közalkalkalmazotti jogviszony számítása besoroláshoz


drbjozsef # 2019.01.27. 18:22

Na itt tényleg csak kérdezők vannak csak szinte.
Valószínűbb, hogy nincs szakértő válaszoló, minthogy magánban válaszol.

Nimród11 # 2019.01.27. 14:10

Tisztelt Szakértő!

Kérdésem a következő lenne.

Pedagógusi diplomám megszerzését követően egy évig dolgoztam tanárként,ezt követően kilenc évig nem pedagógus munkakörben dolgoztam.
Majd gyakornokként lettem besorolva.
Három éve kerültem pedagógus 1 besorolás 1.fokozatába.
Visszamenőlegesen meddig tarthatok igényt az elmaradt béremre?
Milyen jogszabályra hivatkozhatok?
Válaszát előre is köszönöm!

benciga # 2017.08.30. 07:07

Tisztelt Szakértő!

Szociális szolgáltatást nyújtó, civil fenntartású intézményként dolgozóinkat a Kjt. és annak ránk vonatkozó vhr-e szerint a közalkalmazottakhoz hasonlóan be kell sorolnunk.
A "Szociális gondozó" munkakörhöz a Sztv. (1993. évi III. tv.) szerint B,C,D,E fizetési osztályok tartoznak.
Valóban, ebben a munkakörben többféle feladatot végeznek a kollégák, melyek különböző kvalitásokat és képzettséget igényelnek, az egyik gondozó csak a tisztálkodással, éjszakai felügyelettel kapcsolatos teendőket látja el, a másik nappal, munka- és pihenőidőt szervezve, terápiát biztosítva foglalkozik a gondozottjainkkal..

A munkakör betöltéséhez szükséges minimum: "bb" szintű, alapfokú iskolai végzettséggel szerezhető OKJ szakképzettség.
A munkakörben alkalmazott kollégák iskolai végzettsége a következő:

  1. könnyűipari szakiskola + OKJ szociális gondozó (34 762 01 szakképesítés)
  2. Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola + OKJ szociális gondozó (34 762 01 szakképesítés)
  3. Kossuth Zsuzsa Humán Szakközépiskola, szociális gondozó szakképzettség (33 8933 02) ( nem érettségizett)
  4. gimnáziumi érettségi, Károli G. Ref. Egyetem, csak abszolutórium, bölcsész egyszakos tanár (magyar nyelv és irodalom), (szakképzettség megszerzése folyamatban a Bárczy G. Gyógyped. Főiskolán)
  5. gimnáziumi érettségi + OKJ szociális gondozó (34 762 01 szakképesítés)
  6. érettségi + OKJ gyermek és ifjúsági felügyelő (54 761 02 01003301 rész-szakképesítés)

Az 1. kollégánál "bb",
a 6. kollégánál "db" besorolást gondolok.
A 4. kolléga "cd", s mivel neki nincs szakképzettsége, így a munkakörben való alkalmazásához felmentést kell kapnia a szakképzettség megszerzésének idejére.
Jól gondolom-e?

A többi kolléga besorolásánál az okoz gondot számomra, hogy az alap iskolai végzettségük szintje más, mint a szakképzettségüké, pl. egyik érettségizett, és 34-es OKJ szakképzettség, másik érettségizett és 54-es OKJ.
Hogyan kell ezekben az esetekben eldönteni a besorolást?

Válaszát előre is köszönöm!

Sz.Norbi # 2014.08.27. 19:18

Tisztelt Szakértő!
2002. szeptembertől teljes óraszámban helyettesítettem egy általános iskolában egy félévet, majd 2004. szeptembertől 2007. januárig, illetve 2012. szeptembertől 2014. júliusig óraadó voltam egy Gimnáziumban, most teljes óraszámban lesz lehetőségem tanítani, a kérdésem az, hogy ezek a pályán eltöltött évek beszámítanak e a besorolásba. Ez ha összeadom akkor ez 5 év, nem gondolnám, hogy gyakornokként kellene kezdenem.
Véleményére nagyon fontos volna számomra. Köszönettel:
Sz.Norbi

Fortunaa # 2014.05.08. 17:36

Tisztelt Szakértő!
Segítséget szeretnék kérni egy közalkalmazottunk besorolásával kapcsolatban. Intézményünk az 1/2000 SzCsM. (személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmény...) rendelet hatálya alá tartozó költségvetési intézmény.

Új pénzügyi ügyintéző kollégát veszünk fel nem ágazatspecifikus munkakörbe, akinek eddigi jogviszonyai:

  • 1987.07.01 -1989.01.20. ig , munkaviszony, raktáros
  • 1989.01.23.- 2014.03.31. K&H Zrt. ügyviteli alkalmazott/ munkaviszonyban

Képesítése:

  • érettségi (1987-ben szerezte)
  • banki ügyintéző (44-el kezdődő OKJ jegyzékszám; 1994-ben szerezte)
  • banki tanácsadó ( 54-el kezdődő OKJ jegyzékszámú szakképesítés (2006.-ban szerezte)

A 257/2000 (XII.26) végrehajtási rendelet III. Melléklete a Nem ágazatspecifikus munkakörökhöz előírt fizetési osztályokat a pénzügyi ügyintézőnél C-Eig határozza meg.
Mindezek alapján besorolását E osztályba gondolom, a 2006-ban szerzett banki tanácsadói képesítése alapján.
Kérdésem a fizetési fokozatra vonatkozóan lenne meghatározó, hogy helyt álló e ha a besorolásnál az alábbi éveket ismerem el:

  • 1987.07.01.-1989.01.20. ( Kjt. 87/A§ (3) bekezdés b) pontja alapján
  • 1989.01.23. - 2014.03.31.-ig tartó munkaviszonyából:

az 1992.07.01. ig lévő időtartamot szintén a Kjt. 87/A § (3) b) pontja alapján.

Kérdésem lenne, hogy az 1992.07.01. utáni időszakot is figyelembe vehetem e a Kjt. 87/A § (3) a) pontja alapján annak ellenére, hogy a 2006-ban megszerzett képesítése alapján sorolom be E osztályba? Vagy csak a 2006-ban megszerzett képesítéstől eltel éveket vehetem figyelembe, mely esetben akkor az 1992.07.01.-2006 közötti időszak kiesne? Vagy figyelembe vehetem a teljes időszakot arra hivatkozva, hogy érettségi és a másik ügyintézői képesítésével már rendelkezett a teljes időtartam alatt?

Segítségét megköszönve,

Üdvözlettel: Fortunaa

jutkatb # 2014.05.05. 07:56

T.Lyonee
Kozalkalmazotti besorolasom erdekelne.
2013.07.01-tol kerultem kozalkalmazotti munkaviszonyba, reszmunkaidos ejszakai ugyeletes munkakorbe . Szakfeledatom Csaladok atmeneti otthonaban elhelyezettek ellatasa ( 879019)
1980-2013.06.10.-ig dolgoztam varronokent kulonbozo munkahelyeken..
Varronokent szakmunkasbizonyitvanyom van 1980.
A munka amit vegzek nincs iskolai vegzettseghez kotve.Az eddig leolgozott eveimet nem szamoltakbe a kzalkalmazotti besorolasba.
Eddigi munkaviszonyaim
1980.12.03-1987.07.20. FEKON Ruhazati Vallalat
1988.09.01.-1994.12.30. TEDDY GMK
1997.10.13.-1998.08.30. Keyo Parizs BT
2000.05.01.-2001.04.30.Bravik es Tarsa BT
2001.07.09.-2003.01.25. Mezo Istvan Vallalkozo
2003.03.10.-2013.06.10 Body Fashion Dunaujvaros
2013.07.01.- jelenleg is Utkeseso Segito Szolgalat Dunaujvaros.
Segitseget elore is koszonom.

Zoltán76 # 2014.04.21. 16:59

Tisztelt Szakértők!

1996-ban szereztem meg diplomámat. Végzettségemmel 2007-ig (11 év) dolgoztam pedagógusként. Azóta egy Kft. alkalmazottja vagyok. A következő tanévtől lehetőségem lenne ismét elhelyezkednem pedagógus munkakörben. Szeretném megkérdezni, hogy a Ped.1. fokozatba lépéshez beleszámít-e az összes munkaévem, vagy csak az, melyet közalkalmazottként töltöttem.

Köszönettel!

m1garand1978 # 2014.04.03. 11:35

Tisztelt Szakértők!
Azzal a problémámmal fordulok Önökhöz, hogy az 1998-ban megszerzett Információ- és számítástechnikai technikus (21-0102) bizonyítványomat (nem OKJ-s, 4+1 éves képzés - a 4. év végén érettségi-képesítő vizsgát tettem és ügyvitel technikai műszerész vizsgát is. Plusz egy év a technikusi.) A KLIK-ben nem fogadták el oktatástechnikusból rendszergazdára való kinevezésemhez. Holott kb. öt éve a rendszergazda feladatokat is én látom el.
Próbáltam ennek a technikus képzésnek utána járni de se képzési programot se betölthető munkaköröket nem találok. A képző iskola (ahol dolgozom is) sem tud a képzésről semmit felmutatni. A Europass bizonyítványt is próbáltam kiállíttatni, de mivel nincs OKJ-s száma ezért nem tudják kiállítani. Annyit tudtak mondani, hogy talán a műszaki informatikusnak felel meg, de írásba nem tudják adni. Ha ez igaz lenne akkor a 150/2012. (VII.6.) Korm. rendelet 10.§ (2)-e felsőfokúnak igazolja.
De bizonyos szakértők szerint, nem ér semmit ez a bizonyítvány, újra le kell vizsgáznom. Számomra ez döbbenet, sok évig ment ez a képzés és sok más 21-es számmal kezdődő technikust is találtam.
Ha esetleg tudna adni valami útmutatást, hogy hol tudok tovább lépni.
Köszönöm!

M_Tibor # 2014.03.10. 15:25

Tisztelt Szakértők!

A következő problémára keresünk megoldást:
Egyik kollégánk diplomája megszerzése után 2012. február 1-től dolgozik nálunk pedagógusként. Másfél év szakmai gyakorlat után 2013. szeptember 1-től gyakornoki besorolást kapott. 2014. február 1-én már rendelkezett kétéves szakmai gyakorlattal. Ő mikor léphet Pedagógus I. kategóriába?

Köszönöm

bödike # 2014.02.28. 19:51

Tisztelt Szakértők!

Közalkalmazottként dolgozom és E3-ba voltam besorolva, 2014.01.01 a következő kategóriába sorolás dátuma. Semmilyen papírt nem kaptam a módosításról (bár ha jól számolom ez pénzben sem jelent semmit).
Idő közben záróvizsgáztam, de nyelvvizsgám még nincs. F kategóriába csak ezután kerülhetek
Segítséget előre is köszönöm

Lyonee # 2014.02.27. 20:26

Tisztelt Sandreab!
Helyes a besorolás.
Mivel az életpálya bevezetésének dátuma 2013. szept. 1, ezért mindig azt kell vizsgálni, ha nincs meg a gyakornoki vizsga, (most még nincs, de a jövőre is gondolva!) hogy ebben az időpontban (2013.szept.1) megvolt-e a 2 év szakmai gyakorlata. A szakmai gyakorlatba csak a 326/2013 13.§-ban felsorolt munkaköröket lehet figyelembe venni. Mivel a pedagógusnak nem volt meg a rendelet hatályba lépésekor a 2 év szakmai gyakorlata, ezért addig, amíg nem teszi le a minősítő vizsgát nem léphet PED1-be.
A 326/2013 korm. rend. szerint

  • A gyakornok számára a foglalkoztatási jogviszony létesítésekor gyakornoki idő kikötése kötelező.
  • Gyakornoki időként a  foglalkoztatási jogviszony létesítésének időpontjától számított kétéves időszakot kell a kinevezésben, illetve a  munkaszerződésben rögzíteni
  • A gyakornok
  1. a gyakornoki idő lejártának hónapjában, vagy
  2. ha a gyakornoki idő nem a tanítási év közben jár le, a tanítási év utolsó hónapjában

tesz minősítő vizsgát.

Azt akarom kiemelni, hogy hiába volt 12 hónap szakmai gyakorlata a pedagógusnak (valahol, valamikor), akkor is 2 év a gyakornoki időt kell kikötni. A 2 év alatt azért sok mindent kell teljesíteni, a gyakornoki idő egy fejlődés folyamata. Az igazgatónak, és a mentornak is van feladata.
A jogszabály ugyan nem írja, de szerintem 2 évnél rövidebb ideig tartó szerződéses jogviszonyt nem lehet gyakornokkal kötni, mert olyan időt nem határozhatnak meg vizsgának, ami a jogviszony után esik, és a 2 év sem lenne meg. A gyakornoknak újra indulna majd az új jogviszonyban a 2 éve.

helle # 2014.02.26. 07:49

Segítséget szeretnék kérni! Lenne egy közalkalmazotti munkalehetőség, de nem tudom hogyan számítják a fizetést. Mire kell figyelnem? Még soha nem dogoztam ilyen módon.
Köszönöm:

Sandreab # 2014.02.25. 20:57

Tisztelt szakértő

Köszönöm, hogy időt szán levelem elolvasására.
Szívesen venném szakmai állásfoglalását a következő kérdésben.

Kollégánk első diplomáját tanítóként 1994-ben szerezte. Ezen a területen 9 hónap gyakorlatot szerzett.
Óvodapedagógus diplomáját 1995-ben szerezte.
1998-tól 9 hónap újabb közalkalmazott jogviszonnyal rendelkezett, mivel óvónőként dolgozott.
Összesen 18 hónap közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik.
1999-től-2013-ig különböző magánvállalkozásoknál dolgozott.
2013. Októberében került intézményünkben alkalmazásba és Gyakornok 1. fokozatba soroltuk, mivel nem rendelkezett a szükséges 2 év szakmai gyakorlati idővel.
Tisztelettel kérném állásfoglalását, hogy ez a besorolás helyes-e, ha figyelembe vesszük azt a tényt is, hogy rendelkezik egyéb munkaterületen szerzett munkaviszonnyal (egyéb magánvállalkozásoknál), mely eléri a 326/2013. Korm.rendelet 13-14.§-ban meghatározott 6 évet.
A fizetési fokozat megállapításánál a Köznevelési Törvény bevezetésével, valamint a 326/2013 Korm .rend. alakalmazásával kikerültünk a Kjt. ide vonatkozó rendelkezései alól, így a szakmai gyakorlati idő számítása kizárólag a 326/2013 Korm .rend. szakmai gyakorlat számításának alapján kell hogy történjen?
Ha ez így van a kollégának az egyéb területen szerzett gyakorlata nem számítható be, ezért Ped 1-be való besorolása sem lehetséges, hisz csak az 1.fizetési fokozatba tudom besorolni, ami Gyakornoki fizetésnek felel meg.
Véleménye szerint a Ped. I. vagy a Gyakornok fokozatba kerül-e besorolásra?
Fizetési kategóriája hogy alakul?
Köszönettel
Stéger Andrea
Vaskúti Óvoda és Bölcsőde
Igazgató

southwind # 2014.02.25. 17:55

köszönöm a gyors és korrekt választ

Lyonee # 2014.02.24. 15:46

A közcélú munka nem közalkalmazotti jogviszonyban, hanem munkaviszonyban történik, ezért nem emelheti a közalkalmazotti évek számát.
Legfeljebb a fizetési besorolásnál lehet figyelembe venni, de gyakorlatilag ott sem jelent nagyobb fizetést, mert a közalkalmazotti illetmények olyan alacsonyak, hogy a minimálbérre, illetve a bérminimumra ki kell egészíteni. Sajnos teljesen mindegy, hogy valaki a B1-be, vagy a D14-be van besorolva.

Lyonee # 2014.02.24. 15:38

Márti 61
Valóban nem lehet figyelembe venni még a besorolásnál sem a vállalkozási jogviszonyt.
kjt 87/A.§.

southwind # 2014.02.24. 15:20

Kedves Szakértő!
Most próbálom összeszámolni a közalkalmazotti munkaviszonyom, ez jól megy a közalkalmazotti igazolások szerint, de!.... volt egy csomó közcélú munkám, amiről nincs ilyen igazolásom, csak munkaszerződés, ha bért emeltek közben, akkor munkaszerződés módosítása, majd a megszűnés....ez hogy lehet, ez nem növeli a közalkalmazotti éveim számát?...
Előre is köszönöm a választ.

Márti 61 # 2014.02.22. 14:27

Tisztelt Szakértő!
1979 Augusztus 1 óta van munkaviszonyom. Középiskolában dolgozom Szakoktatóként, 2014 Január 1-el E12 es kategóriába soroltak át.
Munkaviszonyom szerint E13 ba következnék.
Munkáltatóm két évvel ezelőtt visszasorolt egy kategóriával, mondván belső ellenőrzés történt, és nem vehető figyelembe magánvállalkozóként töltött 1 év 7 hónap munkaviszonyom a besoroláshoz, tehát várakoztatott két évig az új átsorolásomhoz.
Kérdésem a következő: jogosan nem vehető figyelembe a vállalkozói jogviszonyom a kategória besoroláshoz?
( ui: vannak kollegáim akiknek pedig figyelembe veszik, hogy van ez? )
Segítségét előre is köszönöm!

Márti

Lyonee # 2014.02.17. 15:39

st.daat
A "D" csak akkor lehetséges, ha érettségi képesítő bizonyítványt kapott, vagy olyan szakképzést szerzett, amely érettségire épül.
A kibicnek semmi sem drága. Meggondolandó minden lépés, én ebben nem akarok tanácsot adni.

Anyka # 2014.02.17. 07:39

Tisztelt Lyonee!

Nagyon köszönöm segítségét.

Köszönettel:
Anyka

Lyonee # 2014.02.16. 16:06

st.daat
Szakértő nem vagyok, a közoktatásra vonatkozó jogszabályokat ismerem jobban.
Múzeumban dolgozó közalkalmazottakra vonatkozó rendeletek:
150/1992. korm. rend.
Az 1.sz mellékletben találhatók a munkakörök

  • múzeumi szakmai munkakörök
  • egyéb közalkalmazotti munkakörök

    itt az utolsó kettőnél a munkakör betölthető A, B, C, D osztályhoz szükséges végzettséggel.

2/1993. (I. 30.) MKM rendelet
az egyes kulturális közalkalmazotti munkakörök betöltéséhez szükséges képesítési és egyéb feltételekről

kjt 63.
(1) A közalkalmazott fizetési osztályát (besorolását) - a 61. § (1) bekezdésében foglaltak figyelembevételével - az ellátandó munkakör betöltésére előírt annak a legmagasabb iskolai végzettségnek, illetve szakképesítésnek, szakképzettségnek, doktori címnek, tudományos fokozatnak alapján kell meghatározni, amellyel a közalkalmazott rendelkezik

Ez alapján 2C" osztály, de át kell böngészni a 2 jogszabályt, hogy a munkakörre előír-e valamilyen szakmai(pénztáros, ügyvitel, stb) végzettséget. A 2/1996- csak a szakmai munkakörökről rendelkezik, de csak belenéztem.
A fenti 2 rendeletet kell átnézni alaposan.
De szerintem, "C" osztály a megfelelő.

http://net.jogtar.hu/…n/getdoc.cgi?…
http://net.jogtar.hu/…n/getdoc.cgi?…
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Lyonee # 2014.02.16. 15:12

326/2013. Korm. rend.
Egy 0 kimaradt.

Lyonee # 2014.02.16. 15:10

Anyka
Kjt 61.§ (1) A közalkalmazotti munkakörök az ellátásukhoz jogszabályban előírt iskolai végzettség, illetve állam által elismert szakképesítés, szakképzettség, doktori cím, tudományos fokozat, valamint akadémiai tagság alapján fizetési osztályokba tagozódnak:

  1. az „F” fizetési osztályba a főiskolai végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevélhez kötött munkakör;

Kjt 87/A.§
(3) A közalkalmazott fizetési fokozatának megállapításánál az (1)-(2) bekezdésen túlmenően figyelembe kell venni

  1. a munkaviszonynak azt az időtartamát, amely alatt a közalkalmazott a közalkalmazotti jogviszonyában betöltendő munkaköréhez szükséges iskolai végzettséggel vagy képesítéssel rendelkezett,

326/212 korm. Rend.
32. § (1) Ha jogszabály nem határozza meg a munkakör ellátásához szükséges iskolai végzettséget, szakképesítést, szakképzettséget, és nincs olyan szakképesítés, amely a munkakör betöltésére jogosít, a munkakör ellátásához legalább olyan iskolai végzettségre, képesítésre van szükség, amelyet a Kjt. 61. § (1) bekezdése a fizetési osztályba soroláshoz előír. Ha e rendelet a munkakörre több fizetési osztályt állapít meg, a közalkalmazottat a legmagasabb iskolai végzettsége, képesítése alapján kell besorolni a munkakörre megállapított osztályok közül.
(2) Ha jogszabály nem határozza meg a munkakör ellátásához szükséges iskolai végzettséget, szakképesítést, szakképzettséget, és van olyan szakképesítés, amelyik a munkakör ellátására képesít, és

  1. a közalkalmazott nem rendelkezik azzal, az (1) bekezdésben foglaltak szerint,
  2. a közalkalmazott rendelkezik azzal, a szakképesítése alapján vagy ha az kedvezőbb, az (1) bekezdésben foglaltak szerint

kell besorolni.

  1. Jogszabály nem határozza meg az iskolatitkár munkakör betöltéséhez szükséges végzettséget.
  2. Létezik ilyen iskolai végzettség, de a kérdéses közalkalmazott nem rendelkezik vele, ezért az 2 a) alapján (1) –t kell alkalmazni.
  3. „Ha e rendelet a munkakörre több fizetési osztályt állapít meg, a közalkalmazottat a legmagasabb iskolai végzettsége, képesítése alapján kell besorolni a munkakörre megállapított osztályok közül”, vagyis „F” osztály
  4. „, a munkakör ellátásához legalább olyan iskolai végzettségre, képesítésre van szükség, amelyet a Kjt. 61. § (1) bekezdése a fizetési osztályba soroláshoz előír” , az F fizetési osztályhoz a főiskolai végzettség van előírva, ezzel rendelkezik is.
  5. Tehát a "munkaköréhez szükséges iskolai végzettség" a kérdéses esetben főiskolai végzettség, mivel F-be van besorolva, és nem az érettségi.
Szatim # 2014.02.16. 11:52

Tisztelt Szakértő!
1993 óta dolgozom megszakítás nélkül a közférában. 1993-tól 1999-ig kórházban, mint közalkalmazott, majd 1999. augusztus 29-től az államigazgatásban, mint köztisztviselő. 2006-ban főiskolai diplomát szereztem általános szoc.munkásként. Az érdekelne, hogy a jelenlegi közalkalmazotti bértábla szerint mekkora összegű lenne az illetményem? Nem tudom ezekkel az előzményekkel melyik fizetési fokozatba kerülök? Ugyanis van egy családgonodzói állás, amit esetleg megpályáznék, de nem tudom, hogy anyagilag megérné-e? A szakirányú végzettségem meg van az állás betöltéséhez.
Köszönöm.

Anyka # 2014.02.13. 20:24

Tisztelt Lyonee!

Köszönöm válaszát, én is így gondoltam, de az érintett azzal érvel, hogy a jogszabály szövege "a munkakör betöltéséhez szükséges iskolai végzettség" meglétéhez köti a beszámíthatóságot, nem a besorolás alapját képző végzettség meglétéhez, azzal pedig ő rendelkezett végig, hiszen a munkakört érettségivel is be lehet tölteni.

Üdvözlettel:
Anyka