Jogi tanács kérése


csanyiantal # 2015.08.28. 16:45

Tisztelt hozzáértők
Eladtam egy szgk-t melynek az adásvételi szerződéséről valamilyen okból kifolyólag lemaradt a vevő lakcíme .Sajnos t ávozása után észleltem de azonnal jeleztem neki s igéretet kaptam hogy másnap visszajön s pótoljuk a hiányosságot.Azóta minden elérhetőségét megszüntette. Az okmányiroda megtagadta a jármű levételét a tulajdonomból és a rendőrséghez is hiába fordultam. Megjegyzem eközben folyamatosan érkeznek különféle bírságok a nevemre. A szerződésen szerepel minden adata csak a lakcíme nem.Valóban érvénytelen így vagy tehetek valamit? Előre is köszönöm a tanácsokat.

Lele # 2015.08.23. 12:19

A 40 közalkalmazotti munkaviszonyban eltöltött évből 3 hónapig 35 órában dolgoztam, mert felmentésemet töltöttem, amire plusz 40 órát számoltak. Ezt követően a végkielégítés folyósítása idején csak 35 órában dolgozhattam. Vonnak-e le napokat azért, mert ez részmunkaidőnek számít, vagy kompenzálja ezt az időszakot az előzőleg többlet munkaidő.


Idén szept 1-én meglesz a 40 éves közalkalmazotti munkaviszonyom. A n?k 40 évesesével csak 2016. dec. 15-vel szeretnék nyugdíjba menni.
Mennyi id?ve

ObudaFan # 2015.08.22. 05:55

benöke1

Ezt lehetetlen látatlanban megmondani, de ha már egyszer ítélethirdetésre halasztott a bíróság, akkor azért elég valószínű, hogy már nem sokáig fog húzódni.

ObudaFan # 2015.08.22. 05:54

Nincs sorrend (pontosabban: ebben az esetben nincs sorrend),

Azért az egyszerű kezes vonatkozásában van sorrend.

Emily81 # 2015.08.19. 19:40

Üdv Mindenkinek!

Bea1, gondoltam fontos a haszonélvezeti jog megemlítése, hogy tisztább legyen a kép. Én sajnos nem értek annyira ezekhez a dolgokhoz, ezért is írtam ide.

ius latratus, én is így gondolom, hogy négyen felelünk érte; bár nekem nincs se autóm, se más jellegű vagyontárgyam, ezért is gondoltam arra a lehetőségre, hogy csak a fizetés marad, amiből tudnék törleszteni.

Szerencsére még nem tartunk itt és bízom benne, hogy nem is leszünk ilyen szituációban, csak régóta foglalkoztatott ez a kérdés.

Köszönöm szépen a válaszokat!

Bori Bori # 2015.08.19. 18:42

Ráadásul végrehajtásnál a haszonélvezet kuka.

ius latratus # 2015.08.19. 11:03

Bea1

Már miért ne lehetne?

Emily81

Mind a négyen feleltek a tartozás kielégítéséért. Nincs sorrend (pontosabban: ebben az esetben nincs sorrend), s nem csak a fizetésetek van (lehet) veszélyben.

Bea1 # 2015.08.18. 19:16

emily

van haszonélvező banki tartozásnál???

ebben 100%-ig biztos???

benöke1 # 2015.08.18. 18:03

T. Hozzáértők junius 30.biróság vagyoni perben azt mondta,csak itéletet hirdet..be sem kell mennünk...most október 13-ra ujabb tárgyalást tüzött ki..ujabb papirt kért...már 3éve beadtam...meddig húzhatja?

Emily81 # 2015.08.15. 22:57

Üdv!
Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy ha nem tudjuk tovább fizetni a lakáshitelt és a bank elárverezi a lakást, akkor a fennmaradó összeg hogy kerül levonásra? Édesanyám vette fel a hitelt, ő a haszonélvező is, 2 testvéremmel együtt hárman vagyunk tulajdonosok. Én kezes vagyok, két testvérem pedig készfizető kezes.
Kérdésem az lenne, hogy hárman vagy édesanyámmal együtt négyen felelünk a tartozásért? Mindenki egyenlő arányban felel? Ha anyukám fizetésképtelenné válna, csak akkor jövünk mi is a képbe? Vagy azonnal mindenkitől levonják a fizetésének a 33%-át? Gondolom a bank is szeretné mielőbb megkapni a pénzét.
Előre is köszönöm szépen a választ!

Ingrid73 # 2015.08.12. 12:33

Ez a valos tortenet,nekem mar semmim nincs otthon,mint az a haz.

Andrea24 # 2015.08.12. 12:14

Ugy kell érteni hogy nincs még fél éve hogy egy párt alkotunk... mivel van egy kisfiam igy nem költözöm össze senkivel ilyen hamar.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.12. 12:05

Ingrid, ez a tényállás így nem lehet igaz, több okból sem. Minden esetre azt nem az adós válogatja meg, hogy a végrehajtó mit foglaljon, mit ne.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.12. 12:03

Egy ideje együtt vagyunk a párommal
Akkor ezt hogy kell érteni? Hogy "együtt vagytok", és hogy a "párod"?

Andrea24 # 2015.08.12. 11:02

Nem élünk egy háztartásban!

Ingrid73 # 2015.08.12. 10:56

Üdv.
Volt ferjemmel 2010 ota kulon elunk,errol birosagi jegyzokonyv is keszult.Tavaly valtunk el.Kozos tulajdonunkban maradt a csaladi hazunk,1/2-1/2 tulajdon reszben,amit o hasznal az uj csaladjaval.Az ingatlanon levo hitel kozos,de a vele kapcsolatos kozuzemi szamlak,es azepitkezes folyaman felvett kissebb hitelek az en nevemen futnak.2010ben megbeszeltuk,hogy mivel en kulfoldre koltoztem,o vallalja a fizetesi kotelezettsegeket,es kesobbiekben ertekesitjuk a kozos tulajdonu ingatlanunkat.O idokozben bortonben vegezte,most romak laknak a hazba,es nekem jonnek a birosagi vegrehajtoi levelek.Nekem edesanyamnal van bejelentett lakcimem,de semmim nincs ott.Kerdeseim a kovetkezok:van-e joguk anyunal barmit is lefoglalni? Megtehetem-e hogy az ingatlanra terheltetem a tartozasokat,ha egyaltalan elbirja meg.Nem tudom mekkora osszegu a tartozas,es kik fele jogosult,merta romak a kukaba dobaltak a leveleimet.Ha elevult,jogos-e abehajtas,ha nem,mikent tudjak,es kitol behajtani? Elore is koszonom a valaszt,udv:Ingrid.K.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.12. 09:28

Ahhoz, hogy fordulj, elég. Ahhoz, hogy nyerj is, nem biztos. Tudod, az élettársak vagyonközösségben élnek. A tartozások is közösek.

Andrea24 # 2015.08.12. 07:35

Üdv.
Egy ideje együtt vagyunk a párommal és egy telefont és egy előfizetést hoztam ki neki de az én nevemen fut. A 2 év hűségidő alatt 600.000.- amit kell fizetnie havi 25.000-forintjával... ez sok. Írtunk egymás között egy nyilatjozatot hogy vállalja ennek megfizetését 24 hónapig és 2 tanu is rajta van. Ez elég ahhoz hogy ha baj van bírósághoz forduljak vagy van ennek valami hivatalos modja amit ha aláir támadható ha nem tesz eleget a kötelezettségnek?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.11. 20:41

Feljelentést... Mi mást?

k-feri65 # 2015.08.11. 19:44

Üdv!
Kölcsönadtam nem kis összeget, és nem írtunkróla papírt, mert "ismerősnek" adtam. De a facebook-on van róla írás, még a címletekről is viccelődtünk (mert 200 ezer ft-ot ezresekben adtam),,az átadás helyét is a facebook messengeren beszéltük meg,,majd másnap is írtunk a pénzről hogy köszöni stb,,,szóval van írásos bizonyíték....hova menjek feljelentést tenni,,,tudom az illető nevét telefonszámát stb stb, III. kerületi lakos vagyok.

ObudaFan # 2015.08.11. 15:06

Első örben kicsit pontosabban fejtsd ki a tényállást.

soproner # 2015.08.11. 05:29

Visszaéltek a cégem adataival. A károm több mint 1.2 millió ft. Mit Tegyek?

bingusz # 2015.08.10. 06:00

Business Law
#
e-mail
2015.08.08. 21:43

Gyanítottam, hogy szélhámos cégről van szó. Sokan megpróbálkoznak így elbizonytalanítani az embert, de ebben az esetben az említett cég erőszakosabb volt.
Miután többször megkerestek telefonon, és kérésemre nem tudták produkálni az általam kért dokumentumokat (nem volt a cégnél általam aláírt szerződés), továbbá visszaküldtem a futárral a részemre kiküldött díjbekérőt, mivel én nem kértem ilyen szolgáltatást, és nem is kötöttem velük szerződést, kezdett részükről elmenni a beszélgetés olyan irányba, amely nem az én stílusom.
Így elmentem egy ügyvédhez.
Több sebből vérzett az ügy, kiderült, hogy valóban bepróbálkozott a cég, hátha fizetek. A továbbiakban az ügyvédem tárgyal a céggel, ha esetleg még történne részükről megkeresés.

bingusz # 2015.08.08. 06:57

Business Law
#
e-mail
2015.08.06. 22:37

Köszönöm a választ!

bingusz # 2015.08.07. 14:27

Business Law
#
e-mail
2015.08.06. 22:37

Köszönöm a választ!