Munkahely-Csalás


bandita # 2005.01.26. 14:20

Kedves Big Cat,

A probléma megoldódott, nem kellett perelni, csak tisztában lenni a következményekkel, illetve a szavak súlyával.

Nos, a munkáltató fizetett, mint a katonatiszt.
Egy sima felszólító levél hatására,
az Én édesanyámról volt szó.

Azért tényleg nem árt, ha valaki elmegy dolgozni, egy 1200 Ft-os munka törvénykönyvet vásárol, és bele is olvas.

Sok embernek a tudatlanságát piszkosul ki lehet használni.

Bandita

bandita # 2005.01.21. 09:55

Kedves BIG CAT,

Munkaügyi központban mondták: nem tudnak mit csinálni.
Munkaügy központ megyei ellenőrzés: megindult az eljárás, a munkáltató csak kapaszkodik és próbál egyezkedni.

Majd kiderül.

the big cat # 2004.12.08. 15:54

Hát először is a munakügyi központba mennék be, és elmesélném az esetet. Aztán az OMMF-nek is elmesélném ugyanezt. És be is perelném.

Anya100 # 2004.12.08. 07:58

Kedves Mindenki!

Kérem segítségeteket, tanácsotokat, kihez tudnék fordulni nagy problémámmal.

50%-ban le vagyok százalékolva(55 éves, nehezet nem emelhetek a derekammal), szerettem volna munkát vállalni. Elmentem a Zala megyei munkaügyi központba, ahol ajánlottak egy munkát, amit el is fogadtam. Hivatalos munkaszerződést kötöttünk a minimálbérre, 2004.08.01-től. Viszont a munkavégzés maradt el, azaz felajánlották, hogy rongyszőnyegek alapanyagai az otthonomban készítsem elő. (büdös ruhákat kellett volna csíkokra tépnem-ezt nem vállaltam). A munkaviszonyom még él, de azóta csak 2 szer kaptam 10.000,- Ft-ot. Semmi hivatalos papír, bérpapír, elszámolás semmi.
Mit tudok tenni, próbálnám a munkaügyi bíróságot is, de semmi pénzem nincsen. Mit tudok tenni. Ha jók az értesüléseim, akkor a munkaadó a munkabért, és a járulékokat a foglalkoztatásomért 18 hónapig megkapja a munkaügyi központtól. A munkaügyi központban nem segítenek, valószínű hogy...
Ez nem csak engem érint hanem kb 40 embert, itt ennél a kft-nél.
Tanácstalanok vagyunk.