Polgári per megszüntetése


Mariga # 2012.07.04. 15:28

T. hozzáértők!

Felperesként keresetet nyújtottam be hagyatéki ügyben. Hosszú történet miért, de az eljárást a bíróság megszüntette (az első tárgyaláson nem jelentem meg). Fellebbeztem. A törvényszék helybenhagyta az első fokon eljáró bíróság határozatát, de számomra meglepő módon tájékoztatott arról, hogy ugyanezen követelés érvényesítésére új pert indíthatok.
Kérdéseim:

  1. Valóban indíthatok új pert, hiszen érdemben nem vizsgálták az ügyemet?
  2. Az új per indítása az illeték ismételt megfizetését is jelenti?
  3. Ha az első kérdésre igen a válasz, az új keresethez ismét mindent csatolnom kell? Vagy hivatkozhatok a korábbi eljárás anyagára?
  4. Feltételezem, hogy a jogerőre emelkedés ettől még bekövetkezik és a bíróság által megállapított fizetési kötelezettséget teljesítenem kell. Jól gondolom?
  5. Ha nem indítok új pert a korábban lerótt illeték egy része visszajár?

Köszönöm, ha valaki megtisztel válaszaival!

kick # 2011.08.08. 11:06

Köszönöm szépen a válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.05. 21:09

Első sorban az lehet, a vagyoni kár nem valószínű.

kick # 2011.08.05. 19:41

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Azt szeretném megkérdezni, hogy kegyeletsértés ügyben, ha a Bíróság elmarasztalja a kegyeletsértőt, lehet-e az örökösöknek nem vagyoni kártérítési igénye a kegyeletsértő felé?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.31. 09:50

Bocs.

ObudaFan # 2011.07.31. 09:31

Ebben az esetben pert is indíthat, az Fmhtv. csak az első alkalommal történő érvényesítésre teszi kötelezővé 1M alatt az fmh. indítását. (Arról nem is beszélve, hogy nem tudjuk, hogy itt kötelező volt-e , vagy csak a jogosult így döntött.)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.30. 16:09

Azt nem, de ismét kérhet fizetési meghagyást. (Feltéve, hogy tényleg végzéssel megszüntették a pert, és nem elutasították a keresetet.)

Acél # 2011.07.30. 15:27

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Az alábbi polgári peres ügyben kérném a tanácsát:

  • felperes polgári pert indított alperes ellen - egy fizetési meghagyásos ügy perré alakult, ellentmondás miatt -, azonban a felperes nem csatolta be az iratokat a megadott határidőig, ezért a bíróság a pert megszüntette.

Kérdésem, hogy a felperes ugyanazon ok miatt indíthat-e mégegyszer polgári pert alperes ellen?

Tisztelettel: Acél.