40 év munkaviszony után nyugdíj


Immaculata # 2015.07.27. 07:18

Talán rossz a rendszer olyan vezetők kellenek akik meg tudják oldani a kérdést..

Igen, olyanok már voltak. Azért vannak olyanok, akik 800e, meg 1.200e Ft-on vannak nyugdíjon 40 valahány évesen.

szafika # 2015.07.27. 07:19

Éppen most volt valamibe , h az induló nyd-at kiszámolják a ledolgozott bér és idő alapján , aki sokat fizetett , többet kap , akinek kevesebb volt , az kevesebbet is fog kapni , de onnantól fogva , h nyd-as valaki a nyugdíja helytelen módon emelkedik olyan arányban , mert azt az indulásnál megkapja , de a kisnyugdíj SOHA nem fog a közelébe se érni a nagynak , így helyes ! de amikor már valaki nyd-as , akkor szerintem nem kéne 5x 10x akkora emelést adni , mert azzal csak még jobban nő a különbség !

szafika # 2015.07.27. 07:36

Kedves Imma !
Sokan sokféleképp látjuk a dolgokat , az biztos , h nagyon nehéz lenne olyan megoldást találni , amivel viszonylag elégedett lehetne a kis pénzzel nyd-as emberke is + az is , aki mindig állami pénzekből jutott hozzá magas fizetéshez , majd magas nyd-hoz !

munkás61 # 2015.07.27. 08:06

Kedves szafika !! A prolik mehetnek nyugdíba az egy idézet volt egy nyugdíjas társadtól.Nem az én gondolatom... az hogy aki nőként 60 évesen nem mehet nyugdíjba mert írod " tovább lehetett gyerek " elég leegyszerűsítése a dolgoknak.Szerinted a tanulás nem munka??, Én úgy emlékszem fiatal koromban mindenre képes lettem volna csak tanulni ne kelljen!!És irigyeltem a dolgozó fiatalokat akiknek volt pénze mindenre amire nekem nem..Forumozók hogy gondoljátok???Ja igen ez a véleményem és még nő sem vagyok.Nekem úgy tűnik itt mindenki a férfiak ellen beszél és ecseteli hogy nekik aztán életük végéig dolgozni kell ,hogy a már nyugdíjasok nyugodtak lehessenek.Persze dolgozhassanak nyugdíj mellett mert nekik az is jár.A Férfi nem lehet beteg,munkanélküli stb 60 évesen.Mert neki akkor is dolgozni kell.Ugye kedves szafika így van ez jól .....szerinted.

szafika # 2015.07.27. 08:39

Kedves Munkás61 !
Rosszul gondolod ! nem olvastad végig figyelmesen amit írtam ! minden hozzászólásomban azt írtam , h a pasiknak is lehetővé tenném !
Nem olyan ! munka / szerintem ! / még akkor se , ha a gyereknek az a dolga , h tanuljon ! ha a gyerek gyerekként felnőttmunkát végez , az szerintem kicsit más tészta , és a 40 évesnél kifejezetten munkáról volt szó !
Ráadásul , én is úgy vagyok vele , h akinek olyan mázlija volt , h egy ilyen kedvezményben részesülhet , az v vegye igénybe , v ne vegye ! de mellette én bizony nem engedném visszafoglakoztatni sehova ! / szerencséjük , h én nem osztok , nem szorzok ! / na ezért is nem fogunk soha egyetérteni sok sok emberkével !

Immaculata # 2015.07.27. 09:27

Mamamacoka

Nem kell megsértődni, nagyon élvezetes ez a topic.
A véleménynyilvánítás szabadsága a legfőbb mottóm. Vitával és véleménykülönbség ütköztetésével lehet egy irányba fejlődni.

szafika # 2015.07.27. 09:58

Kedves Imma !
Szerintem is , amíg képes az ember normális hangon megszólalni és fújni a magáét , addig hadd mondja mindenki , mert természetesen mindenki a saját szemszögéből nézve látva oldana meg dolgokat , ahogy tesszük ezt a hétköznapokban is .

munkás61 # 2015.07.27. 10:21

Kedves mamacoka megvagyok sértve ,hogy a munkásnővel hozol egy kalap alá!! Pont az ellenkezője a véleményem mint neki ,akkor most kinek az álláspontja nem tetszik???Habár szerintem elég egysíkuan fogod fel a kérdést..Dehát mingnyájan másképp látjuk a dolgokat ,csakhogy ha valaki nem hallgatja meg a másik véleményét akkor elég szűk látokörü!! És hogy a férfi is ember 60 fölött ,öregember azt azért illene a nőknek is tudomásul venni és hogy esetleg ők is szeretnék megérni,hogy nyugdíjba mennek..Tisztes 46-47 év munka után...És akkor még te nevezel demagógnak......Érdekes.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.07.27. 12:01

§§§... Még egyszer...§§§...ÉN MÁR INNEN ELKÖSZÖNTEM,NE SZÓLÍTSATOK MEG HA LEHET,HISZEN MÁR NEM ÍROK IDE SEMMIT SEM ÉS CSAK A TÖBBI FÓRUMMAL EGYÜTT OLVASOK EL BEÍRÁSOKAT! NEM ÍROK IDE ÁLNÉVVEL,SE INKOGNITÓBAN,ÍGY HA VALAKI HASONLÓ NÉVVEL,VAGY TARTALOMMAL ÍR IDE,AZ NEM ÉN VAGYOK...!!! Az,hogy ilyen "népszerű" lett ez a 40-éves Fórum,szerintem,jó,hiszen más téma nem igen van és rosszabb ha hetekig áll,ez az én véleményem,de megtiltani az idevaló beírásokat úgy sem lehet ! Üdvözlök mindenkit és jó egészséget kívánok ! Munkásnő.

Immaculata # 2015.07.27. 12:12

munkásnő

:) Gyerekké váltatok! Nekem igenis tetszik a nyugdíjasok civódása. Lehet pont azért. :)

Lacaca # 2015.07.28. 10:19

Az utcán sétált két idős pasi, az de az egyik nőnek "is" látszó személy.
Tudja valaki, hogy a törvényes meleg párkapcsolatokban a 40 év kedvezmény hogy érvényesíthető?
Nem vagyok érintett, csak tájékozódni szeretnék. Köszi.

Lacaca # 2015.07.28. 11:07

Így már értem, köszönöm!!!
De igazságtalannak tartom, hogy a páratlan számmal kezdődő személyazonosító számmal rendelkező házastársak egyike sem kaphat kedvezményt, a párosoknál pedig "duflán" jár a kedvezmény!!!
Lehet, hogy jelezni fogom az anyakönyvvezetőnek, hogy valami törvénymódosítás jó lenne, jelezze a törvényhozásnak.
Esetleg időarányosan leélt éveket is számíthatnának, aki közben változtat.
Pl., egy férfi, ha elválik 20 év szolgálati idő után az első "nő" feleségétől, majd párkapcsolatot létesít, ahol női szerepet vállal, más számítás vonatkozzon rá, mivel ezzel a társadalmi szerepvállalása, terhe is megnő, gondolom. Én ilyen esetben nem tartanám jogosnak az első 20 év után a kedvezményt. Köszi a választ.

Lacaca # 2015.07.28. 11:16

"Ferfi, aki nonek latszik, az ferfi."
Teljes mértékben nem győződtem meg róla, de állva pisilt azt láttam. Tehát egy dopping teszthez biztos, hogy nem kérne bilit segédeszköznek.

Muci59 # 2015.07.28. 16:38

Múlt héten írtam hozzászólást, de nem jelent meg.

Zanzásítva:
mamamacoka! Nagyon köszönöm a válaszodat, a Te véleményeddel értettem a legtöbbször egyet. Már kaptam segítséget, évek óta olvasom a fórumot. Jelenleg az foglalkoztat, hogy a végkielégítés hónapjai beleszámítanak-e a jogosultsági időbe, ill. a kilépés napja a végkielégítés hónapjainak letelte után kelteződik?

Nyugdíjakról:
Szüleim 100 ezer Ft/fő/hó felett kapnak nyugdíjat. Fizikai munka, 3 műszak, folyamatos, túlóra nélkül, kb. 35 évig. (Anyunak minden 8. héten esett a szabadnapja szo-vas.-ra.) Mindenük megvan. Akinek 50-60 ezer a nyugdíja csak tudja, hogy miért? Csak nappalos műszakban dolgozott, minimálbér, sok táppénz, nem volt bejel., feketén haknizott, és most csodálkoznak!?
Nyugdíjast nem engednék dolgozni! Lehet választani, vagy munka, vagy nyugdíj. Sok fiatal el tudna helyezkedni, + 30 éves korban nem úgy dolgozik az ember, mint 60 éves korban...

Hitelesek:
Értetlenül konstatálják, sőt tüntetnek, hogy vissza kell fizetni a kölcsönt. (A bankoknál megszabnám, hogy a betétkamattól mennyivel lehet nagyobb a hitelkamat, túl nagy a különbség.) Nekünk is jobb lenne nagyobb lakás, hogy ne kelljen a konyhában sasszézva közlekedni..... de nem választottuk a hitelt......

Spórolás:
A fodrásznál van aki hajnövesztésre közel 20 ezer Ft-ot fizet (ezt kb. 2 havonta kell újra elkészíteni), az én hajvágásom 2 ezer Ft. Folyton sír a nép, hogy nincs pénz, de vajon miért nincs? Van akinek jár a napi 2-3 sör. Nem tudom, nekem nem jár napi 2-3 krémes. A cigizésről nem is beszélek... sok-sok kidobott pénz... illetve szíve joga eldönteni ki mire költ, csak akkor ne siránkozzunk a hónap végén.....

Igazságos:
Az iskolai évek szerintem közel sem tekinthető munkának. De ha belegondolunk - és most lőnek le az Anyukák - a gyes, stb. sem munkahelyi munka. 8 év az 20 % a 40 évből. Lehet igazságosabb lenne, ha a gyermekekre 6 év járna, + 2 év választható lenne, segély, vagy iskola, vagy mindkettőből tevődne össze, kinek hogy alakult az élete.

Üdv.

Lyonee # 2015.07.29. 07:41

Muci59
Ha hosszú levelet írsz, előfordul, hogy nem jelenik meg, ezért tedd mindig vágólapra (másolás) mielőtt elküldenéd, így, ha eltűnik a vágólapról be tudod illeszteni.
A végkielégítésnek nincs ideje, a szolgálati időt nem növeli. Csak a mértékének a meghatározásánál van szerepe az időnek. Pl. 4 havi végkielégítés azt jelenti, hogy 4 havi távolléti díjnak megfelelő "fájdalomdíjat" kap a dolgozó. Nincs lejárata.

Muci59 # 2015.07.29. 08:38

Lyonee! Nagyon köszönöm a válaszod. Annyit tudok kinyögni: puff neki. Mert közben a TB. Fiumei u. ügyfélszolg. beszéltem, és azt mondták, hogy beleszámít a végkielégítés hónapja a jogosultsági időbe. Sőt, nem is rögtön válaszolt, utánanézett, és visszahívott az illető.... (Bár remélem nem kell igénybe vennem, de 1 év is hosszú idő.... dec. hótól már 6 hó járna.... Üdv.

szafika # 2015.07.29. 09:04

Muci ! nemá ! hát a bölcsisek ? ovisok ? az is meló ! igaz , h ott több a kisporonty ! mint otthon !

Muci59 # 2015.07.29. 09:52

Lyonee! Igazad van! :( Köszi. Kaptam írásos választ az e-mailemre, mert ezt a témát mindenhol kérdezgettem, csak kivonatosan, a lényeg:

"Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságra küldött - végkielégítéssel kapcsolatos - levelére válaszolva az alábbiakról tájékoztatom.

A társadalombiztosítási nyugellátásról rendelkező 1997.évi LXXXI. törvény (Tny.) 18.§ értelmében : Öregségi teljes nyugdíjra életkorától függetlenül jogosult az a nő, aki legalább negyven év jogosultsági idővel rendelkezik....

A végkielégítés időtartama a biztosítási időt nem hosszabbítja meg.
.... 1997.évi LXXX. (Tbj.) törvény 7.§ (2) bekezdését módosította az 1998.évi LXVII.törvény melynek 1999.01.01-től 1999.12.31-ig hatályban volt rendelkezése szerint: ha a biztosított a jogviszonya alapján végkielégítésben részesült a biztosítási ideje annyiszor 30 nappal hosszabbodott meg, ahány hónapra a végkielégítés járt, de legfeljebb 12x30 nappal.
Tehát a végkielégítés időtartama a nők kedvezményes nyugdíja szempontjából csak ezen rövid időben ismerhető el.
Kérem tájékoztatásom szíves elfogadását.

Budapest, 2015. július 29.

Tisztelettel:
Név
nyugdíjbiztosítási szakügyintéző"

Muci59 # 2015.07.29. 10:06

szafika! Értelek. Persze, hogy sok munka van a gyerekek körül, de nem MUNKAHELY. A nők 40-et a munkáért kapjuk... Sokszor úgy érzem, hogy a szülők mintha teher lenne úgy beszélnek a gyermek ellátásáról, neveléséről. Ha rossz a gyerkőc, akkor az iskola az oka, az ebédet oldja meg a suli... (Nem vagyok tanár, de ez fura.) Bízom benne, hogy csak nekem van rossz tapasztalatom.... Üdv.

MajorDomus # 2015.07.29. 19:36

Szülészorvos barátnőm azon háborog,
hogy az egyetemi évei nem számítanak bele a nyugdíjba.

6 évig tanult, ösztöndíjat kapott, s még nyugdíjat is szeretne arra az időre, míg a padot melegítette.

Azért hogy egy szülesenkent 80 ezret kasszirozzon, amiből nem sokat látott a nyugdijkassza.

munkás61 # 2015.07.30. 06:26

Nagyon lapos a fórum , már látom a kormány egy ügyes nyilatkozattal elintézte a dolgot .Nincs pénz! Megaztán a mostani nyugdíjasoknak kellene fizetni férfiak nyugdíját..Nincs pénz..Erre mert minden másra van! Működik a megosztás politikája a már nyugdíjasok és a jövőbeliek között. Hogy mit lehetne tenni az szóba sem kerül! Esetleg azon gondolkodni ,hogy a sok évvel rendelkezőknek valamilyen csökkentett lehetőség.Minek? Megaztán nincs pénz!!Ha belegondolok hogy az egy évvel idősebb ismerősöm 20 éve nyugdíjas ja ő katona volt.Más ember..ja igen nincs pénz..

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.30. 07:48

Tudod, a társadalombiztosításnak épp a biztosítottak érdek- és kockázati közössége lenne a lényege. Tehát az, hogy a befolyó járulékokból (és az esetleges vagyon hozadékából) fizessék a járandóságokat; ne pedig a központi költségvetésből.
(Nem mellesleg a katonák, rendőrök korai nyugdíjazását is megszüntették.)

szafika # 2015.07.30. 07:51

Muci , beleszámolnak sok mindent , mire az ember lánya igazi nydíjas lehet , nekem a 42 évből , amivel végül az akciósba elmehettem 38.5 év melóval telt el . Nagyon sokan nem tudtak nyugiba menni , mert mindent kivettek menetközbe , amit csak tudtak , persze nem olyan munka , mintha az alatt is dolgozni jártam volna . Nekem + a gyerekeimnek is mázlijuk volt , mert napközibe se kellett járniuk , mégse csavarogtak , váltott műszakba dolgoztunk , a férjem állandó du . én + de . Megoldottam a mindennapi ebédjüket is , meló előtt főztem hajnalba , de ehhez az is kellett , h itt helyben találtam munkát , ha napi 3 órát utaztam volna , biztos nem megy ilyen simán és a 8 óra tényleg 8 óra volt , nem úgy , mint a mostani dolgozóknak !!!! / régebben volt túlórázós munkahelyem is , de csak addig , míg nem voltak a gyerkőcök / A 32 évet megkövetelik 3 gyerek esetén , 34-et ha 2 gyerkőce van az ember lányának , volt olyan emberke , aki érdeklődött , mikor mehet az akcióssal nyugiba , mert ő már dolgozott 16 évet , 16 évet volt otthon gyesen , gyeden ..... és kap állambácsitól még hozzá / szerinte ! / + 8 évet ! itt megkapta a felvilágosítást , mert ez egy jó kis fórum , csakhát , egyre kevesebben fognak tudni elmenni nydba ezzel a jó kis lehetőséggel .

Muci59 # 2015.07.30. 15:51

szafika! Sok éved van. Igen, az is számít hogy alakul az ember élete, szerencsés voltál. Jó pofa a 16 éves "gyes" munka.... Nem látják a fától az erdőt...

MajorDomus! Húúú! Bántás nélkül: aztán majd ők lesznek a "kisnyugdíjasok". Szintén a fa meg az erdő....

üdv.

szafika # 2015.07.30. 16:11

Tényleg szerencsés voltam , nemcsak azért , mert nem szűnt meg a munkahelyem , csak akkor , mikor már nyögdíjas lettem , sajnálom is a kollegákat , h nekik már bizonytalan lett minden , de a környezetemben többen voltak úgy vele , h a bejelentett munkájukat megszüntették és csak alkalmi munkákból tartják fenn magukat , mostanra még mindig fényévnyire vannak a korosztályunkra vonatkozó nyugdíjkorhatárhoz . Sajnos nem mindenki önmaga határozott így a sorsáról , mert a dolgok se alakultak éppen túl jól , nem a melósokon múlott , h milyen összeggel jelentették be őket , ha volt is munkahelyük ! + nem mindenhol adtak a zsebbe pluszt !