munkaszerződés módositása OTP módra


Karika # 2004.09.29. 14:14

Egy új munkaszerződés (de bármely szerződés) attól lesz szerződés, hogy az érintettek aláírják. Amíg ez meg nem történik, az nem több, mint az egyik fél, esetünkben a munkáltató ajánlása, amit a dolgozó nem köteles elfogadni. Munkaszerződést csak közös megegyezéssel lehet módosítani. Amennyiben a dolgozó a módosító javaslatot nem fogadja el, feltehetően (ahogy az előző hozzászólásomban is írtam) átszervezés címén felmondanak neki. Ebben az eljárásban semmilyen jogsértés nincs.

Royal # 2004.09.29. 10:42

Ha aláírta, akkor bizony nincs visszaút. ha nem irta alá, akkor sem jobb a helyzet, valszeg utilapu lesz. Sajnos ugyérzem ma magyarországon kiszolgáltatott helyzetben van minden munkavállaló, senki és semmi nem védi őket. Mit ér a munkatörvénykönyv, és a jogok, ha nincs aki betartassa az abban foglaltakat?

fifko # 2004.09.29. 10:30

Karika köszönöm,hogy reagáltál a problémámra,de ugy érzem, hogy Te sem akarod megérteni.Ez nem tervezet, hanem határozat.2004.09.22-én új munkaszerződést adát abarátnőmnek az OTP,mely szerint 2004.10.01-től/8 nap/változtasssa meg az életét mert az OTPi igy gondolta.Hol van itt a munkavállalói esély Te tudsz okos tanácsot adni

Karika # 2004.09.28. 12:23

Az amit a barátnőd kapott, a véleményem szerint egy tervezet. Ajánlat, mely szerint a jövőben csak azokkal a feltételekkel tudják alkalmazni. Nem köteles elfogadni, de ha nem fogadja el, feltehetően el fogják küldeni átszervezás miatt. Vagyis azért, mert megszünt az eredeti (teljes munkaidős)munkaköre.

fifko # 2004.09.28. 10:59

barátnőm 16 éve dolgozik az OTP bp-i fiokjában háttérmunkásként/postázás,irodaszerek,irattárrendezés,telefonügyelet/2004.09.22-én a helyi vezető átnyújtotta neki az OTP munkaszerződés modositását, mely szerint 2004.10.01-től havi 87 órában brutto 50000 ft havi fizetésért alkalmazzák/ugyanabban amunkakörben/ezek a banki hatalmasságok mindent megtehetnek,rájuk a munka törvénykönyve nem vonatkozik ha tudtok adjatok tanácsot