Rokkantnyugdíj


csicseri # 2012.08.27. 07:16

Tisztelt Fórumozók!
Rokkant nyugdíjas voltam néhány évig, de sikerült olyan jól fizető szellemi munkát kapnom, amit rokkant nyugdíjasként is el tudtam végezni. Emiatt a rokkant nyugdíjamat egy év múlva megszüntették. Azóta főállású közalkalmazottként dolgozom, de egy-két éven belül öregségi nyugdíjas leszek. Azt hallottam, hogy a rokkant nyugdíjas éveim is beleszámítanak a szolgálati időbe. Igaz ez?
Köszönettel

Nagy Zoárd # 2012.08.14. 17:57

Tisztelt Szakértők!

27 éves ismerősöm árvaellátásban részesül, mert II. csoportos rokkant munkaképesség csökkenése 100%-os és nem rehabilitálható (születésekor agyvérzést kapott, örökletesen hemofiliás, és mentálisan visszamaradott, hepatitise van, ezenkívül végtagjai kissé deformáltak). Édesapja 1988-ban halt meg. 18 éves korától - mivel a fogyatékosság apja halála előtt bekövetkezett - folyamatosan árvaellátásban részesül.
Gondnokság alatt nincs, és bizonyos munkák elvégzésére is alkalmas.
Kérdéseim:
Fogyatékossági járadékra jogosult lehet-e és ez érintheti-e az árvaellátását ill. ha esetleg számnára is elvégezhető munkát kap, mi a helyzet (azt már tudom, hogy az árvaellátást mellett dolgozhat)

Válaszukat előre is köszönöm.

13ricsi # 2012.07.19. 04:09

nem mükögik régi bejegyzések jönnek elö

fjudit # 2012.07.17. 07:21

Mi van itt,teljes káosz..........

Rehab57! # 2012.05.17. 15:23

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek: fellebbezéshez megfelelő ütős indok felsorolásra lenne szükségem.

shakin # 2012.05.08. 12:52

Talán mégis van remény...folytatom a csatát .ill lassan vége a küzdelemnek ami köztem és orszi között ment!

Bíróságra vittem a a ügyet , az kirendelt szakértő nekem adott igazat
amit az orszi azonnal megtámadott bele kötött a bíróság által kirendelt szakértő véleményébe ami 52% állapitot meg részemre.Kérte a Bíróságot hogy az 2 szakértő Ett legyen Egézségügyi tudományos tanács..ide félve mentem el
de mivel tudtam igazam van elmentem ma megjött ők is 52%

Talán 2 és fél év után lassan véget ér ügy mindenkinek az tudom ajánlani nem feladni....sziasztok

mara55 # 2012.04.22. 20:34

Már régóta olvasom a fórumot és szeretnék én is valamit megkérdezni.Én szoc.járadékos voltam véglegesítve a férjem r.ny.-as volt,szintén végleges.Most mindkettőnket vissza rendeltek.Én nem is vagyok érdekes csak a férjem,mivel jelenleg dolgozik.Most,ha úgy megy felülvizsgálatra,hogy dolgozik akkor gondolom elveszik a járulékát?Már 20 éve szívbeteg pacemakerrel él és most jött hozzá a prosztatarák.Nagyon erős fájdalmakkal,mivel áttétek vannak a csontban,májon,tüdőn,gerincen.Biztonsági őr ezt még most eltudja látni,de várjuk a kemót és nem tudjuk azt majd hogyan viseli.Viszont ha felmond és a vizsgálaton elküldik dolgozni,akkor miből fizetjük a drága gyógyszereket?

nico56 # 2012.04.14. 11:22

Én ott leszek!

ugribugri # 2012.04.12. 20:59

Prüsszögi
a hős szabadság harc ára (+a matolcsi ortodox baromsága) de bízzál benne mert ez is csökkenni fog a mi vezérünk által(hát a többit ellopták a tűzhöz közel állok,nem csak a mostaniak de hát meg kell élniük nekik is:) ).... már csak egykét lökött hívő imája hiányzik hozzá....

oz-oz # 2012.04.11. 11:32

rozsika101!

Fia rokkantsági ellátást kap, jár neki az "ellátottak utazási utalványa", bármikor megkaphatja.

rozsika101 # 2012.04.11. 08:24

t Fórumozok. Ha valaki tudna válaszolni a kérdésemre , nagyon megköszönném.Fiam középsulyos értelmi fogyatékos 36 éves és 18 éves kora óta 2. csoportos rokkantnyugdijas.az Ő ellátását is átminösitették.Jár-e neki a 20 ablakos utazási igazolvány,vagy sem, mert még nem kaptuk meg válaszotokat előre is köszönöm Rózsika 101

rozsika101 # 2012.04.11. 07:48

t Fórumozok. Ha valaki tudna válaszolni a kérdésemre , nagyon megköszönném.Fiam középsulyos értelmi fogyatékos 36 éves és 18 éves kora óta 2. csoportos rokkantnyugdijas.az Ő ellátását is átminösitették.Jár-e neki a 20 ablakos utazási igazolvány,vagy sem, mert még nem kaptuk meg válaszotokat előre is köszönöm Rózsika 101

ugribugri # 2012.04.11. 07:21

Prüsszögi
"Hogy rohadjanak a gatyájukba.."
nem is értem miért sajnálod tőlük azt a kis plusz juttatást ? hiszen még tükörre se telik nekik mert ha volna tükrük akkor azonnal öngyilkosok lenének szégyenükben..:)

hattyúdal # 2012.04.10. 10:05

subaru360sd! igen, van lehetőséged jelentkezni a megadott határidő után is, ha igazolni tudod, hogy mi miatt mulasztottad azt el.
Ilyen ok lehet pl. kórházi- illetve külföldi tartózkodás.
Most már nekéslekedj, ha itthon vagy!

spaniel # 2012.04.10. 09:52

subaru!
Jó neked! Mivel vagy rokkantosítva, hogy hosszabb ideig külföldön vagy?

év57 # 2012.04.10. 06:19

Ez jÓÓÓÓÓÓÓÓ!

subaru360sd # 2012.04.08. 10:07

Hoszabb idelye külföldon tartózkodok és nem tudtam Március 31-ig jelentkezni rokkant felülvizsgálatra.
Szeretném megkérdezni hogy van-e lehetüség utólagos jelentkezésre?
Köszönettel,
Imre

Laca76 # 2012.03.30. 16:16

Sziasztok!
Április 2.-án megyek az NRSZ-hoz vizsgálatra,hogy rehabilitálható vagyok vagy sem.Igazságügyi orvosszakértő 54%-os egészségkárosodást állapított meg és az újabb felülvizsgálat 2012.novemberében esedékes.Az egészségkárosodást visszamenőleg állapította meg 2010.június 16.-áig.Vagyis 2011.december 31.-éig rokkantsági nyugdíjra vagyok jogosult.Kértem a kezelőorvosomtól szakorvosi véleményt az állapotomról amiben leírta,hogy állapotában javulás nem várható és hogy nem rehabilitálható!Ha az NRSZH most mégis úgy dönt,hogy rehabilitál akkor semmilyen jövedelmet nem kapok és újabb leszázalékolási kérelmet sem adhatok be mert az ig.ügyi orvos szakértő 2013 novemberig állapította meg az össz egészségkárosodást.H most az NRRSZ rehabilitálhatónak találja az állapotomat zellen lehet valahol fellebbezni??

meloody # 2012.03.30. 07:18

Onnan, hogy nincs levelem. De szóba jött, s mondta a postás, hogy egyszer dobott be egyet, úgy rémlik neki, de sima levél volt, ha nem az, akkor alá kell íratnia. Tehát biztos. Én nem írtam alá semmit.

meloody # 2012.03.30. 06:14

Nekem sima levélként érkezett, aztán nyoma is veszett. A postás mondta, hogy bedobta, de én már nem láttam. Nincs is meg. Innét letöltöttet küldtem vissza.

év57 # 2012.03.29. 20:38

Prüsszögi.
Az aláirt törvényei érvényesek lesznek?

spirál # 2012.03.28. 08:54

NyugdíjFOLYÓSÍTÓ küldte a "jelentkezést", DE nyugdíjBIZTOSÍTÓhoz kell visszaküldeni!

  • felmerül a kérdés: -nem azt akarták elérni, hogy sok

visszaküldött jelentkezés érvénytelen legyen?!?!
?????????????????????

év57 # 2012.03.24. 14:04

éhes.
Szerintem mindenki számol most a lehetőségeivel.
Az én esetem nem mindennapi.Ha érdekel megirom milyen kibujót találok magamnak,de ez a legtöbb betegre sajnos nem vonatkozik.

éhes # 2012.03.24. 10:01

helyesen vizsgálatok...bocs

éhes # 2012.03.24. 10:00

Miben reménykedjünk? Nem nagyon hallom,hogy humánus eljárások lennének! Ti "számoltok"azzal,hogy meg marad az eddigi ellátási összeg?,Mint rokk.ellátás? de szép is lenne!