40 év munkaviszony után nyugdíj


okkati (törölt felhasználó) # 2015.06.03. 13:01

mamamacoka - Az utolsó 16 évben orvosirnok voltam egy kórházban. Korábban, éppen 1988. április 30-ig pedagógus voltam egy általános iskolában más városban, ahol jól is kerestem csak hát éppen az ami 1988 előtt volt nem számít. 1981-ben költöztünk, gyesen voltam, ill a két fiatalabb gyermekem már itt született. 1886. októbertől pedig 4 órában gyes mellett dolgoztam ugyancsak orvosirnokként. Ebben a városban képeznek pedagógusokat, bőven volt belőlük és egy négy kisgyerekes anyukára nem volt szükség.

zsuhavi # 2015.06.03. 13:37

1961.01.01. születtem.
1983.08.15-től dolgozom folyamatosan közalkalmazottként.A Nyugdíjbiztosítási Hatősággal folytatott egyeztetésem alapján 2013.12.31-ig 11077 nap biztosításban töltött időm, valamint 1499 egyéb, szolgálati időnek minősülő napom van, amelyből 20 nap fizetés nélküli szabadság.
1979.09.10-1983.06.13. nappali tagozatos főiskolai hallgató voltam, tehát ezeket az éveket leckekönyvem fénymásolatának beadásával tudom igazolni.
Ezeket az éveket a Hatóság nem számolta bele a fenti kimutatásba. De mivel 1998.01.01-jét megelőzően folytattam főiskolai tanulmányaimat, be kell számítani.
Kérdésem az, hogy a fentiek alapján mikor és milyen feltételekkel mehetek legkorábban nyugdíjba? (Nők 40 és rendes öregségi nyugdíjjal is )
Válaszukat köszönöm! zsuhavi

macóka11 # 2015.06.03. 15:52

zsuhavi!
Igaz, hogy nem engem szólítottál meg, de pont most van a jogiforum.hu nyitó oldalán erről teljes körű leírás.
Talán segít

http://www.jogiforum.hu/hirek/33844

üdv

macóka11 # 2015.06.03. 16:25

Szívesen!
üdv

zsuhavi # 2015.06.03. 18:10

Köszönöm, Macóka 11!

zsuhavi # 2015.06.03. 18:12

Köszönöm Mamamacoka!

kitko # 2015.06.05. 11:23

Kedves Fórumozók
Megkaptam fellebbezés után a szolgálati idő és jogosultsági idő adatait, mellyel augusztus közepén el tudok menni nyugdíjba. Viszont az a kérdésem, ha nincs olyan papapírom a 88 és 97 évek közötti időről, amivel bizonyítani tudom, hogy mennyi volt a keresetem (csak a kilépő papír, munkakönyv és a munkaszerződésen szereplő fizetések vannak a birtokomban, adóbevallások másolatai) ilyen esetben hogy tudják a nyugdíj összegét kiszámolni? Netán előfordulhat, hogy kilépek és nem lesz se nyugdíjam, se állásom?
kitko

szafika # 2015.06.05. 11:46

Kitko , ha nincs is róla papírod , h 88-97 között mennyi volt a fizetésed , 88-tól már az adóhivatalnál szerepel , h mennyi után adóztál , abból ők kiszámolnak mindent , amit kell / szerintem / .

brünhilda92 # 2015.06.05. 13:30

Ma jött + a Nyufi határozat.
A nők kedv. teljes nyugd.hoz figyelembe vehető idő: 34 év 12 nap
ebből kereső tevékenységgel járó jogv.szerzett idő: 30 év 8 nap.
figyelembe nem vehető idő: 341 nap.
Az ellátás összegének megállapításakor figyelembe vehető idő: 34 év 353 nap.
Valaki lefordítaná? Természetesen a nők 40-hez.
Köszönöm!

kitko # 2015.06.05. 18:42

köszönöm szafika, én is ebben reménykedek, bár az első határozatomhoz képest, 8 hónap volt az eltérés a jogosultsági időm tekintetében. Elnézték a szakmunkás iskola nyári gyakorlatát 40 nap helyett 240 napot írtak be /nincs ennyi nap nyáron/ és jogosultsági időnek vettek 4 hónap munkanélküli időszakot. Ezek után már gyanakvó vagyok egy kissé.
Még egy kérdés: tudja-e valaki, hogy amikor kiszámolják a nyugdíj összegét, hogy beleszámít-e a főálláson kívüli másodállás keresete, ami rendesen leadózott és járulékot is vontak /ez az utóbbi 4 évben volt/ másik cégtől. Amikor először beadtam a szolgálat időre és a nők 40 éves nyugdíjához, azt mondta az ügyintéző, hogy ezt most nem kell beírnom. Milyen adatlapon lehet ezt is beírni? Egyáltalán van-e lehetőség előbb kérni, hogy számolják ki legalább kb. mennyi lesz a nyugdíj? vagy ki kell mindenképpen lépni? Ha valaki tudja, örülnék egy válasznak.

ikotak # 2015.06.07. 15:43

Mamamacoka !

Segítsél már ha tudsz ! Ismerősömnek aki nagyon szereti a munkáját, lett egy fiatal főnöke, akivel nagyon elmérgesedett a viszony és a főnök azt mondta az ismerősömnek, hogy adja be a felmondását. Jelenleg most táppénzen van , nem adott be semmilyen felmondást, idegileg teljesen ki van ,17 éve itt dolgozik, két éve van még a 40 évhez.Eddig semmi gondja nem volt a munkahelyén csak mióta vezető csere volt. Táppénz alatt is felmondhatnak neki, és ilyenkor mennyi a felmondási idő ? A 30 nap mindenképpen és azon is lehet táppénzen? Segítségedet köszönöm előre is !

ikotak # 2015.06.08. 08:01

Mamamacoka !

Köszönöm a válaszodat ! Munkakörét nem szüntették meg, mert másnap már hirdetés volt feladva, a helyére keresnek mást.Nem védett korú attól még messze van,58-as születésű.Kialakulóban van , egy új munkahely én azt tanácsoltam, hogy maradjon táppénzen amíg a másik nem biztos.Mert attól tart, hogy a táppénz nem számít bele a 40 évbe, nehezen tudom megvigasztalni,hogy igenis beleszámít.Sajnos benne van a munkaköri leírásukba, hogy áthelyezhetik más városba is dolgozni,és ha visszamegy ezt biztos meg is fogja lépni a jóindulatú főnöke.Akkor meg ezzel az indokkal, hogy nem fogadja el kifogja rúgni, és akkor nem fog kapni végkielégítést stb.A felmondási időt a minimum 30 napot igaz le kell tudnia, vagy az alatt is lehet táppénzen ? Ez már több, mint két éve húzódik, eddig tudott tűrni most teljesen össze omlott.

szafika # 2015.06.08. 09:07

Ikotak , a 40 évesbe beleszámít a táppénz is , ezen ne egye magát , nem lehet ? h valakinek kéne a helye ? és ez csak egy fal duma , v alibi hirdetés ? szörnyű ! amit ezzel az országgal tettek !!!!

ikotak # 2015.06.08. 10:07

Szafika!

Magyarázom, hogy beleszámit, de annyit csalódott mostanában, hogy nem akarja elhinni, Mi is arra gondoltunk, hogy jó ismerősnek kell a hely.Szívvel lélekkel csinálta a dolgát hosszú éveken keresztül, jön egy új főnök aki a
lánya lehetne és teljesen padlóra tette.

szafika # 2015.06.08. 11:15

Hát az egy biztos , h nem úgy mennek a dolgok ebben az országban , ahogyan kellene ! / nem politizálok ! pedig mondanék egy cifrát !!!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.09. 05:04
Fiatalabb nyikhaj " főnökök " cserélgetik le az idősebb dolgozókat fiatalabbakra,de ez nem mindenhol sikerül nekik,mert egy fiatal nem fog nekik annyi mindent eltűrni,csak azt nem értem,hogy miért nem bírják ki azt az egy-két évet amíg a dolgozó el megy nyugdíjba
  • Volt olyan ismerősöm akinek a fiatalabb főnöke azt mondta,hogy....." nyugdíj előtt két héttel is kirúghatlak...!" Lelketlen mocskok...! na üdv.
brünhilda92 # 2015.06.09. 18:52

Köszönöm mamamacóka!
Ezek szerint a A nők kedv. teljes nyugd.hoz figyelembe vehető időbe beleszámít a munkanélküli segély időtartama?
Az nagyon jó lenne!

brünhilda92 # 2015.06.09. 19:37

Most kavarodtam bele. 40 év szolgálati idő kell, hogy meglegyen??

Lyonee # 2015.06.09. 19:51

40 év jogosultsági idő, amibe a munkanélküli nem számítható bele!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.11. 05:45

Nyugdíjbavonulás közalkalmazott jogviszonyból.....http://www.munkajog.hu/rovatok/munkaber/nyugdijbavonulas-kozalkalmazott-jogviszonybol

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.14. 18:25

Köszönöm viszont kívánok kellemes napokat! Pangás van,de most Június 22-23-án fogadják el a 2016-os költségvetést ha jól tudom és ebben sok minden lesz,például a nyugdíjakra fordított összeg is amiből leszűrhető egy pár dolog,idáig minden okés azoknak akik jövőre szeretnének elmenni! Üdv.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.15. 14:39
§§§§...Nyugdíj 40 év után: erről sokan nem is----
  • Hivatalosan ez nem nyugdíjpolitikai intézkedés, hanem családtámogatási eszköz.
  • mondja a programról Novák Katalin...§§§...államtitkár.hallottak.......http://www.penzcentrum.hu/karrier/nyugdij40_ev_utan_errol_sokan_nem_is_hallottak.1045157.html.........
munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.15. 14:41

Bocsi a rossz belinkelésért,rákattintva bejön ez a kedvező hír,ami megerősíti a jövendőbeli ilyen nyugdíjba készülőket....!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.15. 14:42
munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.16. 05:30

......a lényeg,hogy marad a '40-éves,akármilyen indokkal és okból,még akkor is,ha akárkiknek akármilyen okból és indokkal nem is tettszik....!