Magánindítvány - nyomozás - határidő


PN90 # 2024.03.04. 14:35

Tisztelt Fórumozók!

(Elnézést ha volt hasonló, de én nem találtam)

Tanácsot szeretnék kérni.

Az ügy: rágalmazás (ráadásul minősített eset: nagy nyilvánosság előtt…), magánindítvány alapján a bíróság elrendelte a nyomozást (elvileg a rágalmazás elkövetőjének a felkutatására, mivel a címét nem tudtam csak a nevét, illetve a várost ahol él), amire 2 hónap határidőt szabott. Ezt hivatalos levélben közölték.
Ennek már 3 és fél hónapja, ahányszor hívom a bíróságot információ után érdeklődve (mikorra várható a tárgyalás) annyiszor más információt kapok. Utoljára azt hogy még nem érkezett vissza az iratanyag a nyomozóhatóságtól. Előtte 2 héttel pedig arról volt már szó hogy várjuk hogy a bírósági titkár kitűzze az időpontot a tárgyalásra mert az iratok már nála vannak.
Szóval ennyivel gyakorlatilag rám teszik a telefont, hogy majd 1 hónap múlva érdeklődjek megint.

Most levelet küldök a bíróságnak, mert nem tudom értelmezni se a kollégájuk válaszát sem pedig azt, hogy több mint 3 hónapja várunk egy elérhetőségre?!?!

Kérdésem: mennyi ideje van a bíróságnak válaszolni a megkeresésemre?
Esetleg valami jó tanács?

Egybk a vicc az az hogy ugye a magánindítvány illetékköteles, tehát láthatják hogy valamiért fontos az ügy a feljelentőnek, nem pedig kedvtelés…

Előre is köszönöm!