Adatvédelmi probléma


wers # 2017.09.04. 13:23

Ugyan már. Ha csak ide jövök, el kellett fogadnom, hogy bizé "sütik". Onnantól csőstől jönnek a reklámok. De nem is olyan rossz, egyébként nem tudnám, hogy negyven mosószert kellene használnom.

Vadsuhanc # 2017.09.04. 12:48

Ki kell pakolni a kosárból vissza a polcra.

wers # 2017.09.04. 12:44

Ha a személy az adatait maga adja ki, sokan azt hiszik, azzal további felhasználáshoz is hozzájárult. Pedig nem. A többség nem morgolódik miatta, de attól még lehet jogszabályellenes. Persze látni kellene mit is írt alá.

nonolet # 2017.09.04. 11:59

Leelu

Rendben hisz ez a MÉG a vásárlás menetéhez tartozik.

Mivel a kosarad nem törölted/ürítetted...
Így a vásárlás MÉG folyamatban van.

drbjozsef # 2017.09.04. 11:17

Ilyen esetekben szerinem az email cimet a vegen kerik be. Ha megadta mar, es utana pakolaszott a kosarba, akkor valoszinuleg regisztrat. Persze, talalgathatunk meg tovabb, de minek?

Lyonee # 2017.09.04. 09:56

A legtöbb online boltban regisztráció nélkül is lehet rendelni e-mail megadásával.
Amiről Leelu ír, egy tolakodó magatartás.

drbjozsef # 2017.08.31. 09:25

Feltételezem, hogy ha megvan nekik kilépés után is a kosár, és az email címed is, akkor regisztráltál.

Olvasd el a sok apróbetűt a regisztrációhoz tartozó ÁSZF-ben (ezt minden bizonnyal elfogadtad a regisztrációkor, még ha nem is olvastad el). Valószínűnek tartom, hogy abban benne van, hogy ilyen emlékeztetőt küldözgethetnek.

Leelu # 2017.08.31. 08:53

Üdvözlöm,
Szeretnék érdeklődni, hogy ha egy online vásárlás során megadom az email címemet a rendelés elküldéséhez, de ezt követően meggondolom magam és mégsem rendelek, akkor a jogszabályok szerint törvényes e ha a webshop a megadott email címemre(nem iratkoztam fel hírlevélre, illetve nem járultam még hozzá az adataim kezeléséhez) egy emlékeztető email-t küld, hogy a kosaramban felejtettem xy terméket.
Az emlékeztető nem tartalmaz ajánlatot, csak felhívást a megszakított rendelésre. Illetve több nap elteltével olyan levelet is kaptam,hogy a termékek még mindíg a kosárban vannak, és pár napon belül törlődnek, ha mégis megrendelem a kosár tartalmát akkor 10% kedvezményt kapok.

Köszönöm segítségét.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.10. 14:25

A körömreszelőmet járásbíróságra beengedték kétszer is :)
Az éberség hiánya.

wers # 2017.03.10. 13:45

Minek kellene külön olló meg reszelő, mikor az alapfelszereltség a svájci bicskán? Konzervnyitó, dugóhúzó, sörnyitó stb. Valahogy túl kell élni az élet megpróbáltatásait.
Az még nem jutott eszembe, hogy ezzel támadjak valakire, ameddig működik a szemmelverés.

pazs # 2017.03.10. 12:56

A körömreszelőmet járásbíróságra beengedték kétszer is :)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.10. 12:49

:)
Nem gond - de le kell adni a portán. Ahogy a körömollót, sőt a -reszelőt is.

wers # 2017.03.10. 10:50

Off
Néhány napja részt vettem életem első bírósági tárgyalásán. Még a parkolóban megkérdezte kísérőm, miután felvilágosított, mikor, hova kell állni, ülni stb. ugye nincs nálad szúró, vágó egyéb alkalmatosságg? Szerencsére kb. fél órával előbb érkeztünk, így volt ideje letörölgetni a könnyeit a nevetéstől, miután belenyúltam a táskámba.... na de úrinő svájci bicska nélkül? Sehova:)
On

drbjozsef # 2017.03.10. 09:00

device,

igazad van, a lőfegyveres példád sokkal jobb, mint az enyém. Tehát, ha nem szabályosan tárolja valaki a fegyverét, akkor azt megbüntetheti a hatóság, de a szomszédnak nem jár kártérítés csak azért, mert akár el is sülhetett volna a puska.

Szóval, a hírközlési hatóság, vagy efféle felé bejelentheted a problémádat, lehet, hogy vegzálják majd a szolgáltatót, de neked kártérítés (de még sérelemdíj sem) nem jár, ameddig nincs tényleges károd.

drbjozsef # 2017.03.10. 08:58

Legfőképpen meg nem azt, hogy "jaj, de kár is lehetne akár"

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.10. 06:51

Azt azért egy laikusnak is tudnia kellene, hogy kártérítés annak jár, aki kárt szenved. A káron pedig nem azt értjük, hogy "jaj, de kár".

device # 2017.03.09. 21:11

Ertem a logikat az ervedben, de sztem az a parhuzam jobban megallja a helyet, hogy a lofegyvereket is torvenyileg szabalyozott fegyverszekrenyben kotelezo tarolni, hasonloan az adatokat is az adott technologiai fejlettsegnek megfeleloen kellene vedeni

drbjozsef # 2017.03.09. 08:29

Szerinted a konyhakést birtoklókat büntethetik, mert elvileg elkövethetnek vele gyilkosságot? Na ugye.

device # 2017.03.08. 21:25

Udv,

Lehet-e megalapozott karteritesi kovetelese egy online szolgaltatas felhasznalojanak, amennyiben biztonsagi hianyossagot fed fel? (termeszetesen az oldal szenzitiv adatokat is veszelyeztet)

Amennyiben igen, a BTK/PTK, melyik szekciojaban talalhato, az idevago szabalyzas?

Koszonettel,
d

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.18. 19:54

Ugyan.

Sityuanyu # 2017.02.18. 18:26

Tisztelt Fórumozók!
Szeretném megkérdezni ha valaki rendörsègen feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen de a feljelentés mellé IP címet is csatol az sérti e az IP cím tulajdonosának a személyiségi jogait?
Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.15. 06:45

Ez nem adatvédelmi probléma, hanem szerzői jogi. Szólítsd fel a felhasználót és a szolgáltatót, hogy törölje a jogaidat sértő tartalmat!

tofifi # 2015.12.14. 21:23

Üdvözlet mindenkinek,

Kezdő fotósként felraktam a közösségi oldalra egy-két munkámat. Ma meglepve tapasztaltam, hogy több oldalon is használják a képeket az engedélyem nélkül. Mit lehet tenni, hogyan tudom megvédeni az általam készített munkákat?

Köszi a választ előre is...

Fabyen82 # 2015.10.26. 12:29

Köszönöm Business Law!

Ma email-t is kaptam az "ismeretlen tettestől". Fenyeget,hogy következménye lesz annak,hogy én csúnya szavakkal illettem egy hamis, arctalan zaklatót.. Magyarul elküldtem melegebb éghajlatra és letiltottam.
Tudom, hogy elméletben bárki hozzáférhet, vagyis nem jogsértő, ha látja más is a fent levő képeimet. Nem is voltak olyan jellegű képek, amivel vissza élhetnek, viszont nekem így a legegyszerűbb a távol levő családdal megosztani ezeket. A gondom azzal van,hogy valószínűleg a fiókomba belépve jutottak ezekhez hozzá.

Bea1 # 2015.10.26. 10:18

attól még, hogy az akaratom ellenére történik valami, az nem zaklatás.

én nem akartam, hogy hétfő legyen, mégis az lett.

a zaklatás egyik lényeges eleme az erőszakoskodás, fenyegetés, érdeksérelem megléte.

itt olyan nincs, ha jól értettem.