Apród csalás


Tadegi # 2022.06.21. 12:00

Ez nem az a fórum...

Levika # 2022.06.20. 17:14

Kedves mindenki!
Csapott már be valakit jófogáson hamis AirPods Pro-val egy Kovács Zoltán nevezetű ember?
Nagy segítség lenne, köszönöm szépen!

KION3524 # 2022.03.07. 21:33

Én is (a saját hibámból) áldozatául estem az Xbox one S konzolokat áruló női nevű felhasználó hirdetésének.

Nagyné Terem Felicia
10404481- 86768477- 86661011
K&H

Nekem 33 600 forintom veszett oda.
A hirdetést ma reggel éltávolítottak, és a felhasználót törölték. Egy életre megtanultam, hogy ne utaljak előre pénzt senkinek.

drbjozsef # 2022.02.28. 07:50

Őrölnek a malmok, csak elég lassan.

https://24.hu/…jakuzzikkal/

Pojka75 # 2022.02.25. 07:32

drbjozsef:

Ezzel csak azt akartam jelezni, hogy korábban nem volt gond ilyenekkel és simán meg lehetett bízni az eladókkal.
Ez a jelenség csak pár éve került fel a platformra. Annyira elterjedt minden kategóriájában, hogy biztosan szervezett bűnözés.
És persze, az intelmek most már jogosak és helytállóak!
Csak aki ezt még nem szokta meg és a régi jóhiszemű hozzáállással kezelné a dolgokat az sajnos belefuthat.

drbjozsef # 2022.02.25. 05:03

de az ilyen átverések annyira elterjedtek, hogy már egyáltalán nem bízom a jófogás hirdetésekben.
Ugyan.
Nem kell elhinni, ha negyedáron adják, és nem utalunk előre pénzt (vagy ha igen, saját kockázatra, a bukó tudatában). Nem egy atomfizika.

Pojka75 # 2022.02.24. 12:35

Zoltanuss:

Nem 680 és 2700 Ft- érték, hanem 20 - 40000 Ft/fő érték. Amit, ha csak az elmúlt 4-5 hónapra nézem, amennyi ilyen hirdetés volt, ez bőven van nagy értékre elkövetett sorozatos csalás bűntette.
A jófogás meg tényleg nem tesz semmit. Én pl. nem tudok valamit újra hirdetni a korábbi jófogás fotóimmal, viszont ezek meg megegyező fotókkal tudnak felrakni dolgokat különböző regisztráció alatt.... vicc....
Nem igényelne nagy aparátust, hogy egy-egy ilyet megfognának és azon keresztül göngyölíteni fel az egészet, mert szerintem biztosan bűnszervezet, mivel szinte minden kategóriában vannak ilyen hirdetések. Szöveg hasonló, a módszer meg teljesen megegyezik.
Korábban én is többször használtam ezt a platformot vásárlásra, de az ilyen átverések annyira elterjedtek, hogy már egyáltalán nem bízom a jófogás hirdetésekben.
A milliárdos csalásokat meg nem is igazán akarják megoldani...

Zoltanuss # 2022.02.24. 08:27

Nos kingoftailor intelmei hasznosak.
Ingatlan vásárláskor soha sem adjunk úgynevezett érdeklődési díjat.
Ezt általában a közvetítők kérik néha már az első vagy a második mustránál.

Nem nagy összeg, kb. az ingatlan értékének fél max 1 % -a. Pl. egy 25 millás ingatlannál 1000 max 2000 ft.

Aztán foglalót se adjunk. Na ez már egy az említett 25 millás ingatlannál lehet 5 vagy akár 10 milla is.

Amig az ingatlant alaposan nem ismerjük meg pént ne adjun ! Igaz az eladók vagy azok megbízottjai kérnek , sürgetnek, de inkább a.... ' csába kell küldeni őket mint pénzt feleslegesen kiadni.

Az ingatlan megvár..... max más viszi el.

Ingatlan vásárláskor alaposan körül kell nézni... tájékozódni néha rámenősen talán agresszíven.

Ugyan ez az út bérbevevéskor nem járható.... ott illedelmesnek kell lenni.

Zoltanuss # 2022.02.24. 08:13

Na most egy 680 ft -os vagy egy 2700 ft -os valamiért amit hamisan hirdetnek a rendőrségnek reagálni kellene.

Akkor amikor a százmilliós netán a milliárdos ügyeskedésekben is lemaradásai vannak.

Pojka75 # 2022.02.23. 10:39

Kedves Mindenki.

Sajnálattal kell jelentenem, hogy az ügyemben nem történt előre lépés. Még decemberben hívott a rendőrség, hogy a helyi kapitányságra majd be fognak hívni jegyzőkönyvet felvenni (mivel az országosnál tettem feljelentést a rendőrség online felületén)
Na most azóta sem hívtak be és az online felületen már nem hogy feldolgozás alatt lenne, hanem nem is látszik a feljelentésem... mintha nem is tettem volna meg..
Eközben a jófogáson azóta is látom a kamu hirdetéseket. Még olyan is van, amit megegyező képekkel tettek fel két küldön regisztráció és név alatt.
Komolyan nem hiszem el, hogy ennyire tehetetlen lenne a rendőrség..... csak érdeklődniük kellene a hirdetés alapján és lekövetni...

svyturys # 2022.02.01. 14:01

Kedves Gyuri!

Köszönöm, hogy megosztottad. Gyanús volt nekem a nő, így amikor megadta a számlaszámát, akkor rágugliztam és első helyen jött a fórum bejegyzésed. Egyébként most is xbox-ot kínált Szolnokiné Nagy Hanna néven és egy Böszörményi úti címet adott meg. A hirdetést azóta törölte. Még egyszer köszi

Pojka75 # 2022.01.19. 09:31

Gyuri!

Sajnos még mindig sok ilyen hirdetést látok a jófogáson. Tegyél feljelentést. Én már többed magammal 2-3 hónapja megtettük. A rendőrség, bár lassan, de dolgozik rajta.... szerintem ez elég szervezett, mert sok minden van a jófogáson, amit ilyen módon árulnak (xbox, PS, telefon, laptop, videókártya, stb...)
Azóta már látom melyik hirdetésekben nem lehet megbízni.... (új regisztráció, 50-60%-os ár).... Újabban sok a női neves, de van minden és minden néven..... Bár a szövegben soknál írja a személyes átvételt, de ez alól kibújik, ha mégis így akarod (már eladta, épp az ország másik felében van, csak véletlen rossz helyet adott meg, stb...)

Gyuri # 2022.01.18. 19:33

Szép napot mindenkinek!
Egy jofogáson tettem szert egy vételre amin előre utalást kért az illető.
Szerencse hogy a vételár csak egy részét utaltam át (10000FT.-ot)
Addig beszélgettünk amíg azt mondta feladja, utána hazaér és küldi a fényképet a feladásról.
Na azóta is várom!
Már a telefont is tiltotta, hívom és egyből foglaltat kapok.
Egy xbox one s gépről van szó!
Bereczki Éva néven van. számlaszáma .11600006-00000000-97564797
Ne utaljon neki senki!!!!!

Pojka75 # 2022.01.17. 08:16

Én azt nem értem, hogy ha elvileg dolgoznak az ügyön, akkor miért van még mindig rengeteg ilyen hirdetés? Újabban elég sok női neves hirdetés bukkant fel, de pl. van olyan xbox one s hirdetés, amit 3-4 regisztrációval is árulnak ugyanazokkal a képekkel..... ezeket sem tudja kiszűrni a jofogás???
Nálam amúgy annyi történt, hogy az országos rendőrségtől áttették az ügyet a helyire, aki kb. 1 hónapja hívott, mert valamikor majd személyesen is be kell mennem vallomást tenni...... azóta semmi hír..... Nem értem a rendőrség miért nem hív fel ilyen hirdetőt és mérik be a telefont, vagy a számítógépet???

orofana # 2022.01.14. 13:22

Sziasztok jófogásos sorstársak! Nálam előrelépés történt az ügyben, legalábbis annyi hogy összevonták az ügyeket és van egy gyanúsított. És van gyanúsított. Nálatok hogy áll az ügy?

kingoftailor # 2022.01.02. 09:18

Kedves fórumozók!

Az ingatlanos csalások elkerülése végett szeretném felhívni a figyelmet több dologra is. Aki esetlegesen hirdet a https://megveszlak.hu ingatlan hirdetési portálon, azok az esetlegesen külföldiektől érkező üzenetet kezeljék nagyon körültekintően. Az esetek többségében a kkülföldiek érdeklődése átverést takar.
A nem magyarországi telefonszámokat ne hívják vissza.

Másik nagyon fontos, hogy ingatlan vásárlás esetén kerüljék a tulzottan olcsó ajánlatokat, vagy kezeljék kellő gyanakvással azt. Az ingatlan a legtöbb embernek a legnagyobb vagyontárgya és a többség nem akar tőle áron alul megszabadulni.

Megfelelő jogi képviselet nélkül a pénz átadása sem javasolt sem foglalónak, sem teljes vételárnak. Az erre sürgető törekvések keltsenek gyanút.

A megveszLAK-on lehet kérdezni egy nagy tapasztalattal rendelkező ingatlanjogásztól is:
https://megveszlak.hu/…gaszValaszol

Lemndes # 2021.12.26. 12:27

Igen, nem meglepő a sok videokártyás hirdetés csaló. Mivel most többszöröse a videokártyák ára a bányászok miatt, így kihasználják, hogy ezeket a termékeket sokan keresik most eladós oldalakon. Ezeket maximum úgy vegyétek, hogy értékelni lehet eladót és sok legyen neki, meg régóta legyen tag, plusz soha ne utalj előre és hasonlók. Én is saját káromon tanultam, mint írtam korábban, sose látom újra a pénzem ez azért elég gáz rendszer, hogy eltűnik az éterben sok ember pénze a csalók által és nem tesz senki semmit. Később meg ha elkapják, biztos nem kapjuk vissza akkor sem, ez a gond. Pedig látható tisztán az utalási előzménye a csaló illetőnek és hasonlók nyomok, még is nem érdekel senkit, hogy visszakapd a pénzed, ami téged illet.

piro07 # 2021.12.14. 19:53

Újabb csaló Barbara névvel a jófogáson! Gtx 1060 videókártyát nem küldi, el sem lehet érni. 10404986-81495149-50491002 K H bankszámlaszáma, telefonszáma +36306670323. Feljelentést megtettem. Nyomozás folyamatban. Sajnos ezzel a névvel és bankszámlszámmal telefonszámmal nem találtam, hogy csalást követtek volna el, most már ha valaki rákeres látni fogja és remélhetőleg nem károsítják meg.

Pojka75 # 2021.12.03. 07:13

Vigyázat!!

Jönnek a női neves "eladók"
Edit:
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?…

Pojka75 # 2021.12.02. 18:26

drbjozsef:
Ez mind nem jogi kérdés, de a neten itt találtam ilyenről szóló fórumot. Azért írtam ide, hogy más is találja meg, és tudjunk egyeztetni és összevonatni a feljelentéseket. Akkor talán lesz elég súlya, hogy a rendőrség foglalkozzon vele.
Remélem nem okoz gondot kihagyni ennek a posztnak a beírásait, ha zavarja a jogi téma hiánya. Üdv. P. Gábor

drbjozsef # 2021.12.02. 17:13

hogy ez, hogy lehetseges, hogy ilyen nagy batorsaggal csalnak ki emberekböl több millio forintot

Ez sok minden, de hogy nem jogi kérdés, az hótziher.

bihon # 2021.12.02. 14:47

@Lemndes mivel, hogy ez egy jogi forum, engem is erdekelt volna ,hogy ez, hogy lehetseges, hogy ilyen nagy batorsaggal csalnak ki emberekböl több millio forintot, mialatt ez mind tökeletesen rögzül, szem. ig. szam, lakcim, bankkartya szäm, kamera felvetel, regisztracios adatok, ip. cim. stb. Elhiszem, hogy sok ilyen van es ez leterhelhet egy rendörseget/nyomozot, de ugy gondolom, hogy ilyen feltelekkel es ilyen technologia elönnyel ez meg csak veletlenül sem kene, hogy lehetseges legyen. Ha külföldröl csinälnak akkor megertenem, mert az megnehezitene a rendörseg dolgät, de meg csak erröl sincs szo. Velemenyem szerint a csalok a rendörseg lassusagara bizzäk a szerencsejüket. Tudjak hogy vagy lebuknak, vagy nem. De ha megis, akkor is ket ev a börtönben, mondjuk pär ev alatt összegyüjtött 10-20 millios csaläsert, sokaknak akar meg meg is erheti. A penzt räbizza vk-re kp-ban amikor meg kijön 2 ev mulva akkor pedig felmarkolja - behajtani ugyse fogja senki.

orofana # 2021.12.02. 13:33

Időközben a mai napon megkaptam a bűnügyi osztálytól a levelet hogy megkezdték a nyomozást.

orofana # 2021.12.02. 12:00

Köszönöm a tájékoztatást az ügyfélkapuval kapcsolatban!
A bankszámla mindig változik, viszont az én esetemben is Erste és úgyan úgy Budapest. Azon kívül hogy feljelentés van téve, nem nagyon lehet mit kezdeni. Ha összeadódnak a károsultak elutalt összegei, a rendőrség talán nagyobb hangsúlyt fektet az ügyre.

Pojka75 # 2021.12.02. 09:10

Már "amanda" is beszállt a bizniszbe:

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?…