40 év munkaviszony után nyugdíj


malvinka # 2011.02.11. 09:06

Tubica!
A 90-es évek elejéig közalkalmazottak voltak a postai dolgozók.

mcica # 2011.02.11. 09:30

Biztos, hogy nem tévedtek? A közalkalmazotti tv. 1992-ben lépett hatályba, azelőttiről nem tudok. (1972-től dolgozom a közszférában, 1992. előtt kinevezett polg.alkalmazottak voltunk.)

Tubica # 2011.02.11. 09:54

Malvinka!
Köszi a válaszod, nagyon örülök, de eddig a jelenlegi -33 éve tartó- munkahelyemen nem számolták bele a postás éveket a közalkalmazotti éveimhez. Milyen rendeletre hivatkozhatok? Nagyon nagyon nagy szükségem van arra a két évre, mert akkor a nyugdíjazásomkor megkapnám a 40 éves jubileumi jutalmat. Köszi!

Tubica # 2011.02.11. 09:59

Malvinkának és Vecinek!

Akinek megvan a 35 év közalkalmazotti munkaviszonya, azoknál van-e kikötés, hogy az utolsó helyen kellene megszereznie a 35 évet a nyugdíjazás esetén járó 40 éves jubileumi jutalomra?
Nálam itt van 33 év és most próbálok hozzászedni a postáról 2 évet.
Valamint azt kérdezném, hogy az is beleszámiít a nyugdíjalapba?
Köszönöm

Lyonee # 2011.02.11. 12:57

1992 óta létezik a közalkalmazotti foglalkoztatás, akkor lépett életbe a jogszabály. A POSTA nem került akkor a kjt. hatálya alá, éppen ezért a '92 előtt ott dolgozók sem lettek közalkalmazottak.

Közlönyállapot:
"87. § (1) E törvény hatálybalépésével a hatálya alá tartozó munkáltatónál foglalkoztatottak munkaviszonya közalkalmazotti jogviszonnyá alakul át.
(2) E törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban eltöltött időt közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni."

Tubica, a postai munkaviszonyod nem volt közalkalmazotti jogviszony !

Tubica # 2011.02.11. 13:31

Lyonee!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

malvinka # 2011.02.11. 14:46

Tubica!
Egy ügyvédnő válasza:
http://webcache.googleusercontent.com/search?…

schveiger # 2011.02.11. 15:21

Tisztelt fórumozók!
A kérdésem az lenne, hogy az az időszak, mikor nincs bejelentett munkaviszonyom és semmilyen ellátásban nem részesülök, viszont fizetem magam után az eü szolg járulékot, ez az idő beszámít a nyugdíjhoz szükséges szolgálati időbe????
Köszi!

csera # 2011.02.11. 15:28

schveiger
a másikon már válaszoltam a kérdésedre
http://www.jogiforum.hu/forum/23/14227#…

Veci # 2011.02.11. 15:50

schveiger
A 40év jogosultsági időbe nem számít bele,de az előrehozott nyugdíjhoz és az öregségi nyugdíjhoz a szolgálati időbe benne van.
A nyugdíjreform tervek ismerete után lehet majd megtudni, hogy változik-e valai az előrehozott nyugdíjjal kapcsolatban.


Üdvözlettel Veci

Lyonee # 2011.02.11. 16:03

Malvinka!
Nem egy ügyvédnő "igazságérzete" határozza meg, hanem a kjt. hogy kik tartoznak a kjt. hatálya alá, és mi számít közalkalmazotti jogviszonynak!
A közalkalmazott besorolásánál a '92 előtti munkaviszonyokat is figyelembe kell venni, de a jubileumi jutalomnál csak a közalkalmazotti jogviszonyokat lehet!
Az előbb beidéztem a jogszabályt, próbáld meg értelmezni!

Veci # 2011.02.11. 16:30

Malvinka!
Kjt. 87/A. §-t olvasd el, a fizetési fokozatnál számít csak az 1992 előtti munkaviszony 87/A. § (3):
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…


Üdvözlettel Veci

csera # 2011.02.11. 18:05

Veci 16,50 válaszod schveiger 16,21 kérdésére - félre értés van.
Egészségügyi szolgáltatási járulékot fizet (5100 Ft/hó idén; tavaly 4950), ez nem a nyugdíj idő megváltása, hanem a természetbeni orvosi ellátásokra való jogosultság miatt kell fizetni. Erre csak betegség esetén orvosi-kórházi-gyógyszer ellátás jár.
Tehát ez alapján senkinek nem lesz szolgálati, sem jogosultsági ideje.

zso53 # 2011.02.12. 15:24

Tisztelt Nyugdíjvárományosok!

Örömmel tudatom Veletek, hogy ma délután 16 órakor megkaptam az smst ami azt jelezte, számlán van az előleg.Ráadásul két havi előleget küldtek.
Tartsatok ki, fel a fejjel menni fog ez csak a kezdet volt nehéz. Én révbe értem, már csak a tényleges határozatra és a végleges összegre kell várnom.

Sok sikert kívánok mindenkinek.

Üdv:Zsó

Mici1 # 2011.02.12. 16:42

Kedves Zso53!
Gratulálok, nagyon örülök a sikerednek.
Jó egészséget és hosszú nyugdíjas éveket kívánok Neked.
Üdvözlettel: Mici1


Mici1

zsuzsa52 # 2011.02.12. 17:26

Zso!
Mikor kezdted az ügyintézést?
Jogosító idő elismerésére vajon mennyit kell várni?
Én egy hónap alatt mindössze egy értesítést kaptam, hogy beérkezett a kérelmem és intézik. Nekem van még pár hónap hátra a 40 évhez, de azért érdekelne mit is ismernek el valójában.

zso53 # 2011.02.12. 17:45

Kedves Mici1!

Köszönöm a jó kívánságot. Neked is hasonló jót kívánok.

Üdv:Zsó

zso53 # 2011.02.12. 17:48

Kedves Zsuzsa52!

A kérdéseidre már leírtam a válaszokat 02-09.19 óra 39-kor.
Légyszives nézz vissza és akkor választ kapsz rá.
Szivesen válaszolok mág további kérdésre is ha tudok.

Sok sikert kívánok.

Üdv:Zsó

Tia1 # 2011.02.12. 18:09

Kedves Fórumozók!

Mindig nagy érdeklődéssel olvasom a hozzászólásokat. Most részemről is esedékes lesz a 40 év jogosultsági idő kiszámításához szükséges nyomtatvány kitöltése és beküldése. Ugyebár a K01-es típusú nyomtatványt kell kitölteni, de azt nem tudom pontosan, hogy most e mellé be kell-e küldenem egyéb dokumentumokat (bizonyítvány, munkakönyv..stb), mert erre nem találok pontos információt, az ONYF honalpján sem. Sőt, ott azt is olvastam az onyf honlapján, hogy ha már korábban történt szolgálati idő kiszámítás, akkor idézem "egy általános levélben is" lehet kérni a kiszámítást utalva a korábbi határozatra.
http://www.onyf.hu/?…

Ez most lehetséges???

Tudom, és igyekszem nem összekverni, hogy a szolgálati idő és a jogosultsági idő nem ugyanaz, és most a jogosultsági idő kiszámítására van szükség. (bár sajnos az ONYF honlapja sem konkrét)

Előre is köszönöm a válaszotokat.

káreset # 2011.02.12. 18:37

én is 40éves munkaviszony után szeretnék nyugdíjba menni,de volt1991ben 6hónap munkanélkülim amiből 5%nugdíjjárulékot vontak így beszámítják e ezt nekem?

Gabicsek # 2011.02.12. 19:00

Nem.

ancsika11 # 2011.02.12. 19:38

Naponta olvaslak Benneteket és mindig tanulok valami újat, amit elraktározok, mert ki tudja mikor lesz rá szükségem. Örülök, hogy van akinek már sikerült és boldogan éli a kezdeti nyugdíjas éveit.
Zso! Én is kívánok Neked jó egészséget családod körében és élvezd hogy sikerült és eddig eljutottál.
Többen is írtátok hogy folyamatos munkaviszonyotok van. Csak azokra érvényes a 40 év munkaviszony utáni nyugdíj akinek folyamatos? 1971-ben kezdtem dolgozni és 80-ban kb 15 hónapig otthon voltam kisfiam betegsége miatt amit nem tudtam máshogy megoldani.De utána elhelyezkedtem és azóta is dolgozom a mai napig. Ez nem folyamatos,mert volt megszakításom, ez a 15 hónap.
A 40 évem idén májusban lett volna meg de csak szolgálati időben mert amikor tavaly kiszámoltattam abban még benne volt a szakmképző. Beadtam én is újraszámitásra a nyufighoz a papirjaimat január elején de még semmi választ nem kaptam. Nagyon szeretném már tudni hogy mikor mehetek el nyugdíjba. Ezek adatok ismeretében szerintetek mikor lennék rá jogosult?
Köszi ha válaszoltok

Gabicsek # 2011.02.12. 19:46

Szerintem vedd ki a szakmunkásképző iskolai éveket és a 15 hónapot, ha eközben nem voltál munkaviszonyban, akkor megkapod az éveid számát. Ez számításaim szerint kb. 36 év jogosultsági idő lehet mostanság. (csak laikusként írom)

ancsika11 # 2011.02.12. 20:30

Köszi szépen Gabicsek a választ. Hát sajnos gondoltam hogy még nincs meg a 40 évem, én úgy számoltam hogy kb még 3 évet kell dolgoznom. Már le is lombozódtam teljesen. Na de ha majd változik a törvény február végén akkor aztán még dolgozhatok "99" évet. Na jó ez csak vicc volt. Biztos nem úgy változtatják, hogy nekünk jó legyen.

Gabicsek # 2011.02.12. 21:10

Ancsika!
Majd Veci biztos válaszol neked, de az benne van a törvényben, hogy a szakmunkásképző nem számít bele, és ha ráadásul volt 15 hónap, amikor nem dolgoztál, akkor sajna az sem. Remélhetőleg ehhez a 40 éves munkaviszonyos dologhoz nem fognak hozzányúlni, akkor azért csak előbb elmehetsz nyugdíjba, mint ha elérnéd az öregségi nyugdíjkorhatárt.