40 év munkaviszony után nyugdíj


mamamacoka # 2015.12.16. 19:49

Jereván eltévedtél, ez a fórum nem arról szól amiről te írsz, kizárólag a 40 éves női nyugdíjról...

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.12.29. 05:33

@ Szép napot - hetet- hónapot-évet mindenkinek! Látom nagyon leült ez a fórum,nincs már akit érdekeljen,vagy talán már mindenki mindent tud ! De azért én mégis megírom,hátha valaki mégis elolvassa...BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK a 2016 -os esztendőre és Jó Egészséget mindenkinek !!! @

manyi57 # 2015.12.29. 07:04

Kedves Munkásnő!

Én is kívánok Neked és mindenkinek Boldog Új Évet !!!!!
November 05-től én is nyugdíjas lettem, igaz hogy még nem kaptam határozatot csak egy végzést az előlegről de így is nagyon boldog vagyok!!!!
Szép napot mindenkinek itt sütni fog a nap !!!! Végre nincs az a szürkeség.
Üdv Manyi

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.12.29. 14:54

Köszönöm!

1959 # 2016.01.03. 08:54

Boldog Új Évet mindenkinek!Hozzáértő válaszát várom a következő élethelyzet miatt.A NYUFIG adategyeztetési határozatában (1973.07.23 és 2012.08.04-ig) 38év 33 nap szolgálati idő,36 év 207 nap jogosultsági idő ,36 év 207 nap biztosítási jogviszony áll.Számításom szerint ,mivel 2012 08 04-től 12.31-ig nem volt munkaviszonyom ez év június közepén mehetnék nyugdíjba a nők 40 programmal.Azonban 2015 aug-tól egy elhúzódó betegség miatt jelenleg is TP-en vagyok.Szeretném pontosan tudni ,hogy a hosszantartó TP beszámít a jogusultsági időbe vagy a táppénzen töltött időszakkal kitolódik?

mamamacoka # 2016.01.04. 14:46

igen, a munkaviszonyos táppénzek beleszámítanak a jogosultsági időbe, természetesen a nyugdíj kiszámítási összegébe nem, hiszen táppénzből nem vonnak járulékot, és táppénz alatt kiveszünk a kasszából nem hozzáteszünk, -. de ez nem lényegesen fogja befolyásolni a nyugdíjad összegét, attól ne félj, hiszen ez a legutolsó idő a valorizációs szorzónál elhanyagolható módon jelenik meg - de mindenképp kérjél egy friss határozatot, mielőtt megigényled a nyugdíjadat, és hagyjál a kiszámolásnál legalább egy hetet - nehogy rosszul számoljál egy-két nappal ;

lezli53 # 2016.01.04. 18:28

Kedves Lyonee!

Szeretném megkérdezni öntől, hogy igaz-e az a letöltött öregségi nyugdíjkorhatár esetében,hogy van egy megállapított fix összeg aminél kevesebb nem lehet?
Vagy ez egy rossz információ.
Én öt hónap múlva érem el az öregségi korhatárt és 3-4
nap ráhagyással 2016 július 4-én szeretnék felmondani,
így 48 ledolgozott évem lesz, ami tudtommal 96% összeget jelent az 1988 óta évenként összegzett adatokból.
Az egyik munkatársam azt állítja, hogy megvan állapítva egy összeg aminél kevesebb nem lehet a majdani nyugdíj. Igaz-e ez?
Előre is köszönöm a válaszát!
Tisztelettel lezli53

1959 # 2016.01.04. 19:16

Köszönöm válaszod mamamacóka.

szmária # 2016.01.05. 11:17

Kedves fórumozók!

A 40év munkaviszony utáni nyugdíjba beleszámít az angliai munkavégzés ideje is? 5 éve dolgozom Angliában. Itthon 35 év munkaviszonyom van. A kettővel együtt meg lenne a 40 év munkaviszonyom. Ha igen, akkor milyen nyomtatványon kell benyújtanom az igényt?
Válaszotokat, és segítségeteket előre is köszönöm.
Sz. Mária

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.01.05. 12:47

szmária......" A 40év munkaviszony utáni nyugdíjba beleszámít az angliai munkavégzés ideje is? ".....Nem így akartad kérdezni,hogy .... 'A 40 év Jogviszonyba, beleszámít az angliai munkavégzés ideje is? '....Mert a Nők 40 évese az Jogviszony és nem munkaviszony,csak a nyugdíj összegét számolják ki az egész szolgálati /munkaviszony/ időből ! Kérdésedre válaszolva én ezt nem tudom,de szerintem a legjobb az,ha ezt az ONYF. illetékes osztályának az ügyintézőjétől kérdezed meg,ez nem egyszerű dolog lehet és nem szabd tévedni.....!!! Üdv.

Lyonee # 2016.01.05. 16:36

Kedves lezli53!
28500 Ft a legkisebb nyugdíj, ennél kevesebb nem lehet.

péceli Gizus # 2016.01.05. 19:27

Sziasztok !
Én egy boldog nyugdíjas vagyok 2015.június óta.Sokat segítettetek nekem.
Amikor leszámoltam a munkahelyemen,megkaptam a félévről a kereseti papírokat,és azt modták ,hogy a bevallásomat már nekem kell elkészíteni.
Nem tudom,hogy kell ezt megcsinálnom,mivel ez idáig a munkahelyem készítette.
Küld az adóhatóság bevallási papirokat?Vagy nekem kell
elmennem egy nyomtatványboltba ?
Nagyon köszönöm a segítséget.


péceli+ Gizus

mamamacoka # 2016.01.06. 05:16

szia, örülök, hogy te is nyugdíjas lettél! a papíralapú bevalláshoz lakóhelyed szerinti NAV ügyfélszolgálaton kaphatsz nyomtatványokat, - ott kérhetsz segítséget is a kitöltéséhez, de a netről is le lehet tölteni a neav honlapjáról, de ha sosem csináltad, akkor tudom nem egyszerű eligazodni rajta;

manyi57 # 2016.01.06. 08:51

Péceli Gizus

A NAV honlapjáról le lehet majd tölteni /sztem még nem /
a 1553-as nyomtatványt és a programot is hozzá ez egy nyomtatvány kitöltő program magánszemélyeknek.
Van hozzá útmutatás is.
Nem nehéz, van rajta ellenőrző program is tehát nem lehet elrontani.

üdv

Rexor # 2016.01.06. 09:45

A munkáltatódtól kaptál egy igazolást, ezen szerepelnek a jövedelmi adatok, és az hogy mennyi adóelőeleget vontak le tőled. Ezt kell beleírni a bevallás megfelelő sorába (ugyanazok számok szerepelnek az igazoláson, mint a bevallásban, tehát nehéz eltéveszteni). A program számolni fogja az adót, ha ez megegyezik az igazolásban szereplő infókkal akkor már nyert ügyed van. Május 20-ig bőven van még idő :)

Snéki # 2016.01.06. 11:03

Kedves Lyonee és Fórumozók!
A tanácsukat kérném:1954-ben születtem, nappali tagozaton főiskolát végeztem, 1976-tól folyamatos munkaviszonnyal rendelkezem. 2010-től veszek részt a "prémium évek" programban.A nyáron végre elérem,hogy jogosult leszek a nők kedvezményes 40 éves nyugdíjazására.A kérdésem: köteles vagyok a 40. évet betöltött nap után felmentéssel kérni a nyugdíjazásomat ,ugyanis ahhoz,hogy 44év jogosultsági időm és 88%-os szorzóm legyen a nyugdíjszámításnál 62 napom hiányozna. Ad a törvény olyan lehetőséget,hogy az utóbbi időponttól történjen a felmentésem?
Válaszukat előre is köszönöm . Tisztelettel. Snéki

vorcsi # 2016.01.06. 17:02

Tisztelt Fórum,
Valószínüleg nem közérthetöen fogalmaztam, így egy már feltett kérdésem nem jelenhetett meg a fórumon. Megpróbálom még egyszer, másképp. A törvény különbséget tesz az 1997.12.31. elötti és utáni szolgálati idö igazolása között. Segítségeteket kérem, hogy megérthessem, mi az a lényegi különbség, ami miatt ez a megkülönböztetés rögzítésre került?
Lehetséges - ahogy én gondolom -, hogy addig az idöpontig minden kifizetésböl levonásra kerültek a járulékok, és emiatt a munkavégzés tényét kellett igazolni és nem a befizetés tényét, és ezt akár tanúkkal is lehetett igazolni? Segítségeteket elöre is köszönöm, Vorcsi

Lyonee # 2016.01.06. 17:58

A pép-nél nincs felmentés, határozott időre szól a szerződés. A nyugdíj tv. változását követi.
8. § * A programban 2012. január 1-jén részt vevő személy munkavégzésre irányuló jogviszonya - a kinevezés-, illetve munkaszerződés-módosításban foglaltaktól eltérően - akkor is az öregségi nyugdíjra való jogosultság megszerzésének időpontjában szűnik meg, ha ez későbbi, mint a programba történő belépés miatt szükségessé vált kinevezés-, illetve munkaszerződésmódosításban szereplő, a munkavégzésre irányuló jogviszony megszűnésére meghatározott időpont. Ez a rendelkezés nem zárja ki, hogy a munkavégzésre irányuló jogviszony ezen időpont előtt valamely, e törvényben szabályozott egyéb okból megszűnjön.
4. § (1) A 3. § (1) bekezdés d) pontja szerinti határozott időre szóló foglalkoztatásra irányuló jogviszony nem szüntethető meg felmentéssel a 3. § (1) bekezdés c) pontjában szereplő okból. A foglalkoztatásra irányuló jogviszonyra vonatkozó jogszabályokban foglaltakon túl a jogviszony megszűnik továbbá

  1. * a programban részt vevő öregségi nyugdíjra való jogosultsága életkori, valamint szolgálati időre vonatkozó feltételeinek megszerzésével, vagy
  2. * új munkaviszony, közalkalmazotti, kormányzati szolgálati, közszolgálati jogviszony, állami vezetői szolgálati viszony létesítésével, kivéve a munkáltató jogutód nélküli megszűnése miatti, a megszűnést megelőzően legfeljebb 30 nappal végrehajtott áthelyezés esetét,
  3. a programban részt vevő a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdésben foglalt jogosultsága feltételeinek megszerzésével.
Snéki # 2016.01.07. 08:45

Tisztelt Lyonee!
Köszönöm a válaszát!Ha jól értelmezem,így ha elérem a nők 40 éves kedvezményes öregségi nyugdíjára jogosító időpontot megszűnik a munkaviszonyom./Ez időpontig szól az utolsó , módosított szerződésem is/Nincs lehetőség 2 hónapos meghosszabbításra,így megint rosszul jártam,86%-os szorzóval számítható a leendő nyugdíjam.Még egy kérdésem van: a 6.éve megalázóan alacsony pép-es ellátásom bérkompenzációval megemelt -ez alamizsna -összegét beszámítják a nyugdíjalapot képező havi átlagnál? A jubileumi jutalom számításnál is figyelembe vehető,vagy a 2010-es bérem 70%-a adható?
Miért büntetik az 1954-ben született diplomásokat?!
Tisztelettel:Snéki

máriamagdolna # 2016.01.08. 09:30

Kedves Fórumozók!
A megszerzett 40 év jogosultsága meddig nem "évül" el? Ha pl. 40 + 1 év múlva szeretnék elmenni a Nők 40 évessel, megtehetem? Vagy azonnal igénybe kell venni és utána már csak 65. éves korban lehet nyugdíjba menni?

szafika # 2016.01.08. 12:47

Szerintem , ha már a jogosultságot megszerezted , akkor bármikor igénybe veheted / ha akarod ! / de majd jönnek a lányok , akik értenek is hozzá ! / :D

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.01.08. 15:07

' máriamagdolna.....Addig amíg ez a Törvény még él és a kormány / valamelyik / vissza nem vonja ! De nem is értem,hogy miért kérdezed...,illetve gondolom,de mellette tudsz dolgozni és örülj,hogy elmehetsz ebbe a nyugdíjazási formába,ha lehetőséged van rá ! Sokan várnak,várnának erre.....,de hiába ! Üdv.

máriamagdolna # 2016.01.09. 17:37

Köszi a válaszokat! Igen, nyugdíj mellett lehet dolgozni, ha találni munkát. Egyelőre tervezem a jövőt. Lehet kérdezek még. Üdv. Nektek

HJúlia55 # 2016.01.11. 11:09

Kedves Fórumozók!Az lenne a kérdésem, hogy én 2014.03.08-án a nők 40 éves jogosultsági idő alapján járó öregségi nyugdíjba vonultam, ezzel megszűnt a munkaviszonyom. Majd ugyanazon a munkahelyen 1 hét elteltével ismét munkába álltam 2015.06.22-ig. Az lenne a kérdésem, hogy jogosan vonta-e le ez idő alatt a munkáltató a pénzbeli egészségbiztosítási járulékot és a munkaerő-piaci járulékot a béremből, mivel a keretösszeget nem haladta meg a bérem, így szüneteltetni sem kellett a nyugdíjat. Amennyiben nem volt jogos, hogyan lehet visszaigényelni? A válaszokat előre is köszönöm!

mamamacoka # 2016.01.11. 21:29

én ezt találtam:

http://www.nyugdijguru.hu/…eher-viseles

Nyugdíj melletti munkavégzés és közteher-viselés

Az öregségi nyugdíj, illetve a nők kedvezményes nyugdíja és a korhatár előtti ellátások mellett végzett munka esetén az ellátott személyt és foglalkoztatóját terhelő közterhekről szól ez az összefoglaló.

Két alapvető csoport munkavégzéséről lehet szó:

  1. saját jogú nyugdíjasok
  2. korhatár előtti ellátásban vagy szolgálati járandóságban részesülők (a munkavégzés szempontjából ide tartoznak a nők kedvezményes nyugdíjában részesülő hölgyek mindaddig, amíg be nem töltik a rájuk irányadó öregséginyugdíj-korhatárt)

Ezen felül el kell különíteni a munkaviszonyban, illetve hasonló jogviszonyokban történő foglalkoztatás és a vállalkozási jogviszonyban végzett keresőtevékenység szabályait.

b-)

Nők kedvezményes nyugdíjában, illetve korhatár előtti ellátásban vagy szolgálati járandóságban részesülők munkavégzése esetén fizetendő közterhek:

A munkaviszonyból származó jövedelmet e kategóriákban minden (a munkabéreket szokásosan terhelő) elvonás érinti:

a munkáltatót terheli: 27% szociális hozzájárulási adó, 1,5% szakképzési hozzájárulás,
a munkavállalót terheli: 16% szja, 10% nyugdíjjárulék, 4% természetbeni egészségbiztosítási járulék, 3% pénzbeni egészségbiztosítási járulék, 1,5% munkaerő-piaci járulék. Kedvezményt csak a nők kedvezményes nyugdíjában részesülő hölgyek kapnak: nekik - a saját jogú öregségi nyugdíjashoz hasonlóan - szintén nem kell megfizetniük a 3 % pénzbeli egészségbiztosítási járulékot (kivéve, ha szünetel a nyugdíj folyósítása), illetve az 1,5 %-os munkaerő-piaci járulékot.
Összességében

a munkáltató közteher-költsége: 28,5%
a munkavállaló közteher-költsége: 34,5% (kivéve a nők kedvezményes nyugdíjában részesülő hölgyeket, az ő esetükben a közteher 30%)

tehát szerintem az egészségbiztosítási járulékot és a munkaerő-piaci járulékot nem kellett volna szerintem tőled levonni, ez 4,5% - hogy hogy szerezheted vissza, azt nem tudom :P

Lehet Lyonee többet is tud neked mondani ...