Közalkalmazott, felmondás


calibra91 # 2018.02.22. 20:36

Sehogy, mert értetem a szó jelentését, köszönöm szépen! Arra lettem volna kíváncsi, hogy pl.: betegszabadság lenne-e a "jogellenes megoldás"

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.22. 20:33

Jogszabályba ütköző, nem legális... Hogy mondjam másképp?

calibra91 # 2018.02.22. 20:30

A jogellenes mit takar?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.22. 20:28

Jogellenesen megszüntetheted a jogviszonyt. Jogszerűen nemigen.

calibra91 # 2018.02.22. 20:18

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Közalkalmazott vagyok, rendvédelmi szervnél. Fél éves határozott idejű munkaszerződéssel, ami március 14-én jár le. Nem szeretnék ott dolgozni egy percet sem már! Milyen lehetőségeim vannak a határidő lejárta előtt eljönni azonnal?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.04. 19:18

Nem.

lopakodó # 2018.02.04. 18:18

Kedves Mindenki !
Állami tisztviselő vagyok,határozatlan szerződéssel, és felmondtam- azaz ugye lemondtam febr. 1-én. Két hónap a felmondási időm, ezt végig kell dolgoznom, egy napot se engednek el, ezt megmondták. Mi a helyzet, ha táppénzre megyek ? Ez kitolja a felmondási időt ? Vagy ha pl. elmegyek 1 hónap táppénzre, már csak egy hónapot kell dolgoznom ? Köszönöm szépen !

nonolet # 2018.01.24. 08:45

vepedro82

" mivel a gyerekek ellehetetlenítik a mindennapjaimat, "

Mondjuk ez esetben nem az állásodról kell lemondanod

Hanem a pedagógus pályáról!
Mert láthatóan alkalmatlan vagy rá...

nonolet # 2018.01.24. 08:43

Ninna

Alapvetően igen.
A helyettesítésre küldés létező és jogszerű dolog.

nonolet # 2018.01.24. 08:42

Kártérítés (kockázatának) árán, mivel nem tartod be a határozott időt, amire szerződtél.

Menj be tárgyalni és közös megegyezéssel távozz... ha tudsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.24. 06:51

Felmondhatok-e ez miatt rendkivüli felmondással?
Azt biztosan nem.

A kinevezés mit jelöl meg a munkavégzés helyeként? (Egyébként időben korlátosan lehet a kinevezéstől eltérően foglalkoztatni a közalkalmazottat.)

Ninna # 2018.01.23. 23:59

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
Kérdésem a következő lenne. Rendelőintézetben dolgozom több mint 5 éve közalkalmazottként asszisztens munkakörben szerződésem szerint ortopédián. Köteles vagyok-e elfogadni azt, hogy a munkáltató rendszeresen áttesz más osztályra, helyettesíteni ahol éppen nincs dolgozó, vagy ezt nem kell elfogadnom? Felmondhatok-e ez miatt rendkivüli felmondással?
Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.20. 12:57

a szabadságát is ki kell adni részére.
Legfeljebb hét napot, azt is csak akkor, ha legalább 15 nappal korábban kéri - és ha nem pedagógus. (A többit ki lehet adni, de nem kell.)

Immaculata # 2018.01.20. 11:43

Táppénzre is mehet és a szabadságát is ki kell adni részére.

mrbeno # 2018.01.18. 09:09

Kedves fórumozók!
Feleségem lemondott közalkalmazotti jogviszonyáról, valamint intézményvezetői pozíciójáról, mivel olyan körülményeket teremtett a fenntartó, amit nem tudott tovább vállalni.
Szeretné a tavalyról fennmaradt tizenegy, valamint az idei, időarányosan megjáró 8 nap szabadságát kivenni a felmentési idő végén.
Megtagadhatja-e ezt a munkáltató, illetve dönthet-e egyoldalúan úgy, hogy pénzben váltja meg a szabadságot?
Mehet-e feleségem jogszerűen táppénzre a felmentési idő alatt?
Válaszaikat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.20. 13:47

Közös megegyezésben szinte mindent lehet. Ha nem tudnak megegyezni minden feltételben, akkor nem lesz közös megegyezés.

ViziGabor # 2016.12.20. 12:32

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Párom munkaviszony közös megegyezéssel szűnik meg munkahelyén (önkormányzat). A 2017-es évi BKV bérlet árát ki akarják fizettetni vele, mert azt már megrendelte a hivatal. Ezt nem cafetéria -ként kapta volna, hanem azon felüli béren kívüli juttatásként.
Vissza adná (azaz át sem venné) de ezt nem engedik, az árát akarják kifizettetni vele.

Jogosan követelhetik rajta egy fel nem használt béren kívüli juttatás értékének megfizetését lemondásakor?

Előre is köszönöm segítségét

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.12. 11:39

Bocs, de nem vagyok személyügyes. :) Amennyire megfigyeltem, adnak egy igazolást az adóbevalláshoz, valamit a munkaviszony tartamáról, megszűnéséről...
Miért, elmaradt valami?

Jolán16 # 2016.12.12. 11:16

Kedves Kovács Béla Sándor!

Kormány tisztviselői jogviszony megszűnésekor mely dokumentumokat kell kézhez kapnom az utolsó munkanapon?
Előre is köszönöm a segítségét!
Tisztelettel!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.20. 12:45

Ez nem a beosztásra vonatkozik, hanem az álláshelyek számára.

Gina02 # 2016.11.20. 10:14

Tisztelt Kovács Béla Sándor Úr !
A törvény megvan sajna mi nem tudjuk értelmezni oly módon hogy ebbe nem leljük az éjszakára vonatkozó dolgokat,tehát osztályonként nálunk a 15 fő sincs meg kb 10-12 fővel dolgozunk.Ebből eddig 3 nappalos és 2 éjszakás volt most ugye ugy akarják hogy 2 nappalos és 1 éjszakás ...a többiekkel nem tudni mi lesz ...a súlyos értelmi fogytékosokat ellátoknál ha csoportonként irja a törvény a 4 fö gondozót és ugye törvény szerint egy csoportba 8 gondozott lehet akkor ez 48 főre levetitve megint csak nem állja meg nálunk a helyét ...nálunk nincsenek csoportok csak osztályok és 220 gondozott van összesen.Vegyesen kiskorú és nagykorú az osztályokon .. Bemásolom az erre vonatkozó törvényt remélem tud segiteni .
Köszönöm szépen! üdv Gina

1/2000.(1.7.)SzCsM rendelet 2.számu melléklete:

Ápoló, gondozó otthon
50 férőhelyre vetítve:

  • ápoló-gondozó

= kiskorúak ellátása esetén​20 fő
= felnőttkorúak ellátása esetén​15 fő
fejlesztő pedagógus​2 fő
szociális és mentálhigiénés munkatárs​1 fő
mozgásterapeuta (ajánlott létszám)​1 fő
foglalkoztatás szervező (ajánlott létszám)​1 fő
100 férőhelyenként:
szociális ügyintéző​1 fő

Súlyos fogyatékos személyeket ellátó csoport

  • osztályvezető (5 csoport irányítása)​1 fő
  • gyermekgondozó-ápoló vagy ápoló-gondozó​4 fő
  • mozgásterapeuta (ajánlott létszám)​napi 4 óra
  • pedagógus​1 fő

(3) A szociális intézményben az elhelyezést igénybe vevők egyéni gondozását tíz-húsz fős gondozási csoportok kialakításával végzik. A súlyos fogyatékos gyermekeket ellátó csoport maximális létszáma 8 fő. A súlyos fogyatékos gyermekeket ellátó csoportra a 2. számú mellékletben előírt szakmai létszámot az ápoló-gondozó létszám terhére, átcsoportosítással lehet biztosítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.20. 08:31

Elnézést kérek, fogalmam sincs milyen létszámokat ír elő jogszabály, így azt sem tudhatom, hogy a munkáltató jelentős mértékben megszegi-e valamely, a jogviszonyból eredő lényeges kötelezettségét. A felmondás jogszerűségének ugyanis az a feltétele.

Gina02 # 2016.11.19. 21:27

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
Munkahelyemen iszonyú állapotok uralkodnak,szociális intézményben dolgozom közalkalmazottként már 7 éve.1-én igazgató váltás történt . Az intézmény uj nevet kapott , de még új szerződést nem kaptunk .Súlyosan és középsúlyosan értelmi sérültek valamint sok ön és közveszélyes gondozottunk van .Eddig se voltunk sokan ,de most lehetetlen ellátni a feladatunkat mivel éjszakára egy nővért enged csak a 48 gondozott mellé nappal pedig 2 főt .Eddig nappal 3-4 fő éjszaka pedig 2-en voltunk .Felmondhatok e azonnali hatállyal és kötelezhet e a felmondási idö letöltésére és beirhatom e ,hogy ezen oknál fogva ,mivel nem vagyunk biztonságba nem tudom ellátni a feladatomat és nem vállalom mivel veszélynek vagyok kitéve
Előre is köszönöm szépen megtisztelő válaszát !
Üdvözlettel: Gina

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.07. 22:29

Így fel kell mondanom.
Le-.

végkielégítés szempontból bukom az itt töltött 9 évet.
Igen.

nem kell felmondás esetén végkielégítést adnia, de adhat.
Adhat, de akkor az már valójában közös megegyezés. Elvileg lehetséges, de egyrészt ezt egy intézményvezető a gyakorlatban nem szokta vállalni; másrészt a konkrét esetben a fizetés nélküli szabadságot sem engedélyezte, pedig az nem is kerülne neki pénzbe.

Jolán16 # 2016.11.07. 19:06

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
Kormánytisztviselőként dolgozom 9 éve. Jövő januárban 8 hónapra külföldre megyek nyelvet tanulni. Kértem, de nem kaptam fizetési nélküli szabadságra lehetőséget. Így fel kell mondanom.
Feltételezem, hogy végkielégítés szempontból bukom az itt töltött 9 évet.
Mivel hazatérést követően munkát kell keresnem, jó lenne ha lenne tartalékom.
Úgy tudom, a munkáltatónak nem kell felmondás esetén végkielégítést adnia, de adhat.
Mit gondol? Törekedhetek esetleg egy közös megegyezéssel való jogviszony megszüntetésre, melyben kérem a végkielégítés kifizetését?
Kicsi az esély, de érdekel hogy van e egyáltalán jogszabályi lehetősége?!
Nagyon köszönöm a segítségét! Üdvözlettel