Előrehozott öregségi nyugdíj


gyene # 2011.11.29. 10:32

Kedves Veci!

Üzemi baleset miatt kapom a baleseti járadékot 1989-től. A határozat véglegesített! .
Ez a baleseti járadékom veszélyben van? Nem tudom hová sorolni... Nyugdíjakhoz, segélyekhez... hova?

Már dolgozó, 55-ben született nő vagyok, a 40 év utáni nyugdíjazást a rokkantnyugdíjam miatt nem vehettem igénybe, az öregségi nyugdíjhoz meg viszont nagyon messze vagyok!
Mire számíthatok?

Marika5387 # 2011.11.29. 10:23

sziasztok!

Nem igazán egyértelmű számomra a kormány döntése. Talán van aki több tud az előrehozott öregségi nyugdíjról. Olvastam valami olyasmit, hogy csökkentett öregségi nyugdíj. Az kiknek jár, és tulajdonképpen mit jelent hogy csökkentett?Én 1953-as születésű nő vagyok, és jövőre tudtam volna elmenni előrehozott nyugdíjba.Nem tudom igénybe venni azt a lehetőséget, hogy 40éves szolgálati idővel mehessek el nyugdíjba, mert nem számolnak el pl.gyes-t, ápolási díjat stb..Ezek nélkül pedig nem jön ki a 40év.Van valami lehetőségem jövőre hogy elmenjek nyugdíjba??
Válaszotokat előre is köszönöm!

nyugger51 # 2011.11.29. 09:24

Kedves Veci!
1951-es nő vagyok, 2009 óta előrehozott öregségi nyugdíjban (nem csökkentett) 39 év és 252 nap szolgálati idővel. Nekem is megszünik a nyugdíjam?
Ha igen, meg lehet-e váltani a negyven éves munkaviszonyhoz hiányzó 113 napot? Előre is köszönöm válaszod

sitimaci # 2011.11.29. 09:14
Kedves pejan és a többi érdekelt fórumozó!-
  • Köszönjük Vecinek a sok tájékoztatást,amiben van azért jó hír is!Ez most, ha jól értelmezem kedvező hír,itt a válasz az Önkéntes Pénztárakban lévő pénzek kifizetésével,illetve folyósításával kapcsolatban!!!----„51 . §
Az önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárakról szóló 1993 . évi XCVI . törvény 2. (5) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép : (E törvény alkalmazásában a kiegészítő nyugdíjpénztárnál) „a) nyugdíjkorhatár: a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény szerint i öregségi nyugdíjkorhatár, továbbá az az id őpont, amelytő l a pénztártag [saját jogú társadalombiztosítási nyugellátásban] öregségi nyugdíjban, korhatár előtti ellátásban, szolgálati járandóságban, átmeneti bányászjáradékban, a Magyar Alkotóm űvészeti Közalapítvány által folyósított ellátásokról szóló kormányrendelet alapján folyósítot t öregségi, rokkantsági nyugdíjsegélyben (nyugdíjban), növelt összegű öregségi, munkaképtelenségi járadékban vagy nyugdíj el őtti álláskeresési segélyben részesül. A nyugdíjkorhatár betöltése után a pénztártag a várakozási id ő időtartamától függetlenül jogosulttá válik a nyugdíjszolgáltatásra;”
Veci # 2011.11.29. 08:48

mari55
Köszönjük, hogy követted a velünk kapcsolatos változásokat. Mi is sokan ezt tesszük a ti helyzetetekkel, akik valóban betegek, azoknak lesz kemény.
Most még nincs fent a névszerinti szavazók listája. Az elfogadás dátumánál fog megjelenni.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2011.11.29. 08:41

juhlaci
Olvasd el EZT a módosítót (2. oldal):
http://www.parlament.hu/…663-0030.pdf

4. Az egységes javaslat 7 . (1) bekezdés j) pontja az alábbiak szerint módosul :
/A 4. § (1) bekezdésében foglaltakon túl — 2011 . december 31-ét követő kezdő naptól —
korhatár előtti ellátásra jogosult/

  1. az, aki esetében a biztosítással járó jogviszonyának megszüntetéséhez szükséges egyoldalú jognyilatkozatot [e törvény hatálybalépését] 2012. január 1-ét megelőzően a másik féllel írásban közölték, vagy a jogviszonyt megszüntető megállapodást [e törvény hatálybalépését] 2012. január 1-ét megelőzően írásban megkötötték, feltéve, hogy a biztosítással járó jogviszony megszűnését követő nap 2012. évben van, és a jogosult a biztosítással járó jogviszony megszűnését követő napon a 2011 . december 31-én hatályos szabályok szerint az 1.§ c) pont ca), cb), cd), ce) vagy cl) alpontja szerinti korhatár előtti nyugellátásra jogosult lett volna,"

/feltéve, hogy a korhatár előtti ellátás kezdő napjáig az öregségi nyugd(korhatárt nem töltötte
be, a korhatár előtti ellátás kezdő napján biztosítással járó jogviszonyban nem áll, átmeneti
bányászjáradékra nem jogosult, és a korhatár el őtti ellátás kezdő napján rendszeres
pénzellátásban nem részesül./


Üdvözlettel Veci

juhlaci # 2011.11.29. 08:33

Én legalább is csak azt vettem ki eddig, hogy nem lesz nyugdíjas igazolvány a kedvezményekkel de majd a törvény kihirdetése lesz a mérvadó. Remélem ha a végtörlesztésnél a végén nem vették ki, hogy a parlamenti képviselőkre nem érvényes akkor talán itt sem változtatnak nagyon

juhlaci # 2011.11.29. 08:24

Akkor lehet ,hogy a férfiak esetében meglesz a 42 év és az életkor akkor ellehet menni ebbe az ellátásba?

Veci # 2011.11.29. 08:14

Megszűnnek a korhatár előtti nyugdíjak
http://www.echotv.hu/index.php?…
Szándékosan innen idézek. Mit mondjak! A Magyar Hírlap tudósítója nem tudja, hogy mi a különbség a nők esetében a 40 év szolgálati idő és a 40 év jogosultsági idő között (bár nem vetem a szemére, mikor a gombnyomogató képviselők és a neves nyugdíjpolitikus is keveri)?
Nehogy bevegyük, hogy mi akik ipari tanulók voltunk, hogy ránk is vonatkozik az alábbi idézet szerint (bál majdnem "felcsillant" a szemem, de a leírt szövegben nem ez van az elfogadott tv.módosításban):

A megszüntetés alól kivételt jelent a negyven év szolgálati idővel rendelkező nők nyugdíjkedvezménye, őket továbbra is megilleti az öregségi nyugdíj.

Nem vádolom szegényt, hiszen Ő innen idézett (csak átvette teljesen a szöveget):
http://www.fidesz.hu/index.php?…
MOST AKKOR MI VAN?

Ne örüljünk ennek a fogalomzavarnak, ránk nem vonatkozik. Majd a Közlönyben leírtak lesznek a mérvadók.


Üdvözlettel Veci

judithome # 2011.11.29. 08:10

Az egyik pénzügyi portálon azt írják, hogy a korhatár előtti ellátás összege is emelkedni fog (mint a nyugdíj), így módosították állítólag.

KGyörgy # 2011.11.29. 07:55

Kedves Veci!
Köszi.
Bár a fene sem tudja, miben reménykedtem. További szép és jó napot mindenkinek.

Veci # 2011.11.29. 07:53

Tecácska és KGyörgy
Korhatár előtti ellátottak lesztek ti is 2012-től. A magdy53-nak írtakat kövessétek.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2011.11.29. 07:50

Megvártam a cirkusz végét, várható volt a végkimenet, ezt mindannyian tudtuk. De kétségem sem volt afelől, hogy nem fogják megszavazni.
A kormánypártiak közül, aki nem vállalta be a szavazatát az időben lelépett (a legfontosabb személy pl., biztos kifáradt, a neve mellett ne szerepeljen az igen). Az ellenzékiek közül is többen nem voltak jelen a szavazáskor, de ők már nem tudták volna megváltoztatni az eredményt (ettől legalább ott maradhadtak volna, ez nem mentség számukra sem), széllel szemben nem lehet p..lni.


Üdvözlettel Veci

KGyörgy # 2011.11.29. 07:50

Figyeltem, halgattam, néztem a Parlamentet (Iterneten)aztán szépen elaludtam.
Most akkor én mi leszek?
ELŐREHOZOTT CSÖKKENTET ÖSSZEGŰ ÖREGSÉGI NYUGDÍJAS, vagy járadékos jan 1-től. Elózmény: 2011. dec 30-a az utolsó munakanapom (már mint sétálónak), dec 31-én myugdyjas, jan 1-én?
Szinte semmi hírt nem találok, néztem reggel pár adót de egy szó szinte a nyúgdíjasokat érintő változásokról nem esett-vagy nem figyeltem?

judithome # 2011.11.29. 07:43

Köszönjük! Ha az eredetit szavazták meg, akkor benne vagyunk 1953-as nők 37 év szolgálati idővel! Reménykedjünk!

Veci # 2011.11.29. 07:28

magdy53
A törvénygyárban, a maratoni szavazás után szerintem az aláírásra váró, megszavazott törvénymódosításban még nem hinném, hogy összefésülték az egységes javaslatot a módosítójavaslatokkal. Ami a zárószavazás előtti módosító javaslatokban benne van, azt mind elfogadták. Egyenlőre az összefésülés az érintettekre vár.
Nem kértek sürgős kihírdetést, ezért a végleges szövegezésre várhatunk legkésőbb a Közlönyben kihírdetésig. Majd ITT találjátok meg a közlöny számát:
http://www.parlament.hu/…tat_torv_int?…


Üdvözlettel Veci

Tecácska # 2011.11.29. 07:27

Most akkor MIVAN??????
Hol vannak a részletek?
53-as nő 37év szolgálatot illetően?
Tiszta ideg vagyok!
Tecácska!

magdy53 # 2011.11.29. 07:12

Kedves Veci!

Jól értelmezem, hogy az 1953 születésű nők 2012. évben korhatár előtti ellátását már véglegesen megszavazta a parlament?

Parlament honlapján zárószavazás van feltüntetve.

Válaszodat előre is köszönöm.

nefelejts # 2011.11.29. 07:00

1958-ban született nő vagyok. 2013. év elején lesz meg a 40 év jogosultsági időm az nők előrehozott öregségi nyugdíjához.
Hogyan lehetséges ez? Munka mellett szereztem meg a szükséges képzettségeket -szakközépiskola, szakiskola, OKJ-s bizonyítvány stb-.
Belefáradtam az állandóan változó törvények tanulásába. Szeretnék nyugdíjba menni, pihenni és átadni a helyemet a fiatalabb generációnak. Lesz rá esélyem?

jácintka # 2011.11.29. 06:55

Egy tűzoltó vagy egy baletművész?
Vajon melyik fog elörehozott öregségi nyugdijat kapni ?
A kérdés nem véletlen!!!!!!!!!

Korall54 # 2011.11.29. 06:32

Most akkor milyen módosítások lettek megszavazva az egységes tv.javaslatot illetően?


Üdv: Korall (53-as nö)

judithome # 2011.11.29. 05:56

ELŐREHOZOTT CSÖKKENTET ÖSSZEGŰ ÖREGSÉGI NYUGDÍJ: Érdeklődöm, hogy lehetne megtudni,hogy az 1953-as nőkről szóló rész benne maradt-e a határozatban, őket kivette a miniszteri előterjesztés is, mert többszörös hátrányt szenvednének, így fogalmaztak.

the_1953 # 2011.11.29. 05:42

Kedves Fórumtagok!

Hol érhető el a t/4663 tegnap
megszavazott egységes szövege ?

the_1953

lili.54 # 2011.11.29. 04:33

Függöny le! A taps elmarad!

Veci # 2011.11.28. 22:17

Igen: 257
Nem:97
Tartózkodás:0
Vége a színházi előadásnak!


Üdvözlettel Veci