Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Munkanélküli segély

atish82 # e-mail 2017.11.02. 14:31

rexor
A 3 évnek le is kell telni,vagy már akkor is kaphatok,ha 1,5 év alatt megvan az a 365 lefolgozott nap?

moba1226 # e-mail 2017.11.02. 12:20

Jó napot!

Olyan problémám van, hogy néhány évvel ezelőtt igénybe vettem a munkanélküli segélyt. Közben elkezdtem dolgozni és nem mondtam le a folyósítását. Idén újra regisztráltam a segélyre és kiszabtak rám egy összeget, amit be kell fizetnem. Tulajdonképpen azt az időszakot kell utólag visszafizetnem, amikor már dolgoztam, de közben még kaptam a munkanélkülit is. Na most ha ezt befizetem a csekken, újra kapni fogom a most megigényelt munkanélküli járadékot?
Válaszát köszönöm!

Lyonee #   2017.08.18. 20:33

Milyen iskolát végeztél?

Rexor # e-mail 2017.08.18. 14:29

Az álláskeresési járadékhoz 360 nap jogosultsági idő kell az álláskeresővé válást megelőző 3 évben. Ha jól értem nálad ez nincs meg.

beatrix.a # e-mail 2017.08.17. 21:31

tiszteletem.
nekem az a kérdésem lenne hogy kapok e munkanélküli segélyt ha májusba végeztem el az iskolát és 2 hét munkaviszonyon volt?

Lexy79 # e-mail 2017.07.27. 10:29

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék segítséget kérni. Egészségi állapotom miatt elvesztettem a munkahelyemet, B2-es rokkantsági kategóriát állapítottak meg. Munkahelyem így nem tudott tovább alkalmazni. A felmondási időm most járt le. A rokkantsági ellátás alacsony összege miatt, először munkanélküli segélyre "szerettem" volna menni. De mivel az egészségkárosodásomról papírom van, így állítólag ezt nem vehetem igénybe. Esetemben a különbség három hónapig élne, és összegben ez idő alatt havonta a háromszorosát jelentené a rokkantsági ellátásnak. Hiába mondtam ,hogy a rokkantságit nem veszem igénybe, majd csak a munkanélküli után, de elküldtek a központból, hogy csak a rokkantsági jár. Állítólag januárban változott, mindenkit megpróbálnak a közszférába küldeni, ahol rögtön bekérik az orvosi papírokat és hiába nem vallom be, hogy van betegségem, legkésőbb itt kiderülne. Ilyenkor van valami más megoldás, vagy marad a minimális ellátás? Minden segítséget nagyon köszönök!
Üdv,
Lexy

zsibi # e-mail 2017.06.20. 18:38

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném megkérdezni, hogy iskolát most befejező pályakezdő fiatal, milyen támogatásban részesül, ha regisztrál a munkaügyi központban?
Választ előre is köszönöm!

nyuszipamacs # e-mail 2017.06.07. 14:21

Tisztelt Szakértő!

Afelől szeretnék érdeklődni, hogy jár-e számomra álláskeresési járadék, amennyiben életem első munkaviszonya 2015. szeptember 1-én kezdődött és a szerződésem lejárta miatt 2017. május 31-én szűnt meg? Ezalatt az idő alatt 8órás bejelentett közalkalmazotti jogviszonyom volt. A szerződésem lejárta után 2017. június 1-től 10-ig egy megbízási szerződésem is érvényben van még. Ha ez a szerződés lejár és regisztráltatom magam a központban, akkor kaphatok támogatást? Ha igen, akkor 3 hónapig? Úgy tűnik szeptembertől valószínűleg ismételten lesz munkaviszonyom, de szeretném ezt a lehetőséget kihasználni, ha lehetséges. Köszönöm válaszát előre is!

kemgida # e-mail 2017.05.30. 23:26

Üdvözlöm!
A kérdésem a következő: 1994-1996 között munkanélküli segélyen voltam, másfél évig. Olvastam, hogy beleszámít, csak azt nem tudom, hogy a régi idő miatt is bele számít-e a szolgálati időbe, vagy az mindegy mikor volt? Az Önkormányzati segély és a szakmunkás iskola 3 éve viszont nem?
Köszönöm a válaszát!

Jereván #   2017.05.23. 12:50

Sehogy. A regisztrált időszak nem minősül szolgálati időnek, csak az az időszak amely alatt ellátásban (munkanélküli segély, álláskeresési járadék stb.) részesült, amiből 10%-os mértékű nyugdíjjárulékot vontak.

Vigyorka17 # e-mail 2017.05.16. 09:13

Tiszteletem!
2006.12.15.-2008.03.09.-ig részesültem munkanélküli ellátásban.
Az ellátásom megszüntették, mert személygépjármű volt (van) a nevemen.
Azóta is folyamatosan regisztrált munkanélküli vagyok.Nyugdíj előtt állok.
Lekértem az adataim a nyugdíj kiszámításához és csak az az idő van feltüntetve amikor ellátást kaptam.

Kérdésem: a nyugdíjam kiszámításához hogyan lehet beszámítani a regisztrált teljes időmet?

Előre is köszönöm a válaszotokat! :)

tybcsi01 # e-mail 2017.05.08. 13:13

Jò napot!

Van rá lehetőség,hogy németorszâgi munka utàn otthon kapjak munkanélküli segélyt?
Arrol hallotam h lehet 3+3honapig kapni ha külföldre tâvozom,de én haza szeretnék költözni,nèmetorszàgban mindenem megszünne.
Köszönöm

Ádám890803 # e-mail 2017.04.28. 08:06

Köszönöm a válaszokat!

Dr.Attika # e-mail 2017.04.26. 14:01

Ilyen tényállás mellett még álláskeresési járadékra- ön megfogalmazásában munkanélküli segélyre- sem jogosult.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Rexor # e-mail 2017.04.26. 13:39

Nincs.

Ádám890803 # e-mail 2017.04.26. 09:05

Jó napot/Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy én május 5-től leszek munkanélküli,de május 23-án kiköltözünk angliába és ott fogok dolgozni júniustól. Van-e rá lehetőség hogy a 90 napig járó segélyt egybe kikérjem? Az elmúlt 7,5 évbe végig dolgoztam úgyhogy nincs akadálya hogy kapjak.

Zsuzsmóka # e-mail 2017.02.24. 13:06

Tisztelt Munkatárs!
10 és fél éves közalkalmazotti munkaviszonyomat felmondanám közös megegyezéssel vagy rendes felmondással. Jár-e nekem a 3 hónapos álláskeresési járadék, ha van vállalkozói engedélyem kb. 5 éve, de veszteséges vagyok, onnan nincs jövedelmem?
Köszönöm a segítséget előre is!

Bea1 # e-mail 2017.02.01. 09:16

Regisztráltatni szerintem regisztráltathatod magad, max nem igényled még ami jár, hidd el, nem fognak furcsán nézni, ha nekik is elmondod ezt a tb dolgot, mert ezt ők is szokták egyébként javasolni.

Bea1 # e-mail 2017.02.01. 09:14

Elvileg a munkanélküli után is él ez a 45 nap.

Misa86 # e-mail 2017.02.01. 08:59

Köszi Bea!

Igen, pont a TB miatt várok vele. Ugyanis sok év munkaviszonyt követően 45 napig még biztosított vagyok a felmondás után. Így a 42-43. napon mennék be magam regisztráltatni mert így 1,5 hónap TB-jét megspórolom. Csak ugye nem mindegy, hogy ezzel elveszítek-e 1,5 havi munkakeresési támogatást, ami havi 85.000, de akkor megnyugodtam, hogy jól csináltam.

Üdv, Misa

Bea1 # e-mail 2017.02.01. 00:59

Járni más másnaptól járhat, de csak regisztráció után fizetnek.

Minimum 270 ledolgozott nap után jár csak munkanélküli, kb 40 napi ellátás ennyi időre.

Tehát ha szeptember 1-ig dolgoztál, a kijelentőpapírokkal már mehetsz is, de előfordulhat, hogy csúszik a kifizetés.

De ha nem mész, csak ma, akkor is ugyanúgy azt a pénzt kapod meg, ami addig, szeptember 1-ig jogosan járt, nem kötelező azonnal bejelentkezni, de ajánlott.

Fontos, hogy a munkaügyi, amíg ellátást kapsz, fizeti a tbdet, az havi 7-8 ezer.

Ha se nem dolgozol, se munkanélküli ellátásod nincs, a tbt magadnak kell fizetned minden hónapban.

Misa86 # e-mail 2017.01.31. 21:23

Sziasztok!

Ha felmondtam a munkahelyemen, akkor a munkakeresési támogatás, ami 90 napig jár, a felmondást követő naptól számít? Vagy ha pl. 2 hónap múlva regisztrálok a munkaügyi központban, akkor a regisztrációtól számítják a 90 napot?

Köszönöm!

hayfey # e-mail 2017.01.19. 12:58

Tisztelt Jogász Hölgyek/Urak!

A felmondástól számítva meddig igényelhető a munkanélküli segély?

Köszönöm s gyors választ.

hayfey # e-mail 2017.01.17. 12:19

Tisztelt Fórumozók!

A munkaviszonyom 2011. december 18-án szűnt meg, mert megváltozott munkaképességem miatt nem tudtak megfelelő munkát biztosítani a cégnél. Megigényeltem a rehabilitációs ellátást és 3 évre neg is állapították egészen 2014. december 18-ig. Ekkor el kellett menni egy felülvizsgálatra és helyeztek rokkant ellátásra amelyt azóta is kapok. A legközelebbi felülvizsgálat 2017. decemberében lesz és akkor mér belül leszek az öregségi nyugdíjhoz szükséges 5 éven belül. Lehet, hogy el sem kell mennem a felülvizsgálatra, mely van egy ilyen szabály, viszont ha behívnak és megvonják a rokkant ellátást igénye vehetem-e a 90 napos munkanélküli ellátást tekintettel arra, hogy 2011-ben nem vettem igénybe.
2011-ig 36 év igazolt munkaviszonyom volt.
A rendelet azt mondja, hogy a munkaviszony megszűnése előtti három évben 360 nap munkaviszonnyal kell rendelkezni - ami bőven megvan - és a munkanélküli ellátás folyósítása az igénylés napjával kezdődik.
Rendelet szerint nekem járna a 90 nap, mert arról nem rendelkeznek, hogy a munkaviszony megszűntét követően hány éven belül kell igényelni a munkanélküli ellátást; lehet az tíz-tizenöt év is.
Jól tudom?

cincinnatus #   2016.11.25. 11:58

Péter48 2016.11.24. 16:17

Tisztelt Fórumozók!

Jelenleg a felmondási időmet töltöm. Azt szeretném kérdezni, hogy ha majd bejelentkezem a munkaügyi központba, akkor mi az alapja az álláskeresési járadéknak? Azért kérdezem, mert egy összeg volt a munkaszerződésemben, de minden hónapban kaptam bónuszt és ez kettő összege jelentette a bruttómat, amiből a járulékokat vonták, kaptam is róla bérjegyzéket. Akkor most csak az eredeti szerződésben lévő összeg képezi a járadék alapját, vagy a teljes bruttó összeg?

előre is köszönöm a választ

Üdvözlettel

Péter

T. Kérdező!

Röviden:

Az álláskeresési járadék összegét a Tbj. 19. §-ának (3) bekezdésében meghatározott munkaerő-piaci járulék alapjot képező jövedelem alapulvételével kell kiszámítani, tehát nem a lényeg, hogy mi van a munkaszerződésben, hanem az, hogy ténylegesen milyen összeg után fizettek járulékot.

Hosszabban:

1991. évi IV. törvény a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról

26. § (1) Az álláskeresési járadék összegét a kérelem benyújtását megelőző, vagy – ha az álláskeresőként való nyilvántartásba vételre későbbi időpontban kerül sor – az álláskeresőnek az álláskeresővé válását megelőző négy naptári negyedévben az ezen időszakkal érintett jogviszonyokban elért, a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) 19. §-ának (3) bekezdésében meghatározott munkaerő-piaci járulék alapja (a továbbiakban: járulékalap) havi átlagos összegének alapulvételével kell kiszámítani.

A havi átlagos összeg kiszámítása során ezen időszak alatt elért járulékalap összegét osztani kell azoknak a hónapoknak a számával, amelyekben az álláskeresőnek volt járulékalapot képező jövedelme. Ha az álláskereső adott hónapban nem az egész hónapra vonatkozóan rendelkezik járulékalappal, akkor a hónapot a havi átlagos összeg kiszámítása során töredékhónapként kell figyelembe venni.

(2) Ha az álláskereső az álláskeresővé válását megelőző négy naptári negyedévben több munkaadóval állt munkaviszonyban, vagy több vállalkozói tevékenységet is folytatott, vagy munkaviszonyban állt és vállalkozói tevékenységet is folytatott, az álláskeresési járadék összegét valamennyi munkaadónál, illetőleg vállalkozói tevékenysége során elért járulékalap alapulvételével kell az (1) bekezdés szerint kiszámítani.

(3) Megelőző négy naptári negyedévi járulékalap hiányában a járadék számításának alapja a négy naptári negyedévnél rövidebb időszakban elért járulékalap havi átlagos összege. Ha a megelőző négy naptári negyedévben egyáltalán nincs az álláskeresőnek járulékalapja, akkor az álláskeresési járadék megállapításának alapja a jogosultság kezdő napján hatályos kötelező legkisebb munkabér 130 százaléka.

(4) Az egy napra járó álláskeresési járadék számításának alapja az (1) és (3) bekezdésben meghatározott összeg harmincad része.
(5) Az álláskeresési járadék napi összege a (4) bekezdés alapján meghatározott járadékalap 60 százaléka, legfeljebb a jogosultság kezdő napján hatályos kötelező legkisebb munkabér napi összegének megfelelő összeg.