felmondás


ObudaFan # 2015.04.25. 09:39

a Munkavallalo beadja a felmondasat,
a Munkaltato azt mondja nem fogadja el,
ebbe a Munkavallalo belegyezik (elfogadja a visszautasitast) es dolgozik tovabb ertelemszeruen,

Ujra be kell adjon felmondast, ha fel akar mondani. De akkor nem fogadja el, ha a munkaltato marasztalni akarja.
Az a felmondas a fentiek szerint nem el.

Obudafan: szerinted ez nem igy van?

Ha a felek közös megegyezéssel úgy döntenek, hogy a felmondást nem tekintik benyújtottnak, akkor az persze nem tekinthető benyújtottnak. De önmagában azza, hogy a munkavállaló tovább dolgozik, szerintem nem tekinthető úgy, hogy ilen nyilatkozatot tett volna.

wers # 2015.04.24. 18:24

Abban bízom, a kérdező megértette.

wers # 2015.04.24. 16:16

Business Law, szerinted ez visszafele is működne? Ha a munkáltató mond fel, rendes felmondással, kifizet mindent, felmondási idő, végkielégítés, stb, lenne a munkavállalónak beleegyezési lehetősége?

wers # 2015.04.24. 16:09

a Munkaltato azt mondja nem fogadja el,

És akkor mi van? Akkor is felmondott. Dehogy egyezett bele, és olyan nincs is. Esetleg visszavonja. De ő nem vonta vissza. Minek kellene újra és újra felmondani.

(„elfogadja a visszautasitast) es dolgozik tovabb ertelemszeruen
Ja, dolgozik tovább, mert van felmondási idő.

wers # 2015.04.24. 14:55

Ok, én a kérdés másik részére reagáltam, hogy mikortól érvényes. A felmondási időre, ahogy írtátok, a szerződés az érvényes. (isten ments, hogy belekotyogjak, amit ti megválaszoltatok. Max. kérdezek, ha nem értem)

ObudaFan # 2015.04.24. 14:01

Persze, az nem érdekes, hogy elfogadja-e a munkáltató, de az igen, ha a munkáltató hozzájárulása nélkül nem tölti le a felmondási idejét a munkavállaló, mert akkor fizetheti az átalány-kértérítést meg esetleg pluszban kártérítést.

wers # 2015.04.24. 13:14

Szerintem nem. A felmondás az felmondás. Arra kérhetik,hogy fontolja meg. De onnantól él. Majd jönnek okosabbak, akik jobban tudjál. A felmondás nem közös megegyezés, ahol mindkét fél kell.

wers # 2015.04.24. 12:00

Olyan nincs, hogy nem fogadja el. Minden szerződés felmondható.

ObudaFan # 2015.04.24. 11:27

Viszont sajnos valóban a munkaszerződésben írt időtartam lesz az irányadó.

Macsek65 # 2015.04.23. 06:13

Óbudafan!

Nincs a cégemnél kollektív szerződés. De mindenkivel 60-90 napos felmondási időt iratnak szándékosan alá. Többen menni készülünk és ezért lenne nagyon fontos, hogy az új jogszabályt jól értelmezzük. Viszont akkor nem értem, mi ebben az új, ha valójában a munkaszerződés az irányadó és mégsem a jogszabály, ami MINDEN ESETBEN a 30 napot írja.

Kérem segítsen, mert nagyon nem mindegy, hogyan bírjuk ki a felmondási időt. Ha visszadobta a felmondásomat a cégvezető és újra beadom, akkor a régi dátummal tehetem, vagy új dátummal indul? Változásként olvastam, hogy a felmondási idő, ha a munkavállaló mond fel, a felmondás írásban való közlésének napjától számít és nem a következő naptól.

Előre is köszönöm a válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.23. 05:03

A munkaszerződésben is megállapodhatnak a felek hosszabb felmondási időben. [Mt. 69. § (3)] Itt ez a helyzet.

ObudaFan # 2015.04.23. 04:36

Lehet 30 napnál hosszabb a felmondási idő, de csak akkor, ha kollektív szerződés így rendelkezik. Van egyáltalán a munkáltatódnál kollektív szerződés?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.22. 21:24

Nem jól értelmezed.

Macsek65 # 2015.04.22. 19:27

Tisztelt Szakértő!

Szeretném a tanácsát kérni. Egy héttel ezelőtt beadtam a felmondásom. A cégvezető a főnökasszonyommal közösen megtárgyalták, hogy nem fogadják el, mivel elégedettek a munkámmal.De ez ne fedi a valóságot. Azért is érinti őket kellemetlenül, mert néhány éven belül én vagyok a sokadik, aki a távozás mellett döntött a főnökasszony elviselhetetlen stílusa miatt. Meg aztán a tulajdonos sem nézi jó szemmel az örökös jövés-menést.

A cégvezető visszautasíthatja-e olyan indokkal a felmondásom, hogy csak új munkaszerződés bemutatásával enged el? Sajnos tudom, hogy mindenképpen le kell tölteni a felmondási időt, ha nem akarom, hogy kártérítésre kötelezzenek, ha azonnali hatállyal távozom.

Mi lenne a leggyorsabban járható út a távozásra, hogyan lehet a munkaszerződésemben található 60 napos felmondást a lehető legrövidebb időre csökkenteni?? Ez év januárjában történt jogszabályváltozást jól értelmezem, hogy minden esetben 30 nap a felmondási idő? (2014. február óta vagyok a cégnél)

Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.14. 10:35

Jelentsd be a munkaügyi hatóságnál.

bela6a # 2015.04.14. 08:44

Üdvözlök mindenkit.
Egy gyors kérdésem lenne több mint egy éve kiléptem azonnali hatállyal egy cégtől fizetés napján.másnap elszámolásnál nem kaptam meg a kilépő papírjaim mert követelték vissza a borítékos(fekete) pénzt mert hát ugye a fele fizetés kártya a másik fele borítékba ment.A munka ruhát leadtam a túlvett szabadságot kifizettem és nem mentem többet természetesen nem adtam vissza a borítékot.Nem is volt lényeg a papír mert külföldön dolgozom és nem volt rá szükség de most kellene de hát nem akarják oda adni csak ha fizetem a pénzt persze kp. nem utalás formájában.Ezt megtehetik?nem köteles a cég ha kérem postán kiküldeni a papírjaim?mit tehetnék ebben az esetben?Előre is köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.13. 15:42

Nem mondtál semmi olyat, ami azonnali hatályú felmondás indoka lehetne.

northwill # 2015.04.13. 05:15

Köszönöm szépen a gyors választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.13. 04:56

Nem baj, ha az is benne van, hogy a próbaidő alatt, azonnali hatállyal. Mivel azonnali hatályú, a közléssel a munkaviszony megszűnik.

csamel # 2015.04.13. 03:34

Tisztelt Szakértők !

Köztisztviselőként 2 hónap jogviszonyról való lemondási időm van. Nálunk még közös vagy egyéb felmondással embert nem engedtek el, tehát a 2 hónap az 2 hónap... A felmondásban pontosan mit kell szerepeltetni ? Hol találok valamilyen formai útmutatót?
Köszönettel!

northwill # 2015.04.12. 18:52

Üdvözletem! Két kérdésre szeretnék választ kapni, az egyik, hogy próbaidő alatt a felmondásomban mit kell leírnom? Csak annyit, hogy X naptól a munkaviszonyomat megszűntetetem? A másik kérdés, hogy azt a napot, amikor felmondok, még le kell-e dolgoznom, vagy távozhatok, miután beadtam a felmondást? Köszönöm a segítséget!

Cobra1 # 2015.04.09. 14:03

Igen, tényleg kicsit magamnak fogalmaztam a kérdést. Valóban az érdekel, hogy feltétele-e új munkaszerződésnek a kilépő papírok megléte. De a válszt megkaptam. Köszönöm!

IldikóTT # 2015.04.09. 12:52

Cobra: munkaszerződéssel kell rendelkezned ahhoz, hogy a másik helyen elkezdhess dolgozni. Ez minden munka alapja; a szerződés.

(De van egy olyan gyanúm, az érdekene Téged inkább; lehet-e kilépő papírok nélkül dolgozni. Lehet. Később megkapod majd azokat, és leadod.)

Cobra1 # 2015.04.09. 11:40

Köszönöm!
Egy kicsit bővebben?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.09. 11:11

Szerződéssel.