nyugdíjba vonulás illetve un. felmentési idő


Fiza # 2011.01.25. 18:05

Köszönöm a gyors válaszod,egyúttal jobbulást kívánok Neked!

Veci # 2011.01.25. 12:28

Fiza és surgent
Olvassatok bele a 40 év munkaviszony után nyugdíj topicba. Legalább dec 30-ig visszaolvastok, szinte minden kérdésetekre választ találtok.

Fiza: http://www.jogiforum.hu/…16/25795.0.0#…
A 40 év jogosultsági idő (munkaviszony+gyermekekkel otthon töltött idő együtt véve 40 év kell legyen)

surgent
Ria41-nek írt válaszom: http://www.jogiforum.hu/…16/25795.1.0#…


Üdvözlettel Veci

surgent # 2011.01.24. 22:03

Sziasztok Fórumozók!

Arra keresnék választ, ha ez év augusztusra 40 éves közalkalmazotti munkaviszonnyal( bölcsődében gondozó nő) rendelkező az 1953-ban született nőnek, jár-e a törvényben előírt 8 hónap felmentési idő? Vagy ebben a speciális kedvezményes nyugdíjba vonulás esetében nem jár- a munkahelyén ezt a választ kapta- és végig kell dolgoznia a teljes szolgálati idejét?

Fiza # 2011.01.24. 18:04

Kedves Veci!Másik kolléganőm is érintett a nyugdíjjal kapcsolatban,ide másolom a kérdését:"Sziasztok!1954-ben születtem,37 éve közalkalmazott vagyok, van 2 gyermekem,akikkel 5 évig voltam GYESen.Szeretném megtudni,hogy mikor mehetek el nyugdíjba vagy előrehozott öregségi nyugdíjra?Előre is köszönöm szépen!"Ha tudnál segíteni előre is köszönöm szépen!

Veci # 2011.01.21. 21:39

Tandrea30
A nyugdíjkorhatár előtt 5 éven belül csak nagyon indokolt esetben lehet felmondani (pl. munkakör megszűnik, átszervezés). Ekkor a munkavállalót +3 havi (közalkalmazott esetén +4 havi) végkielégítés illeti meg. Tehát te az 58. szülinapod után kerülhetsz bele.

ITT a Kjt. a felmentésre vonatkozókat a 33.§ (2) tartalmazza (neked 4 hónap), a végkielégítést a 37.§ (6) ez 10 betöltött év után 4 havi, ha betöltöd a jogviszony (munkaviszony) ideje alatt az 58 évet, akkor + 4 havi, vagyis 8 havi átlagilletmény a végkielégítés:

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…


Üdvözlettel Veci

Tandrea30 # 2011.01.21. 14:31

Szép jó napot kívánok!
szeretnék tájékozódni a felől hogyha valaki 10éve közalkalmazott és 1953születésü férfi akinek már38éve be van dolgozva munkáját maximálisan ellátja csak az önkormányzat anyagi helyzete miatt elbocsájthatják-e?van e olyan törvény ami megvédi ebben a helyzetben lévő embereket?
előre is köszönöm a segítségét.

Tandrea30 # 2011.01.21. 14:30

Szép jó napot kívánok!
szeretnék tájékozódni a felől hogyha valaki 10éve közalkalmazott és 1953születésü férfi akinek már38éve be van dolgozva munkáját maximálisan ellátja csak az önkormányzat anyagi helyzete miatt elbocsájthatják-e?van e olyan törvény ami megvédi ebben a helyzetben lévő embereket?
előre is köszönöm a segítségét.

könyvmoly # 2011.01.20. 19:30

sacus!
Én pontosan ugyan így jártam 3 évvel ezelőtt.A kezembe nyomták a munkaszerződés módosítást,hogy írjam alá a 4 órás munkaviszonyt. NEM ÍROM ALÁ mondtam. ha nem tetszik mondjon fel és fizessen ki mindent ami jár. Azóta is ott vagyok Megmondtam neki elmegyek az APEH-ba ellenőrizni minden hónapba ha szó nélkül átjelent Nem merte.
Ugyan nagyon nehéz volt idegileg bírni de most már nem bánt megyek nyugdíjba.Azért nem bocsájthat el mert nem írod alá. A nyugdíjra kevés az időd.A többi kérdésre nálam hozzáértőbbtől várj választ.
Üdv könyvmoly

sacus # 2011.01.20. 06:45

Kedves Fórumozók!
Egy Probléma:
a jelenlegi munkahelyemen nyolcadik éve dolgozom,s a minap felajánlották,az eddig végzett munkára a négy órás foglalkoztatást,de azt a munkát el kell végezni ezen idő alatt.
57 éves vagyok,s 38 és fél év munkaviszonnyal rendelkezem.
Sajnálattal,de-ugyan csak szóban-közöltem a főnőkömmel,hogy nekem ez így nem felel meg.Számomra ugyanis nem valami előnyös az ajánlata.
Fenyegetőzött,majd elrohant.
Kérem,valaki adjon tanácsot,mitévő legyek,ha elbocsájtanak és nem találok új munkahelyet!?
Van-e lehetőségem az "Előre hozott",vagy "Korkedvezményes" nyugdíjra???

Veci # 2011.01.19. 22:05

donkanyo

Itt a nyugdíjtörvény a 41. § vonatkozik ide: http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

http://www.onyf.hu/?…

A külföldi munka esetére nincs ismeretem.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2011.01.19. 22:01

vacsek
A törvény nem kötelezi a munkáltatót a dolgozói felmondás esetén a fele időre felmenteni a munka alól (sétáló idő). Ez akkor kötelező a munkáltató részéről, ha rendes felmondással szünteti meg a munkaviszonyt.


Üdvözlettel Veci

donkanyo # 2011.01.18. 22:16

Kedves Forum!

Arra keresnek megfelelo paragrafust a Jogszabalyok kozott, amely egyertelmu valaszt ad nekem arra, hogy 1996-2001 ev kozotti doktoranduszi (PhD) tanulmanyaim szolgalati evnek minosulnek-e vagy sem. A fenti tanulmanyok folytatolagosan az 5 ev egyetem utan kezdodtek el es megszakitas nelkuli volt.

Ami meg erdekelne (szinten paragrafus/jogszabaly kellene): 2004 ev majusatol folyamatosan Nemetorszagban dolgoztam. Ez az idoszak milyen elbiralas ala esik a magyarorszagi szolgalati ido megallapitasa soran?

Koszonom.
donkanyo

vacsek # 2011.01.18. 09:11

Tisztelt Jogi fórum,

Édesanyám 40 év munkaviszony után szeretne nyugdíjba vonulni. Beadta a felmondását a munkahelyén és a munkáltató csak a 30 nap felmondási idő után engedi el.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan jogszabály, hogy a felmondási idő fele alól automatikusan felmentik (sétáló idő vagy mifene...) mert nyugdíjba megy?
Vagy mindenképpen ki kell töltenie a 30 napot?
Köszönöm!
Üdv.
Krisztián

Korall54 # 2011.01.16. 12:48

Veci

Fiza kolléganőjének nem lehetne élni a "rögzített, de nem folyósított nyugdíj" - 82.§ (1) - lehetőséggel?

Korall


Üdv: Korall (53-as nö)

Fiza # 2011.01.16. 10:37

Köszönöm szépen a választ!

Veci # 2011.01.13. 21:25

Fiza
A nyugdíjkorhatár betöltésekor, a munkáltató kezdeményezheti a nyugdíjazás miatt a felmondást. Véleményem szerint, ha a munkáltató nem akarja, hogy nyugdíjba menjen, úgy gondolom akár dolgozhat is tovább. A Nyugdíjbiztosító felé szerintem ezt nem kell jelezni, csak hakéri a nyugdíja megállapítását.


Üdvözlettel Veci

Fiza # 2011.01.12. 07:27

Kedves Veci!Azt szeretném megkérdezni,hogy a kolléganőm közalkalmazott,41 éve dolgozik,idén lesz 62 éves.Neki el kell menni nyugdíjba vagy ha szeretne maradhat a munkahelyén?Ezt a nyugdíj igazgatóság felé kell jeleznie?Előre is köszönöm a választ!

bánatos férj # 2010.12.08. 15:35

Kedves Veci!

Köszönöm a választ, így teszek.

Tisztelettel Ferenc

Veci # 2010.12.08. 11:30

Kedves Ferenc!
Szerintem a kártérítési per és a rokkantnyugdíjazás miatti felmondás nincs összefüggésben, de ki tudja ma mi mivel függ össze. Javasolnám, hogy egy jogvégzett embertől kérdezd meg, hogy van-e kapcsolódás a kártérítési per és a felmondás között.


Üdvözlettel Veci

bánatos férj # 2010.12.08. 10:34

Kedves Veci!

Köszönöm a választ, megértettem...
...még annyit, hogy a kártérítési keresetemre a felmondásom kihatással van-e..?Mondhatja e azt a "cég", hogy innentől nem pereskedhetek, hiszen magamtól mondtam fel...

(ha nem mondok fel-e miatt, soha nem kapok nyugdíjat?)

Üdvözlettel Ferenc.
(lapáton álldogáló kormánytisztviselő) :-(

Veci # 2010.12.07. 21:37

drágám
Szerintem a felmentési időt az utolsó munkahelyen jogviszonyban töltött idő után kaphatod. A kolléganőm (mindig Magyarországon élt) közalkalmazotti jogviszonya összesen közel 40 év volt, de az utolsó munkahelyén 14 évet dolgozott közalkalmazottként és ennek megfelelően kapta a felmentési időt.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.07. 21:30

bánatos férj
Igen jól látod. A nyugdíj megállapításához meg kell szüntetni a munkaviszonyt, jogviszonyt. Egyszerre két ellátás nem folyósítható. Ha beadod a papírjaidat (+ a munkaviszony megszüntetését igazoló papírt, Tb kiskönyvet), a rokkantnyugdíj megállapítását a munkaviszony megszüntetését követő naptól kérjed. A nyugdíjat az ügyintézési idő lejártával visszamenőleg megkapod.


Üdvözlettel Veci

bánatos férj # 2010.12.06. 20:41

Tisztelt Jogi Fórum!

Jelenleg betegállományban vagyok, mely januárban (egy év után) véget ér. Májusban 65%-ra leszázalékoltak munkahelyen szerzett betegség miatt. Júniusban kártérítési pert indítottam Munkaügyi bíróságon.(még nem tűztek ki tárgyalási napot)Januárban kezdődne a (rokkant)nyugdíjam folyósítása, de ahhoz papírok kellenének a munkahelyemről. Ők addig nem adnak semmit amíg nem mondok fel. Viszont ha felmondok, hogy kapjam a nyugdíjat, elbukom a keresetet...most tanácstalan vagyok...ha nem mondok fel, nem lesz ellátásom...jól látom?

drágám # 2010.12.06. 18:02

Tisztelt Cím!Erdélyből áttelepült vagyok, összesen 40 év szolgálati idővel, melyből 19-et Erdélyben, 21-et Magyarországon szereztem.Felmentéssel szeretnék nyugdíjba menni, amit a munkáltatóm támogat, 8 hónap jár, amiből 4-et ledolgozok, 4-et megkapok ún. sétáló időként. Kérdés:esetemre érvényes-e a Kjt. ide vonatkozó része, vagy csak az itt ledolgozott évekre kaphatom meg a felmentést, de akkor már nem 8, hanem 6 hónap járna a 21 év után, üdv:drágám

zsuzsi52 # 2010.11.30. 19:53

Kedves Veci !
Nagyon köszönöm a válaszodat.
Üdv. További szép hetet !
Zsuzsi