Szerzödes nelküli munkavégzés! - Fekete munka elönyei és hátrányai.


mamamacoka # 2016.06.22. 20:06

ha a fizetési papírjaid megvannak, akkor tudod bizonyítani, hogy tőled levonták a járulékot, vagy az SzJA éves kereseti kimutatásával, amit a munkahelynek minden év január 31-ig ki kell adnia a dolgozó részére még akkor is, ha a munkahely megcsinálja a dolgozói részére az adóbevallást, de abból is egy papírnak minden évben a te birtokodba kell, hogy erüljön, és 5 évre visszamenőleg, ennek meg kell lennie nálad!, - ha ilyened nincs, és nem is volt, akkor bizony benne vagy a lekvárban, mert nem mentesít, hogy ezt nem tudtad, - mondjuk el sem tudom képzelni, hogy valakivel ezt tudta nélkül megtegyék 6 éven keresztül, már az első évben amikor nem volt adóbevallásod, reklamálni kellett volna, ez nem csak a munkhely bűne, - bocs

jozsef780424 # 2016.08.29. 09:57

Nekem az lenne a kérdésem,hogy én két éve dolgozok egy helyen,de nem vagyok bejelentve.
Ha kérném a fönökömet,hogy jelentsen be,akkor félek hogy kirúg.
Mi a teendö ilyenkor?

Rexor # 2016.08.29. 10:15

2 év után? Igazán jó megoldás nincsen. Ha visszamenőlegesen bejelent masszív bírságot kap, ha most jelent be masszív bírságot kap. Mindkét esetben be kell fizetned az elmaradt adókat és járulékokat is késedelmi pótlékkal együtt. Ha nem jelent be még masszívabb bírságok lehetnek (akár 200% is)

elfmage999 # 2016.08.29. 14:32

Névtelenül bejelented a navnak és akkor majd ők rendbeteszik :)

Rexor # 2016.08.29. 14:47

..az biztos, vele együtt :)

mona3434 # 2016.09.13. 08:06

Nekem olyan kérdésem lenne hogy segédmunkásként mint alkalmi munka vállalo a bejelentésemet nekem kell fizetni vagy a vállalkozonak mert ezt az én munka béremböl levonják.köszönöm.

wers # 2016.09.13. 08:23

Az egyszerüsített foglalkoztatást a munkáltatónak kell bejelentenie adott napon, a foglalkoztatás megkezdése előtt interneten,vagy telefonon.

mona3434 # 2016.09.13. 08:26

akkor ha jol értem nem jogos hogy vonják a béremböl.

wers # 2016.09.13. 09:50

mit vonnak?

zsibis # 2017.01.27. 07:41

Tisztelt Válaszoló!

Nyugdíjas vagyok. Havonta két-három, max. négy alkalommal megkérnek egy kisboltban 2 órás ügyeletre, melyért díjazást kapok. Nem vagyok bejelentve, kérdésem, ha, ne adj isten ellenőrzés történik, azt tudom, hogy a vállalkozót megbüntetik, de a kérdésem az, ha engem megbüntetnek, akkor mire számíthatok. Az ezért kapott összeg 2x1000 Ft. Válaszukat előre is köszönöm.

KJ.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.27. 09:03

Több lesz a bírság, mint amit keresel. És örülhetsz, ha nem indul büntető eljárás is.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.27. 10:31

Most is van egyszerűsített foglalkoztatás.

zsibis # 2017.01.27. 10:57

Köszönöm a segítséget, akkor azt hiszem az ilyen fajta keresetkiegészítés már nem az én világom. Többe kerül a leves, mint a hús. Még egyszer köszönöm. :)

Drilluminati # 2017.02.01. 19:59

Tisztelt Fórumozók!

A korábbi munkahelyemen egy éven keresztül álltam foglalkoztatottságban, feketén. A felmondásiidőm másfél hónaposra nyúlt, ezt az időt a volt munkáltatóm ki sem fizette. Ennek lassan már egy éve. Felmondani korábban is felmondtam, de azt a volt főnököm "elutasította", családfenntartóként pedig nem voltam nagyon abban a helyzetben, hogy érvényesítsem az akaratom. A munkaadóm felmondásom alatt többször megfenyegetett, hogy "elkaszálja" a szakmai karrierem, így méginkább kiszolgáltatott helyzetben éreztem magam, többek között ezért is nem léptem ezzel kapcsolatban semmit ez idáig, mert féltem. A túl óráim rendszeresek voltak, szabadságom nem volt.

A kérdésem, hogy érdemes-e ezzel foglalkoznom annak tudatában, hogy a főnököm csak "megbízott ügyvezető" volt és még ott létem alatt a céget eladta és új céget indított.
Lehet-e valamit ilyenkor tenni?

Köszönöm segítségüket, várom válaszukat!

drbjozsef # 2017.02.02. 06:44

Hogyne. Munkaügyi bíróságon pert indítasz a cég ellen.
Hogy értelme van-e? Nem túl valószínű, de ez sok mindentől függ.

Immaculata # 2017.02.02. 07:51

Munkaügyi bíróságon pert indítasz a cég ellen.

Mi van?

Immaculata # 2017.02.02. 07:54

Drilluminati

Fizetési meghagyás kibocsátásával lehet kérni az elmaradt bért.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.02. 08:38

Azigaz. De miért ne indíthatna pert, ha neki az jobban tetszik?

Drilluminati # 2017.02.02. 09:54

Igazából van pár cég által kiállított nevemre szóló papírom, ezeket majd hétvégén átnézem. Szerintem (laikusként) ezek érhetnek valamit egy esetleges tárgyaláson. Tanukkal tudnám bizonyítani, hogy ott dolgoztam, a céges levelezések nagyon nagy része az én nevem alatt ment ki. Egy esetleges tárgyalást azonban elkerülnék, mert időm sincs rá és tartók tőle, hogy a perköltségek is túlnőnének rajtam.

Ettől eltekintve beblöffölnék egy tárgyalás kilátásbahelyezését, egy perenkívüli ajánlattal.

A kérdés az, hogy ezzel kapcsolatban mik a jogi lehetőségek.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.02. 11:15

Szerinted az, hogy mekkora a FE-d a vázolt leosztás mellett, jogi kérdés.
Egyébként pont ennek a becslése az igazi pókerban is a legbizonytalanabb számítások egyike; csak többezer közös leosztás statisztikáját ismerve lehet jó közelítéssel megmondani.

Karika84 # 2019.04.12. 06:53

Kedves Fórumozók!

Előző munkáltatom a fizetésem egy részét utalással egy másik részét feketén borítékba fizette ki minden hónapban. Két és fél éves munkaviszony után, pár napja aláírtuk a közös megállapodásos felmondást. Természetesen a felmondási időszakra kizárólag az utalást szeretné kifizetni, azaz a bruttó bejelentett bért, illetve a múlt hónapra sem hajlandó kifizetni szintúgy csak a bejelentett bért.
Tetemes összegről van szó, mert a bejelentett bér pusztán töredéke a megállapodott teljes bérnek. Mit tehetek ez ügyben hogy megkapjam a teljes összeget?
Előre is köszönöm az összes választ.

wers # 2019.04.12. 06:58

Mit tehetek ez ügyben hogy megkapjam a teljes összeget?

Foglald be az esti imádba. Sok lehetőséged főként jogilag nincs.

drbjozsef # 2019.04.12. 10:03

Jogilag nem sokat, az imán kívül az egyetlen lehetőségnek a munkáltató presszionálása tűnik. Ha ez gyakorlat úgy általában a többi alkalmazottal is, akkor be lehet neki lengetni neki egy esetleges munkaügyi ellenőrzést, és tulajdonképpen bármilyen (NAV, ÁNTSZ, mitutodmén) hatóságot. Hátha nem szeretné.

Amúgy meg ez ilyen dolog, ami jár, az a bejelentett, a többi "adható".

Malgorzata # 2021.01.02. 22:12

Kedves Fórumozók!

Közalkalmazottként több ízben előfordult, hogy plusz feladatokat vállaltam el a munkahelyemen, amelyekért külön térítést ígértek. Szerződéskötésre nem került sor, de ennek ellenére a munkát elvégeztem. A kifizetéséről azonban hallani sem akarnak. Más kolléga, aki szintén elvégezte a maga szakterületén ezeket a pluszfeladatokat ugyanabban a projektben, kapott érte pénzt (keresetkiegészítésként havonta egy meghatározott ideig, más esetben utólag, egy összegben). Van-e olyan jogszabály vagy bármi, amire hivatkozni tudok, hogy hozzájuthassak a nekem járó fizetséghez?
Előre is köszönöm, ha valakinek van ötlete.

wers # 2021.01.03. 08:24

Szerződéskötésre nem került sor, de ennek ellenére a munkát elvégeztem

Van-e olyan jogszabály vagy bármi, amire hivatkozni tudok

Sok esélyed nincs. Tanulópénz.