munka törvénykönyve


Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.18. 18:13

A tőke összege nélkül hogy számolja ki neked bárki is?

Réka0000 # 2014.06.18. 18:31

Köszönöm, de nem kértem, hogy más számolja ki, nem terhelnék ezzel mást, csupán a hogyanra lettem volna kíváncsi. Elnézést a félreértésért. Remélem, a NAV pótlékszámító programja megbízható.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.18. 19:42

Nem, az nem erre való, az sokkal többet számolna.

Kezdetben számolj évi 3%-os kamattal, június 1-jétől kezdve pedig 2,4%-kal.

Réka0000 # 2014.06.19. 04:59

Köszönöm szépen a segítséget, sikerült kiszámolnom!

szandra1993 # 2014.07.11. 09:48

Jó napot!
Én szeretnék érdeklődni, hogy diákmunkánál eza mondat mit jelent?

  • Minden korábban kötött munkaszerződés jelen szerződés aláírásával hatályát veszti.

Illetve minden iskolaszövetkezetre vonatkozik ha én ennél az iskoalszövetkezetnél kötök diákszerződést? Mármint ha más iskolaszövetkezetbe is vagyok regisztrálva, és ennél is regisztrálok akkor minden más iskolasz9vetkezetnél is megszűnik a regisztrációm?
Előre is köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2014.07.13. 13:20

Mivel a kettőtök közti szerződésben nem lehet sem módosítani, sem megszüntetni olyan szerződést, amit harmadik féllel kötöttél, így önmagában ettől biztosan nem szűnik meg a más szövetkezettel kötött semmilyen szerződésed. Az nem elképzelhetetlen, hogy a szerződésből keletkezik olyan kötelezettséged, hogy megszüntesd, de akkor ezt intézni kell és utána kell ennek járni.

Öccse # 2014.07.14. 20:34

Tisztelt Hozzáértők!

A jelen szituációm úgy néz ki hogy két éve dolgozom egy cégnél, és most adtak a kezembe egy (az első) munkaköri leírást. Ezen dokumentum több pontot tartalmaz mint a 15 éve itt dolgozó kollégámé. A dátumozása visszamenőleges, ez év januári, Természetesen ezek nekem nem igazán szimpatikusak, így nem is írtam alá. Kértem a főnökömet hogy üljünk le és beszéljük meg de eddig erre nem került sor.
Az volna a kérdésem hogy milyen szankciókra számíthatok ha nem írom alá?
Érhet valami negatívum ha nincs munkaköri leírásom (ergo az elmúlt két évben sem volt)?
Kötelezhetnek, megróhatnak olyan feladatra/feladatért ami az alá nem írt munkakörimben benne van, de közvetlenül nem biztos hogy a munkakörömhöz tartozik, és egy többlet feladat?
Akkor is érvényes a munkakörim ha nincs aláírva, abban az esetben ha még nem is volt ilyenem?

Köszönöm!
Nagy Ádám

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.15. 17:35

Mi a konkrét problémád?

Öccse # 2014.07.15. 18:05

Nekem címezte a kérdést?

szuppermen # 2014.07.15. 19:02

kbs
Én látok 4 kérdő mondatot, nálad nem jelent meg vagy csak nem ismered fel? Segítek (én valós segítséget adok, nem csak belédkötök), kérdőjel van a végén.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.15. 19:11

Hát te ki vagy?

Szufina # 2014.07.29. 05:18

Tisztelt Szakértők!

Van egy ismerősöm, aki jelenleg tartós táppénzes még kb. egy-másfél hónapig. Meghalt az édesanyja, akit évek óta gondozott otthon. A tartós táppénze miatt nem tudja kivenni az édesanyja halála után járó két nap munkából való mentesülést, de a későbbiekben igényt tartana rá, egyéb, a halálához kapcsolódó ügyekben, pl.: hagyatéki tárgyalásra.

Az Munka Törvénykönyvében nem találtam időbeli szabályozást. Éppen ezért szeretném kérni a segítséget arra vonatkozóan, hogy kiveheti-e ezt a két napot akár hónapok múlva is a fent nevezett ügyben? Van-e valahol valamilyen törvényi megkötés? És ha igen, hol?

Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.29. 09:40

Szerintem a temetés után már nem lehet ezt igénybe venni.

hacka # 2014.07.29. 11:35

Tisztelt Cím!
Érdeklődnék,hogy ha valaki normális öregségi nyugdíjat megérte és el szeretne menni akkor mennyi most a törvényben megállapított hivatalos felmentési idő.Semmi közalkalmazott vagy kiemelt munka csak sima átlagos raktáros.7 éve dolgozik ezen a munkahelyen.

Várom szíves válaszukat.
Köszönettel
Hacka

Réka0000 # 2014.07.29. 13:35

Kedves Válaszadó!

Munkaköri leírással kapcsolatban érdeklődnék: azt tudom, hogy a munkáltató bármikor módosíthatja azt. De! Olyat beleírhat-e a későbbiekben (több év ott töltött idő után), amihez végzettség kell? Tűzvédelmi feladatokat kellene ellátni, de ehhez nincs végzettség...
Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.29. 16:43

Mi a munkaköröd?

Réka0000 # 2014.07.29. 17:04

Munkakör: rendszergazda. Szerintem nem nagyon fér bele egy tűzvédelmis feladat, épületbiztonság felügyelete stb.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.29. 18:37

Szerintem se.

Dr.Attika # 2014.07.30. 08:26

Szerintem sem, mert ez a feladatkör speciális képzettséget igényel.

Réka0000 # 2014.07.30. 15:26

Köszönöm.
Bizakodó vagyok akkor.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.07.30. 19:10

:) Ne legyél.
Minden épületben el kell látni a tűzvédelmi-, a munkavédelmi-, az épületgondnoki stb. feladatokat, melyekre nem fognak szakembert felvenni. Egy cégnél elegendő, ha egy-egy ilyen szakember van, az majd kiképzi a telephelyek megbízottjait.
Ha téged bíztak meg, akkor biztos lehetsz abban, hogy úgy gondolják, Neked vannak szabad kapacitásaid a munkaidődben.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.30. 20:11

Csakhogy a munkaköri leírás egyoldalúan nem bővíthető ki a szerződés szerinti munkakörbe nem tartozó feladatokkal.
Ha valaki az eddigiekből nem értette volna ki.

cstimi83 # 2014.10.15. 07:59

Kedves Szakértő!

Az esetem a következő lenne. Egy hivatalban dolgozom ügyintézőként, de nem közalkalmazott és kormánytisztviselő, hanem sima munkatörvénykönyves vagyok.
Lenne most egy olyan lehetőségem a helyi önkormányzatnál, ahol egy felügyelőbizottság tagja lehetek. Ehhez tiszteletdíjat kapnék.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben is kell e tájékoztatni a munkáltatót. Illetve, hogy ehhez kell e engedélyt kérnem.

Köszönöm!

Tímea

kovacs sandor # 2014.10.19. 16:17

Tisztelt Válaszadók!

Nem tudom, hogy erre a kérdésre kapok-e itt választ, de mindeképp érdekelne, hogy mit gondoltok erről.

Kirúghatanak-e azért valalkit, mert csomagot kap a munkahelyére? Nav-ról lenne szó. Csak mert az öcsémnek szeretnék küldeni egy kisebb csomagot, mivel a lakásán nem tudná átvenni kézbesítési okok miatt.

Szóval lenne-e ebből később valamilyen problémája? Előre is köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.20. 13:59

Ugye, csak hülyéskedsz? Egyébként a postán maradó azért jobb lenne.