Munkajogi kérdések.


Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.19. 05:10

Ne szaladjunk előre. Majd ha megkapod a felmondást, beírod az indoklást, akkor mondunk véleményt, hogy megfelelő-e.
Addig is menj szépen dolgozni, ilyen ügyben a szóbeli nyilatkozat érvénytelen.

horvathjozsefne79@gmail.c # 2017.10.19. 07:59

Azt megteheti hogy nem adja oda a fizetést amig alá nem írok ezt+azt?
mert legutóbb is ez volt,február óta nem láttam fizetési papírt,majd fizetéskor előbb az orrom alá dugott febr.,márc.,ápr.,máj.,júni,júli,aug.,szept.,-i bérpapírokat majd mikor alá lett írva a fizetés is előkerült.
félek hogy nem fog kifizetni hó végén mert papíron 40.300ft- valójában 145.000ft.(tudom hogy énnekem nem lett volna szabad hagynom ezt de kényszerhelyzetben az ember nem nagyon ugrál.)
A büntetést vállalom,ami nekem nem lesz akkora mint neki.
kérem segítsenek hogy melyik szervhez forduljak,mert nem hiszem el hogy végkielégítés nem jár,és hogy mondvacsinált indokokkal el lehet küldeni valakit 4 év után.
szeretném megkérdezni hogy önök között van e olyan aki százalékért elvállalná az ügyünket? (2fő)
a cég: gyöngyház+ kft (társasház takarítóként dolgozunk a takarítás szép 4 éve fotózok MINDENT.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.19. 10:07

mert papíron 40.300ft- valójában 145.000ft.
Ja. Hát akkor ahogy mondod: ilyen feltételekkel az ember nem nagyon ugrál.
Ismétlem: menj rendesen dolgozni.

fűzfapoéta # 2017.10.19. 11:12

Az lenne a kérdésem, hogy mennyi szabadság jár nekem 2017 még hátralévő részére?
Szeptember 30-ig állami alkalmazottként dolgoztam, az éves szabadságom 42 nap volt, amiből időarányosan 31 napot vettem ki.
Október 1. napjától MT hatálya alá tartozó munkavállalóként az éves szabadságom 34 nap.
Ilyenkor a már kivett 31 napot leszámítva marad 3 nap szabadságom a hátralévő 3 hónapra, vagy pedig a 34 nap időarányos része (a netes kalkulátorok alapján 9 nap) jár nekem?

Rexor # 2017.10.19. 11:35

Utóbbi.

Rexor # 2017.10.19. 11:42

4 év után, rendes munkáltatói felmondás esetén jár a végkielégítés (esetedben 1 havi bér: 40.300 Ft). Hogy ekkora összegért, a körülményeket ismerve megéri e hercehurca egy másik kérdés (szerintem nem).

nonolet # 2017.10.19. 12:01

horvathjozsefne79@gmail.c

Ne ugrálj, lapíts és örülj, hogy élsz.
Ilyen alkalmazásban a jogod kb. NULLA !

Ezért aztán senki nem is fog képviselni.
Csak az, aki leakar húzni egy kis pénzel a semmiért.

Mégis mit tudnál bizonyítani?
És főleg minek... ?!

Ahogy nép szája mondja: "Aki hülye, haljon meg!"
Ennyi.

-

Amúgy meg miért ne lehetne neked felmondani?!
A munkádért megkaptad a pénzed busásan.

Mit akarsz még?

Furcsa egy ember vagy...

Erdeklodo007 # 2017.10.19. 19:30

Sziasztok!
Jelenleg palyakezdo vagyok, most keszulok diakmunkarol felnott jogviszonyos munkara valtani. Az lenne a kerdesem hogy a leendo munkaltatom miert mondta, hogy mielott felvesz felnott jogviszonyba, regisztaljak a munkaugyre allaskeresonek, hogy onnan tudjon engem "kivenni"? Ez neki milyen pluszt eredmenyez? Illetve engem er -e valamilyen hatrany a kesobbiekben emiatt?
Valaszokat elore is koszonom

nonolet # 2017.10.19. 21:03

Elsősorban neki jelent kevesebb közterhet... neked némi előnyt.

A google vajon be van-e vezetve hozzád?
Mert érti ám, hogy: pályakezdő támogatás

pl.
http://eduline.hu/…azlat_NMIV0I

http://bvk.hu/…kkedvezmeny/

http://www.mupsz.hu/index.php?…

- -

Remélem nem diplomával kezdesz éppen.

Mert akkor a rossz hír, hogy
az eltöltött éveid és a diplomád szart se ér,
ha
még ennek sem tudtál pár perc alatt utána nézni.

Bár ez már érettségivel a zsebben is gáz ...

lili1982 # 2017.10.20. 04:41

Fuvarozó cégnél dolgozom mint gépkocsi vezető. A cég olyan bérpapírt és igazolást ad ki hogy nettó fizetésem 430-470 ezer forint ( külföldi napidíj van benne), utalva viszont csak 200-250 ezer forintot utal a többit úgy tünteti fel a bérpapíron mint ha kifizetné. Januártól júniusig alá írtam mert ha nem akkor kirúgnak, viszont júliustól nem vagyok hajlandó aláírni mert nincs kifizetve!!Sőt tavaly októberben beperelt a 20 éves fiam gyerektartás miatt mert még mindig csak szakmunkás 2. osztályos, azóta is perben vagyunk. A munkáltatóm most azt mondja ha továbbra sem vagyok hajlandó alá írni a bérpapírt (ami nem valós) akkor köszönik a munkámat és mehetek amerre látok majd 9 év munkaviszony után!!!! Tudok-e valamit a munkáltató ellen tenni , meg teheti hogy amiért nem ismerem el az ,,ál" fizetést kirúg?????

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.20. 05:14

Az nem lenne jogszerű indok.
De ha úgy kérdezed, akkor természetesen mind a munkavállaló, mind a munkáltató megszüntetheti a munkaviszonyt felmondással. Utóbbi akkor, ha jogszerű, valós indoka van rá.

(A szerződésben benne van a napidíj?)

horvathjozsefne79@gmail.c # 2017.10.21. 06:52

Üdv !
A mi meglátásunk szerint :
2013.12.18-án alkalmaztak minket 2 órás határozatlan idejű szerződéssel,ezt megváltoztatta 2015.10. hó.
A változás annyiban történt hogy a feleségéhez kerültünk át. (Pont lejárt volna a 3 év.)szóval megszakítás nélkül is ugyan annak a cégnek(embernek) dolgozunk a mai napig.
Most megint elérkeztünk 2 évvel későbbi időponthoz amikor is el kellene válnunk egymástól mert veszteségesek lettünk a könyvelője szerint.
A szerződésünkben minden a munka törvénykönyve szerint.(szabadság)
Mi úgy látjuk ezt az egészet hogy tudatosan tette,illetve teszik.
Mivel hogy közölte velünk hogy nem akar minket tovább foglalkoztatni,és ami szerintük jogos nem akarja ki fizetni,mindent megfogunk annak érdekében tenni hogy be bizonyítsuk igazunkat.Természetesen minden állításunkat tudunk bizonyítani.

Köszönjük szépen a segítséget .

nonolet # 2017.10.21. 07:52

lili1982

HA nem írod alá... (én sem írnám alá)

Akkor jogszerűen fel tud mondani.
Lesz felmondási időd és végkielégítésed.

A felmondási időd 9 év után 50 nap lesz.
Aminek legalább a felét nem kell munkában töltened.

A felének a feléről te mondod meg, hogy
pontosan mikor nem akarsz dolgozni.
(kellő időben előre közölve persze)

A 9 évre 2 havi távolléti bérnek megfelelő végkielégítés jár.

Vagyis majdnem 4 havi béredet kapod még meg, ha felmondanak, NYILVÁN ezt már a szerződés szerinti teljes összegben.

- -

A másik lehetőség az azonnali hatályú felmondás.
Amit kellően indokolni kell (perképesen!!!)

Erről bővebben itt.
http://officina.hu/…o-munkaltato

- -

A harmadik lehetőség a közös megegyezés az ügyben.

Akár az elválásról.
Aminek a feltételei ekkor szabad alku tárgya.
Hisz KÖZÖS és MEGEGYEZÉS készül.

Akár a munkaviszony rendberakásáról egy szerződés módosítással, vagy új szerződéssel.
Amikor is rendezitek, hogy a jövőben már
tényleg CSAK a VALÓSÁG kerüljön könyvelésre,
kifizetésre és aláírásra.

Ez is közös megegyezés a változtatásra.

horvathjozsefne79@gmail.c # 2017.10.22. 08:58

Én nem tudom hogy ezen a fórumon kik adnak tanácsot,de fogadtam egy rendes kézzelfogható ügyvédet és egészen jó esélyeim lettek ha perre viszem.
Valószinüleg senkinek nem fogom ajánlani ezt az oldalt,
az a tuti ha ügyvédet fogadnak.
További szép napot
Köszönöm a segítséget amit nem kaptam.

dentalux # 2017.10.22. 11:00

Garancia bármire is a bérpapír és a szerződés? És ha be sincs jelentve az ember de kapja a bérpapírt?

Biztos lehetek benne ha dolgozom egy munkahelyen és van papír szerződésem és bérpapírom minden hónapban akkor be is vagyok jelentve és fizetik a tb-t stb?

Mert most olvastam olyan munkaügyi perről hogy egy illető január óta dolgozott egy cégnél szerződéssel kapta a fizetést és a bérpapírt hónapról hónapra (pecsét aláírás stb) és most szeptemberben derült ki laza 9 hónap után hogy soha egy napra se volt bejelentve?
És ott a kezében a bérpapír az összes hónapra ott a szerződés és mégis úgy néz ki a valagát törölheti vele mert sose volt bejelentve?
Fizetést azt megkapta mindig de ez bejelentés nélkül akkor feketejövedelem?

Szóval a kérdés annyi lám itt a példa van szerződés van bérpapír és pecsét aláírás ahogy kell és kiderül egy szó se igaz az egészből?
Az egész csak kamu volt? Ilyen hogy történhet?

Azt hittem ha van szerz és bérpapír az VALAMIT GARANTÁL! Aztán kiderül hogy semmit se garantál?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.22. 11:28

Köszönöm a segítséget amit nem kaptam.
Már elnézést kérek...

Arra a hevenyészett tényállásra, amelyet 10.19-én, 6:29-kor beküldtél, 7:10-kor kaptál egy teljesen korrekt és nagyon gyakorlati választ.
9:59-kor a tényállást jelentősen kibővítetted, közölted, hogy a szerződésben foglalt béred valótlan, a tényleges fizetésed kétharmadát feketén, zsebbe kapod. Erre is rövidesen kaptál választ, legfeljebb nem értetted: ha nem tudod bizonyítani a tényleges bért, akkor csak a szerződés szerintit követelheted.
A végkielégítéssel kapcsolatos kérdésre is kaptál választ.

Ezek után (az eredeti kérdést követő második napon) teljesen megváltoztattad a tényállást, kiderült, hogy rendkívül alacsony részmunkaidőben vagy foglalkoztatva, és a négy évet nem egy munkáltatónál, hanem kettőnél töltötted.
És most fel vagy háborodva, mert erre az eltitkolt tényállásodra senki nem válaszolt. Kétségtelen tény: ritka errefelé a gondolatolvasó.

Ilyenkor kezdem megérteni azt a munkáltatót..

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.22. 11:30

Dentalux: mi a kérdésed?

nonolet # 2017.10.22. 12:47

horvathjozsefne79@gmail.c

Várd ki a végét!

Az ügyvéd pénzért dolgozik.

Ezért szerinte mindig "jók az esélyek, nem félünk a pertől sem."

Csak fizess neki...
Legfeljebb mégse nyersz és akkor majd sajnálkozik egyet, fapofával

nonolet # 2017.10.22. 12:52

"Biztos lehetek benne ha dolgozom egy munkahelyen és van papír szerződésem és bérpapírom minden hónapban akkor be is vagyok jelentve és fizetik a tb-t stb?"

Nem lehetsz biztos!

Meg kell nézni időnként az internetes oldalon.
Ügyfélkapu kell hozzá....

- -

A kapott munkaszerződést és a bér papírokat
viszont
mindig ŐRIZD meg nyugdíjig!!!
Mert azok még bizonyítékok lehetnek majd egyszer
arra, hogy létezett az a munkaviszony valaha...

Mert az államban sem bízhatsz meg teljesen.

nonolet # 2017.10.22. 12:54

"mégis úgy néz ki a valagát törölheti vele mert sose volt "bejelentve?"

Nem néz ki úgy...

Csak ki kell verni a munkaadóból az utólagos bejelentést.
(vagy ítélet kell rá a bíróságtól)

Azaz ügyet kell csinálni belőle a TB-nél.

gigabank2 # 2017.10.25. 09:31

Munkáltató mit nyer azzal ha azt hazudja 8 órába jelent be de csak 4be jelent be? A munkáltatói járulékok bér és nem órafüggőek!

Nem értem valaki felvilágosítana!
Mit nyer a munkáltató azzal ha azt hazudja full munkaidőben bejelent de csak 4 órába jelent a valóságban?

Nem értem mert tudtommal a munkáltatói járulékok a bér függvénye és nem az óraszám függvénye. Vagyis adott bér után ugyanannyi a járulék ha 2 órás ha 4 órás ha 8 ha 10 stb.
És ugye ott a tényleges bér amit így is úgy is ki kell fizetni az alkalmazottnak mindegy milyen hazudozás folyik a háttérben.

Végső soron tehát mit nyer a munkáltató az óraszámmal történő játékkal csalással?
Miért csinálja?

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.25. 09:53

Természetesen a bér felét feketén, "zsebbe" fizeti.

gigabank2 # 2017.10.25. 11:44

"Természetesen a bér felét feketén, "zsebbe" fizeti."

Nem. Épp ez az hogy nem.
Minimálbért kapok papíron és a valóságban is, ez is van bejelentve. De a bejelentés 4 órára szól miközben 8at melózok.

nonolet # 2017.10.25. 13:04

Valamit benézel... azokon papírokon.

Az ügyfélkapuddal megnézve mit látsz valóságnak?

Gyakran megesik, hogy a kézbe adott papírok hazudnak
és valóság csak az ügyfélkapuval derül ki.

Valaki12345 # 2017.10.26. 10:45

Tehetek valamit ebben az esetben?

Augusztus végén kezdtem el dolgozni egy cégnél. Sajnos nem voltam elég körültekintő, és nem észleltem időben, hogy itt egy napot nem kellene dolgoznom.
Az egész ott kezdődött, hogy munkaszerződést, munkaköri leírást nem kaptam, üzemorvoshoz alkalmasságira nem küldtek el. A munkát bejelentettnek ígérték, ami, mint utólag kiderült (mivel a Tb-m nem fizették) eléggé megkérdőjelezhető, hogy milyen módon, ha egyáltalán be voltam jelentve.. Minden hétvégét a nyakamba akartak sózni, kettőt sikerült elkönyörögnöm, hogy szabad legyen, természetesen a további beosztásokban nem volt egy szabad hétvégém sem. Igen, elég hülye voltam, hogy mindezek ellenére nem vettem a lapot és még hagytam is a dolgot.
Szóval október 13-án felmondtam(sajnos csak szóban, írásban Sms-ben csak 16-án közöltem, és tényleges írásos felmondásomat 18-án küldtem el postán), 15-én töltöttem bent az utolsó munkanapomat ( mivel betegen is elvárták volna, hogy dolgozzak, egymásután 12 napot szabadnap nélkül és itt már végleg elegem lett). A probléma az, hogy azóta a fennmaradt béremet, papírokat nem kaptam meg. Tudtommal 5 nappal felmondás után ide kellett volna adják. Ezt szóban, írásban is megkértem, hogy legyenek szívesek a részemre kiadni, csak azt a választ kapta, hogy majd november 10-én, amikor a többi munkás kapja elkapom, természetesen levonásokkal, mert majd a leltárhiányt, meg a kasszahiányt szépen levonják a bérből( semmilyen kassza hiányt nem hagytam soha, aznap még csak nem is én zártam a kasszát, amelyik napon ezzel a váddal gyanúsítanak, hogy 10 000 ft hiányzik és levonják, a leltárhiányt sem vonhatnák le ilyen egyszerűen tudtommal). A kérdés az, hogy lenne e értelme valahova fordulnom ezzel az üggyel kapcsolatban, vagy pedig várjam meg a 10-ét hátha kifizetnek normálisan, vagy az egészet hagyjam a francba és tanuljak belőle? Nem olyan hatalmas összegről van szó, kb 60 000 ft... Ami bizonyítékom van az SMS a főnököktől, amiben látszik, hogy megígérték a bejelentett munkát, le van írva, hogy hány órát és napot kell dolgoznom, van arról, hogy kértem a béremet és, hogy nem adják ide, illetve, hogy a kasszahiánnyal is megvádolnak, de ezen kívűl semmi más nincs a kezemben, tehetek így bármit is?
Köszönöm annak akik elolvassa és válaszol!