Közalkalmazott, felmondás


pzs21 # 2015.12.10. 16:18

Tisztelt Szakértő!

Szeretném megkérdezni,hogy kormánytisztviselőként dolgozom egy cégnél. Beadtam a felmondásomat de közben lebetegedtem. Azt szeretném megkérdezni, hogy a betegállomány bele-e számít a felmondási időbe? A felmondási időm 2 hónap.

Köszönettel, várom válaszát.

brünhilda92 # 2015.11.02. 19:40

Tisztelt Fórumozók! Köztisztviselő lemondott szóban,majd egy hét múlva visszavonta. A lemondásáról-tudtával- hangfelvétel készült. Szerintetek most akkor lemondott? A Kjt-ben nem találom a jogszabályt, ami a munkavállaló oldaláról az írásbeliséget kikötné.

Immaculata # 2015.09.21. 05:06

Mammita

A tagdíj nem fizetése miatti kizárás csak lehetőség. Úgy látszik, hogy nem éltek vele.

Immaculata # 2015.09.21. 05:05

kismama2015

A szerződésedet megszüntethetik a határozott idő lejártával. Amennyiben nem változtatják határozatlanná, vagy nem kötnének veled újabbat, akkor munkaügyi bírósághoz fordulhatsz, mert a szerződésedet határozatlanná kellett volna változtatniuk. Ezt hívják joggal való visszaélésnek.

Immaculata # 2015.09.21. 05:01

Próbálj meg közös megegyezéssel eljönni.

kingus2 # 2015.09.17. 09:41

Tisztelt Szakértők! Közalkalmazotti jogviszonyomat szeretném lemondani, de az új munkahelyen csak egy hónapig tudnának rám várni. Kérdésem az lenne, van-e bármilyen lehetőségem elkerülni a két hónapos lemondási időt? Valahol olvastam, hogy kártérítést fizettethetnek velem, de ez pontosan hogy működik?
Segítségüket előre is megköszönve, üdvözlettel:
Kingus

kismama2015 # 2015.09.07. 07:27

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi ügyben szeretnék segítséget kérni:

Több mint két éve dolgozom, a munkahelyemen, azonban mindig csak határozott idejű szerződést kapok. 2015. dec. 31-ig van jelenleg meghosszabbítva a szerződésem, 2016. júliusában lenne 3 éves munkaviszonyom a cégnél, akkor kapnék határozatlan idejű szerződést. Azonban közben állapotos lettem, jelenleg 10 hetes terhes vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy emiatt decemberben, megszüntethetik-e a munkaviszonyomat? Ha van rá mód biztosan meg fogják szüntetni. Március végére vagyok kiírva, érdekelne, hogy ilyenkor milyen lehetőségeim vannak? jogosult leszek-e ennek ellenére a terhességi ellátásokra? Esetleg arra a 3-4 hónapra el tudok-e menni munkanélkülire, vagy táppénzre?

A válaszokat előre is köszönöm!

Mammita # 2015.09.07. 05:21

Jó reggelt! Nem tudom,hogy j helyre írom-e a kérdésem,de hátha.
4 éve nem dolgozom,előtte kórházi ápolónő voltam.MESZK tagságot csak a kilépés előtti 6 hónapban igényeltem,amiről igazából nem is tudtam,hogy megkaptam-e vagy sem,hisz semmi levelet vagy értesítést tőlük nem kaptam.Aztán most pár napja kaptam tőlük egy levelet,hogy 29 ezer tagdíj tartozásom van(ez a 4 évi tagdíj).Viszont én a MESZK szabályzatban megtaláltam,hogy 6 havi tagdíj nem fizetés után megszűnik a tagság.Most akkor ez,hogy lehet? Vagy mit tudok tenni? Hisz elvileg akkor most ők mulasztottak,hogy nem töröltek,vagy nem? Ha tud valaki segíteni,megköszönöm :)

Lyonee # 2015.09.06. 18:21

Annyit hozzátennék, hogy a nyugdíjkorhatárt betöltött dolgozónak indoklás nélkül felmondhatnak. Januárnál előbb nem mondhatnak fel az óvónőnek, onnét indul a felmentési idő, ami akár 8 hónap is lehet. Az önkormányzatok által fenntartott óvodákra nem vonatkozik a "1700/2012. (XII. 29.) Korm. határozat a közszférában alkalmazandó nyugdíjpolitikai elvekről". Mégis több helyen végrehajtják, hisz a a nyugdíjkorhatárt betöltött közalkalmazottat indoklás nélkül felmenthetik.

Immaculata # 2015.09.06. 17:18

Bármeddig lehet foglalkoztatni, nincs korhatárhoz kötve. Vezető beosztású nem dolgozhat 65 év után vezetői állásban.
Közalkalmazottként az óvó néninek választania kell, hogy a fizetését, vagy a nyugdíját választja. Ha marad, a nyugdíjáról le kell mondania arra a időre, amíg foglalkoztatásban van.

Zami # 2015.09.06. 16:26

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi ügyben szeretnék segítséget kérni:
Hőn szeretett óvónéninket nyugdíjaztatni szeretné a 2 napja kinevezett vezető óvónő és a hivatal ( óvónénink, januárban tölti be az öregségi nyugdíjkorhatárt majd csak, de mi szülők és ő is szeretné ha maradhatna és végigvinné nagycsoportosainkat).
Azt hallottam, hogy ha valaki nem szeretne nyugdíjba menni akkor 65 éves koráig ezt megteheti, igaz ez?! Van erre esetleg olyan határozat ami ezt le is írja?! Meg szeretnénk mutatni a vezető óvónőnek, mert lehet ő ezt nem tudja?!
Köszönet előre is

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.04. 16:54

Na, ez az opció pont nem áll nyitva.

rozsika101 # 2015.09.04. 14:51

T. ügyvéd Ur.Igen megfordult a fejemben hogy hátha elmehetnék nyugdujba ,van-e erre lehetőség hogy elmehessek ilyen esetben Rózsika 101

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.04. 09:49

Továbbra sem értem a problémádat. Szerintem egy közalkalmazottnak sem nehezebb megszüntetni a munkaviszonyát mint egy Mt. szerinti munkavállalónak.
Ha esetleg a végkielégítés meg a felmondási idő miatta aggódsz, az is fölösleges, ez tipikus munkaügyi jogutódlás, ha az új munkáltató felmond, pont arra a juttatásra leszel jogosult, mint amit akkor kapsz, mint amit most kapnál.
Nem akarsz tovább dolgozni ugyanott, ugyanazokkal a feltételekkel?

rozsika101 # 2015.09.04. 08:31

T. Ugyvéd Ur. Igen erről van szó, hogy nem szünik meg a jogviszony, csak nem leszek közalkalmazott.Ha átvisznek valamilyen kft, vagy kht -ba akkor, onnan nagyon könyen el tudnak küldeni,Ők azt mondják nem változik semmi, de szerintem változás lessz.Ilyen esetben a védett kor jelent-e valamit, nekem az is jó volna ha el tudnék menni nyugdijba, ezek fenálló lehetőségek, vagy seemit nem lehet tenni ?Ez lett volna a kérdésem Rózsika 101

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.04. 05:09

Rozsika, mi a problémád? Ha nem akarod, nem szűnik meg a foglalkoztatási jogviszonyod, csak már nem közalkalmazott leszel.

(Kht-t már nem lehet létrehozni, és biztos vagyok benne, hogy senki nem kéri tőletek, hogy gazdasági társaságba belépjetek.)

rozsika101 # 2015.09.03. 20:57

Tisztelt Szakértő. Egy patinás egyetemen dolgozom közalkalmazottként.Az üzemeltetésben dolgozom.1 éve kineveztek hozzánk is kancellart,aki átvette az összes munkáltatói jogokat.Ezen az egyetemen még gondnokság volt aki üzelemtette az egyetemet.A kancellár a takaritónöknek már október elsejétől megszünteti a közalkalmazotti jogviszonyát, és egy ugynevezett KHT - vinné át öket,de ugynéz ki hogy az összes kisegitő személyzetnek is megszünteti a közalkalmazotti jogviszonyat.Választani kell vagy belép a kht-be de akkor nincs végkielégités.Az volna a kérdésem, megteheti-e ezt. Én 1954 születésü nö vagyok sajnos 2017-be tudok elmenni nyugdijba, mert a 40 éves nyugdijhoz kevés az alkalmazotti évem.Durván 2 év mulva mehetnék el nyugdijba.Ilyen esetben is megszüntetheti a közalkalmazotti jogviszonyt,illetve van e arra lehetőség, hogy nyugdijbaengedjenek.A másik kérdésem még az volna ebben az esetben van -e védett kor,mert ugytudom a nyugdijbavonulás elött 5 évvel van védett kor,és ebben az esetben mit jelent? A választ előre is köszönöm Rózsika 101

Ané Jutka # 2015.07.11. 09:57

Tisztelt Szakértők!
Kérdezni szeretnék, mert a munkáltatóm folyamatosan ködösít. 27 éve vagyok közalkalmazott (óvónő) áthelyezéssel 1990-ben kerültem jelenlegi munkahelyemre, és úgy néz ki, hogy szeptembertől megszűnik a jogviszonyom, létszámleépítés miatt!(A gyerekek csökkenő létszáma miatt egy csoportos óvodák leszünk, s ez az oka az elbocsátásnak. )

Az alábbi kérdéseim lennének:

  • Mennyi a felmondási idő, ha felmondanak nekem?
  • Mennyi végkielégítés jár?
  • Jár-e szabadság a felmondási idő alatt?
  • Mennyi az éves szabadságkeretem, mert eddig 48 nap volt, amit most levettek 32 napra!(Augusztus 31-ig ennyi jár, s ezen felül a főnököm szerint nem jár több, ha szeptember 1-től felmondanak.)

Köszönöm megtisztelő válaszát!

Jutka

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.10. 05:53

68. § (2) a)

A régiben pont nem volt ilyen szabály.

Ranna # 2015.07.10. 05:44

Esetleg egy jogszabályi hivatkozást még tudna nekem írni? A régi Mtvben megtaláltam, de az újban sehogy sem!

Ranna # 2015.07.09. 18:54

Köszönöm szépen ügyvéd úr! Ezt így magamtól nem találtam az Mtvben!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.09. 16:46

Közölni lehet a felmondást, de a felmondási idő nem kezdődhet el.

Ranna # 2015.07.09. 15:45

Közmunkásról van szó, ezt kihagytam

Ranna # 2015.07.09. 15:42

Tisztelt Szakértők! Az szeretném kérdezni,hogy munkáltató felmondhat e munkavállalónak amikor az táppénzen van? Valahol azt olvastam igen, de a Mtvben nem találok erről rendelkezést és alá kéne támasztanom jogszabályi hivatkozással ha lehetséges a felmondás. Válaszukat előre is köszönöm!

jodanyi # 2015.07.02. 19:30

Tisztelt Fórumtársak!
Az iskolánkat átvette az NGM. Más óraszámokkal dolgozik, így nem maradt nekem óra. A centrumhoz más városbeli iskola is tartozik. Ha ott tudnának órát adni, akkor el kell fogadnom. Vagy ez esetben esetleg csak közös megegyezésre számíthatok. Felmondásra és végkielgítésre nem?
A felmondási időbe beletartozik a nyári szabadság?
Segítségeteket előre is köszönöm!