyban
(kaptam 2018.07.24-én, mely arról szól, hogy a júl. 2-án kapott kinevezés módosítást visszavonja).
Kinevezés módosítás állami szolgálati jogviszonyban
(kaptam 2018.07.24-én, mely arról szól, hogy állami szolgálati jogviszony 2018.06.30-án a kinevezésben foglalt határozott idő lejárta miatt 2018.06.30-án megszünik).

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.07.24. 17:12

(Ez azért nem ilyen egyértelmű. A korábbi Mt. expressis verbis szabálya az új Mt.-ből kimaradt, és vitatott, miért. Nem beszélve arról, hogy a kérdező jó eséllyel nem is tartozik az Mt. hatálya alá, és csak pongyola szóhasználat miatt ír munkaszerződést kinevezés helyett.)

www.kbs-ugyved.hu

nonolet # e-mail 2018.07.24. 16:39

Ez eddig a múlt lepapírozása.

Azonban mivel TÉNY, hogy TOVÁBB dolgoztál (és dolgozol?) ÉL a határozatlanná változott munkaviszonyod, amire muszáj lesz új a papírt írniuk.
(ehhez ragaszkodj is, ha nem megy magától a dolog)

Aztán majd fel is mondhatják persze az újat...

okkati (törölt felhasználó) #   2018.07.24. 16:34

nonolet ma (ügyfélkapun keresztül reggel 8.45-kor) megkaptam az új kinevezés módosításom, ami visszavonja a munkaviszony meghosszabbítását és megkaptam a munkaszerződésem 2018.06.30-i dátummal (előző szerződésem lejárta) megszünését.

nonolet # e-mail 2018.07.24. 13:19

Már írtam 1X ...

Írásban!!!
-
Kérd az élő munkaviszonyod írásba foglalását.
Hisz az a "tovább dolgozás"-sal létrejött, jogfolytonosan.
-

Azaz most van egy élő határozatlan idejű jogviszonyod.

okkati (törölt felhasználó) #   2018.07.24. 07:03
Kovács_Béla_Sándor és nonolet, köszönöm a válaszokat, én természetesen dolgozni szerettem volna, jó munkahelyi légkörben, a szakmámnak megfelelő feladatom volt itt. Ezek után viszont elbizonytalanodtam. Igen van írásban egy 2018. december 31-ig szóló kinevezés módosításom, bár kilépő papírokat még mindig nem kaptam, de az ügyfélkapum szerint
  • tegnap délután óta - visszamenőleg 2018.06.30-ával (ez előző szerződésem eddig szólt) megszünt a munkaviszonyom. Azóta eltelt több mint 3 hét, közben dolgoztam is ugyanott, ugyanazt, aztán táppénzen is voltam. Papírok hiányában sehol nem vagyok regisztrálva erre a 3 hétre és még jövedelempótló támogatást sem kapok.
Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.07.23. 20:20

Kicsit zavaros. Most akkor van írásbeli hosszabbítás vagy nincs?

www.kbs-ugyved.hu

nonolet # e-mail 2018.07.23. 19:47

TE MIT szeretnél?
Mi lenne a jó neked?

okkati (törölt felhasználó) #   2018.07.23. 19:32

Kovács_Béla_Sándor Délutánra felpörögtek az események, bár írásbeli dokumentumot még mindig nem kaptam, de az ügyfélkapumon a munkaviszonyom délután 5 óra megszünt méghozzá 2018.06.30-án azaz a szerződésem lejártakor. Igaz, hogy azóta 23 nap telt el. Írásban, hogy tovább tudjak lépni még mindig semmi.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.07.23. 17:22

szóban tájékoztattak a munkaszerződés meghosszabbításáról , amit írásban is megkaptam pár nap múlva.

Akkor mi a probléma? Mi kell még?

www.kbs-ugyved.hu

okkati (törölt felhasználó) #   2018.07.23. 16:02

Nonolet 2018.12.31-ig hosszabbították meg a szerződésem. Ügyfélkapun ebben a pillanatban is látom, hogy él a munkaviszonyom:

5113 20161101 20171117
20171120 20171231
KORMÁNYHIVATAL 3910 20180101

nonolet # e-mail 2018.07.23. 15:34

Ráadásul immár "határozatlan idejű" munkaviszonyként...

Amit ugye nem sima ügy felmondani.

nonolet # e-mail 2018.07.23. 15:31

Kérd az élő munkaviszonyod írásba foglalását.

Hisz az a "tovább dolgozás"-sal létrejött, jogfolytonosan.

okkati (törölt felhasználó) #   2018.07.23. 14:57

Kormányhivatalban dolgoztam határozott idejű munkaszerződéssel mely 2018.június 30-án lejárt. Még júniusban szóban tájékoztattak a munkaszerződés meghosszabbításáról amit írásban is megkaptam pár nap múlva. Ennek megfelelően július 2-án és 3-án is dolgoztam, majd a nap végén telefonon a megyei főosztályvezető arról tájékoztatott, hogy mégsem engedélyezték a szerződésem meghosszabbítását és már adott időpontban sem lehettem volna ott a hivatalban. Július 4-13-ig táppénzes állományba vett a háziorvosom, amit felettesemmel közöltem is. Munkahelyemről semmiféle megkeresést, felmondást, kilépő papírt nem kaptam, a nyilvántartási rendszer szerint a munkaviszonyom "élő". Az elmúlt héten emailben fordultam a járási hivatal vezetőjéhez, de megkeresésemre továbbra sem történt semmiféle reakció. Mit tehetek?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.07.16. 15:19

És a munkaviszonyod sem szűnt meg táppénz közben. :) Maradjon is így!

www.kbs-ugyved.hu

Nytyke # e-mail 2018.07.16. 15:15

Kedves Kovács_Béla_Sándor köszönöm szépen! Látszik, hogy nem szoktam táppénzre menni :)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.07.15. 20:41

Nincs már passzív táppénz. Évek óta nincs.

www.kbs-ugyved.hu

nonolet # e-mail 2018.07.15. 19:49

El.

Nytyke # e-mail 2018.07.15. 19:48

Sziasztok!

Határozott idejű szerződésem lejár néhány hét múlva, sajnos nem hosszabítják meg. Kérdésem, hogy egészségügyi problémáimmal el tudok e menni passzív táppénzre, ha a doki még a szerződés lejárta előtt vesz táppénzre. Vagy azzal, hogy lejár a szerződés, megszűnik a biztosítotti jogviszonyom, és ezáltal a táppénz is?

Köszönöm a segítséget előre is.

nonolet # e-mail 2018.07.07. 14:56

panther76

1.
A munkáltatói jogkör gyakorlójának címezve.
(benne van a szerződésedben, hogy ki az)
ÍRÁSBAN add be a szándékod a munkáltatónak,
"Munkaviszony megszüntetése KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL"
címmel és mondjuk 30 napos még maradást vállalva.

Aztán kiderül a válasz...

2.
Ha nem megy a közös megegyezés, akkor megfontolod, hogy:
felmondasz egyoldalúan, szerződést szegve, mondjuk 30 napos határidővel.

Ekkor elvben kártérítési igénnyel léphet fel a munkaadó.
Azaz beperelhet....

Eseteben azonban ez nem tartom valószínűnek, mert

• eleve adsz 30 nap felkészülést, nem csak úgy lelépsz azonnal
  • a munkaköröd nem olyan, amivel nagy kárt lehet okozni, ha nem mész be melózni

Ha mégis beperel és nyer, akkor se tud komoly kárösszeget rád verni, mivel az korlátozott a Mt. alapján, tudtommal.
Amit mégis, azt meg párhavi többlet béredből kifizeted...
(vélhetően)

Összességében, ha 1 hónapos felmondással, egyoldalúan lelépsz akkor se érzek túl nagy kockázatot.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.07.07. 14:34

(Egy ígéretből nagyon könnyen lehet szerződés.)

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef # e-mail 2018.07.07. 14:17

panther,

hát ez tényleg nem sok. Aláírtál egy szerződést, azt kell betartani. Nem csak neked : a munkáltatónak is. Bele van írva a bérrendezés? Nincs. Akkor smafu sajnos.

Kezdj el úgy dolgozni, amit a szerződésed előír, ahogy a törvények előírják. (gyk: szellőztetés nélkül el se kezded a munkát, azt csináld, amire szerződtél, ne mást, hacsak nincs írásbeli utasítás, mert az szinte biztos benne van a szerződésedben, hogy aszerint is kell). De csak ha biztos vagy az igazadban, különben csak jobban pofáraesel.

Sajnos a szerződés ilyen dolog. Be kell tartani, ellentétben az ígéretekkel.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.