közalkalkalmazotti jogviszony számítása besoroláshoz


benciga # 2017.08.30. 07:07

Tisztelt Szakértő!

Szociális szolgáltatást nyújtó, civil fenntartású intézményként dolgozóinkat a Kjt. és annak ránk vonatkozó vhr-e szerint a közalkalmazottakhoz hasonlóan be kell sorolnunk.
A "Szociális gondozó" munkakörhöz a Sztv. (1993. évi III. tv.) szerint B,C,D,E fizetési osztályok tartoznak.
Valóban, ebben a munkakörben többféle feladatot végeznek a kollégák, melyek különböző kvalitásokat és képzettséget igényelnek, az egyik gondozó csak a tisztálkodással, éjszakai felügyelettel kapcsolatos teendőket látja el, a másik nappal, munka- és pihenőidőt szervezve, terápiát biztosítva foglalkozik a gondozottjainkkal..

A munkakör betöltéséhez szükséges minimum: "bb" szintű, alapfokú iskolai végzettséggel szerezhető OKJ szakképzettség.
A munkakörben alkalmazott kollégák iskolai végzettsége a következő:

  1. könnyűipari szakiskola + OKJ szociális gondozó (34 762 01 szakképesítés)
  2. Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola + OKJ szociális gondozó (34 762 01 szakképesítés)
  3. Kossuth Zsuzsa Humán Szakközépiskola, szociális gondozó szakképzettség (33 8933 02) ( nem érettségizett)
  4. gimnáziumi érettségi, Károli G. Ref. Egyetem, csak abszolutórium, bölcsész egyszakos tanár (magyar nyelv és irodalom), (szakképzettség megszerzése folyamatban a Bárczy G. Gyógyped. Főiskolán)
  5. gimnáziumi érettségi + OKJ szociális gondozó (34 762 01 szakképesítés)
  6. érettségi + OKJ gyermek és ifjúsági felügyelő (54 761 02 01003301 rész-szakképesítés)

Az 1. kollégánál "bb",
a 6. kollégánál "db" besorolást gondolok.
A 4. kolléga "cd", s mivel neki nincs szakképzettsége, így a munkakörben való alkalmazásához felmentést kell kapnia a szakképzettség megszerzésének idejére.
Jól gondolom-e?

A többi kolléga besorolásánál az okoz gondot számomra, hogy az alap iskolai végzettségük szintje más, mint a szakképzettségüké, pl. egyik érettségizett, és 34-es OKJ szakképzettség, másik érettségizett és 54-es OKJ.
Hogyan kell ezekben az esetekben eldönteni a besorolást?

Válaszát előre is köszönöm!

Nimród11 # 2019.01.27. 14:10

Tisztelt Szakértő!

Kérdésem a következő lenne.

Pedagógusi diplomám megszerzését követően egy évig dolgoztam tanárként,ezt követően kilenc évig nem pedagógus munkakörben dolgoztam.
Majd gyakornokként lettem besorolva.
Három éve kerültem pedagógus 1 besorolás 1.fokozatába.
Visszamenőlegesen meddig tarthatok igényt az elmaradt béremre?
Milyen jogszabályra hivatkozhatok?
Válaszát előre is köszönöm!

drbjozsef # 2019.01.27. 18:22

Na itt tényleg csak kérdezők vannak csak szinte.
Valószínűbb, hogy nincs szakértő válaszoló, minthogy magánban válaszol.