szerződés felmondása


Vadsuhanc # 2016.12.06. 17:46

ObudaFan

Köszönöm válaszod.

Kérdésem még az lenne, hogy egy szerződés ha felmondok a Ptk. szerint a felmondás mikortól lép érvénybe, mikortól hatályos ?

HA több szerződő fél van a " másik oldalon ", akkor mindenkinek fel kell mondanom a szerződést vagy csak egy félnek ?

Luca19 # 2016.12.01. 18:47

Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2016.11.27. 17:52

Szerintem ennek nem lenne jelentősége, viszont a jogszabály szerinti elállási határidő 14 nap már egy ideje.

Vadsuhanc # 2016.11.27. 17:13

Tisztelt Fórumozók !

Kérdésem az, hogy a szerződésben van-e jelentősége annak, hogy a " kézbesítéstől számított " vagy a " kézhezvételtől számított " fordulat szerepel?

Röviden.

A szerződés létrejötte nem vitatott. A szolgáltató arra vállalt kötelezettséget, hogy 15 napon belül a kézbesítési címre a megrendelt árut megküldi. A szerződésben az szerepel, hogy a megrendelő a kézhezvételtől számított nyolc napon belül a terméket visszaküldheti és elállhat a vásárlástól. A terméket 0. napon megrendelem, majd onnantól számítva 6. napon elutazom. A szomszéd Marika néninek adok meghatalmazást, hogy a küldeményeimet átveheti. Marika néni a küldeményt a 7. napon átveszi. Én az átvételt követően 10. napon érkezem haza és a Marika néni által átvett csomagot kibontva észlelem, hogy nem azt a terméket kaptam meg amit rendeltem. A szolgáltató azon a napon értesítve, közölte a nyolc nap eltelt a kézbesítés óta.

Elismerem a kézbesítés szabályosan megtörtént a meghatalmazás alapján és a kézbesítés is nyolc napon túl volt.

A szerződésben viszont a kézhezvételtől számított nyolc nap szerepel.

Teljesült-e a kézhezvételtől számított nyolc nap ? Ha igen akkor miért ?

Köszönöm megtisztelő válaszaitokat.

ObudaFan # 2016.11.25. 06:16

22-e az utolsó nap, amikor el lehet (persze, ha az elállás egyéb feltételei megvalósultak, tehát nem üzlethelyiségben kötött szerződésről van szó).

Luca19 # 2016.11.24. 20:38

? Elképzelhető, hogy nem ez a hivatalos megfogalmazása annak, hogy a szerződéskötéstől számított 14 napon belül visszaléphet a vevő indoklás és következmény nélkül - viszont ez áll a szerződésben.

ius latratus # 2016.11.24. 19:27

14 napos elállási jogotokat? Szerintem te valamit félre értesz.

Luca19 # 2016.11.24. 18:12

Tisztelt Ügyvédek!

14 napos elállási jogunkat érvényesítenénk, de ezt sajnos rossz néven veszi az internetszolgáltató. Amin a huza-vona megy az, hogy november 8-án aláírt szerződéstől november 22-én elállhatunk-e, következmény nélkül. A szolgáltató szerint nem. Szerintem az az utolsó nap, amikor még lehet. Önök szerint?

Vadsuhanc # 2016.11.22. 15:32

Tisztelt Fórumozók !

Egyetemleges adósok esetében a szerződést elég az egyik adós ellen felmondanom, vagy minden adós ellen külön -külön kell a szerződést felmondani ?

Köszönöm a megtisztelő válaszokat.

Mamba73 # 2016.11.16. 09:54

Egy olyan gondom lenne,hogy nemrég váltottam 30 megás netre,szolgáltató invitel.Garantált letöltés 15 mega,feltöltés 5 mega.Ez helyett van letöltés 3.2 mega,feltöltés 400 kilobyte...Reklamálásomra azt a választ kaptam,messze vagyok a központtól,illetve 2 tévé is visszafogja..Nos én a szerződésbe nem találtam ilyet,hogy ez végett lassabb lenne a net...speedtesten is csak 26 mega van...Esetleg forduljak fogyasztóvédelemhez?

tornacipo # 2016.11.11. 18:11

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.11. 11:48

Szerintem nem ez a kérdés. Másképpen: ez nem kérdés.

gael # 2016.11.11. 10:56

Jelenleg 6 hónapos próbaidőmet töltöm, a munkáltatóm tanfolyamra küldött, felnőttképzési szerződést kötöttünk, tanulmányi szerződést nem. A felnőttképzési szerződést távoktatásban végzem, A képzés díját a a munkáltató teljes mértékben vállalta. A felnőttképzési szerződés 9. bekezdése a következő:
"Jelen szerződés határozott időre jön létre, hatálya a képzési jogviszony befejezésével szűnik meg. Az Intézmény a képzés befejezése alatt egyrészt a letett vizsgáról a képzési követelménynek teljesítését igazoló dokumentumot személyes átadásának napját, másrészt távoktatás esetén az előbb nevezett dokumentum postai feladásának napját követő 45. naptári napot tekinti."
Kérdésem a következő: A felnőttképzési szerződés hatálya alatt is élhetek a próbaidő alatti azonnali felmondással?

pazs # 2016.11.11. 10:16

A felmondási idő munkavállaló felmondása esetén a keresőképtelensége alatt is telik.

tornacipo # 2016.11.11. 05:57

Tisztelt Uram (ObudaFan)!
Köszönöm szépen a gyors választ. A válasz ismeretében két kérdésem lenne még.
A felmondás így (kézbesítettsége vagy esetleg tudomásul vétele esetén) érvénybe is lép vagy a keresőképesség időpontjára halasztott hatályú lesz?
Ez elsősorban a felmondási idő megkezdése és letöltése miatt érdekelne, felkészülve arra az esetre, hogy a munkáltató nem mentesít a felmondási idő letöltése alól.

ObudaFan # 2016.11.10. 22:49

Felmondhat.

tornacipo # 2016.11.10. 21:59

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy keresőképtelen munkavállaló betegállománya ideje alatt élhet-e felmondással vagy csak keresőképessége első napján mondhat fel?

Előre is köszönöm a választ!

ObudaFan # 2016.11.07. 22:50

Kérdésem lényege az lenne, hogy a lejártnak minősült tartozás ( egész kölcsön összege ) és a szerződés felmondása közötti időszakban illetve időszakra milyen követelés illeti meg a hitelezőt ?

Írtam már. Ez a jogvoszony természetétől függ. Lehet ügyleti kamat, kötbér, behajtási költségátalány például. Minimálisan a szerződést kellene ismerni ehhez.

Kérdezném még, hogy a közjegyző egy még nem folyósított hitel kapcsán készíthet-e tartozás elismerő nyilatkozatot ? ( A bank folyósítási feltételnek szabta meg a tartozáselismerési nyilatkozat benyújtását a a folyósítás előtt )
A tartozás elismerő nyilatkozat nem kizárólag a már fennálló tartozás ( folyósítás ) esetében adható ?

Így elsőre kevés értelmét látom a szerződés mellé egy ilyen nyilatkozatnak, de ebben az esetben is ismerni kellene a szerződést és a nyilatkozatot.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.07. 22:30

Minden.

Vadsuhanc # 2016.11.07. 18:16

Tisztelt KBS ! Mi a baj a kérdéssel ?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.07. 18:10

Istenem...

Vadsuhanc # 2016.11.07. 17:54

Tisztelt ObudaFan !

A hitelezőnek jelzáloga volt az ingatlanra kölcsönszerződés kapcsán. Más okból kifolyólag végrehajtás került az ingatlanra, a hitelező ( zálogjogosult ) a végrehajtási eljárásba bekapcsolódott, ezáltal a követelése a Vht. szerint lejárt követelés lett. A bekapcsolódás után 4 év múlva mondta fel a szerződést a zálogjogosult és akkor indított végrehajtást a közjegyző által záradékolt tartozáselismerő nyilatkozatra vonatkozóan.

Kérdésem lényege az lenne, hogy a lejártnak minősült tartozás ( egész kölcsön összege ) és a szerződés felmondása közötti időszakban illetve időszakra milyen követelés illeti meg a hitelezőt ?

Kérdezném még, hogy a közjegyző egy még nem folyósított hitel kapcsán készíthet-e tartozás elismerő nyilatkozatot ? ( A bank folyósítási feltételnek szabta meg a tartozáselismerési nyilatkozat benyújtását a a folyósítás előtt )

A tartozás elismerő nyilatkozat nem kizárólag a már fennálló tartozás ( folyósítás ) esetében adható ?

Köszönöm segítséged.

ObudaFan # 2016.11.06. 15:45

Ez a jogvoszony természetétől függ. Lehet ügyleti kamat, kötbér, behajtási költségátalány például.

Vadsuhanc # 2016.11.06. 13:56

Tisztelettel kérdezném, hogy egy lejártnak minősülő követelés és a szerződés felmondása közötti időben a lejártnak minősülő ( hitel ) tartozás vonatkozásában a késedelmi kamaton kívül milyen további követelés jogos? ( ügyleti kamat, késedelmi díj, stb )

Válaszokat köszönöm előre is.

ObudaFan # 2016.11.06. 13:43

Például Békéltető Testülethez. Vagy ha végképp nem jön a pénz, fizetési meghagyásos eljárást indíthatsz.