Rokkantnyugdíj


év57 # 2012.03.24. 08:04

Prüsszögi.
Köszönöm szépen.
Én még reménykedem.

év57 # 2012.03.24. 07:22

Prüsszögi.
A mai délvilág azt irja "vagy a közfoglalkoztatási bér 40 ill 80%-a vizsgálat után.Nem ir olyat,hogy rokkantságot állapitanak meg.Ha rokkantságot állapitanának meg, szerinted marad a mostani összeg?

év57 # 2012.03.24. 07:17

Prüsszögi.
Közbe felhivtam a NYUFI-got.Azt mondták továbbitoták az illetékes nyugdijbiztósitóhoz.Nem az enyéms jó helyre adtam le, akereszt fiamé.Remélem nem lesz semmi probléma.

év57 # 2012.03.24. 06:38

Prüsszögi.
Mi a teendője annak aki a nyugdijfolyósitóhoz küldte?

év57 # 2012.03.23. 19:33

Prüsszögi.
A helyi kirendeltségen adtam le,kaptam róla fénymásolatot bélyegzővel. Ez igy nem jó?
Vagy direkt át akarják még jobban vágni az embert?

éhes # 2012.03.22. 15:38

oz-oz!Regina.h!
Kösz'kösz' mindkettőtöknek,és a többieknek is.

oz-oz # 2012.03.22. 14:47

éhes 14:06

Egészségi állapot 31-60% az a sáv, aminél a komplex felülvizsgálatnál döntenek. Mennyire rehabilitálható, mennyi idő kell hozzá (aszerint kapja a rehab összeget), és ha nem rehabilitálható, akkor mehet rokkantsági ellátásba.

éhes # 2012.03.22. 13:06

mari55!
Akkor nem az orvosok döntik el,hogy %-ban egészséges,ill.hány %-ban egészségtelen??
Jól tudom,hogy 60% egészség,és 40% egészségtelen esetén maradhat a rokkant ellátás?? Már minden kusza!kösz'

éhes # 2012.03.22. 13:04

mari55!
Itt kérdezném,hogy a beszélgetés után mind a négyen "összeülnek",vagy kb.hogyan döntik el a %-ot??

manyu # 2012.03.21. 17:30

Üdvözlök mindenkit ! Segítséget szeretnék kérni ! Vissza akarom küldeni a nyilatkozatot felülvizsgálatot kérve, de a rehab.kártya igényléssel gondom támadt. Mi a célszerű? Kérjem most, vagy a felülvizsgálati határozat ismeretében is kérhetem még?

fürkész # 2012.03.21. 15:30

Természetesen Prüsszögi nem a te hibád.

fürkész # 2012.03.21. 15:27

Megnéztem eredetiben a számot és ott el van irva az összeg betüvel irva.Az a szám helyesen Mari55 által leirt millió s nem milliárd.Ekkora hibát!

bzsu69 # 2012.03.21. 13:04

Hú ha az elöbbinek lemaradt az eleje, szóval az volt még , hogy köszi éhesnek, hogy drukkol, én is drukkolok magamnak, meg mindenki másnak is akki ilyen cipőbe van. És még annyi hogy hát remélem nem kell két hónapot várrni a határozatra. Tavaly még 30 nap volt az ügyintézési határidő amit 1x lehettett meghosszabitani 30 nappal , de arról is kellett hogy küldjenek levelet. Egy ismerősömnek tavaly decemberben a vizsgálattól számitott 17. nap megjött a levél.

bzsu69 # 2012.03.21. 12:58

felülvizsgálat óta. És van itt még valami, nem tudom miről beszéltek itt, hogy március 1-vel áll össze az új bizottság meg ilyenek. Én már akkor is kérdeztem magamban, hát hol van a régi ill. a tavalyi bizottság. Semmi nem változott, minden ugyanolyan volt mint tavaly I. fokon. Egy szem dr. nő , egy gépírónő + akit átküldtek a rehab irodába gondolom ott is ugyanaz. Én ott most nem voltam csak tavaly októberben. A vizsgálat még annyira sem volt alapos mint tavaly I. fokon, igazából a friss papirokról vitt betegségeket nézte csak. Levetkőzni melltartó , bugyi-ra felülni ágyra, meghallgat szív, megmér vérnyomás (180/120) már a reggeli vérnyomáscsökkentővel. Aztán kérdés ülve hogy mi a szakmám , mondom onnan lettem rehabilitálva tavaly októberbe ami a szakmám. Aztán megkérdi hogy miért voltam pszihológusnál és miért kaptam gyógyszereket, (papiron rajta a diagnózis részletesen) Én türelmesen elmondom neki, hogy miért. Aztán odajön fekve csukott szemmel , bal sarok rak jobb térd és fordítva. Nekem kicsit feljebb sikerült. Rám szól, hogy na-na magának ott lenn semmi baja sincs. Pedig esküszöm nem direkt volt , akkor már szó szerint rosszul voltam a vérnyomásom miatt is és szédültem mint a fene. Jah meg az orrom hegyét is kicsit odább találtam mint ahol van. Hát bocsánatot ne kérjek, hogy gerincműtét után, magas vérnyomással , szorongásos depresszióval nem találtam az orrom hegyét el pontosan. Szóval nem tudom mi válltozott volna tavaly óta. Szerintem semmi csak a jogszabályok. Na erre varrjunk gombot.

éhes # 2012.03.21. 11:55

fürkész!
köszönöm válaszod! Én holnap adom le,kiváncsi vagyok mondanak-e valamit.Bár a tájékozottságuk az nem valami fényes.kösz'és üdv.

fürkész # 2012.03.21. 10:58

Éhes
Igen a fv.-tól számitva 2x1 hónap.Pedig én biztos vagyok benne,hogy ott és akkor már eldöntötték a sorsomat.

Öregpacó # 2012.03.21. 10:39

Tisztelt Válaszoló!
Menyasszonyom 61 éves, rokkantnyugdíjas, özvegy.(27e.)
30 év munkaviszonya van.
Ha betölti a 62-t, automatikusan intéződik a nyugdíja, vagy el kell kezdeni valamit intézkednünk? - Illetve anyagi szempontból érdemes-e összeházasodnunk?
Tisztelettel és köszönettel: Öregpacó

éhes # 2012.03.21. 10:00

A fv-tól számitva!Helyesen.

éhes # 2012.03.21. 09:59

fűrkész!
Akkor két hónapjuk van a határozat kikűldésére??Ezért irják,hogy még két hónapig kapjuk az ellátást??

fürkész # 2012.03.21. 09:56

Ma 1 hónapja voltam fv.-on még nem kaptam határozatot,igaz még 1 hónapjuk van,ugy látszik nem kapkodják el.

éhes # 2012.03.21. 09:40

Teabee!bzsu69!
Kaptatok már értesitést?Határozatot?szúrkolok Nektek.Én még most adom be.2009-ben 55%-os „végleges”rokkiként!!.
Semmi jóre nem számitok,pedig nekem is inkább bővült a betegség,nemhogy javult volna.Teljesen magam alatt vagyok.Nektek minden jót!

bzsu69 # 2012.03.20. 12:35

Teabee!
Hát az a helyzet, hogy igen tavaly októberben voltam, de de csak 40%-ot kaptam viszont, " jelenlegi és végzettségének megfelelő másik munkakör betöltésére rehabilitáció nélkül nem alkalmas" - szóval ez állt a határozaton, amit megkaptam 2 évre, vagyis 2013. novemberben kellettem volna menni felülvizsgálatra.
Na mármost én amikor ott jártam akkor még táppénzen voltam már 1 éve. Az ugye lejárt nekem kiadták a szabadságomat ami összegyűlt és ezután szünt meg a munkaviszonyom, de és itt van a bökkenő, ez a dolog átcsúszott januárig. Idén január 21-től (amitől ugye már nem volt jövedelmem ) mert csak akkor vagy jogosult megkérvényezni az ellátást, én ekkor kérvényeztem meg. Vagyis már a kérvényt feladtam tavaly decemberben, mert akkor ugye már tudtam mikor fog lejárni a szabadságom, de csak január 21- től igényeltem az ellátást. Amit nyugodt lelki körülmények között tettem meg mivel a határozaton ott állt, hogy 24 hónap eltelte után jogvesztő csak a dolog.
De ekkor szólt közbe ugye Viktor atyánk, és egy tollvonással kesztülhúzta a jogerős határozatomat. Megkaptam a választ a nyugdíjfolyósítótól, miszerint ők tudják, hogy van jogerős határozatom, de mivel tavaly dec. 31-ig nem voltam benn a rendszerbe vagyis addig nekem nem utaltak semmit mivel még volt jövedelmem ezért csak abban az esetben jár valami, ha újból elmegyek komplex felülvizsgálatra és ott újból megállapitják , hogy rahabilitálható vagyok.
Na erre a felülvizsgálatra került sor márc. 9. -én. Én a 40% -ot nyaki gerincműtét (inplantátum behelyezése) dupla nyaki sérv-re kaptam mivel műtét után is újból nagy fájdalmaim vannak és a kezeim nyakam mozgása korlátozott. Nem emelhetek nehezet. stb. Szóval engem tavaly ekkor átküldtek a rehab. irodába is. És ugye mivel én akkor rehabilitációt kaptam, hogy a munkehelyemre nem tudok visszamenni ezért is szünt meg a munkaviszonyom.
Na most azóta ugye semmi nem válltozott (csak a törvény) + azóta vittem papirokat hipertóniáról (napi 2x szedek vérnyomáscsökkentőt) hozzáteszem ott a dr. nő is 180/ 120-at mért, plusz szorongásos depresszióról , somatoform zavarról vittem még papirt neurológustól.
Na már most abban nyugtatom magam, hogy tavaly voltam a rahab . irodába és most azért nem kellett átmennem. Remélem nem azért mert még most a 40%-ot sem adták meg és mehetek dolgozni, mert akkor nem tudom mi lesz. De tavaly én II. fokon kaptam meg a 40-et , csak nem birálja felül 4 hónap múlva egy I. fok ezt?? A régi vagyis a nyaki dolgokat most nem is vizsgálta a dr. nő csak a friss papirokra kérdezett rá és hazaküldtek. Hát izgulok nagyon. Ha te kapsz valamit írj. Ha én kapok én is irok!!!

Teabee # 2012.03.20. 10:28

Szia bzsu!

Ha rehabilitálható voltál akkor most iért kellett bemenned?

Még valami: Ha enge nem hívtak át a rehab irodába akkor az azt jelenti hogy marad a státuszom ami volt?
( rokkant)

bzsu69 # 2012.03.19. 13:36

Teabee!! Még nem kaptál választ a bizottságtól????? Kíváncsi vagyok! Én 9-én voltam és engem sem hivtak át a rehab irodába, viszont én tavaly októberben voltam ott és akkor rehabilitálhatónak raktak.

éhes # 2012.03.14. 14:34

Teabee!
Kösz,s szúrkolok!!!üdv