Jogi tanács kérése


sonofagun # 2015.06.23. 09:08

Jó napot!

Tetoválással, piercinggel kapcsolatos kérdésem lenne.

14-18 éves életkor közötti személyek esetén, szülő/gondviselő által adott írásos beleegyezéssel történt beavatkozás (tetoválás, piercing, egyéb testmódosítás) jogi szempontból aggályos-e?
Támadható-e így a fenti beavatkozások készítője, ha minden egyéb vonatkozásban szabályszerűen végzi a tevékenységét?
Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

Immaculata # 2015.06.23. 12:49

Zsuzska0001

Hosszabbítón, vagy hogyan?

Immaculata # 2015.06.23. 12:51

sonofagun
Igen, mert nem tudod ellenőrizni az irat valódiságát.

varga edit # 2015.06.23. 14:11

Tisztelt hozzáértők.
a kérdésem a következő.van egy kft amiben 2 tulajdonos van.az egyik tulajnak van egy másik cége is.a 2 tulajdonos cég nevében kötött szolgáltatási szerződést az egyik tulaj,de a tulaj másik cége szolgáltat.a számlák a 2 tulajdonos cégre érkezik,de ellenszámla ellenében továbbutalja az egyik tulajdonos másik cégének.remélem valahogy érthető.a költségek a szerződő cégnél vannak.ez jogilag megállja a helyét?
előre is köszönöm ha valaki érti és válaszol.
üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.23. 15:55

remélem valahogy érthető
Sajnos, nem.

Dr.Attika # 2015.06.23. 16:48

Tisztelt Varga Edit!
Szerintem Ön sem érti amit leírt. Fusson neki még egyszer.
Segítek.
"Azt történt, hogy...................

varga edit # 2015.06.23. 17:24

az történt,hogy ketten vagyunk tulajdonosok 1 kft-ben.a társamnak van egy másik cége is.a szolgáltatási szerződés a 2 tulajdonú cégre van kötve,de a társam cége szolgáltat.a számlák a szerződés szerint érkeznek,de átszámlázás után utaljuk át a társam cégének.a költségek a szerződőnél maradnak.ez így jogilag rendben van?
na,így már érthetőbb?
bocs.köszi,hogy egyáltalán foglalkozik velem valaki

Dr.Attika # 2015.06.23. 17:42

Tisztelt Edit!
Jogilag rendben van, mert a leírtak szerint alvállalkozói teljesítési segéd a társa cége. A kérdésével viszont keressen meg egy jogi, számviteli szakembert. Az a két cég cégjegyzékszáma alapján illetve a szerződés ismeretében konkrét választ tud adni Önnek. Erre megfelelő szakembert is tudok Önnek ajánlani, mégpedig ObudaFant.

varga edit # 2015.06.23. 17:48

Kedves Attila.
Köszönöm,és kérem az elérhetőséget a szakembernek.

Köszönöm szépen,kicsit megnyugodtam így szabi előtt.
A társsal sajnos nehéz a kommunikáció.

Gabo110 # 2015.06.23. 18:29

Jó Napot!!

Megszeretném kérdezni ,hogy Ausztria illetve más Eu-s ország kikérheti az adataimat , esetleges gyórshajtás miatt vagy auto honositás miatt?
Ez jogszerü?

Köszönöm a válaszát!!!

Üdvözlettel Gabo

Dr.Attika # 2015.06.23. 19:04

Kedves Edit!
Nem kell messze menni a szakember elérhetőségéért. Itt válaszol rendszeresen a jogi fórumon.
ObudaFan

Ügyvéd - Bp.
obudafan@freemail.hu
http://members.chello.hu/tarczay
http://nonprofit.hu/…-megszerzese

groszfater@gmail.com # 2015.06.24. 10:54

Dr.Attika !

Jutalékért dolgozol ?
Hol KBS-t ajánlod most meg ObudaFant, valószínűleg mindketten nagyon örülnek...

Dr.Attika # 2015.06.24. 13:24

Miért ne örülnének? Szoktam ajánlani kollégákat, ha olyan ügy van, amit nem tudok vagy nem akarok vállalni. Hozzám is jött ügyfél ügyvéd kolléga ajánlásával.

tgabici # 2015.06.26. 11:40

Jó napot!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy egyszerű általános meghatalmazással a meghatalmazott adhat-e el tulajdonrészt, méghozzá saját magának?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.26. 13:15

Igen is, meg nem is.

Van konkrét tényállásod, konkrét vitád valakivel?

tgabici # 2015.06.26. 15:56

Igen. Ráadásul félek a megtámadhatóság élvülésétől is.
Akadályoztatás miatt általános meghatalmazás lett adva teljeskörű ügyintézésre több cégnél is. Az akadály megszűnése után döbbenten tapasztaltuk, hogy az összes tulajdonrész át lett írva a meghatalmazott nevére. Ez mint a kft-k esetében, mint a bt esetében, sőt magáningatlan is átírásra került a Földhivatalnál.
A cégbíróságtól tudtuk beszerezni az ezt igazoló iratokat, sőt az egyik cégnél és a magánjellegű átírásoknál, már saját maguknak csináltak meghatalmazást a meghatalmazó aláírásának oda szkennelésével. Az eredeti állapot helyreállítását szeretnénk.

Köszönöm

micsi80 # 2015.06.27. 06:03

Jónapot!

Egy taktikai kérdést szeretnék feltenni.

Családon belül történt egy ajándékozás, mely azonban egy feltételhez lett szabva, miszerint ha ez a feltétel bekövetkezik vissza kell fizetni a megajándékozottnak az ajándék egy részét. Röviden részben ajándék, részben feltétels kölcsönröl van szó.
A megajándékozott megígérte hogy visszaadja a kölcsönrészt, de mikor a feltétel tényleg bekövetkezett, nem hajlandó a kölcsönzött összeget visszaadni. Családon belül nem lett semmi se írába foglalva, de mindenki tisztában van azzal hogy, ezt vissza kell az illetönek fizetni, de ö nem hajlandó.
Mit lehetne okosan lépni? Nem pereskedésre gondolok, hanem megéri írásban felszólítani? Vagy inkább ügyvéden keresztül "hivatalosan", hogy lássa hogy komolyan gondolja az ember? Egy egyezséget, nem igazán hiszem hogy aláírna. Vagy semmi esélye az embernek peren kívül? Vagy Felejthetem az egészet?
Köszönettel

Timyb83 # 2015.06.27. 07:40

Tisztelt Cím!
Társasházi lakást vettünk 2009-ben. Közös költségünk 4000,-Ft volt, azóta is annyi. A napokban a lakásszövetkezet küldött egy levelet, miszerint egy 2005-ös felújítás költségeit a szövetkezet akkori könyvelője aránytalanul osztotta fel a szomszéd tömb és a miénk között. Számukra érthetetlen okokból erre csak most derült fény. A közös költséget így két éven 18.000,-Ft-ra emelik havonta. Kérdésem az lenne, hogy ezt jogosan követelik-e tőlünk?

  1. A lakást 2009-ben akkori, felújított állagában vettem meg.A vételár nyilván ehhez igazodott. Nem az előző tulajnak kellene viselni ezt a költséget?
  2. 10 év után ez már elég érdekes, tudtommal a követelések elévülési ideje 5 év.
  3. Levelükben egyértelműen megfogalmazták, hogy ők hibáztak( az akkori könyvelő).Ezt a tévedést mostani lakók fizessék meg?Van, aki tavaly vette a lakást.

Válaszukat köszönjük.

ObudaFan # 2015.06.29. 12:32

Timyb83

Meg kell kérdezni a szövetkezet elnökét, hogy erről a befizetésről hol van a közgyűlési határozat. Ha van, akkor azt a bíróságon meg lehet próbálni megtámadni. Ha nincs, akkor nincs befizetési kötelezettség.
És persze, ha más nem segít, még mindig meg lehet keresni az eladódat, hogy térítse meg neked.

ObudaFan # 2015.06.29. 12:34

micsi80

Ez nem jogi kérdés. Te ismered őt, te tudod, hogy egy sima felszólítás, vagy egy ügyvédi felszólítás hatással lene-e rá, vagy sem. Ami végrehajtható, az a jogerős ítélet, avgy fizetési meghagyás. De természetesen egy felszólító levélben erre és ennek költségeire fel lehet hívni a figyelmet, ez pedig nyilván egy ügyvédi felszólító levélben komolyabbnak hat.

ObudaFan # 2015.06.29. 12:35

tgabici

Nem járhat el a meghatalmazott, ha ő maga az ellenérdekelt fél, így megtámadhatónak tűnnek ezek az ügyletek.

tgabici # 2015.06.29. 12:48

Én nekem is ez a meggyőződésem, de sajnos eddig amennyi jogásszal beszéltem annyi választ kaptam. Sőt az eljáró ügyvéd, valamint a meghatalmazott ügyvédjei azelévüléssel hadakoznak.

tgabici # 2015.06.29. 12:53

Ráadásul a meghatalmazásban nem volt nevesítve, hogy üzletrész eladásra is vonatkozna. Csak kimondottan, hogy egy előre nem látott távolmaradás miatt a cégek továbbra is gördülékenyen menjenek.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.29. 15:25

Az általános meghatalmazás mindenre kiterjed, azért általános. A megtámadásnak meg tényleg határideje van.

tgabici # 2015.06.29. 15:45

Én értem, de ez még sem vonatkozhat a meghatalmazó kisemmizésére.