40 év munkaviszony után nyugdíj


szafika # 2016.01.29. 08:20

.....a 2011-ben 21 év + 200 naphoz hozzáadva 5 év , hogy a manóba lett 40 év ?! pláne 42 év ?!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.01.29. 15:00
' Rózsika '....Itt valaki nagyon elnézett valamit.....és lehet,hogy Te magad...
  • Meglepő figyelmetlenség lenne az ONYF. Ügyintézőjétől,ha közel 20 évet tevédet volna ,de lehet hogy ő is "kapkodott" ,kívánom,hogy igazad legyen és meglegyenek az éveid ! Üdv.
rozsika101 # 2016.01.29. 15:12

T. fórum.Összesen volt 36 év 270 nap,ebből kereső tevékenység a 21 év 200 nap ,és volt még 13 év ápolási dijj fogyatékos gyermek áplásáért,ebböl 10 -et számolnak a negyven évhez , a teljes nyugdijba mind a 13 évet beszámolják,ehez jön még az azóta eltelt 5 év,42 évem van ha mindent beleszámolok.Én sem hiszem el valószinüleg elnézett valamit , de kedden bemegyek a nyugdijfolyósitóba és megmodják a pontos időt üdv Rózsika 101

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.01.29. 15:34

Ez a beszéd Rozsika és írd meg,hogy most mi is van ebben a történetben. Szép hétvégét kívánok neked és mindenkinek valamint jó pihenést,üdv.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.01.29. 16:04

Nyugdíjba menekülnek a magyar nőkhttp://szakszervezetek.hu/hirek/3204-nyugdijba-menekulnek-a-magyar-nok

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.01.29. 16:05
rozsika101 # 2016.02.02. 15:38

T munkasno.Kereso tevekenyseggel 2016 dec 31._ig 28 ev314 apom van.+ a 13 ev apolasi fogyatekos gyermek utan,ebbol a 40 evhez 10 evet szamolnak be.2 honap felmentesi ido'.A felmentesi idot az gondolom a nyugdijjogosultsag elott ki lehet venni,ha megadjak, akkor igencsak ebben az evben kell dolgoznom.Kerdesem volna meg osszesen 43 evem lessz.Ilyenkor a 43 ev utan szamoljak a nyugdijjat,vagy azt az oregsegi nyugdijkorhatar betoltesekor szamoljak at.A + 2 % -ra gondolok evenkent.A valaszt elore is koszonom rozsika 101

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.02.03. 07:34

' Rózsika...ne haragudj,de írjad le egyszerűbben,mert már összezavarodtam az olvasásában is ! Van egyszer a teljes Szolgálati idő és van a Jogosultsági idő..Illetve valóban 2016.December 31-ig számolták ki már /?/ vagy elírtad és 2015-December 31-ig ! A felmentéshez nem értek,mert én kereskedelmi végzettséggel a kereskedelemben,az utolsó percig dolgoztam,egyik nap munka,a másik nap nyugdíj,semmi felmentés meg hasonlók! Üdv.

rozsika101 # 2016.02.06. 08:40

T. munkásnő.A 2016 -ot elirtam , az 2015.Én közalkalmott voltam tavaly oktober 1-ig.10 évet dolgoztam közalkalmazottként, kiszerveztek kft.-be és az ott eltoltott idót is elismerik jogfolytonos.Ez a kft a bme leánycége.Lehetséges ,hogy adnak sétáló időt,ez majd most dől el.Mindenképp ezt az évet kell márcsak ledolgoznom,ha nem kapok felmetést akkor valamivel többet.Annak is utánanéztem,hogy tulajdonképpen nekem összesen 43 évem lessz,és a+ éveket rászámolják a nyugdijamra.A nyugdijj össszege agaszt emiatt a sok áplási dij miatt,erre van mod ,hogy ezt elóre megmondanák az összegét?Rózsika 101

Lyonee # 2016.02.06. 09:04

Rózsika!
Akkor, hogy is van?
Először azt írtad, hogy: "2011-ben 21 év 200 nap" a kereső tevékenység. Azóta már 2 másik adatot írtál. Melyik a jó?
A munkavégzésnek meg kell lenni a 30 évnek, ez 2017-re sehogy sem jön ki.
2017-ben (ha 1954 első hat hónapjában születtél) a nyugdíjkorhatárod betöltésekor elmehetsz nyugdíjba, akkor csak az a fontos, hogy min. 20 év szolgálati időd meglegyen. Az pedig bőven meglesz.

mamamacoka # 2016.02.06. 11:24

én már nem merek Rózsikának tanácsot adni, mert mindig ír valami újat, valami mást mint előbb, - és nem szeretném "félretájékoztatni" - mindazonáltal Rózsika, sajnálom, hogy ebben az élethelyzetben vagy, - igen, az ápolási díj természetesen nem tesz jót a nyugdíj összegének, de ezen már nem tudsz változtatni, és ha betöltöd a nyugdíjkorhatárodat, akkor a munkáltatónak joga van felmondania neked - akkor már nem te döntesz magadról;

szafika # 2016.02.07. 08:50

Mamamacóka , az 54-ben születettek nem a szülinapjuk után fél évvel lesznek nyugdíjasok ? az 53-asoknak nem tettek rá fél évet , de az 54-eseknek már igen . / ha nem jön össze nekik az akciós /

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.02.07. 09:43

Szia szafika,hogy vagy? Bocsika,hogy én is válaszolok,mert sok ismerősöm született ekkor és ők is így mennek el,ha nem tudtak a '40 -évesbe elmenni...De igen akik 1954 Január és Június 30 között születtek,azok ..2017-ben aki utána az 2018 -ban.

Lyonee # 2016.02.07. 10:23

Én is ezt írtam.
"2017-ben (ha 1954 első hat hónapjában születtél) a nyugdíjkorhatárod betöltésekor elmehetsz nyugdíjba, akkor csak az a fontos, hogy min. 20 év szolgálati időd meglegyen. Az pedig bőven meglesz."

Lyonee # 2016.02.07. 10:59

"rozsika101
2012.10.05. 16:08
Köszönöm a választ igen 1954 ben születtem,és 2017 ben mehetnék el nyugdijba,kértem már kimutatást a nyugdijfolyósitótól és onnan tudom.Most58.5 éves vagyok ,és legelöbb 63,5 évesen mehetek el és a nök 40 évével is sajnos 63.5 évesen."

Rózsika, mint már kb. 1 éve is írtam, félévente bedobja, hogy mit hallott, mit olvasott, stb. holott tisztában kell lennie a lehetőségeivel.
Most kormányhivatalra, nyugdíjfolyósítóra hivatkozva próbálkozik újra itt a fórumon.
Egyébként is a nyugdíjbiztosító foglalkozik ilyen üggyel.

mamamacoka # 2016.02.07. 17:48

Szafika, mindenkinek rátettek, legelőször az

52-es férfiak itt még a férfiak csak: betöltött 62 és fél évesen mehettek nyugdíjba;

53-as férfiak és nők is! 63 évesen (ebben az évben )

54 es férfiak és nők i: 63 és fél (jövőre, ha az év első felében született, ha a második felében akkor 2018 első felében)

55 as ffi és nők: 64 évesen ((2019 -ben))

56-osok ffi és nők 64 és fél évesen 8 2020-ban ha első felében született, ha a másodikban akkor 2021-ben ))

57 ben születettek 65 évesen! ((2022-ben))

tehát félévekkel nő a betöltendő év 65 éves korig!

Viliada # 2016.02.12. 12:40

Kedves mamamacoka és Lyonee!
Egy egyeztetésen már túl vagyok a munkáltatómmal,viszont még mindig nem oldódott meg a helyzet: újra és újra visszatér oda, hogy mit értek az 55.§ (1)k pontja alatt konkrétan, hogy "munkaviszonyra vonatkozó szabályban meghatározott időtartam" . Mit jelent esetemben (nők 40nél a 4 hónap felmentési időre is járó szabadságért harcolok) ez a jogszabály? Kérdezi tőlem, hogy milyen konkrét, munkaviszonyra vonatkozó szabályt tudok, ami engem szabadságra jogosít? Hol van ez leírva? Állítja, hogy a törvény, amikor 2012-ben változott, ekkor az a szabály is változott, hogy felmentési időre járt a szabadság: a 130. § 1. -t mindenestől törölték, többek között azt a bizonyos f pontot, valamint a 2. pontot is, és 2013-ban csak az átmenet miatt lehetett elszámolni, pont a folyamatban levő ügyek miatt szabit a felmentési időre. Azzal érvel, hogy nem véletlenül lett helyette az 55.§ b-k pont, amiben már nem szerepel szabadság adása a felmentési időre. Mivel rövidesen jön a bírósági tárgyalás, jó lenne valami „ütős” érv…

Lyonee # 2016.02.13. 18:47

Kedves Villada!
Én nem foglalkozom azzal, hogy mi volt 2012 előtt, csakis a hatályos jogszabályokat írtam, és írom be. Most is csak azt tudom írni, mint legutóbb.
A végén egy mondatban összefoglaltam a lényeget.
"MT
115. §
(1) A munkavállalónak a munkában töltött idő alapján minden naptári évben szabadság jár, amely alap- és pótszabadságból áll.
(2) Munkában töltött időnek minősül az (1) bekezdés alkalmazásában

a. a munkaidő-beosztás alapján történő munkavégzési kötelezettség alóli mentesülés,
b. a szabadság,
c. a szülési szabadság,
d. a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §) első hat hónapjának,
e. keresőképtelenség,
f. a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés három hónapot meg nem haladó,
g. a munkavégzés alóli mentesülésnek az 55. § (1) bekezdés b)-k) pontban meghatározott
tartama"

55. §
(1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól

a. keresőképtelensége,
b. a jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi intézményben történő kezelés, valamint
c. a kötelező orvosi vizsgálata tartamára, továbbá
d. a véradáshoz szükséges, legalább négy óra időtartamra,
e. a szoptató anya a szoptatás első hat hónapjában naponta kétszer egy, ikergyermekek esetén kétszer két órára, a kilencedik hónap végéig naponta egy, ikergyermekek esetén naponta két órára,
f. hozzátartozója halálakor két munkanapra,
g. általános iskolai tanulmányok folytatása, továbbá a felek megállapodása szerinti képzés, továbbképzés esetén, a képzésben való részvételhez szükséges időre,
h. önkéntes vagy létesítményi tűzoltói szolgálat ellátása tartamára,
i. bíróság vagy hatóság felhívására, vagy az eljárásban való személyes részvételhez szükséges időtartamra,
j. a különös méltánylást érdemlő személyi, családi vagy elháríthatatlan ok miatt indokolt távollét tartamára, továbbá
k. munkaviszonyra vonatkozó szabályban meghatározott tartamra.

A kjt., MT, Kollektív Szerződés pedig munkaviszonyra vonatkozó szabályokat tartalmaz.

kjt. 33.§
"(3) A munkáltató legalább a felmentési idő felére köteles a közalkalmazottat mentesíteni a munkavégzés alól.
A munkavégzés alól a közalkalmazottat - a mentesítési idő legalább felének megfelelő időtartamban a kívánságának megfelelő időben és részletekben kell felmenteni."
37/A. §
(2) * A közalkalmazott a munkavégzési kötelezettség alóli mentesítés idejére járó távolléti díjra havonta egyenlő részletekben jogosult."

Vagyis:
(MT:55.§ (1)k)) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól munkaviszonyra vonatkozó szabályban meghatározott tartamra. A kjt., mint munkaviszonyra vonatkozó szabály (kjt.33.§ (3) ) rendelkezik arról, hogy a munkáltató legalább a felmentési idő felére köteles a közalkalmazottat mentesíteni a munkavégzés alól. Ez az idő, pedig (MT: 115.§ (1), (2)g)) munkában töltött időnek minősül a szabadság meghatározásánál.

Abba kapaszkodnak, hogy nincs konkrétan megnevezve, nem is kell, mert így is vonatkozik arra az időre.

mamamacoka # 2016.02.13. 19:55

Az az igazság, hogy ma délután egyszer már benéztem ide, és láttam, Vilida kérdését, és elgondolkoztam, most mit írjak még, mikor már az összes törvényi vonatkozást taglaltuk itt Viliadának, - igazából m nem tudtam eldönteni, mit is írjak még, - köszönöm Lyonee, hogy te megtetted, és futottál még egy kört, - én úgy látom, hogy a KLIK nem adja meg ami törvény szerint jár, mindegy milyen törvénnyel támasztja alá, ahol nem lényeges gázszámla, ott miért lenne lényeges egy pedagógus járandósága ....

remélem Viliada ma ott voltál a téren,.....

rozsika101 # 2016.02.13. 21:47

T Fórum.Én nem róbálkoztam semmivel,mint itt valaki irta.Bementem a nyugdijfolyósitóba, majd átküldtek a kormányablak részébe,mert az a határozat amit tavaly kiadtak nekem nem volt meg,valószinű a tb ügyeket aki intézte a régi munkahelyemen a bme -n, nála volt, mert Ő kérte a szolgálati idő kimutást interneten keresztül.Kiadták a kormányablaknál a másolatot, és ott az ügyintéző mondta , a határozatból!!!,hogy nekem kell kiszámitanom a határozat után , azt hogy mikor adom be a felmondásom,mert nem lehetek alkalmazásban,amikor beadom.Kb jövö ilyenkor mehetek el ezt mondta a 40 évvel,de elötte mégegyszer utánanézek.Én a bme-én dolgoztam dolgozom 11. éve,de a közszolgálati jogviszonyomat megszüntették,tavaly október 1-től,és automatikusan kiszerveztek egy KFT-be ami a bme leánycége.A szolgálati időm nem veszett el,folyamatos a munkaviszonyom elismerik a bme 11 évemet, és eddig kaptak felmentési időt is akik elöbb elmentek nyudijjba.A közalkalmazotti éveim után 3 hónap járna , ebból a felét szokták megadni.Amit nekem mondtak a nyugdijfolyósitóban a 40 évvel,ezt mondta a nyugdijfolyósitó részen is az ügyintéző kb az a 2017 február /mert mindkét ügyfélszolgálatot végigültem a fiumei uton/,és 1954 és a kormányablakban az hogy igenis el lehet menni z 1954-es születésüek korhatárral 63.5 évesen azaz 2017 -ben mehetnek el ,konkrétan a pontosan 2017 november.Akárki akármit mond nekem ott ezt mondták a tavalyi dátumu szolgálati évekhez adjam hozzá az azóta eltelt időt,mert ugyanott dolgoztam folyamatosan be voltam jelentve.A nyugdij kiszámitását pedig, ugy számitják ,hogy 1988 tól eltelt 2017-ig 29 év, annak a felére kell kereset, az ápolási dijj időszakát átlépik, mert ott nem volt kereset, 2017-ig 11-12 évet dolgoztam , abból számolnak,és az ápolási dijj elötti idöböl fognak számolni,nekem ezt a tájékoztatást adták rózsika 101határozat alapján , azt mondta,hogy az abban elismert

szafika # 2016.02.13. 23:50

Dehát az 54-es korosztály / és a többi is / ha betöltötte a rá érvényes nyd korhatárt elmehet nyd-ba akkor is , ha az akcióshoz nincs + a 40 év jogviszony .

szafika # 2016.02.13. 23:59

Helló munkásnő ! élvezem a nyögdíjat cefetül / és remélem egyfolytában v 30 éven át !!! amit mindenkinek kívánok ! hozzá sok-sok egészséget + egy kicsike pénzt is ! / csak most találtam ide :)

szafika # 2016.02.14. 00:06

Tudom mamamacóka , h mindenkivel jól ki lett babrálva , a fél év plusszal ! de igazságosabb lenne , ha lenne egy megszabott pl 42 év , aztán hadd legyen kicsit nyd-as aki azt teljesítette !!!! ha a 20 év szükséges ahhoz , h korhatárt betöltve nyd-ba mehessen az ember , akkor egyiknek összejön majdnem 50 év is mire pihizhet egy kicsit , mielőtt eldobja a kanalat / van , aki meg se éri ! a férjem egyik kollegája a nyd-as búcsúztatón halt meg , nem élvezhette a nyd-át semeddig ! /

rozsika101 # 2016.02.14. 07:02

kedves szafika, nekem a nok 40 éves nyugdijjához

megvan a 4o év 2017 kb februárra ,de ezt napra ki kell számolni.A 63.5 pedig 2017 novemberre van meg rozsika 101

szafika # 2016.02.14. 09:39

Akkor az már csak egy jó nagy szusszanás / az 1 év / azt már féllábon is ! az eddig eltelt az volt a sok / sokk ! / :)
Bakker 1 hónapja kezdtem a 6. évet , pedig hajdanán azt hittem + se érem !