Rokkantnyugdíj


sopika # 2011.03.01. 03:03

Szeretném meg kérdezni,hogy van köztetek 83%rokkant?

monalisa1 # 2011.02.24. 10:15

Nem úgy gondoltam hogy nyílvánosan videozni, nem, ellenben egy miniatűr webkamerát úgy el lehet dugni a szobában hogy az tényleg nem vehető észre. Na mindegy, csak egy gondolat volt.

Írtad hogy küzdősportokat folytatott, lehet hogy eközben sérülhetett a feje?!

Én tudok olyan közelekedési balesetesről aki anno súlyos fejsérülést (is) szenvedett, aztán úgy ahogy felépült, dolgozni kezdett, megházasodott stb., majd jónéhány évvel később prosztraumás emilepszia betegség lépett fel - okozati összefüggésben a valamikori fejsérüléssel. (Gyógyszerrel szerencsére jól karbantartható.)

Tehát ha valaki egyszer "jól odateszi a fejét" később probléma lehet belőle...

Szóval "skatulya" nincs - mindenki esete egyedi, ha a TB orvosszakértői eredmény nem okés bírósághoz kell fordulni, ott jogosultak azt felülbírálni.

monalisa1 # 2011.02.24. 09:44

Ideggyógyász talán tudna segíteni a kettős éntudat kordában tartásában, bizonyára megértetné vele és elfogadtatná, hogy a betegség miatt megváltozott a személyisége.

Vegyétek videora amikor "olyan" és utóbb megmutatni neki, sőt, a szakember számára is nagy segítség lenne látni őt "olyankor".

Vannak betegségek, állapotok melyek gyógyszerekkel elég jól tünet- és panaszmentessé tehetők, de egy életen át szedni kell őket.

monalisa1 # 2011.02.24. 09:11

Az egészségkárosodás százalékos mértékét mindenképp meghatározzák, azt hogy ez elég lesz-e az 51%-ra - ami alapján a rokkantsági nyugdíj már járhat, azt itt megmondani nem lehet.

Az I. fokú határozat megfellebezhető, az esetleges kedvezőtlen II. fokú határozattal szemben bírósághoz lehet fordulni - a kérdésben a végső szót ott mondják majd ki.

Nincs jobb és nincs más, végig kell csínálni.
Az hogy közben miből és meg?...

Jancsika56 # 2011.02.23. 17:15

Szeretném figyelmetekbe ajánlani, akinek van iwiw regisztrációja, Politikusoknak minimálbért, klubot.
http://iwiw.hu/…/comdata.jsp?…

Akit érdekel szóljon hozzá, de legalább csatlakozzon, ha egyet ért az ottani hozzászólásokkal.

monalisa1 # 2011.02.23. 11:48

ripacs

Ma már nincs 67%-os rokkantság helyette 51-79% van, illetve az azon felüli egészségkárosodási állapot.

Tehát azt, hogy testvéredet behívják-e "újra számolni" a százaléka okán, itt nem tudhatjuk.

monaLuis
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2011.02.23. 11:37

agica20

Nyugdíjat ill. rokk.nyugdíjat csak annak állapítanak meg aki előzőekről x év szolgálati idővel rendelkezik, egyébiránt minden marad változatlan. Tehát az hogy valaki amúgy eléri a rá vonatkozó nyugdíjkorhatárt, önmagában nem jogosít semmire.

Veci # 2011.02.22. 20:39

agica20
Esetleg nem átmeneti járadékról van szó? Nem jól emlékszem korábbról?
Írd meg pontosan, a férjem épp ma kapta meg a végzést a nyugdíjáról, ő átmeneti járadékos volt, febr. 13-tól nyugdíjas és nyugdíjelőleget számoltak ki, majd később a valorizációs szorzó ismeretében a végleges nyugdíjat.
Ehhez az kellett, hogy beadtuk a K02-es nyomtatványt, és a Nyugdíjbiztosító hivatalból megszüntette az átmeneti járadék folyósítását, vagyis azt nem kell külön kérni.
A rokkantsági járadék annak jár, „aki az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértıi Intézet szakvéleménye szerint a 25. életéve betöltése előtt teljesen munkaképtelenné válik, illetve 80 százalékos vagy azt meghaladó mértékő egészségkárosodást szenvedett és részére nyugellátást, baleseti nyugellátást nem állapítottak meg.
http://www.onyf.hu/?…


Üdvözlettel Veci

agica20 # 2011.02.22. 20:12

Kedves Fórumozók !
Tud-e valaki választ adni arra,hogy ha valakinek van rendszeres rokkantsági járadéka és a közeljövőben nyuggállományba vonul/öregségi/... a nyugdíjába beépítik-e a járadékát? Esetleg továbbra is külön kapja ?

monalisa1 # 2011.02.22. 17:45

Szívesen.
Akiről a bírósági igazsgügyi orvosszakértő megállapítja hogy igen is rokkant - és erről a bíróság itéletet hoz, azt a TB orvosszakértői bizottsága a továbbiakban nem háborgatja, lévén az egyszer már jogerősen lezárt ügyet nem áll módukban vitássá tenni.

Szóval végig kell csínálni a peres eljárást a gyermeked érdekében, de a saját megnyugvásodra is.

Más. Nézd át az önkormányzat honlapján hogy milyen szociális támogatás adható -családtámogatás vagy egyéni segélyezés-, mert hátha...

Karesz42 # 2011.02.21. 16:39

Köszönöm Monalisa1!

monalisa1 # 2011.02.21. 16:31

A rokkantsági járadékhoz nem szükséges szolgálati idő.

monalisa1 # 2011.02.21. 16:28

Az orvosszakértő 60%-os egészségkárosodást megállapító véleményezését a munkaügyi bíróság által elrendelésre kerülő -a TB szakértőtől független- orvosszakértő vizsgálat jogosult felülbírálni, és ebben az esetben a bíróság erről dönt.

Írd be a Gugliba a "rokkantsági járadék" kifejezést és a megjelenő sok találat közül mindjárt az elsőn a Nyufig tájékoztatója olvasható a témáről.

Azt nem lehet tudni a bíróság mennyire leterhelt, vagyis egy ügyet mikor kezd tárgyalni. (Az érdeklődő levelet a Bíróság elnökének címezd.)

Karesz42 # 2011.02.21. 16:06

Monalisa1
Köszönöm a válaszod,de szerintem nem egyről beszélünk.Mi rokkantsági járadékra adtunk be igényt,amihez,ha jól tudom min.79% kell.Nekünk meg csak 60% van,I-II.fokon.Azért rokkant járadék,mert nincs 10 év munkaviszony,mert csak 19 éves a gyerek.Erre a 60%-ra meg nem kap semmi ellátást a nyugdíjfolyósítótól.
Írni fogok a napokban a munkaügyi bíróságnak,hogy hol tart az ügy,lassan már 1 éve.:((
Azt szeretném még kérdezni,hogy milyen ellátási formára adhatjuk még be esetleg a kérelmet,és mikortól?Hiszen,ha újra beadjuk a kérelmet,akkor ugrott 1 évi ellátás,ami nem kevés pénz,bár én ebben nem vagyok járatos.Jelenlegi formában,2010.02.28-ától kértük az ellátás megállapítását,ami még folyamatban van ugye,mert még a munkaügyi bíróságtól semmi jelzést nem kaptunk.Ha kedvező döntést hoznak,akkor fiamnak 2010.02.28-tól jár az ellátás visszamenőleg,persze,ha jól tudom.
Köszönöm a választ,üdv:Karesz

monalisa1 # 2011.02.21. 12:13

A vizsgálati eredményt, azaz a Határozatot 1-2 héttel később postán küldik ki.

monalisa1 # 2011.02.21. 12:11

C a s a b l a n k a

Igen, az említett orvosszakértői bizottság illetékes szakvéleményt adni valaki egészségkárodásának mértékéről.

A létező összes -a háziorvosnál "magasabb" szintű-orvosi véleményt, vizsgálati eredményt be kell adni az ajtón, átnézik, aztán szólítják a beteget.

Az egészségkárosodás százalékos mértékének megállapítása mellett egyúttal a fogyatékosságról is kérjenek véleményezést, mert akinek sajnálatosan nem működik keze-lába az a rendszeres szociális járadékon kívül a fogyatékossági támogatásra is jogosult lehet.

monaLuis
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2011.02.21. 12:00

Karesz42

A rendszeres szociális járadék az egészségkárosult személy (legalább 40% mértékű egészségkárosodása esetén) részére folyósított nyugdíjszerű rendszeres pénzbeli ellátás egyik fajtája.

A 387/2007. Korm. rend. 5-6. §-ok.

A kérelmet a lakhely szerint illetékes Nuygdíjbiztosítási Igazgatósághoz kell beadni.

Minden jót.

C a s a b l a n c a # 2011.02.21. 11:19

Kérdezem:

Ha valamely gyermek súlyosan rokkant, azt is az Országos Orvosszakértői Bizottság csoportbesorolást tartalmazó határozatban állapítja meg?

Pl: mind a négy végtagjára mozgásképtelen kiskorú gyermek estleg csoportbesorolást, határozatot kap-e?

Ilyen személynél milyen okirattal igazolható, hogy tulajdonképpen rokkant? Házi orvosi iratokkal? Szakorvosi leírással? Klinikai lappal? És ha ilyet benyújtanak egy hatósághoz, az ügyintéző - aki nyilván nem orvosszakértő - honnan tudja, hogy milyen irat alapján hozhat döntést? Szabadon választott kategória?
Van valami biztos és közismert, elfogadott okirat, (mint a rokkantsági határozat)?

sopika # 2011.02.21. 03:24

gattaga! Bocsánat el írtam ez Helgiusznak szól.

sopika # 2011.02.21. 03:20

gattaga!Valójában nem vagy igazából rokkant,ha még a napi 6 óra munka is kevés.Itt kezdődnek a bajok,hogy a valóban beteg embereket kérdőjelezik meg az ilyenek miatt mint te.Tudod én örülök ha az itthoni munka felét meg tudom csinálni,de úgy hogy közben le kell feküdni.

Karesz42 # 2011.02.20. 19:09

Kedves Monalisa1!
Valóban 60%-ot állapítottak meg,de mivel csak most lesz 19 éves,ezért a szoc.járadékra(27.000Ft) nem jogosult,mivel nincs 10 év munkaviszonya ugye.Ezért,már az elején rokkantsági járadékra adtuk be a kérelmet,de ehhez ugye 79% kell.Fiamnak csak 60%-ot adtak.Egyébként,olvastam itt lejjebb,hogy a gondnoknak kötelessége jelen lenni a vizsgálatnál:nos,először beengedtek(az egész "vizsgálat" kb.3 perc volt),másodszorra kizavartak,majd nem szó szerint.Köszönöm a segítségetek,de már kezd a hócipőm teli lenni velük.Az iskolában is azt mondják,ilyenre még nem volt példa,aki hozzájuk járt,mindenkit leszázalékoltak.Nos,én ezt azért nem hagyom annyiban,mert ha én nem leszek,miből fog megélni?Az a 33.000ft sem elég semmire,na de ha az sincs?
Üdv:Karesz

monalisa1 # 2011.02.20. 15:55

Egyébként valamit nem értek: a nyugellátásokról szóló 1997. évi LXXXI. Társadalombiztosítási Törvény 44. § (2) bekezdése szerint a hozzátartozói nyugellátások megállapítása során ...rokkant az, akinek meghatározott egészségkárosodása eléri az 50%-ot, és a rehabilitációs szakértői szerv szakhatósági álláspontja alapján rehabilitációja nem javasolt.

A fiadnál 60%-ot állapítottak meg.

monalisa1 # 2011.02.20. 15:28

Írj érdeklődő levelet a bíróságnak és kérdezd, hogy a beadványod alapján kitűzték-e már a tárgyalást. (Ha szükséges a bíróság elrendeli az orvosszakértői vizsgálatot.)

Karesz42 # 2011.02.18. 20:13

Szép estét mindenkinek!
Olvastam itt néhány hsz-al lejebb a gondnoksággal kapcsolatban,hogy biztos 80-100% siker.Sajnos ez nem így van.Fiam 19 éves,gyakorlatilag semmi bizonyítványa nincs,hiszen speciális óvodába,iskolába járt.Még kisegítőt sem tudott végezni,mert nem javasolta az iskolai bizottság.Sajnos,értelmileg sérült.1 éve helyeztem gondnokság alá,az iskola javaslatára,hogy így majd biztosan leszázalékolják.Sajnos I-II. fokon is csak 60%-ot kapott.Októberben megfellebeztem a Munkaügyi Bíróságon,azóta semmi mozgás az ügyben.Mit tudok tenni?????
Kértem igazságügyi orvosszakértőt,de semmi válasz eddig.Lassan eltelt egy év,és a gyereket nem tudom leszálakéltatni.Kérdezem én,aki az iskola,és az iskolai bizottság szerint is "önálló életvitelre" nem képes,azt miért nem veszik le 80%-ra?Jelenleg egy nappali foglalkoztatást nyújtó intézménybe jár,és várjuk a fejleményeket.Már azon gondolkodom,hogy ismét írok a bíróságnak.Mi erről a véleményük?
Tisztelettel:Karesz

buskrisztina # 2011.01.18. 11:44

Kedves Jurisz!

Ebből szerintem senki nem ért semmit :-(

Kedves gattaga és vevcike!

Próbálom meggyőzni a férjemet a gondnokságról. Szerintem ez a járható út. És mellesleg igaz is.

Önálló életvitelre képtelen :-(....sajnos

Az adóval kapcsolatban felhívtam az adóhivatalt. Tök kedvesek voltak.
3 gyerekre kellett kitöltenem és úgy, hogy a férjemnek már nincs munkahelye (ráírtam az ügyiratszámot és a leszázalékolást is röviden). Ráadásul kettőt, mert a legnagyobb gyermekünk csak július 1-től nem lesz főiskolás.
Azt mondták, hogy adóévre nyilatkozunk és ez a nyilatkozat valóban módosítható év közben.
Teljesen korrekt volt az ügyintéző, a mi ügyünkre nem nagyon van precedens.
Csak azért írtam le, hátha más is tanácstalan volt...

Köszönök mindent: Krisztina