40 év munkaviszony után nyugdíj


ma-ma # 2015.09.11. 13:53

Kíváncsi vagyok ez át megy-e?


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

mamamacoka # 2015.09.11. 14:10

ha új felhasználó vagy első néhány hozzászólásod csak moderálás után látható, kb a negyedik átjön simán, ez átjött, :)

ma-ma # 2015.09.11. 14:12

Megpróbálom még egyszer a problémámat leírni, mert az imént törlődött. A férjem 59 évesen végleges rokkant nyugdíjas lett. Mivel vállalkozó volt mindig, utána a Kft. ügyvezetője maradt, megkérdezte a könyvelőt ilyenkor mennyi Tb-ét kell fizetni?, azt mondta semmit. Mikor elérte az öregségi nyugdíj korhatárt, akkor még 62 év volt, kérvényezte az öregségi nyugdíj kiszámolását. Ekkor jött a fekete leves! A 2-3 évi ügyvezetőség alatt kellett volna fizetni Tb-t. Hozzá teszem mindig tisztességesen fizetett maga és dolgozói utáni járadékokat. Azóta új könyvelő van és az is mindig falakba ütközik! Nem lehet a 2-3 évet utólag rendezni? Mert a több mint 43 év munka után kevés a rokkant nyugdíj! Látom itt igen jártassak vagytok e téren. Köszönöm, ha valaki próbál segíteni!


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

ma-ma # 2015.09.11. 14:13

Nem vagyok új, csak ritkán szoktam írogatni. De most átment, látom!


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

mamamacoka # 2015.09.11. 14:17

Ma-ma, sajnos ehhez itt nem értünk de van ilyen fórum itt ami a rokkantsági és rehabilitációs nyugdíjakkal kapcsolatosan segít, sőt van ott egy ügyvéd is aki nagyon kedvesen segít mindenkinek ilyen témákban, ide teszem a linkjét, katt rá, és oda másold be légyszí, nem hiszem, hogy itt lenne valaki aki ezt meg tudná felelősen mondani - bocs

http://www.jogiforum.hu/forum/16/11498

ma-ma # 2015.09.11. 14:25

Köszönöm szépen!


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

mamamacoka # 2015.09.11. 14:34

nincs mit, - de mindig szívesen, sajnálom, hogy nem tudtam segíteni;

Rexor # 2015.09.11. 14:34

Amikor ügyvezető volt a férjed kapott a társaságtól valami jövedelemet (megbízási díj, munkabér)?

manyi57 # 2015.09.11. 15:09

Mamamacoka!

Köszönöm szépen a segítséget.

mamamacoka # 2015.09.12. 13:23

szívesen, mint mindig ! :)

ma-ma # 2015.09.12. 15:22

Rexor

Nem! Nem kapott semmit, csak azért ment bele ebbe az ördögi játékba, hogy a volt emberei tudjanak dolgozni! Ugyanis, ha ezt nem tette volna meg akkor munkanélküliek lettek volna!


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

Lacaca # 2015.09.13. 17:26

Olvasom, és hallom, hogy összeomlóban a nyugdíjrendszer.
Nem lenne helyesebb esetleg munkalehetőséget biztosítani a fiataloknak, hogy járulék fizetők legyenek, és ne kivándorlók?
Talán azzal is, hogy aki nem képes már dolgozni, csökkentett mértékben vehesse igénybe a nyd. biztosítást, mely élete végéig megmaradna?
Aki nyugdíj után dolgozik, és fiatal elől veszi el az álláslehetőséget, kicsit többet adózzon, de döntése alapján tovább dolgozhasson.
Amennyiben elüldözik az országból a fiatalokat, pozitív változást nem lehet várni.
Például fiatal orvot, ápolónőt, szakmunkást alig lehet látni.
Így nem várhatjuk, hogy a nyugdíj ne csökkenjen drasztikus mértékben.
A korhatár emelés, vagy szinten tartás szerintem azzal jár, hogy a fiatalok elvándorolnak, és nem itt fizetik a járulékot, és az adót.
Súlyos társadalmi problémákat okozhat rövid időn belül a társadalomnak, ha a képzett réteg külföldön fogja megtalálni a boldogulásához vezető utat.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.13. 17:42

Jogi Fórum. Politizálásra vannak sokkal alkalmasabb helyek.

mamamacoka # 2015.09.13. 17:56

köszönjük KBS ! :)

Lyonee # 2015.09.13. 19:23

Azt hittem már vége, de valaki mindig újra kezdi.

Amaria # 2015.09.25. 07:01

Egy kérdésem lenne : A kalkulátorral kiszámolt összeg jóval magasabb mint a megállapított nyugdíj, van ennek valami jelentősége ?
Kösz ha valaki válaszol .

Rexor # 2015.09.25. 07:11

Nincs, valószinűleg rosszul vitted fel az adatokat.

Amaria # 2015.09.25. 07:28

Rexor
köszi a gyors válaszod, de minden adatot jól vittünk fel, sőt 2 próbálkozás is ugyanazt az eredményt hozta.

Rexor # 2015.09.25. 07:36

Az osztónapokat is?

Lyonee # 2015.10.02. 15:56

Akkor jár az új illetmény, ha szept 1., vagy utána kezdődött a munkavégzés nélküli időszak.
MT 148.§ (1)-(2)
148. § (1) A távolléti díjat
az esedékessége időpontjában érvényes alapbér
(136. §), pótlékátalány (145. §),
az esedékesség időpontját megelőző utolsó hat hónapra (irányadó időszak) kifizetett
ba) teljesítménybér (150. §),
bb) bérpótlék (151. §)
figyelembevételével kell megállapítani.
(2) Az esedékesség időpontja

  1. a távollét kezdő időpontja,
petrim # 2015.10.03. 10:19

Édesanyám 40 ledolgozott évvel már rendelkezik, viszont még nem jogosult a 40 év utáni nyugdíjra. Valóban kiesik az az idő, amikor rehabilitációs járulékot kapott, de mellette munkaviszonyban (mindenféle járulék megfizetésével) dolgozott 3 évet? A rehabilitációs időt megértem, ha nem számolják, de itt volt munkaviszony is. Köszönöm a segítséget.

Viliada # 2015.10.05. 08:58

Kedves Lyonee! Azt írod, hogy a távolléti díj megállapításánál figyelembe veszik (többek közt) az előző 6 hónap jövedelmeit. Ebbe bele fog tartozni az az összeg, amit az utolsó (ténylegesen munkában töltött) napomon kifizetnek 40 éves jubileumi összeg is? Mivel azt a távollét kezdete előtti napon fogom megkapni. Köszönöm a választ!

Lyonee # 2015.10.05. 18:48

MT 148.§ (1)felsorolja, hogy mi tartozik bele. A jutalom, jubileumi jutalom nincs ezek között.

babimama55 # 2015.10.08. 18:09

2012-ben, majd 2014-ben is kiszámoltattam a Nyugdíjintézettel a ledolgozott időmet.Mindkettő egyformán volt kiszámolva. A munkáltatóm a 2014-es számolást vette figyelembe, a ahhoz adta hozzá még a ledolgozandó időmet, mely szerint 2015. szept. 17.én meg lett a 40 évem. A munkaviszonyom 2015.szept.30.-ig tartott. Ekkor újra beadtam a kérelmet. Egy hét múlva kaptam egy levelet, melyben kérik, hogy nyilatkozzak, illetve vigyek kereseti igazolást 1991 évre, mert a nyilvántartásukban nem szerepel erre az időre jövedelem. Erről egyébként már 2013-ban nyilatkoztam, hogy csak a munkakönyvi bejegyzéssel tudom igazolni a munkaviszonyomat.Ekkor egy Kft-nél dolgoztam.Kérdésem: milyen következménye lehet ennek? A választ nagyon várom, mert már nagyon ideges vagyok! Köszönöm előre is.

mamamacoka # 2015.10.12. 14:35

Sajnos lehet következménye, többször volt már itt panasz arról, hogy a munkakönyvi bejegyzések nem feltétlen vannak elfogadva, ha a nyugfinál nem látható a járulékozás arra az időre, - nem te vagy az első sajnos;

  • igazolhatod az arra az évre leadott és az akkori APEH most nav által elfogadott szja papírokkal;
  • igazolhatod a fizetésed bérszámfejtett papírjával, (tudom ezt kevesen őrizgetik, pedig célszerű
  • ha ugyanaz a munkahelyed mint akkor, vagy ha közalkalmazottként az államkincstár, vagy az önkormányzat bérszámfejtette a fizetéseteket, akkor nagy valószínűséggel ennyi év távlatából is előkereshető

ha régi munkahelyed megszűnt, vagy átalakították akkor sajnos az SZJA a legjobb ötletem arra az évre, vagyis az a papír legalább amit minden januárban kiadnak az előző év jövedelméről, azon minden levonás megjelenik - lehet, hogy én túl előrelátó vagyok, és bár második éve nyugdíjas vagyok, nagy valószínűséggel elő tudnám kaparni, - a férjem jövőre lesz nyugdíjas, ezért nem selejteztem még az ilyen régi papírokat, nehogy belekeveredjen az övé, ha túl leszünk mindenen valami nagy-nagy tüzet fogunk rakni ezekből :XD