sérelemdíj


ObudaFan # 2016.01.21. 21:58

A kép törlése és nyilvános bocsánatkérés biztosan elérhető. A sérelemdíj attól függ, hogy lett-e konkrét sérelem, pl. közbeszéd tárgya lett-e, hogy a fiad esetleg ilyesmit tett volna.

esgabi # 2016.01.24. 12:17

Köszönöm a válaszodat.


esgabi

ImreK # 2016.03.12. 09:08

Tiszteletem!

Több cég, pár magánszemély, néhány hivatal, egyes kórházakban tapasztaltak és utána is észleltek miatt romlott, romlik az állapotom. Van hivatalos határozatom is az állapotom romlásáról. 2 ügyem kapcsán belett adva a jogikérelmem a segítségnyújtás miatt.

Kérdésem: Mivel több illető tehet úgy tapasztalom, e-mailjeik, tanúk is vannak, hogy pszcihiésen, illetve idegileg is mennyire megviselnek a gondok, ezért mind a két ügyem kapcsán minden sérelmemet kell csatolnom vagy csak a 2 üggyel kapcsolatosakat?

A jogikérelmem kapcsán az illetékes Hivatal hiánypótlást fog küldeni. Ennek a Hivatalnak kell minden konkrét bizonyíték vagy azokat csak a választott ügyvédnek kell és majd a bíróságnak?

Elektronikusan hogyan lehet beadni perkeresetet?

Hogyan kell megfogalmazni azt, hogy milyen konkrét perkeresetet adok be? Hiszen az egyik ügyem céggel: nem küldte el a nyereményeimet, nem jelent meg a békéltetőt testületi meghallgatáson, hallgat, nem reagál semmit az érintett e-mailjeimre. Egyéb hatóságokkal is vannak gondjai ennek a cégnek a tudomásom szerint.

A másik beadott kérelmem pedig egy kórházzal kapcsolatos: nem válaszolnak minden kérdésemre, nem módosítják a sértő,valótlan levelemet, úgy tapasztalom, lekívánnak rázni. Röviden és lényegében ez a két konkrét ügyemmel kapcsolatosan.

Várom a megtisztelő válaszokat.

Köszönettel:ImreK

Dr.Attika # 2016.03.12. 09:24

Tiszteletem ImreK!
A lelke mélyén Ön sem gondolja, hogy a kérdésözöneire választ kap magára valamit is adó jogásztól.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.12. 13:14

Ne bántsd már... Látod, hogy van elég baja anélkül is. Még az se kizárt, hogy a pereskedéshez kell a gondnoka hozzájárulása.

pohicop # 2016.03.12. 21:15

Mindenki sérelmez itt már mindent. Ebből akar mindenki milliomos lenni :D

ObudaFan # 2016.10.21. 20:49

Nagyon fontos eseti döntés a tárgykörben:

BH 2016.9.241 A személyiségi jogi jogsértés megállapításának nem automatikus következménye a sérelemdíj megítélése. A körülmények bírói mérlegelése adott esetben azt is eredményezheti, hogy a jogsértő nem kötelezhető sérelemdíj megfizetésére [2013. évi V. tv. (Ptk.) 2:52. §].

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.21. 21:42

Szerintem kontra legem.

Stage # 2016.12.15. 18:52

Sziasztok!

Van egy hivatalos iratom, amivel bizonyítani tudom, hogy a helyi rendőrség munkatársa személyeskedő, sértő szavakkal illetett egy intézkedés utáni rádióforgalmazásában. Szerintetek van esély a sérelemdíjra? Konkrétan "üldözési mániásnak" titulált valaki, aki rendőrségi rádival rendelkezik. Valószínűleg többen hallották. Szerintem a frekvenciáért a annak használatért a rendőrség felel.

Burn Out # 2016.12.15. 19:04

ha van időd, felesleges energiád, pénzed stb, akkor próbálkozhatsz sérelemdíjjal, a bíróság vagy megállapítja a jogalapot, vagy nem, vagy pedig megállítja a jogalapot, de a sérelemdíjat nem stb. de el is engedheted ezt a kijelentést és akkor ezzel lezártad.

amúgy az üldözési mániás nem olyan sértő. mindenféle szarsággal meg nem érdemes a bíróságot terhelni.

Stage # 2016.12.15. 19:08

Az a bajom vele, hogy a segítségül hívott rendőr egy bűncselekmény esetén elfogultan intézkedik az ilyen rádió üzenetek miatt. Legutóbb elengedett a rendőr egy bűnözőt és engem vont szabálysértési eljárás alá. Tanúkat nem igazoltatta, feljelentést nem vett fel.

Burn Out # 2016.12.15. 19:24

hány rendőrségi ügyed van?

Stage # 2016.12.15. 19:28

Nekem egy sem. Van egy debil szomszédom aki folyton bűncselekményeket követ el ellenem. Rongálja a kocsim, rám támad fényes nappal, lop tőlem, ilyesmi. A feljelentéseket közvetlenül az ügyészségnek szoktam címezni, a megszüntetések ellen meg panasszal élek ha szerintem nem tárták fel kellően az ügyet. Ezért hívnak üldözési mániásnak.

Burn Out # 2016.12.15. 19:39

aha, értem :)

gerbera317 # 2016.12.16. 08:44

Én nem találok semmi meglepőt abban, hogy a notórius feljelentgetőket egy idő után betegnek tekinti mind a környezetük, mind a hatóság.

ImreK # 2016.12.18. 08:17

Tisztelt Hozzáértők!

Sérelemdíj ügyekben mennyi idő alatt kell döntenie a bíróságnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.18. 13:24

Megfelelő időn belül.

ObudaFan # 2016.12.18. 18:06

Az ügy bonyolultságától, a szükséges bizonyítás mértékétől függően ez igen jelentősen változhat.

Stage # 2016.12.18. 23:40

Jogkövető, vagy beteg? Nagyon nem mindegy. Mert ha magam intézem, és súlyos, életveszélyes sérüléseket okozok neki az elverése közben, akkor jön a TEK és elvisz, aztán pedig bíróság és négy év körüli letöltendő fegyház. Mérlegelni kell, hogy a feljelentgetést választom, vagy pedig jól elverem a srácot hogy egy életre megtanulja más tulajdonát nem lopja el, és nem teszi tönkre. Köztes átmenet nincs, mert 56%-ban fogyatékos az ember, de még beszámítható. Tehát nincs lehetőség arra, hogy átbeszéld vele a dolgot, mert nem ismeri el a bűncselekményt, így nehéz megkérni rá, hogy többet ne csinálja. A kárt sem tudja megtéríteni, nincsen jövedelme. Több vádemelés is van az ember ellen, nem légből kapottak ezek a feljelentések, és ezt a töketlen rendőrség is tudja. Egy ügye bírósági szakban van, -már volt több tárgyalás-, és részleges beismerő vallomást tett. Márciusban lesz ítélet.. de közben is csinál bűncselekményeket. Halkan jegyezném meg, hogy két éven át nem csinált a csávóval semmit a rendőrség, nekem kellett egy negyed milliós éjjel látó kamerával fülön csípnem. Szóval egy szakmájához úgy tűnik dilettáns brigád nevez üldözési mániásnak ami azért szerintem sértő.

Burn Out # 2016.12.19. 04:50

akkor pereld be őket... ennyi. aztán majd a bíróság eldönti.

ImreK # 2016.12.21. 22:45

Tiszteletem!

Egy törvényszéki dolgozó egy idegennek is elküldte a nekem írt e-mailjét, mellékletét, benne a nevem, két e-mail címem és a levele tartalma. Ha nem működnek együtt,hol lehet intézkedni jogilag?

ObudaFan # 2016.12.22. 06:08

ImreK

Ugyanezen a törvényszéken indíthatsz pert ugyanez ellen a törvényszék ellen, aztán majd az ítélőtábla kijelöl a per elbírálására egy másik törvényszéket.

ImreK # 2016.12.22. 13:41

ObudaFan

Köszi. De peren kívüli megegyezés hogyan lehetséges?
Milyen költségek lehetnek a per során?
Perkapus regisztrációm van, ÁNYK programom is,de szeretnék peren kívül megegyezni.

Stage # 2016.12.22. 18:37

Kereset beadásában tudna valaki segíteni mondjuk egy óra munkadíjért? Nem kell eljönni a bíróságra, intézek én mindent, csak szakszerűen kellene megcsinálni.

gerbera317 # 2016.12.22. 21:27

A sérelemdíj nem alkalmas aránytalan gazdagodásra. Ez itt nem Ámerika. Főleg úgy nem alkalmas, hogy kockáztatni sem vagy hajlandó érte.