Fellebbezés a bíróság elnökének végzése ellen?


tamasatya # 2014.08.29. 12:08

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi kérdésben szeretnék segítséget/állásfoglalást kérni:
A fellebbezést elutasító végzés elleni fellebbezést elbíráló végzéssel szemben (helyben hagyta) van helye felülvizsgálati kérelemnek? Amennyiben igen, úgy értékhatártól függetlenül?

Én úgy gondolom, hogy igen, hiszen a keresetlevelet idézés kibocsátása nélkül elutasító végzéssel szemben is kérhető felülvizsgálat (értékhatártól függetlenül)?

Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.29. 12:14

Miért következne egyikből a másik? Másrészt szerintem a premissza is téves.

Nem lehetne a konkrét tényállást?

tamasatya # 2014.08.29. 12:30

A konkrét tényállás:
fellebbeztem egy ítélet ellen, a fellebbezésem elutasították. Az elutasító végzést megfellebbeztem, de helyben hagyták. És ezzel kapcsolatban kérdezem, hogy lehet-e felülvizsgálatot kérni.

Dr.Attika # 2014.08.29. 16:24

Nincs helye felülvizsgálatnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.29. 16:27

Az ítélettel szembeni fellebbezést elutasító végzéssel szemben szerintem nincs helye felülvizsgálatnak. Ha mégis van, akkor is figyelemmel kell lenni a Pp. 271. § (2) bekezdésére.

ObudaFan # 2014.08.29. 17:47

Én úgy gondolom, hogy igen, hiszen a keresetlevelet idézés kibocsátása nélkül elutasító végzéssel szemben is kérhető felülvizsgálat (értékhatártól függetlenül)?

Pedig tényleg nincs. Egyébként az idézés nélkül elutasító végzés ellen sincs minden esetben. (És nem csak azokban az esetekben nincs, amikor az ítélet ellen sem lenne.)

zsuzsa322 # 2015.04.17. 02:51

Kaptam a Bíróságtól egy egylapos, kétoldalas végzést amelyre az iktatási szám utólagosan kézzel lett beírva.
Nem lett hitelesítve,lepecsételve a beírás.
Ez így jogilag elfogadható?

Dr.Attika # 2015.04.17. 04:09
Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.17. 11:19

az iktatási szám utólagosan kézzel lett beírva.
Borzasztó! Ájrópa segíts!

Dr.Attika # 2015.04.17. 15:04

Valamikor, hajdanán, amikor még nem számítógéppel írták a hivatalos iratokat, az iktatási számot kézzel írták rá az okmányra, miután a kiadmányozó aláírta és átadta iktatásra.