Kérem, valaki segítsen!


lacrima # 2003.10.02. 13:08

A főiskolán kapott házi feladathoz kérnék egy kis segítséget, ami egy kis problémát jelent a számomra, hisz soha nem tanultam jogot.
Egy bármilyen egyszerűbb jogi esetet kellene leírnom pár mondatban, majd személyes véleményt alkotni róla.
Az utóbbival nem lenne gond.
Elősorban könnyebb jogi eseteket várok.
Előre is nagyon köszönöm. Lacri.

the big cat # 2003.10.03. 09:32

Válassz bármelyik topikból, annyi jogeset és amegoldásuk van itt, hogy dúskálhatsz. Talán amunkajogi vagy büntetőjogi esetek világosabbak, egyszerűbben összeállnak egy laikusnak is.

Béres-Deák Attila # 2003.10.03. 13:56

Én szívesen segítek.

XY..és barátai vásárolnak egy állami tulajdonú üdülőt 70 millió forintért. Erre az üdülőnek a fedezetére felvesznek egy állami tulajdonú banktól 700 millió forintot. Köztudomásu tény, hogy a bankok maximálisan a fedezetül szánt ingatlan értékének 70%-ra adnak hitelt. Ebből megállapítható, hogy az üdüllő legalább 490 millió forintot ér. Az ügyész, vagy bárki más éedekelt kéri a bíróságtól , hogy állapítsa meg a szerződés érvénytelenségét feltünő értékaránytalanság miatt.
Milyen ítéletet hozhat a bíróság?
a.) Kimondja a szerződés érvénytelenségét a jó erkölcsbe ütközés miatt.
b.) Kötelezi a vevőt, hogy fizessen még a magyar államnak legalább 630 millió forintot.
c.) Megszünteti a pert és indoklásában kifejti, hogy mindenkinek joga van olcsón venni és drágán eladni. Elvi éllel kifejti, hogy állami tulajdon esetén " aki közel van a tűzhöz, annak pecsenyéje hamarabb sül meg!"


attika

the big cat # 2003.10.03. 15:34

:))))))))))))))))))))

Béres-Deák Attila # 2003.10.03. 21:41

Ó "Nagy Macska"!
Látom bejelentkeztél a jogeset megoldó versenyre. Várom a megoldást!


attika

Rexor # 2003.10.06. 15:16

Én egy negyedik verzióra szavaznék. A bíróság kimondja, hogy a szerződést az egyet fizet tizet kap akció keretében árusították, így a szerződés érvényes.

Rexor # 2003.10.06. 15:25

ELnézést, az "első" szerződés üdülő akar lenni :)

Béres-Deák Attila # 2003.10.06. 18:35

Ma a parlamentben az egyik interpellált miniszter azt mondta, hogy az ilyen szerződések nagyon jogszerűek. A vevő csak rátermettségéről adott tanúságot. Holnap megyek üdüllőt venni. Bejelentkeztem a bankomba is . Viszek egy hitel igérvényt, amely szerint 70 milléres ingatlanra adnak 700 millér hitelt azonnyomban.


attika

Nick Name # 2003.10.07. 13:18

Ha meg mégsem kapod meg, akkor nyilván nem vagy elég rátermett! :)


Nick Name

Béres-Deák Attila # 2003.10.11. 16:07

Ha nem kapom meg, akkor fordulok a "..mindíg szerelmes.." esélyegyenlőségi miniszter asszonyhoz segítségért.


attika

Leiterjakab # 2003.10.11. 17:15

Na hol osztogatják az üdülőket?
Nekem is egyet! :-)))


Leiterjakab

Béres-Deák Attila # 2003.10.11. 17:41

Te nem kaphatsz. Nem voltál KISZ KB tag.


attika

VelmaKelly # 2003.10.11. 17:53

Hol van itt akkor az egyenlő esély? Az oviban is be lehetett lépni a KISZ KB-ba? Én meg nem is tudtam? Ezen úszott el a nyaralóm? :)))


VelmaKelly

Béres-Deák Attila # 2003.10.11. 17:55

Kérdezd meg a " Mindíg szerelmes esélyegyenlőségi miniszter asszonyunktól!"


attika

Leiterjakab # 2003.10.11. 19:05

Mi a KISZ KB honlapjának a címe? Regisztrálni akarok!


Leiterjakab

Béres-Deák Attila # 2003.10.11. 19:31
Leiterjakab # 2003.10.11. 20:50

Aha megtaláltam, de azt mondták, hogy csak akkor megy a "Log in", ha megmutatom a kisdobos övemet, vagy az úttörő nyakkendőmet. Ez diszkrimináció, nekem már nem jutott ilyen, mert 89-ben kifogytak és KGST-segítséggel se tudtak többet behozni belőle. Meg hipp-hopp felülírták az Alkotmányt is, hogy Kukorellinek legyen miről írnia az Alktománytan c. könyvében :-))).

Engem is beajánlhatnátok ahhoz a mindíg szerelmetes m. asszonyhoz :-).


Leiterjakab

VelmaKelly # 2003.10.12. 18:53

Valamelyik használtcikk piacon biztos van raktáron, vagy pult alól egy-két piros nyakkendő, jó pénzért meg hamisítanak neked kisdobos könyvet.

Tényleg, mi van, ha valaki kisdobos múltat hamisít magának? Az büntetendő?


VelmaKelly

Leiterjakab # 2003.10.13. 19:36

Nem tudom momentán milyen múltat kellene nekem kreálni, szegfűset vagy narancsosat. De lehet, hogy még rólam is előkapnak egy papirost, hogy óvodás koromban jelentéseket írtam a szomszéd Pistikéről, hogy nem ette mag a borsófőzeléket...


Leiterjakab

Doggystyle # 2004.03.09. 16:18

Szevasztok! Egy nagy problémám lenne.
Elkaptak az ellenőrök egy hamis bérlettel(tudjátok a dezodorral lefújom módszer). Mondták, hogy feljelentést tesznek, beidéznek a bíróságra meg minden. Felírták a címem frankón minden. Ha ez tényleg így van és így történik, akkor milyen büntetést szabhatnak ki rám, ha egyáltalán eljárás indul? Segítségeteket előre is Köszönöm.

the big cat # 2004.03.09. 17:31

Magánokirathamisítás.

276. § Aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot használ, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

Várhatóan pénzbüntetést kapsz. Ha egyáltalán. Ha a bérlet náluk van, akkor valszeg feljelentenek, ekkor lesz belőle ügy. Ha a bérlet nincs náluk, akkor nincs bizonyíték, tagadd le és kész.

Doggystyle # 2004.03.09. 17:55

Sajnos a bérlet náluk van, mivel kivették a kezemből. Viszont nincs ráírva, hogy a hamisítást a törvény bünteti tehát szerintem nem minősül okiratnak, így azt mondhatom hogy nem tudtam hogy bünteti a törvény. Ja és pénzbüntetésre kb mennyit kapnék. Ha nem fizetek lehet felfüggesztett belőle?

Doggystyle # 2004.03.09. 17:56

ja és ha még nem vok 18 akkor a szülőket terheli a büntetés?

Doggystyle # 2004.03.09. 17:57

ja és akkor mivan ha kitöltöttek egy csekket a pótdíj befizetésről(5060ft) és nem adták oda?:D Akkor nem kell befizetnem? Viszont aláírtam

Zoltán György # 2004.03.09. 21:21

Próbálj érdeklődni az Akácfa utcában, az ügyfélszolgálaton. Ha valami lehetőséged van, azt ott találod!