Pótszabadság


sysy73 # 2004.09.30. 12:06

Igen, egy cégnél voltunk, bár én már nem ...hiszen felmondták a munkaviszonyomat rendkívűli felmondással.

Köszönöm a segítséged, akkor holnap elviszi a férjem a kitöltött nyilatkozatot.

Gondolom Õk is tisztába vannak a jogszabály értelmezésével, csak próbálkoznak.

Köszi mégegyszer .

Üdv.

Sysy

Szakbarbár # 2004.09.30. 10:46

Ez egy sűrűn előforduló hülye reakció a cég részéről. Semmi közük hozzá, hogy ti hogy értelmezitek azt, hogy nagyobb szerepvállalás és ezalapján melyikőtök igényli a pótszabadságot. Nálatok azért sem értem hogy mit kötözködnek, mert ha jól emlékszem, egy cégnél dolgoztok, tehát az egyikőtöknek mindenképpen meg kell adniuk.

sysy73 # 2004.09.30. 08:41

Megint szeretnék segítséget kapni. A gyerekek után járó pótszabadságot elutasította a cég, miszerint én itthon vagyok főállású anyaként, így nem jár a férjemnek .
Visszaolvastam már több helyen, mindenhol azt olvasom, hogy igenis jár, viszont van , ahol azt írják, hogy nem.

Leírta a cég az idevonatkozó jogszabályt. Így azt írták, hogy ennek tudatába töltsük ki a nyilatkozatot, mert ha úgy igényeljük, hogy az nem is járna, akkor az következméynt von maga után.

Három gyerekünk van, 7 nap járna , be adhatjuk a nyilatkozatot ?
Azt olvastam, hogy a cég nem bírálhatja felül a szülők döntését , de így, hogy én itthon vagyok jár a férjemnek ?
Mondjuk én is lehetek beteg, vagy bekerülhetek kórházba ( ne legyen ilyen! ) akkor bizony jól jönne nekünk is a pótszabi.
Régebben megadták, de most idén nem .