Helyes besorolás??


Lyonee # 2006.08.28. 22:13

37/2003. (XII. 27.) OM rendelet az Országos Képzési Jegyzékről: itt tudod értelmezni a kódokat
www.nive.hu: a szakmák részletes követelményrendszere és szakmával kapcsolatos jogszabályok

MT 111-115. $ a Tanulmányi szerződésről, támogatásról

porti # 2007.05.23. 04:34

Kedves Lyonee!
Visszatértem a régi topichoz, hogy köszönetet mondjak a jó tanácsért! Megfogadtam az ötletedet és elvégeztem egy irodavezetői tanfolyamot!! (Ahogy ajánlottad, tényleg nem volt vészes!!)
Most az lenne a kérdésem, hogy az új besorolást mikor teheti meg a munkáltató?
Remélem még szoktál errefelé járni, és kapok választ a kérdésemre. Annál is inkább, hogy akkor a köszönetem is célba ér!!!

Lyonee # 2007.05.23. 16:42

Kedves porti!
Örülök, hogy sikeresen elvégezted a tanfolyamot, ami emelt szintű szakképesítést adott (okj 54...). Elég rövid idő alatt megcsináltad! Gratulálok! A gyakorlatban, a végzettséget igazoló dokumentum bemutatását követő hónapban szokás a közalkalmazottat új osztályba sorolni. Erről jogszabály nem rendelkezik (csak a ped. szakvizsga esetében a köv. év januárjától), de ez a kialakult gyakorlat. A Te besorolásod "E" fizetési osztály, és ez már felsőfokú osztály. Ez azt is jelenti, hogy szakmai szorzóként csak további hasznosított felsőfokú végzettségeket lehet figyelembe venni, középfokút nem!

csordge # 2007.05.23. 22:12

csak attól készülökki hogy sok a visszautasítás és nehezen szerzek állást...
de persze nem adom fel csak fásult vagyok és kezdek túlságosan stresszelni,alig alszom.
mindegy .de nem adom fel!!

bakoro # 2007.05.23. 22:16

attól hogy vannak nehézségeid, mint mindenki másnak és kikészülsz nem vagy egyedül.
Én is nehezen álltam talpra mikor már a 6dok helyről küldtek el!köszönjük majd hívnak.felemésztettek a saját örlő gondolataim.
de megoldottam.

csordge # 2007.05.23. 22:17

Mit javasolsz??:)bevált módszer vagy, jó tanács...már bárminek örülnék.

bakoro # 2007.05.23. 22:19

semmi különös.én magneb6ot szedek.ennyi a titkom:) vitamin:)

porti # 2007.05.24. 09:54

Kedves Lyonee!
Köszönöm a segítséget! Az lenne még a kérdésem, hogyha ezekután még másféle tanfolyamra mennék, akkor csak akkor van értelme, ha felsőfokra megyek ismét? (Lenne még kedvem tanulni!) Szívesen vagyok gyerekek között ezért gondoltam a pedasszisztensre, de az csak középfokú! Talán még tudnám is hasznosítani, ill nyárom most is megyek táborozni a gyerekekkel. Vagy gondoltam még weblapszerkesztésre és azt hasznosítanám másodállásban v. akár itt az iskolában honlap karbantartóként. Várom a jó tanácsaidat!

Lyonee # 2007.05.24. 19:24

Ha szakmai szorzót is szeretnél rá kapni, akkor minimum okj54..., emelt szintű szakképzés. Gazdasági jellegű tanfolyamok nem érdekelnek? Vagy főiskola?

csordge # 2007.05.24. 22:49

helló bakoró!
olvastam amit írtál és ez az a vitamin a tévében reklámoztak??

bakoro # 2007.05.24. 22:54

:)hát annyi hogy mikor tele voltam feszkóval szólt a család meg a csajom is hogy ez így nem lesz jó, lépnem kell,mert ők se bírnak elvislni és én se magam.

bakoro # 2007.05.24. 22:55

nem bírtam kipihenni magam,mindig mindenen görcsöltem sohasem lazítottam igazán.
aztán elmentem a dokimhoz.Õ ajánlotta.

csordge # 2007.05.24. 22:57

igen és a dr. mint mondot hogy van egy csodaszer???:)

bakoro # 2007.05.24. 22:58

:)ja:)
nem csak el kezdte mondani hogy a stressz az visszavezethető a magnézium hiányra.
én mosz extrát szedek.ebből napi 4db elég

bakoro # 2007.05.24. 22:59

azóta 180fokos fordulatot vettem és sokkal jobban koncentrálok
na megyek !
ha érdekel vmi csak kérdez!
siasztok!

Annnamária # 2007.05.25. 06:25

Kedves Lyonee!

Barátnőm tanácsára segítséget kérek besorolással kapcsolatban.

Közalkalmazottként dolgozom közgazdasági érettségivel, D5-ben voltam eddig. Van két bizonyítványom (ügykezelői, valamint titkos ügykezelői), amire eddig megkaptam az alapilletményem 8 %-át.

Most elvégeztem az irodavezetői tanfolyamot, amivel átsoroltak D5-ből E5-be, de ezzel együtt elvették a másik két bizonyítványomra járó 8 %-ot, mondván, az irodavezetői végzettség magasabb szintű, és felülírja, magában foglalja az említett két bizonyítványt. Holott, a két végzettség tananyagát abszolút nem vettük az irodavezetőin (iktatás, titkos iktatás stb.). Sőt, azt is mondták, hogy korábban tévesen kaptam 8 %-ot a két bizonyítványra, mivel ezek egymásra épülnek, egymást kiegészítik, tehát eddig is csak 5 % járt volna.

Kérdésem: azzal, hogy az irodavezetői bizonyítvánnyal átsoroltak E kategóriába, tényleg jogszerűen vették el a 8 %-ot a másik kettőre? Ugyanis én direkt azért végeztem el az irodavezetőit, hogy több pénzt kapjak, és most a várt 14.300,- Ft helyett csak 6.700,- Ft-ot kapok bruttóban, ami nettó kétezer. Ezért érdemes volt tanulni?

Köszönöm a mielőbbi választ!

Annamária

Lyonee # 2007.05.25. 15:05

Annamária!
Szakmai szorzó valóban nem jár, de az indoklás helytelen.
kjt 66. §
"(5) További szakképesítésként a közalkalmazott besorolásánál alapul vettel azonos képzettségi szinten szerzett szakképesítést, szakképzettséget lehet figyelembe venni.
(6) Az (5) bekezdés alkalmazása során a képzettségi szintek a következők:

  1. alsó képzettségi szint az „A” fizetési osztályban meghatározott iskolai végzettség, illetve szakképesítés;
  2. közép képzettségi szint a „B”, „C” és „D” fizetési osztályokban meghatározott iskolai végzettség, illetve szakképesítés;
  3. felső képzettségi szint az „E”, „F”, „G”, „H”, „I” és „J” fizetési osztályokban meghatározott iskolai végzettség, illetve szakképesítés, szakképzettség.

"

csordge # 2007.05.26. 11:00

szia bakoro!
itt vagy mert mondtad emailben hogy itt leszel!csak vitamin miatt zaklatlak!

bakoro # 2007.05.26. 11:01

:)szerinted? itt olvasgatok egész nap!
és azt mondtam itt leszek...
monca mi a helyzet?

bakoro # 2007.05.26. 11:15

naaaaa!!
itt vagyoooookkkkk!

csordge # 2007.05.26. 11:23

bocsánat.
itten vagyok.azt szerteném kérdezni hogy utána olvastam és amit mondtál vitamint az jó meg minden, de ilyen 7-8cat kell szedni naponat!!!az kicsit sok nem?

bakoro # 2007.05.26. 11:26

hát persz! a szervezetnek napi 400mgr magnéziumra szüksége például.a hiánya az ilyeneket okozhat hogy álmatlanság, szorongás...koncentrációzavar...

bakoro # 2007.05.26. 11:27

nagyon durva!én akkor jöttemrá hogy mennyi problémám van amíg ezt elkezdtem szedni és utána mennyivel könnyebb lett minden

bakoro # 2007.05.26. 11:28

elhiszem kicsit "mesébe illően" hangzik de nekem rengeteget hasznát.

bakoro # 2007.05.26. 11:32

írtad hogy sokat kell szedni, én az extrát szedem. az napi 3-4 db!
3-4 óránként beveszek 1-t kaja után, és kész.és nem felejted el mert megszokod.