Jogi tanács kérése


soproner # 2015.08.11. 05:29

Visszaéltek a cégem adataival. A károm több mint 1.2 millió ft. Mit Tegyek?

bingusz # 2015.08.10. 06:00

Business Law
#
e-mail
2015.08.08. 21:43

Gyanítottam, hogy szélhámos cégről van szó. Sokan megpróbálkoznak így elbizonytalanítani az embert, de ebben az esetben az említett cég erőszakosabb volt.
Miután többször megkerestek telefonon, és kérésemre nem tudták produkálni az általam kért dokumentumokat (nem volt a cégnél általam aláírt szerződés), továbbá visszaküldtem a futárral a részemre kiküldött díjbekérőt, mivel én nem kértem ilyen szolgáltatást, és nem is kötöttem velük szerződést, kezdett részükről elmenni a beszélgetés olyan irányba, amely nem az én stílusom.
Így elmentem egy ügyvédhez.
Több sebből vérzett az ügy, kiderült, hogy valóban bepróbálkozott a cég, hátha fizetek. A továbbiakban az ügyvédem tárgyal a céggel, ha esetleg még történne részükről megkeresés.

bingusz # 2015.08.08. 06:57

Business Law
#
e-mail
2015.08.06. 22:37

Köszönöm a választ!

bingusz # 2015.08.07. 14:27

Business Law
#
e-mail
2015.08.06. 22:37

Köszönöm a választ!

bingusz # 2015.08.07. 14:27

groszfater@gmail.com
#
e-mail
2015.08.07. 15:08
Az BP Cicke hozzászólása, nem az enyém. A magánszemély felügyeleti szervére vonatkozó kérdést nem én tettem fel.

groszfater@gmail.com # 2015.08.07. 13:08

2013. márciusában telefonon megkeresett egy cég,

Nem Te írtad ,hogy egy cég keresett meg akkor most miért beszélsz magánszemélyről?

BP Cicke # 2015.08.07. 12:13

Business Law 2015.08.06. 22:30

Magánszemélynek mi a felügyeleti szerve? Merre keressem?

bingusz # 2015.08.07. 12:12

Business Law
#
e-mail
2015.08.06. 22:37
Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2015.08.06. 18:19

Hogy mi a jogos, az attol fugg, miben allapodtatok meg telefonon. Hogy mi bizonyithato ebbol, az meg egy masik kerdes.

BP Cicke # 2015.08.06. 14:00

„Mit lehet csinálni?”
"Testámentumot, szörnyűt írni. És sírni, sírni, sírni."
www.kbs-ugyved.hu

És a síráson kívül, már eleget sírtam?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.06. 13:37

Mit lehet csinálni?
"Testámentumot, szörnyűt írni. És sírni, sírni, sírni."

bingusz # 2015.08.06. 13:22

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi ügyben szeretnék segítséget kérni.
2013. márciusában telefonon megkeresett egy cég, azzal kapcsolatban, hogy ingyen megjelenteti, és hirdeti 2 évig a vállalkozásomat egy internetes weboldalon. Erről azonban semmilyen szerződést részemre nem küldtek a két év alatt, ebből kifolyólag nem írtam alá semmilyen dokumentumot.
Eltelt a két év, és ez ügyben a héten megkerestek a fent említett cégtől, miszerint állítólag 2015. márciusában küldtek nekem egy folytatólagos szolgáltatási szerződést, és egy díjbekérőt, amit nem küldtem vissza, így automatikusan meghosszabbodik 1 évre a szerződés, mivel nem mondtam le. Illetve futárral kiküldik részemre a díjbekérőt, amit fizessek ki. Én ez év márciusában nem kaptam a cégtől ilyen e-mailt.
2013-ban sem kaptam szerződést, így nem értem mit hosszabbítottak meg. Erre a kérdésemre azt a választ kaptam, hogy telefonon megköthető e szerződés, és ez megtörtént 2013-ban.
Én nem rendeltem a cégtől szolgáltatást, nem is kaptam szerződést 2013-ban sem, így nem is küldtem vissza semmilyen szerződést.
Azonban elküldték nekem az ez év márciusban küldött szerződés általuk aláírt példányát, amely részemről nyilván nem volt aláírva.
Jelenleg végrehajtóhoz, és bírósághoz akar fordulni a cég, mert visszaküldtem a futárral az általuk részemre kiküldött díjbekérőt, mivel nem kértem a szolgáltatásukat.
A kérdésem, hogy jogos e velem szemben a követelése a cégnek?
Előre is köszönöm a válaszokat!

BP Cicke # 2015.08.06. 12:55

Notebookomat tisztításra, újra pasztázásra (melegre való felkészülés) elvittem egy emberkéhez. Az átadásról jegyzőkönyv is van. Tevékenysége alatt, viszont a gép tönkrement. Mit lehet csinálni? SMS-re sem reagál...

ObudaFan # 2015.08.04. 05:50

Engedelyt csak ugy atruhazni nem lehet, de itt nem ez a kerdes, hanem hogy fellepsz-e az esetleges tovabbi birtoksertes ellen, vagy sem.

Magdi1950 # 2015.08.02. 17:31

Tisztelt Tanácsadó!

Kizárólag családi házakkal beépített utcában lakom. 17 évvel ezelőtt a közvetlen szomszédságomba költözött egy nő két német juhász kutyával. Nem sokkal később egy hat férőhelyes kutya kennelt építtetett, melyben 5 szukát és egy kant helyezett el, és tenyésztésbe fogott. A kutyák és szaporulataik állandó ugatása nagymértékben zavarta a környéken élőket, ezért először hozzá, majd a jegyzőhöz fordultunk. Sajnos ez nem vezetett eredményre, mert a hölgy szemrebbenés nélkül jegyzőkönyvbe mondta, hogy nem tenyészt kutyákat, csupán „benntlakásos” kutyakiképzést folytat, melyhez oklevéllel rendelkezik.
Az, hogy ezt, illetve bármilyen kutyákkal kapcsolatos tevékenységét engedéllyel végzi-e, azt nem tudom, és nyilván nem is fogja elmondani. Tekintve, hogy ez a helyzet tartósan és évek óta fennáll, tisztában vagyok vele, hogy csak bírósági úton szerezhetnék jogorvoslatot, viszont életkorom, egészségi állapotom miatt ezt nem szeretném. A problémám nem is ez, hanem a következő: most meghirdette a házát eladásra, a hirdetés egy részét pontosan idézem „nagyon jó rendezéssel IDEÁLIS KUTYATENYÉSZTŐKNEK! 5db kennel, fürdető, műhely, és egy dupla garázs ál szolgálatra az ezer nm-es telken, MINDEN ENGEDÉLYT BELEÉRTVE.”
Ezek után felmerül a kérdés, hogy – ha rendelkezik is engedéllyel – azt átruházhatja-e az új tulajdonosra, tehetek-e bármit is, hogy ne essek cseberből vederbe?
Válaszát előre is köszönöm: Magdi1950

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.02. 12:17

Ráadásul él még az örökhagyó.

ObudaFan # 2015.08.02. 12:12

Cs.betti

Milyen alapon követelne? A leírtak alapján semmilyen olyan körülményt nem lehet látni, ami alapján bármilyen igénye lenne. Kötelesrészi igénye sem lehet visszterhesen elidegenített dolog után.

Cs.betti # 2015.07.30. 19:36

Kedves fórumozók!
Olyan problémám van, hogy már több mint két éve megvettük férjemmel a nagymamámtól a házat, minden jogi úton történt adásvételi szerződés meg minden, mamám volt az egyedüli tulajdonos, miután mi beköltöztünk mamám a szüleimhez költözött, jelenleg is ott él. Namármost mamámnak 2 lánya van egyik az édesanyám, nos anyukám tesvére most pénzt követel mert h ő eddig nem kapott, nagymamámmal rossz viszonyban vannak amióta anyámnál él azóta a másik lánya meg sem látogatta. Azt kérdem egyáltalán követelhet pénzt, mert csak az érdekli. Megtámadhatja az adásvételit például?
Bocsánat ha hosszúra sikerült.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Bori Bori # 2015.07.17. 18:49

Nem reagáltam az esetedre. A saját problémáimat vetettem fel. Jól írtad le, értettem, mi történt nálatok.

Cornerstone # 2015.07.17. 18:12

BoriBori!
Lehet nem jól írtam le. Megvettünk egy földet 10 évvel ezelőtt. Nem volt akkor már pénzünk ügyvédre, később akartunk szerződést írni. Elfeledkeztünk arról, hogy nem irtunk és mikor az idén a földhasználati bejelentéseket rendeztük a földhivatalba, akkor "derült ki", hogy nincs a nevünkön. A földtörvény a szomszédot részesíti előnybe a földvásárlásnál, tehát adásvételit már nem írhattunk a tavasszal. Ezért gondolkodtunk abban, hogy anyukámnak ajándékozza és ő meg majd valamikor nekem. Lehet, hogy ez hivatalosan a törvény kijátszása, de nem az volt a szándékunk,rossz szándék nem vezérelt, hanem ha már megvettük és hibáztunk, akkor azt a módot kerestük ahogy a nevünkre jöhet. De már semmi nem aktuális,mert tegnap hirtelen meghalt anyukám testvére akié a föld, amit mi hiába fizettünk ki, ha nem irtunk adásvételit. A nagynénémnek 4 gyereke van. Kettő jelen volt mikor kifizettem a földet, kettő nem. Az a kettő aki jelen volt nem firtatja, hogy a föld a miénk de a másik kettő nem tudni, hogy fog reagálni.

Bori Bori # 2015.07.17. 18:00

Még valami eszembe jutott. Ha a földtulajdonos végrendeletben a testvére gyerekét jelöli meg örökösnek, akkor az a végrendelet nem érvényes?

Bori Bori # 2015.07.17. 17:30

Óbuda
A földtulajdonos a testvérének ajándékozná a földet, a testvér pedig rögvest a gyerekének. Ez kijátszásnak minősül? Mi is ezen gondolkodunk, de ha törvénytelen, inkább kitalálunk mást.

A művelésből kivételt minden tulajdonosnak kérnie kell, vagy elegendő csak az egyik kérelme? (A besorolás kert és gazdasági épület) A művelésből kivétel után a tulajdonos már ajándékozhat testvére gyerekének?

Cornerstone # 2015.07.17. 16:22

Scherlock!
Köszönöm válaszát! Keresünk,de van esély rá vagy jobb ha nem is folyok bele?

Sherlock # 2015.07.17. 14:35

A földtulajdonosnak a két gyermeke előtt adtam oda a pénzt de a másik kettő gyermeke(most már örököse) mivel nem tartotta a szülőkkel a kapcsolatot nyilván nem tudnak erről semmit.Vagy elhiszik vagy nem.

Ezt a bíróság is vagy elhiszi vagy nem, a nem a valószínűbb. Kellene ügyvédet keresnetek.

Cornerstone # 2015.07.17. 14:23

ObudaFan!
Köszönöm válaszát! Anyukámnak ajándékozta volna a testvére aki a földtulajdonos és anyukám pedig nekem. De mivel meghalt így ez már nem lesz. De peres eljárásban van esélyem ? A földtulajdonosnak a két gyermeke előtt adtam oda a pénzt de a másik kettő gyermeke(most már örököse) mivel nem tartotta a szülőkkel a kapcsolatot nyilván nem tudnak erről semmit.Vagy elhiszik vagy nem.