Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Szerzödes nelküli munkavégzés! - Fekete munka elönyei és hátrányai.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.02.02. 12:15

Szerinted az, hogy mekkora a FE-d a vázolt leosztás mellett, jogi kérdés.
Egyébként pont ennek a becslése az igazi pókerban is a legbizonytalanabb számítások egyike; csak többezer közös leosztás statisztikáját ismerve lehet jó közelítéssel megmondani.

www.kbs-ugyved.hu

Drilluminati # e-mail 2017.02.02. 10:54

Igazából van pár cég által kiállított nevemre szóló papírom, ezeket majd hétvégén átnézem. Szerintem (laikusként) ezek érhetnek valamit egy esetleges tárgyaláson. Tanukkal tudnám bizonyítani, hogy ott dolgoztam, a céges levelezések nagyon nagy része az én nevem alatt ment ki. Egy esetleges tárgyalást azonban elkerülnék, mert időm sincs rá és tartók tőle, hogy a perköltségek is túlnőnének rajtam.

Ettől eltekintve beblöffölnék egy tárgyalás kilátásbahelyezését, egy perenkívüli ajánlattal.

A kérdés az, hogy ezzel kapcsolatban mik a jogi lehetőségek.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.02.02. 09:38

Azigaz. De miért ne indíthatna pert, ha neki az jobban tetszik?

www.kbs-ugyved.hu

Immaculata # e-mail 2017.02.02. 08:54

Drilluminati

Fizetési meghagyás kibocsátásával lehet kérni az elmaradt bért.

Immaculata # e-mail 2017.02.02. 08:51

Munkaügyi bíróságon pert indítasz a cég ellen.

Mi van?

drbjozsef # e-mail 2017.02.02. 07:44

Hogyne. Munkaügyi bíróságon pert indítasz a cég ellen.
Hogy értelme van-e? Nem túl valószínű, de ez sok mindentől függ.

Drilluminati # e-mail 2017.02.01. 20:59

Tisztelt Fórumozók!

A korábbi munkahelyemen egy éven keresztül álltam foglalkoztatottságban, feketén. A felmondásiidőm másfél hónaposra nyúlt, ezt az időt a volt munkáltatóm ki sem fizette. Ennek lassan már egy éve. Felmondani korábban is felmondtam, de azt a volt főnököm "elutasította", családfenntartóként pedig nem voltam nagyon abban a helyzetben, hogy érvényesítsem az akaratom. A munkaadóm felmondásom alatt többször megfenyegetett, hogy "elkaszálja" a szakmai karrierem, így méginkább kiszolgáltatott helyzetben éreztem magam, többek között ezért is nem léptem ezzel kapcsolatban semmit ez idáig, mert féltem. A túl óráim rendszeresek voltak, szabadságom nem volt.

A kérdésem, hogy érdemes-e ezzel foglalkoznom annak tudatában, hogy a főnököm csak "megbízott ügyvezető" volt és még ott létem alatt a céget eladta és új céget indított.
Lehet-e valamit ilyenkor tenni?

Köszönöm segítségüket, várom válaszukat!

zsibis # e-mail 2017.01.27. 11:57

Köszönöm a segítséget, akkor azt hiszem az ilyen fajta keresetkiegészítés már nem az én világom. Többe kerül a leves, mint a hús. Még egyszer köszönöm. :)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.01.27. 11:31

Most is van egyszerűsített foglalkoztatás.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.01.27. 10:03

Több lesz a bírság, mint amit keresel. És örülhetsz, ha nem indul büntető eljárás is.

www.kbs-ugyved.hu

zsibis # e-mail 2017.01.27. 08:41

Tisztelt Válaszoló!

Nyugdíjas vagyok. Havonta két-három, max. négy alkalommal megkérnek egy kisboltban 2 órás ügyeletre, melyért díjazást kapok. Nem vagyok bejelentve, kérdésem, ha, ne adj isten ellenőrzés történik, azt tudom, hogy a vállalkozót megbüntetik, de a kérdésem az, ha engem megbüntetnek, akkor mire számíthatok. Az ezért kapott összeg 2x1000 Ft. Válaszukat előre is köszönöm.

KJ.

wers #   2016.09.13. 11:50

mit vonnak?

mona3434 # e-mail 2016.09.13. 10:26

akkor ha jol értem nem jogos hogy vonják a béremböl.

wers #   2016.09.13. 10:23

Az egyszerüsített foglalkoztatást a munkáltatónak kell bejelentenie adott napon, a foglalkoztatás megkezdése előtt interneten,vagy telefonon.

mona3434 # e-mail 2016.09.13. 10:06

Nekem olyan kérdésem lenne hogy segédmunkásként mint alkalmi munka vállalo a bejelentésemet nekem kell fizetni vagy a vállalkozonak mert ezt az én munka béremböl levonják.köszönöm.

Rexor # e-mail 2016.08.29. 16:47

..az biztos, vele együtt :)

elfmage999 # e-mail 2016.08.29. 16:32

Névtelenül bejelented a navnak és akkor majd ők rendbeteszik :)

Rexor # e-mail 2016.08.29. 12:15

2 év után? Igazán jó megoldás nincsen. Ha visszamenőlegesen bejelent masszív bírságot kap, ha most jelent be masszív bírságot kap. Mindkét esetben be kell fizetned az elmaradt adókat és járulékokat is késedelmi pótlékkal együtt. Ha nem jelent be még masszívabb bírságok lehetnek (akár 200% is)

jozsef780424 # e-mail 2016.08.29. 11:57

Nekem az lenne a kérdésem,hogy én két éve dolgozok egy helyen,de nem vagyok bejelentve.
Ha kérném a fönökömet,hogy jelentsen be,akkor félek hogy kirúg.
Mi a teendö ilyenkor?

mamamacoka #   2016.06.22. 22:06

ha a fizetési papírjaid megvannak, akkor tudod bizonyítani, hogy tőled levonták a járulékot, vagy az SzJA éves kereseti kimutatásával, amit a munkahelynek minden év január 31-ig ki kell adnia a dolgozó részére még akkor is, ha a munkahely megcsinálja a dolgozói részére az adóbevallást, de abból is egy papírnak minden évben a te birtokodba kell, hogy erüljön, és 5 évre visszamenőleg, ennek meg kell lennie nálad!, - ha ilyened nincs, és nem is volt, akkor bizony benne vagy a lekvárban, mert nem mentesít, hogy ezt nem tudtad, - mondjuk el sem tudom képzelni, hogy valakivel ezt tudta nélkül megtegyék 6 éven keresztül, már az első évben amikor nem volt adóbevallásod, reklamálni kellett volna, ez nem csak a munkhely bűne, - bocs

mamamacoka #   2016.06.22. 21:57

Maci 60, és hogy volt az SzJA - bevallásod hat év alatt ?

És egyszer sem voltál orvosnál ? ezalatt az idő alatt semmilyen kezelést, semmilyen gyógyszert, egy nap táppénzt nem vettél igénybe ?

És még nem keresett meg a NAV sem ?

• valami nem tiszta amit írsz, ennyire nem lehetsz tájékozatlan, hogy ha ez így van, akkor nem tűnt fel semmi!
Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.06.22. 21:06

Tegyél bejelentést a munkaügyi hatóságnál.

www.kbs-ugyved.hu

Maci60 # e-mail 2016.06.22. 16:31

Kedves Fórumozók!
7 éve dolgozom egy munkahelyen,minden évben új alvállalkozónál.Nyugdíj előtt állok és most derült ki hogy 6 éve be sem jelentettek.Munkaszerződésem van de nem fizetik utánam a járulékokat.Mit kellene tennem szerintetek hogy az éveimet legalább igazolják?
Ha tudtok segítsetek.
Köszi

zenn # e-mail 2015.02.27. 21:12

Tisztelt ügyvéd úr,fórum!

A kérdésem az lenne, hogy a fekete foglalkoztatást a jogszabály mennyire bünteti? A munkavállaló szempontjából! A nem bejelentett munkavállalóra milyen jogi következmény hárul?

Válaszát/válaszukat előre is köszönöm.

munkásnő (törölt felhasználó) #   2014.07.01. 09:20
Mindenkinek!-
  • A "Feketemunka" törvénytelen,a "Munkaszerződés" nélküli munka szintén az!De ha valaki mégis belemenne mert.....épen úgy jó neki és a munkaadónak is,ha bukta van,akkor mind a kettőnek vállalni kell a felelősségre vonást!A Munkavállaló részére többszörösen értelmetlen,mert nincs korrektség és az adott szó bizalma a munkaadó részéről,a munkavállaló teljesen ki van szolgáltatva!--És a végén nagyon ráfizethet...!--Késő bánat,eb gondolat......!!!Üdv.