felmondás


Cobra1 # 2015.04.09. 10:18

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Röviden:
Közös megeggyezéssel felmondtam jelenlegi munkahelyemen. Munkaviszonyom május 31-el szűnik meg.
A munkáltatóm junius 5.-ig vállalja a szukséges igazolások átadását. Ahogy ismerem őket juni 5. előtt nem is fogom megkapni. Azt már kiderítettem, hogy ez így részükről jogos.
A kérdésem: Hogy tudok így junius 1.-én munkába állni az új helyen?

picim # 2015.03.23. 09:50

Gyakorlat szerint milyen esélyem van és nekem mit kell bizonyítanom?

Köszönöm válaszát

ObudaFan # 2015.03.20. 16:04

picim

Rágalmazás miatt feljelentést tehetsz, illetve a jóhírneved megsértése miatt polgári pert is indíthatsz, itt esetleg sérelemdíjat követelhetsz.

Sherlock # 2015.03.20. 14:39

Ez nem amerika (bár ott sincs úgy ahogy gondolják az emberek).

picim # 2015.03.20. 14:06

Ennyi? Senki nem mond nekem erről semmit? Nincs jogorvoslat:))))

picim # 2015.03.19. 08:20

Szeretném megtudni 90 napos próbaidős munkaszerződésem van ezen belül a munkáltató tudom,hogy felmondhat, viszont szóban azt közölte velem több ember előtt,hogy azért mond fel , mert naponta több 10 ezer forinttal megkárosítottam azaz megloptam /bizonyos értelemben kereskedelmi tevékenység, mint pénztáros dolgoztam/ amikor kértem,hogy bizonyítsa be papír forma szerint mivel mindig leadtam a blokkok alapján a pénzt azaz elszámoltam erre csak felületes választ adott. Tehát gyakorlatilag tolvajnak, csalónak rágalmazott meg! Bele kell ebbe nyugodnom, hogy a becsületembe gázolt?

picim # 2015.03.19. 08:18

Szeretném megtudni 90 napos próbaidős munkaszerződésem van ezen belül a munkáltató tudom,hogy felmondhat, viszont szóban azt közölte velem több ember előtt,hogy azért mond fel , mert naponta több 10 ezer forinttal megkárosítottam azaz megloptam /bizonyos értelemben kereskedelmi tevékenység, mint pénztáros dolgoztam/ amikor kértem,hogy bizonyítsa be papír forma szerint mivel mindig leadtam a blokkok alapján a pénzt azaz elszámoltam erre csak felületes választ adott. Tehát gyakorlatilag tolvajnak, csalónak rágalmazott meg! Bele kell ebbe nyugodnom, hogy a becsületembe gázolt?

picim # 2015.03.19. 08:07

Szeretném megtudni 90 napos próbaidős munkaszerződésem van ezen belül a munkáltató tudom,hogy felmondhat, viszont szóban azt közölte velem több ember előtt,hogy azért mond fel , mert naponta több 10 ezer forinttal megkárosítottam azaz megloptam /bizonyos értelemben kereskedelmi tevékenység, mint pénztáros dolgoztam/ amikor kértem,hogy bizonyítsa be papír forma szerint mivel mindig leadtam a blokkok alapján a pénzt azaz elszámoltam erre csak felületes választ adott. Tehát gyakorlatilag tolvajnak, csalónak rágalmazott meg! Bele kell ebbe nyugodnom, hogy a becsületembe gázolt?

picim # 2015.03.19. 08:07

Szeretném megtudni 90 napos próbaidős munkaszerződésem van ezen belül a munkáltató tudom,hogy felmondhat, viszont szóban azt közölte velem több ember előtt,hogy azért mond fel , mert naponta több 10 ezer forinttal megkárosítottam azaz megloptam /bizonyos értelemben kereskedelmi tevékenység, mint pénztáros dolgoztam/ amikor kértem,hogy bizonyítsa be papír forma szerint mivel mindig leadtam a blokkok alapján a pénzt azaz elszámoltam erre csak felületes választ adott. Tehát gyakorlatilag tolvajnak, csalónak rágalmazott meg! Bele kell ebbe nyugodnom, hogy a becsületembe gázolt?

ObudaFan # 2015.02.23. 12:43

markyy

A közalkalmazott lemondási ideje a Kjt. szerint két hónap.

ObudaFan # 2015.02.23. 12:40

Györgyi76

Nyilván egy olyan megállapodás-tervezetről, amit nem láttam, nem mondhatom, hogy elfogadható.

markyy # 2015.02.23. 06:24

Tisztelt szakértők!

A cég,melynél dolgozok határozatlan idejű munkaszerződéssel,közalkalmazottként,munkavállaói felmondás esetén 60 nap felmondási időt köt ki,melyet minden esetben,egészében ledolgoztat.Szerény jogi ismereteim szerint a munka törvénykönyvének változásával a felmondási idő minden esetben 30 nap,amennyiben a munkavállaló kezdeményezi a munkaviszony megszüntetését,függetlenül a szolgálati időtől...
Kérdésem az lenne,hogy jogszerű-e a 60 nap felmondási idő letöltése,mikor erre a munkaszerződésben sincs kitétel?

Válaszukat megköszönce,tisztelettel:L.Gy.

Györgyi76 # 2015.02.17. 16:25

Tisztelt Óbudafan, köszönöm! Akkor simán belemehetek?Illetve ha a papírjaim nincsenek kéznél,hó elején még kezdhetek a másik helyen?

ObudaFan # 2015.02.17. 15:57

A garancia az, hogy perben érvényesítheted. Egyébként még a munkáltató fizetésképtelensége esetére is ott van a Bérgarancia Alap, tehát erre azért van garancia.

Györgyi76 # 2015.02.17. 14:25

Tisztelt Szakértő!

Február 10-től a felmondási időmet
töltöm jelenlegi munkahelyemen.
Még aznap megegyeztünk a munkáltatómmal,hogy
a felmondási időből eltekint egy 1 hetet /5 munkanap,amennyiben én lemondok az időarányosan járó szabadságom kifizetéséről.A fennmaradó 3 hetet ledolgozom.
Március 02-án már új munkahelyen kezdenék.
Viszont a mai napon kaptam egy dokumentumot,
melyben szerepel közös megegyezés / én mondtam fel/
munkaeszközök átadása stb.
Ugyanakkor az is,hogy a munkáltató az elvégzett munkáért járó munkabért 03.10-ig köteles átutalni.
Illetve ,hogy a munkaviszonnyal kapcsolatos papírjaim átadását szintén 03.10-ig vállalja a munkáltató.

Egyébként én rákérdeztem erre,és azt a választ kaptam,hogy tekintettel a kialakult helyzetre/ felmondásom/ haladékot kérnek.
Illetve,amíg nem írom alá, a könyvelő nem tudja elkezdeni a "leszerelést"

A kérdésem, akkor én jogilag Március elején
nem tudom az új munkahelyemen a munkát felvenni?

Ha az utolsó nap nem zárjuk le a dolgot,
akkor mi a garancia,hogy utólag megkapom a fizumat..

Válaszukat előre is köszönöm

noanoa # 2015.02.15. 09:16

Csak azt nem értem, hogy miért kifizetődő így tenni.

Nem fizetődik ki.

Még egy kérdést:

Cégen belüli áthelyeslésnél van valami határidő, amely alatt a régi helyről el KELL engedni az illetőt? Vagy arra való hivatkozással, hogy még nem pótolták, maradni muszáj? (Nem vezérigazgatói állásról beszélek,hanem egy nagy cég kis fogaskerekéről van szó, akinek a pótlása - ahogy a főnök időnként "nevelési célzattal" riogatta is a kenyerüket féltő beosztottait - toronyban áll az asztalán a jelentkezők önéletrajza.)

A munkakörben a felmondási idő 60 nap.
Az áthelyezést 45 napos átfutással kérték.
A fogadó oldalon minden rendben lett volna.
De a jelenlegi főnök nem engedi el, ezt a bejelentést követő 30-dik napon közölte, sőt (mintegy büntetésként, mert el akart menni) retorziót alkalmaz a munkavállalóval szemben további időre, és felajánlotta, hogy ha nem tetszik, fel lehet mondani.

Ez a 60 nap - korábbi esetek hasonló eljárásait ismerve - olyan nyomást jelentene, hogy a jogellenes kilépésnek nincs alternatívája.

huntah # 2015.02.15. 07:55
  1. A távolléti díj egy konkrét összeg. Könyvelő/bérszámfejtő megmondja hogy mennyi.
  2. Ha "munkavállaló a munkaviszonyát jogellenesen szüntette meg", akkor az megszűnt, nem igaz?

Csak azt nem értem, hogy miért kifizetődő így tenni.

noanoa # 2015.02.14. 22:31

Közben olvastam lejjebb, hogy ha a munkavállaló a munkaviszonyát jogellenesen szüntette meg, köteles a munkavállalói felmondás esetén irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget megfizetni.

Ez mit jelent a gyakorlatban?

Felmondok február 28-án, és ezen a napon dolgozok utoljára. Március 1-jén kezdődne a 60 napos felmondási időm, amit nem dolgozok le.

  1. Kiszámolják a 60 napnyi távolléti díjat és ezt fizettetik be velem, vagy levonják az adókat, járulékokat és csak a nettót kell befizetnem?
  2. Melyik nappal szűnik meg a munkaviszonyom? Február 28-cal, vagy 60 nappal később?
noanoa # 2015.02.14. 22:20

Megkíséreltem, de nem járulnak hozzá.

huntah # 2015.02.14. 14:41

Miért nem kezdeményezed a munkaviszony közös megegyezéssel való megszüntetését?

noanoa # 2015.02.14. 13:37

Ja! És hogy ebben az esetben a munkaviszony melyik nappal szűnik meg? A felmondás napján (akkor fog utoljára dolgozni), vagy a 60-dik napon, amit ugyan nem dolgoz le, de kifizet?

noanoa # 2015.02.14. 13:34

Kedves Fórumozók!

Ha a közalkalmazott felmond, és a 60 napos felmondási időt nem akarja ledolgozni, ezért kötelezik majd arra, hogy kifizesse a 60 napra jutó bért, akkor ez alatt a BRUTTÓ bérét kell érteni, vagy azt a NETTÓT, ami a már levont adók és járulékok után marad?

Köszönettel: noanoa

Hwesta # 2015.01.30. 16:15

Köszönöm a válaszokat!

@KBS: pont az a baj, h mondtak valamit, aztán meg mondtak valami teljesen mást. Sőt, igazából még konkrétumokat sem mondtak. Csak, h néhány héten belül, és papírt erről sem láttam. Igazából egyik közvetlen felettesem sem hajlandó kommunikálni velem, és ez az ami aggaszt. Mindenesetre hétfőre kaptam időpontot a nagyfőnökhöz, addig még tájékozódnék a lehetőségeimről.

@ObudaFan: 'A munkáltató követelheti az ezen mértéket meghaladó kárának megtérítését is.' - Ez a gyakorlatban hogy szokott kinézni? Van erre valamilyen szabály, szokás, vagy irányelv? Nincsen semmilyen eszköz, bankszámla, stb a nevemen, anyagi, vagy akármilyen más kárt (tudtommal) nem okoztam. A rövidtávú helyettesítésem meg van oldva, mivel két helyettesem is van, így a termelés sem áll le csak azért, mert én nem vagyok. Emellett gőzerővel keresik az utódomat, akik vélhetően 1-2 hét múlva tud is kezdeni. Ilyen körülmények mellett nagyjából milyen "kárigényre" lehet számítani? Már amennyiben elegendő ennyi információ a válaszhoz...

ObudaFan # 2015.01.30. 10:16

A munkavállaló, ha munkaviszonyát jogellenesen szüntette meg, köteles a munkavállalói felmondás esetén irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget megfizetni. A munkáltató követelheti az ezen mértéket meghaladó kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának összegét.
Ha ezt bevállalod, már mehetsz is.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.30. 04:34

Miért kellene bármit is mondaniuk? A harminc nappal kellett, kell számolnod. (Egyébként nem fognak a munkapadhoz bilincselni, emiatt nem veszted el az új munkahelyedet. Legfeljebb fizetsz érte.)