Artisjus kikerülésének lehetősége???


Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.22. 13:44

Szerintem ez kisjogos mű, engedély nem kell, de fizetni kell az előadásért az Artisjusnak. (A szerző feltüntetése magától értetődik.)

pn1andy # 2014.07.22. 13:08

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Érdeklődnék, hogy a zene tekintetében milyen mértékben érinti a szerzői jogot? Ha feltüntetem, hogy kitől származik, az már elegendő, hogy letudjam a jogvédelmet, vagy anyagilag is érinti?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.22. 13:00

A zene tekintetében mindenképp.

pn1andy # 2014.07.22. 12:48

A kérdésem a következő volna:
Ha egy ismert külföldi dal szövegét lefordítom magyarra, és ezt a fordítást az eredeti zenei alappal felhasználom egy saját színpadi műben, az mennyire érinti a szerzői jogot az eredeti dal tekintetében?

drTamas # 2014.06.03. 18:04

Kedves Kovygabi,

az általad ajánlott megoldás sem mentesít az Artisjusnak fizetendő díj alól. Jelenleg nincs arra "kiskapu", hogy ne fizessen valaki jogdíjat nyilvános helyen üzemelő lejátszó készülék esetén, tök mindegy, honnan szerzi a lejátszott művet. Maga az eszköz megalapozza a jogdíj fizetési kötelezettséget. Ez van. A lényeget itt részletesen leírtam korábban:
http://www.drbertalan.hu/cikkek-irasok/?…


dr. bertalan tamás ügyvéd
www.drbertalan.hu

mbc8px # 2014.05.06. 18:32

Kedves dbiingatlan!

Attól függ, hogy milyen zenéket szeretnél felhasználni? Milyen mértékben? Szabad felhasználás esetkörébe bele illhet e vagy sem, sok tényezőtől függ.

De ha javasolhatom ne csak "járj" az Artisjus oldalán, hanem hívd is fel őket!

Egyébként a zeneszerző és kiadó hozzájárulására lesz szükség, több mint valószínű...nem elegendő csak feltüntetni a felhasználást követően a címet és előadót.

Üdv

dbiingatlan # 2014.05.06. 07:54

Kedves Fórumozók!

Kollegámmal a cégünk bemutatására szeretnénk készíteni egy videót, valamelyik nagyobb közösségi videómegosztóra. A videó csak képekből állna, amik a saját tulajdonú épületünket mutatnák be, tehát magát a céget. Zenei aláfestést is szeretnénk a videóra. A végén természetesen feltüntetnénk a zene címét és előadóját. Tehát a kérdés az lenne hogy milyen zenéket használhatunk, valamint jogi oldalról hogy kell ezt megfelelően levédeni? Jártam az artisjus oldalán, de nem találtam megfelelő információt.

Előre is köszönöm a segítséget!

kovygaby # 2014.02.25. 12:30

Kedves szecska23!
Van megoldás zenére TV-re! Kb a felére lehet lecsökkenteni a zenei közzététel jogdíjait!
Érdeklődjön náluk:
http://www.thecloudcasting.com/hu/

szecska23 # 2014.02.15. 02:27

jó napot, az lenne a kérdésem, hogy van e rá lehetőség
hogy egy bárban, ahol tévék vannak, ki lehessen kerülni az artisjus-al való szerződéskötést! Egy barátom a mai napig fizeti a tartozását!:(

Bubus01 # 2014.01.07. 14:17

Jó Napot! Olyan kérdésem lenne, hogy egy társasházi lakásunk van, az erkélyünkre szeretnénk felszereltetni az egyik szolgáltató antennáját, szükségünk van valamilyen engedélyre? A gyors választ előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.16. 13:28

Nem figyelte senki a számládat, azt pláne nem, hogy mit írsz a megjegyzésbe. Egy nagyban forgalmazó csempész-dealertől vásároltál, rajta keresztül jutottak el hozzád.

5.senki # 2013.09.16. 11:42

janijani2
hát még ilyet nem is hallottam ez már idiótizmus!
írd meg nekik: eveszett vazeg!

janijani2 # 2013.08.27. 09:30

Engemet most talált meg a NAV, hogy 2008 júniusban vásároltam egy 2GB-os M2 memóriakártyát. A neten találtam, (vatera vagy apród) és a vásárláskor elkövettem azt a hibát, hogy a banki átutalásnál beírtam a megjegyzésbe, hogy "Sony 2GB M2 kártya". Nem szabad semmit sehova beírni, mert ezek kutakodnak a számlánkon. Az volt a fő kérdésük, hogy új volt-e vagy használt és volt-e ARTISJUS hologramos matrica a kártyán és hogy számlát kaptam-e? Az eszem megáll, több mint 5 éve vásároltam, nincs már meg a kártya sem, megírom nekik hogy nem emlékszem.

5.senki # 2013.08.18. 16:55

ez a maffiabanda még büntethet is? van joguk hozzá?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.16. 17:43

A tervezőnek esetleg. Meg a tulajdonosnak.

5.senki # 2013.08.16. 17:23

kezdem érteni a dolgot, akkor ha fotót készítek egy házról, jogdíjat kell fizetni annak alkotóinak: tervezőnek, köműveseknek, tetőfedőnek, hiszen az ő művüket rögzítettem memóriakártyára!?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.19. 11:23

Btk. 358. § (2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a szerzői jogról szóló törvény szerint a magáncélú másolásra tekintettel a szerzőt, illetve a kapcsolódó jogi jogosultat megillető üreshordozó díj, illetve reprográfiai díj megfizetését elmulasztja.

Pofázok én bele a HTML-kódolásba?

websas # 2013.07.19. 10:45

Vásárolok eg jogtiszta windows-t a leírás első mondata:"készítsen biztonsági másolatot" mi köze van hozzá az Artisjus-nak? (és pláne bűncselekmény).

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.19. 07:52

Csak éppen bűncselekmény. Hogy mekkora a lebukás kockázata, az más kérdés.

websas # 2013.07.19. 05:00

Én külföldről rendelem, hozom, vagy küldetem, a sarc minden adathordozóra igaz, így megkerülhető. Az ÁFA is kevesebb.

prezso # 2013.07.18. 21:53

5.senki: ha rajta van a matrica, akkor igen.
Jogdíj beépítve az árba, akármit írsz rá.

Sherlock # 2013.07.18. 20:20

Tényleg nem.

5.senki # 2013.07.18. 18:47

valamit nagyon nem értek: ha a családi fotókat kiírom egy DVD lemezre, tényleg a lemez árának kétszeresét kell megfizetnem egy maffia rablóbandának? akkor ki itt az idióta én?

gunyhokolos # 2013.02.07. 19:34

Üdv!
Az a kérdésem lenne, hogy a zenekarunkkal egyedi zenéket játszunk, de ismert népzenei dallamok megjelennek benne, ezért van-e nekünk jogdíj fizetési kötelezettségünk?
Szeretnénk a Petőfi rádióba beküldeni a dalokat, és előtte tájékozódnánk a későbbi jogi következményeket elkerülvén.
mellékesen küldök egy linket, hogy hallható legyen miről is van szó:
http://soundcloud.com/alabanda

válaszukat előre is köszönöm!!
Tisztelettel:
Kolos

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.02. 21:46

Igen, nem.