Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás


Munkanélküli segély

Dada1993 # e-mail 2018.04.18. 09:16

Jó napot!
Azzal a kérdéssel fordulok ide, hogy a munkaviszonyom megszűntetése után hány napig kell munkanélküliként regisztrálva lennem, hogy a munkanélküli segély mind a 90 napra járó összegét tudjam igényelni. Mert hallottam olyat aki a munkanélküli segély fennmaradó részét meg tudta igényelni. Választ előre is köszönöm.

Csabimaya # e-mail 2018.04.06. 20:55

Tiszteletem!
Szeretnéma segítségét kérni,a következő problában:
Párommal két gyereket nevelünk, a párom folyamatosan egyhúzamban itthon maradt 6éveig a gyerekekkel GYED-en - GYES-en! 2018.március közepén lejárt a határideje minden támogatásnak, azonban aktív munkát csak 2018 októberben tuna végezni(a kisebbik kislányuk óvodába adása után)!A párom munkáltatója ezt jól tudta és már ki is nyomatta elénk a munkaviszony megszüntetéséről szóló dokumentumokat (még nrm írta alá a párom)!
A kérdésem az lenne:

  • jogilag szabályos ez a munkaadó részéről?
  • Fizetés nélküli távollétet nem lehetne igénybe venni?
  • Ha aláírjuk akkor a visszamenőleg a szabadságokat kifizeti?
  • Ha aláírjuk tudjuk igényelni az álláskeresési járadékot?

Nagyon szépen köszönjük előre is a válaszát!
Üdvözlettel

intentio #   2018.03.28. 11:09

szann92 2018.03.27. 17:42

Tiszteletem!

Az lenne a kérdésem, mivel ez nem tiszta számomra, hogy az álláskeresési járadék igénylésénél a 360 nap folyamatos kell legyen? Mert erre vonatkozóan nem találtam semmit, legutóbbi munkaviszonyom 305 napig tartott, 2 hét kihagyással azt megelőzően 358, mindez 3 éven belül, csak nem folyamatosan.

T. Kérdező!

1991. évi IV. törvény a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról

25. § (1) Álláskeresési járadék illeti meg azt, aki

  1. álláskereső,
  2. az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap – a 27. § (1) bekezdésében meghatározott – jogosultsági idővel rendelkezik,

A jogszabály nem írja elő, hogy a jogviszonyoknak folyamatosaknak kell lenniük. (Összesen legyen ennyi...)

szann92 # e-mail 2018.03.27. 17:42

Tiszteletem!

Az lenne a kérdésem, mivel ez nem tiszta számomra, hogy az álláskeresési járadék igénylésénél a 360 nap folyamatos kell legyen? Mert erre vonatkozóan nem találtam semmit, legutóbbi munkaviszonyom 305 napig tartott, 2 hét kihagyással azt megelőzően 358, mindez 3 éven belül, csak nem folyamatosan.

nonolet # e-mail 2018.03.09. 11:39

Csak egy eset van, amikor lehet egyszerre

  • dolgozni

és

  • álláskeresői járadékot kapni

Az egyszerűsített foglalkoztatás az.

- -

Az egyszerűsített foglalkoztatásnak minősülő jogviszonyban folytatott kereső tevékenység nem érinti

  • az álláskeresőként történő nyilvántartás időtartamát,
  • az álláskeresési járadék,
  • segély és
  • keresetpótló juttatás

folyósítását.

Az álláskeresőként nyilvántartott ügyfelek
a munkaügyi kirendeltség felé történő bejelentési kötelezettség nélkül
folytathatnak az egyszerűsített foglalkoztatás körébe eső kereső tevékenységet álláskeresési nyilvántartásuk és álláskeresési ellátásuk folyamatos megtartása mellett.

Fdani # e-mail 2018.03.09. 11:16

Kérdésem az lenne van e valamilyen módja legálisan dolgozni pár napot az álláskeresési járadék folyósítási ideje alatt?

egyszerűsített foglalkoztatással például?

sortie #   2018.02.05. 09:49

1991. évi IV. törvény
a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról

25. § (1) Álláskeresési járadék illeti meg azt, aki

  1. álláskereső,
  2. az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap – a 27. § (1) bekezdésében meghatározott – jogosultsági idővel rendelkezik,
  3. munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az állami foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.

27. §165 (1)166 Az álláskeresési járadék folyósításának időtartamát (a továbbiakban: folyósítási idő) – az (5) bekezdésben foglaltak, valamint a 25. § (4) bekezdésében foglaltak figyelembevételével – annak az időtartamnak az alapulvételével kell megállapítani, amely alatt az álláskereső az álláskeresővé válást megelőző három év alatt munkaviszonyban, közfoglalkoztatási jogviszonyban töltött, vagy egyéni, illetőleg társas vállalkozói tevékenységet folytatott, feltéve ez utóbbi esetben, hogy vállalkozói tevékenysége alatt járulékfizetési kötelezettségének eleget tett (a továbbiakban együtt: jogosultsági idő).

A jogosultsági idő tartamába nem számítható be az az időtartam, amely alatt az álláskereső álláskeresési járadékban vagy vállalkozói járadékban részesült. Az előbbiekben meghatározott hároméves időtartam meghosszabbodik a következő időtartamokkal vagy azok egy részével, ha ezen időtartamok alatt munkaviszony, közfoglalkoztatási jogviszony nem állt fenn, vagy az álláskereső jogosultsági időnek minősülő vállalkozói tevékenységet nem folytatott:

eripenn # e-mail 2018.02.01. 22:24

sziasztok,tud-e valaki segíteni? egyszemélyes kft ügyvezetője voltam és emellett volt munkahelyem. Mindkettő megszűnt 2017.06 hóban. mivel volt bejelentett munkaviszonyom alkalmazott munkakörben ott vonták utánam a járulékokat ezért a kftben már nem kellett járulékokat fizessek magam után. de mivel mindkettő megszűnt kaphatok munkanélkülit? köszi előre is a választ, Eri

atish82 # e-mail 2017.11.02. 14:31

rexor
A 3 évnek le is kell telni,vagy már akkor is kaphatok,ha 1,5 év alatt megvan az a 365 lefolgozott nap?

moba1226 # e-mail 2017.11.02. 12:20

Jó napot!

Olyan problémám van, hogy néhány évvel ezelőtt igénybe vettem a munkanélküli segélyt. Közben elkezdtem dolgozni és nem mondtam le a folyósítását. Idén újra regisztráltam a segélyre és kiszabtak rám egy összeget, amit be kell fizetnem. Tulajdonképpen azt az időszakot kell utólag visszafizetnem, amikor már dolgoztam, de közben még kaptam a munkanélkülit is. Na most ha ezt befizetem a csekken, újra kapni fogom a most megigényelt munkanélküli járadékot?
Válaszát köszönöm!

Lyonee #   2017.08.18. 20:33

Milyen iskolát végeztél?

Rexor # e-mail 2017.08.18. 14:29

Az álláskeresési járadékhoz 360 nap jogosultsági idő kell az álláskeresővé válást megelőző 3 évben. Ha jól értem nálad ez nincs meg.

beatrix.a # e-mail 2017.08.17. 21:31

tiszteletem.
nekem az a kérdésem lenne hogy kapok e munkanélküli segélyt ha májusba végeztem el az iskolát és 2 hét munkaviszonyon volt?

Lexy79 # e-mail 2017.07.27. 10:29

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék segítséget kérni. Egészségi állapotom miatt elvesztettem a munkahelyemet, B2-es rokkantsági kategóriát állapítottak meg. Munkahelyem így nem tudott tovább alkalmazni. A felmondási időm most járt le. A rokkantsági ellátás alacsony összege miatt, először munkanélküli segélyre "szerettem" volna menni. De mivel az egészségkárosodásomról papírom van, így állítólag ezt nem vehetem igénybe. Esetemben a különbség három hónapig élne, és összegben ez idő alatt havonta a háromszorosát jelentené a rokkantsági ellátásnak. Hiába mondtam ,hogy a rokkantságit nem veszem igénybe, majd csak a munkanélküli után, de elküldtek a központból, hogy csak a rokkantsági jár. Állítólag januárban változott, mindenkit megpróbálnak a közszférába küldeni, ahol rögtön bekérik az orvosi papírokat és hiába nem vallom be, hogy van betegségem, legkésőbb itt kiderülne. Ilyenkor van valami más megoldás, vagy marad a minimális ellátás? Minden segítséget nagyon köszönök!
Üdv,
Lexy

zsibi # e-mail 2017.06.20. 18:38

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném megkérdezni, hogy iskolát most befejező pályakezdő fiatal, milyen támogatásban részesül, ha regisztrál a munkaügyi központban?
Választ előre is köszönöm!

nyuszipamacs # e-mail 2017.06.07. 14:21

Tisztelt Szakértő!

Afelől szeretnék érdeklődni, hogy jár-e számomra álláskeresési járadék, amennyiben életem első munkaviszonya 2015. szeptember 1-én kezdődött és a szerződésem lejárta miatt 2017. május 31-én szűnt meg? Ezalatt az idő alatt 8órás bejelentett közalkalmazotti jogviszonyom volt. A szerződésem lejárta után 2017. június 1-től 10-ig egy megbízási szerződésem is érvényben van még. Ha ez a szerződés lejár és regisztráltatom magam a központban, akkor kaphatok támogatást? Ha igen, akkor 3 hónapig? Úgy tűnik szeptembertől valószínűleg ismételten lesz munkaviszonyom, de szeretném ezt a lehetőséget kihasználni, ha lehetséges. Köszönöm válaszát előre is!

kemgida # e-mail 2017.05.30. 23:26

Üdvözlöm!
A kérdésem a következő: 1994-1996 között munkanélküli segélyen voltam, másfél évig. Olvastam, hogy beleszámít, csak azt nem tudom, hogy a régi idő miatt is bele számít-e a szolgálati időbe, vagy az mindegy mikor volt? Az Önkormányzati segély és a szakmunkás iskola 3 éve viszont nem?
Köszönöm a válaszát!

Jereván #   2017.05.23. 12:50

Sehogy. A regisztrált időszak nem minősül szolgálati időnek, csak az az időszak amely alatt ellátásban (munkanélküli segély, álláskeresési járadék stb.) részesült, amiből 10%-os mértékű nyugdíjjárulékot vontak.

Vigyorka17 # e-mail 2017.05.16. 09:13

Tiszteletem!
2006.12.15.-2008.03.09.-ig részesültem munkanélküli ellátásban.
Az ellátásom megszüntették, mert személygépjármű volt (van) a nevemen.
Azóta is folyamatosan regisztrált munkanélküli vagyok.Nyugdíj előtt állok.
Lekértem az adataim a nyugdíj kiszámításához és csak az az idő van feltüntetve amikor ellátást kaptam.

Kérdésem: a nyugdíjam kiszámításához hogyan lehet beszámítani a regisztrált teljes időmet?

Előre is köszönöm a válaszotokat! :)

tybcsi01 # e-mail 2017.05.08. 13:13

Jò napot!

Van rá lehetőség,hogy németorszâgi munka utàn otthon kapjak munkanélküli segélyt?
Arrol hallotam h lehet 3+3honapig kapni ha külföldre tâvozom,de én haza szeretnék költözni,nèmetorszàgban mindenem megszünne.
Köszönöm

Ádám890803 # e-mail 2017.04.28. 08:06

Köszönöm a válaszokat!

Dr.Attika # e-mail 2017.04.26. 14:01

Ilyen tényállás mellett még álláskeresési járadékra- ön megfogalmazásában munkanélküli segélyre- sem jogosult.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Rexor # e-mail 2017.04.26. 13:39

Nincs.

Ádám890803 # e-mail 2017.04.26. 09:05

Jó napot/Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy én május 5-től leszek munkanélküli,de május 23-án kiköltözünk angliába és ott fogok dolgozni júniustól. Van-e rá lehetőség hogy a 90 napig járó segélyt egybe kikérjem? Az elmúlt 7,5 évbe végig dolgoztam úgyhogy nincs akadálya hogy kapjak.

Zsuzsmóka # e-mail 2017.02.24. 13:06

Tisztelt Munkatárs!
10 és fél éves közalkalmazotti munkaviszonyomat felmondanám közös megegyezéssel vagy rendes felmondással. Jár-e nekem a 3 hónapos álláskeresési járadék, ha van vállalkozói engedélyem kb. 5 éve, de veszteséges vagyok, onnan nincs jövedelmem?
Köszönöm a segítséget előre is!