Tértivevényes levél ?


guba" # 2012.02.20. 11:16

Ha a feltételek teljesülnek, akkor a jogosult lehívhatja a vételi jogot. Neked azt kellene tudnod bizonyítani, hogy nincsen elmaradásod. Ellenkező esetben sokat nem oszt szoroz, hogy ajánlva, vagy tértivevénnyel küldték neked a levelet.

Eszter1955 # 2012.02.20. 14:31

Köszönöm a választ.

guba" # 2012.02.20. 18:42

Szívesen!

Ivetto # 2022.01.25. 23:44

Kedves fórum!

Olyan dolgot szeretnék kérdezni, hogy az egyik ügyvédi iroda küldött nekem levelet ( nem tértivevény) hogy fizessek meg egy adott összeget védjegy miatt ( vámon fogták) egyáltalán nem tértivevény volt a levél, csak úgy be volt dobva a ládába, és az volt bele írva, hogy 5 napon fizessem meg az összeget a kártérítési összeget.
Egyrészt nem tértivevény volt, másrészt honnan számolják akkor az 5 napot ha csak úgy be volt dobva a ládába?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.26. 06:20

Mi ennek a jelentősége?

gerbera317 # 2022.01.26. 07:36

@Ivetto
Ha jogos a követelés, akkor szerintem ne várd meg, hogy azt tértivevényes levélben (is) közöljék veled!

Ivetto # 2022.01.26. 09:35

Értem és köszönöm szépen a választ, már befizettem, de olyan kérdésem lenne még, hogy rendeltem külföldről kb 12 memória kártyát a családnak, barátoknak és magamnak amiről nem tudtam egyébként, hogy most ez akkor eredeti e vagy micsoda. És azért kaptam mert elvileg védjegy engedély nélküli használata volt ez a dolog és a kingston ügyvédje küldte nekem a levelet, hogy polgári peres meg minden eljáráson kivül befizethetem a kártéritési dijat csak 5 napon belül tegyem ezt meg.. és hozzá kellett járulni, hogy a nav ezt elégesse, és azért nem kértek külön dijat, benne van a kártéritési dijban. Most akkor ez az ügy lezárult?

Ivetto # 2022.01.26. 09:35

Értem és köszönöm szépen a választ, már befizettem, de olyan kérdésem lenne még, hogy rendeltem külföldről kb 12 memória kártyát a családnak, barátoknak és magamnak amiről nem tudtam egyébként, hogy most ez akkor eredeti e vagy micsoda. És azért kaptam mert elvileg védjegy engedély nélküli használata volt ez a dolog és a kingston ügyvédje küldte nekem a levelet, hogy polgári peres meg minden eljáráson kivül befizethetem a kártéritési dijat csak 5 napon belül tegyem ezt meg.. és hozzá kellett járulni, hogy a nav ezt elégesse, és azért nem kértek külön dijat, benne van a kártéritési dijban. Most akkor ez az ügy lezárult?

wers # 2022.01.26. 11:45

.. és hozzá kellett járulni, hogy a nav ezt elégesse, és azért nem kértek külön dijat, benne van a kártéritési dijban. Most akkor ez az ügy lezárult?

Ezt most itt tőlünk kérdezed?