Jogtalanul visszatartott papírok


the big cat # 2005.01.31. 19:27

A tagi jogviszony nem munakjogi kérdés. Ha esetleg lett volna munakszerződésed is, az már az.

Zxc66 # 2005.01.31. 18:08

Sziasztok!

2003 novemberétől dolgoztam szerződéssel egy cégnél, melyet a főnököm szándékosan csődbe vitt. Ezután - hogy az Õ neve ne szerepeljen a cégnél - indítottunk egy új céget (2004 júliusától), melynek kisebbségi tulajdonosa illetve egyik ügyvezetője vagyok. A munkáltatói jogokat a másik ügyvezető gyakorolja. Nekem csak a pénzem és a nevem kellett a céghez. Írott szerződés nem készült, a szóbelit meg vagy tudom bizonyítani, vagy nem. November elejétől december végéig a fővárosban voltam táppénzen. Majd december 31-ével lemondtam tagi jogviszonyomról - faxon, december 27. -. Ezt a cég könyvelőjének és a másik ügyvezetőnek is elküldtem. Azóta választ nem kaptam rá, semmilyen juttatáshoz nem jutottam, a cég számlájáról egyszer tudtam levenni 30 ezret. Ezután letiltották és máshol nyitottak számlát. A könyvelőt hívtam néhányszor telefonon, hogy a papírjaimat juttassa el hozzám. Szóban csak annyit mondott, hogy "megtiltotta" a másik ügyvezető, illetve amikor felhívom a szöveg ez: "éppen ma adtam fel". Ezért nem látom értelmét elutazni a könyvelőhöz, mert úgyis letagadná, hogy nála van.
Viszont munkát állami cégnél már kaptam január 1-től, de szerződést nem tudunk kötni, bért nem tudnak fizetni a papírok hiányában. A Pest-megyei TB-t nem lehet felhívni, ismerősöm két hónappal ezelőtti levelére még a mai napig nem válaszoltak. Elfogy a tartalékom, hiába dolgoztam/dolgozom, pénzt nem tudnak adni érte - az új munkahelyen -.
Mit tegyek?

Nagyon várva tanácsotokat, üdvözlettel:
Zxc66