Fórum polgári jog régebbi elöl     új hozzászólás

Apród csalás

Wolf995 # e-mail 2018.04.16. 16:45

11773346-02569554 (pálfi petra) kerüljétek az utalást erre az OTPs számlára...az illető nem kis összeggel károsított meg, egy ssd megvétele során...az illető kérte az összeg átutalását a párja számlájára aztán, az átutalás után pedig nem küldte el. Amikor gyanús lett, rákerestem a számlaszámra a googlen és volt mit látni, egy áldozatot szintén átvert 2 éve az elkövető, annyi különbséggel hogy neki a Pálfi Petra név helyett a Gálfi Mária nevet adta, de a számlaszám megegyezik, eről az esetről itt a jogiforum.hu-n tettem tudomást. Az elkövető Szabó Flórián néven volt elérhető a Facebookon ahol a hirdetést láttam...pár órával később tiszta véletlenül rátaláltam egy másik Facebookos hirdetőcsoportban egy személyre akinek ugyanaz a profilképe volt mint a Szabó Flóriánnak, de mostmár Kovács Attila néven, és számítógéptartozékokat árult, vigyázzatok vele

b_tom09 # e-mail 2018.04.13. 17:38

Mikor történt a tranzakció?

karko # e-mail 2018.04.12. 16:43

Sziasztok!

10401196- 86767686-71761008 K@H Nyírő Sándor Péter*

Esetleg elképzelhető, hogy ez is egy csaló ???
Ugyanis AJKAI ALIGÁTOR néven a jófogáson hírdetett terméket vásároltam tőle,
de nem küldte a terméket, és természetesen nem érhető el?

Ha tudtok valamit ezzel kapcsolatosan, kérlek segítsetek!
Tegyek feljelentést?

Sziasztok!

kisadam # e-mail 2018.04.05. 09:19

Tisztelt fórumozók!

Akiket még nem értem el és érintettek az Orosz Katalin Raiffeisen 12052729-01594783-00100004 nevű / számlaszámú csalásokban, kérem vegyék fel velem a kapcsolatot.

A kártalanítottak mellett a kis összeg miatt reményüket vesztett sértettek jelentkezését is várom.

Köszönettel

Kis Ádám r.tzls
BRFK III.Rk.

MezgaAli # e-mail 2018.03.29. 14:40

nagyon kíváncsi vagyok hogy a zsaruk mikor vadásszák le azt a f... nyári nyíri sándor t. Állítólag már nagyon régóta csinálja. Nincs senkinek kormánypárti rokona? Lehet gyorsabb lenne az eljárás.
Kérdés, h miért utaltam előre? Mert számlaszám alapján bárki megtalálható 5 perc alatt. Ha a csaló kiadja nevét számlaszámát, akkor az ismeretlenségből kilép. Így felelősségre vonható, és kaphat pénzbüntetést, börit. Csakhogy a csaló tisztában van azzal, h milyen az eljárásmód Magyarországon, így vígan folytathatja tevékenységét.
Lehet h mindenkinek szakmát kellene váltani? Minek dolgozni? Úgy se kapnak el sose senkit ilyenekért? 50.000Ft alatt szabálysértés. Afölött bűncselekmény. Ha sokszor 50.000ft alatt csinálja akkor már üzletszerű csalás. (Mod köszi ha nem törlöd ki, mint a korábbit.)

zolika217336 # e-mail 2018.03.26. 18:55

Dodó 81 ! E-mailjeidet olvassd el ! Irtam neked !! Köszi

Szomorú örökös # e-mail 2018.03.24. 13:11

Student

A remény hal meg utoljára!
Én csütörtökön megtettem, előre utaltam, és lám, másnapra már itt is volt a csomagocska. Igaz, itt az eladó felajánlotta az utánvét lehetőségét is - persze drágábban és én inkább az olcsóbb verziót választottam, azaz elutaltam az árát postaköltséggel együtt.

Természetesen én is egyszer ilyen patkányba belefutottam, ő visszafizette a pénzem, mikor már épp a rendőrségen voltam, hogy feljelentsem. Azóta körültekintőbb vagyok. Legutóbb egy autórádiót igyekeztem venni valakitől, ami ráadásul használt is volt - éppen 8 éves. Először úgy gondoltam, hogy nem is veszem meg, de aztán mégis próbáltam alkudni az árából, azonban nem engedett jottányit sem. Aztán mikor az eladó - profi kereskedőnek tűnt - közölte, hogy utánvéttel nem postáz, csakis előre utalva, nos neki megköszöntem és a végén találtam egy ugyanolyan tudásút közvetlen a forgalmazótól vadi új verzióban, mindössze 5000 Ft-tal drágábban, 1 év garanciával, akkor azért megírtam az illetőnek a véleményemet róla.

Egyébként nekem is szoktak lenni eladó dolgaim. És én is pont úgy ajánlok ki mindent, hogy ha utánvéttel kéri az illető, akkor nyilván drágább. A legszebb eddig az volt, mikor valaki úgy gondolta, hogy abban az árban elviszem neki közel 40 km-re. Hát mellé fogott. ;-)

dodo81 # e-mail 2018.03.24. 12:14

Sajnos belefutottam ebbe a retekbe.
Kicsit drága tanuló pénz volt.
Többet az életbe nem fogok előre utalni.
Üdv.

Student # e-mail 2018.03.23. 21:12

A weboldalon kb. 12 helyen felhívják nagybetűkkel hogy soha ne utaljon senki előre.
Én nem tudom, csak a hirdetést olvassátok el, teljesen átsiklotok a 3x akkora feliratokon, amely mindenhol erre figyelmeztet hogy NE utalj?

Nekem konkrétan van ismerősöm, aki jelenleg előzetes letartóztatásban ül, mert ő is átvert így embereket. Csak ezért írok, igazából aki ostoba, az az is marad, ugyanugy utalni fog előre. Szóval az ismerősöm előzetesben van, egy fillérje nincs, még a rokonait is szétlopta.
Gondoljatok bele, aki 20 ezer forintokat elutaltat magának, az milyen mélyen lehet? Az én ismerősöm konkrétan a játékterembe vitte az egész pénzét, beteges hazudozó. Soha egy forintot nem fog tudni visszaadni (és esze ágában sincs visszaadni), megmondta. A fogdáról azt üzente, hogy egész jó a kaja, és hogy már van egy barátja bent, akivel jól elkártyázgatnak.

Nos ilyenektől várjátok vissza pénzeteket. Feljelenthetitek, soha nem lesz zsé belőle.,

dodo81 # e-mail 2018.03.23. 18:17

Sziasztok,
Engem is behúzott a csőbe. Nyári Sándor OTP 11773092-00616777 ugyanezt a számlaszámot adta meg.
25e Ft utaltam neki. Esetleg vissza tudom valahogy szerezni?
Köszi a segítséget.

Vadsuhanc #   2018.03.17. 17:29

A rendőrségnek elég megjegyezni, hogy tudomásod van arról, hogy az országban már több feljelentés is született az általad megjelölt személy ellen. Egy egyszerű kereséssel Ők meg tudják állapítani. ( Kb. 1 perc alatt )

MezgaAli # e-mail 2018.03.17. 17:23

Nyári Sándor 11773092-00616777 áldozata vagyok én is:( (Nekem nyári nevet adta meg). Az első kérdésem a rendőrségen amikor a feljelentést teszem, hogy hogy nem tudták még ezt a többrendbeli csalót ennyi ideje lekapcsolni. Jó volna már a rendőrségre úgy menni, h tudom hány ember már a károsult, és h mióta, hátha csinálnak is valamit a rendőrök.

zolika217336 # e-mail 2018.03.11. 12:35
Respect !! 8.-án (csütörtökön) aki küldött az előző hozzaszólasomra e-mailt (8500
  • al vert at legutoljára...) nekem az kérem küldje el megegyszer mert sajnos töröltem a levelet a fiokomból és nagyon fontos lenne mert ugy látszik hogy többen vagyunk !!!! Illetve megkernem Andriska 99-et hogy legyen szives válaszoljon az ezen oldalról kapott karosultak e-mailjeinkre hogy egyáltalán 1 személyről beszélünk -e !! Köszönöm !!
Andriska99 # e-mail 2018.03.10. 09:56

Sziasztok ! Az úriember engem is majdnem megkárosított. Nekem nem jelentkezett 2 hétig és megtaláltam a címét. Nem küldte el a terméket amit vásároltam , vételárat rendezte.Vita nélkül. Ahogy láttam elég súlyos végső stádiumú valamiben lehet. Tehát jobb ha siet ha valaki meg vissza akar valamit. Csúnya dolog de isten nem ver bottal.

zolika217336 # e-mail 2018.03.06. 16:40

Üdv !
Jófogás.hu-n tavaly szeptembei regisztrálással Kertész Gábor , Bp. VIII.ker. 30/584-6
* ; OTP 11333092-00616777 Nyíri Sándor utalási névre utaltatott 18.700 ft-t egy rendelt Sony kdl300bx lcd tv kapcsán amelyet a mai napig nem kaptam meg, arult meg egy masik tv-t telefont es meg egy tételt. Természetesen elpárolgott az illető de egy itteni hozzászólással összefugesbe hozható véleményem szerint , egy regebbi csalásával kapcsolatban . Rendőrségen feljelentve , ha vki rendelt tőle vagy a bszámla száma ismerősé válik az kérem jelezzem nekem e-mailban !!

Papapc # e-mail 2018.03.01. 10:32

Tisztelt magdolna481!

Tőlem vásárolta a laptopot én nem vertem át az kapta ami le volt írva az hogy kicsit koszos volt jó le kellet volna takarítanom de a működést nem befolyásolta
a 8 gb ram ami maga szerint nem az szerintem az mert nálam 4+4=8 ugyanis 2 db 4 gigás modul van benne
az akku nálam az AIDA teszt szerint 2 órát irt de mivel maga az átvétel után nem várta meg hogy átvegye a szoba hömérsékletet hanem bekapcsolta (-5 fokrol mondjuk 22fokos szobába)a lecsapodó pára szerintem azzonal kinyirta az akumlátort erre mit válaljak garanciát ezért vegyem vissza
másik hogy amit elküldtem a csomagba garanciát leirva azt meg keresse elö de itt van bemásolom ide hogy mindenki lássa
A gép átvételétől számított 1 hónapon belül minden meghibásodást garanciában javítok,
a szállítás közben bekövetkezett sérülésre és nem rendeltetésszerű használat miatti sérülésből eredő meghibásodásra
,az akumlátorra a garancia nem terjed ki! A visszaküldés költsége a vásárlót terheli,
azonban a javítás utáni szállítási költség az eladót terheli.
ez a vevö tudomásul vesszi

magdolna481 # e-mail 2018.02.22. 15:23

Ahogy mostmár jobban beleástam magam, úgy tűnik, hogy magánszemélyként ha eladsz valamit az interneten, szinte bármit csinálhatsz, hazudhatsz, csalhatsz, téged véd a törvény. Ez szerintem senkinek sem jó, főleg a tisztességes netezőknek. Kár, ha ez így van...
Többen már azt állítják, hogy ezt szándékosan hagyják, szerintem azért ez nincs így, talán még nem érte el az ingerküszöbét a döntéshozóknak:)
Biztosan lehetne változtatni, addig is, talán az online piacterek (pl. vatera, jófogás) tudhatnának szigorítani, némi kontrollt bevinni a csalók kiszűrésére, és a becsületes netezők támogatására, nem?
Kíváncsi lennék a jogászok véleményére is!

drbjozsef # e-mail 2018.02.20. 07:25

magdolna,

röviden : a magánszemélynek ugyanúgy szavatossági felelőssége van az eladott, akár használt termékekre is - viszont az üzletben vásárlással szemben, magánszemélyek közötti adásvétel esetén a bizonyítási teher a vevőn van.

Ha videóval dokumentáltad az egész átvételt-kibontást, akkor még lehet is esélyed, ha jogi útra lépnél. Anélkül ez eléggé nehézségekbe ütközik.

magdolna481 # e-mail 2018.02.19. 21:55

A jófogáson szaladtam bele egy magánszemélytől (futárral, utánvéttel 45 ezer Ft értékben) történő laptop vásárlásba. A kiváló állapotú, és egyéb paraméterekkel 8 GB RAM, kétórás akku, egy havi garancia stb. hirdetett termék sem nem jó állapotú, sem nem annyi GB, sem nemhogy nem megy két órát, de néhány percnyi működést produkált mindössze. Túl azon, hogy olyan mocskosan érkezett, hogy néhány órás tisztogatás nélkül nem lehetett normál tisztaságú íróasztalra tenni, még a ventillátorrács is törött volt. Az egyébként győri eladónak hiába jeleztem azonnal a problémákat, azzal védekezik, hogy magánszemélyként őt nem terheli semmi felelősség, és nem is érdekli, mert én vagyok béna stb. Kérdésem ismerős-e valakinek a történet? Addig nem írom ki a nevét, mielőtt mások nem jelzik, hogy találkoztak vele már, mert akkor üzletszerű csalásnak minősül, és akkor, gondolom más a helyzet. Mailben tudunk értekezni!
Mindenféle jó tanácsot, segítséget szívesen veszek, és előre is köszönöm:)

Benuka # e-mail 2018.01.17. 21:30

Üdvözlök mindenkit!Több helyen már láttam egy hölgy Nagy Tiborné Kriszta ámokfutásairól.olyan személyekkel szeretném felvenni a kapcsolatot akiket szintén megkárosított!Köszönöm szépen

kismokesz # e-mail 2017.12.27. 13:38

oké jelzem a jofogás felé
nem azt kaptam amit beszéltünk hiányosan kaptm meg illetve nem is szólt a rádió de közbe meg azt mondta hogy hibátlan. egy nyomorék.

drbjozsef # e-mail 2017.12.25. 22:43

Feljelenteni? Ha egyszer azt akarod.

Én azt hiszem elsőnek a jófogás felé jelezném.

De feljelentést csak akkor tennék, ha biztos vagyok benne, hogy átvertek. Azt kaptad, amit ígért? Annyiért? Működött? Az hogy nem tetszik, vagy nem jó az autódba, az nem az eladó hibája. Ha a termékkel nincs gond - ha van, azt is neked kellene bizonyítani, hogy már a vásárláskor is megvolt -, akkor nem sok keresnivalód lesz.

kismokesz # e-mail 2017.12.25. 09:07

Tiszteletem mindenkinek
Jofogáson vásároltam egy kocsiba való rádiót átutalással meg is kaptam minden addig az eladóval is tartottam a kapcsolatot próbálnám nem szól hívtam sokszor írtam neki sms-t hogy nem jó illetve kérem vissza a pénzem mert ha nem akkor feljelentés lessz belőle szerdán van neki ideje visszautalni. Ha nem utalja akkor mit tudok tenni?
köszönöm.: kismokesz.

laci38 #   2017.12.22. 10:56

Sziasztok! jófogáson Mihálovics Zsolt Kisnyárád Tel +36 20 436 2844.Vettem tölle Láncfürészt Ami 1 éves black decker,és amit kaptam töröt darabokban fürésznek látszó valamit,telefonba monta,hogy mit hazudok ö uj gépet küldöt.Feljelentetem a Rendöségen mindent fotóztak.Kb 20 terméke van,sokan renteltek Háztol-házig.Azóta Miota jelentetem eltüntek a Hirdetései.Akit becsapot JELENTSE Rendöség keresi a károsultakat.Lacibácsi vagyok Ne engedjük a csalóknak

Laci38

Tyto # e-mail 2017.12.21. 23:24

Átverő emberkék:

Kiss Evelin (1076,Garay u26)
Horvát Tamás (1201 Baba u.32)

Eladtak egy Iphone6S adás-vételi papírral (ami valszeg hamis)és a készülék, bevizsgálás során kiderült ázott és rossz minden benne ami csak lehet..

Telefon persze néma azóta is és a rendőrség nem foglalkozik kis összegű csalókkal mint elmodta a kapitány :( ..akkor ki foglalkozik, hogy átvertek és ne verjenek át ezek a pitiáner bűnözök senkit többet ???

Átverés mentes 2018-at!!! :)