nyugdíjba vonulás illetve un. felmentési idő


Lyonee # 2007.05.19. 12:08

2008. évtõl hatályos változások

  • Elõrehozott, csökkentett összegû elõrehozott öregségi nyugdíj

A jelenlegi jogosultsági feltételrendszer kiegészül azzal, hogy az elõrehozott nyugdíjazáshoz a biztosítási jogviszonyt meg kell szüntetni.
A felmentési idő is közalkalmazotti jopgviszonynak számít. Addig nem kérheted a nyugdíjazásodat, amíg jogviszonyban vagy. Mivel nem nyugdíjasként szűnik meg a közalkalmazotti jogviszonyod, ezért a 40 éves jubileumi jutalomra sem leszel jogosult.

Szabogne51 # 2007.05.18. 08:48

Sziasztok! Én is 1951. januári (17)vagyok. Azt szeretném tudni, hogy a felmentési idő /egy része/ kiadható-e ominózus születésnap előtt? Jelenlegi mhelyemen 1974 óta dolgozom adm. területen - iskolában, közalkalmazottként, és megvan a 40 éves szolgálati időm is. Ebben a kérdésben korábban nem volt vita, de most bizonytalanság van, senki nem tudja pontosan, mi adható ki január 17-e előtt.És ugye a 35 éves jubileumi évek betöltése után a 40 éves már ny-ba vonuláskor kifizethető?
Köszönöm a választ: Szné egy iskolából

Aodrey # 2007.05.10. 15:14

Szervusztok! Tudnátok abban segíteni nekem, ha 1951 január 30-án születtem, decemberben lesz 42 év munkaviszonyom, mikor mehetek legelőször nyugdíjba, van-e lehetőség, hogy még 2007 december 31 előtt ezt megtehessem? Ha azonban nem, mit veszítek (akár anyagilag is)? Köszönöm a segítséget!

petrapeti # 2006.01.15. 10:07

A nyugdíjba szándékozó ez év végén decemberben mehet először nyugdíjba 57 éves korában. Pedagógus foglalkozású tehát közalkalmazott.

Kérdés hogy a törvény ad-e lehetőséget és ha igen mennyit az un. ,,felmentési időszakra" 58 éves kora előtt. Vagyis törvényesen felmenthető lenne-e a pedagógusoknál lévő nyári szünet utáni időszak ? Ez a konkrét esetben az augusztus vége december vége közötti 4 hónapot jelentene ! /A nyári szünet fizetett munkaviszony/
Nyilván való hogy azonnal elmehetne nyugdíjba, de ezt azért nem akarja mert a nyugdíj összegének megállapításánál legjobban pontosan az utolsó évek számítanak!!!

Köszönöm a válaszokat

Tisztelettel

D