Letöltendőre nem bevonulás


minimano08 # 2009.07.01. 19:47

Szia
Abirosag elvette nem bocsáthato feltetelesen szabadlabra.

Dr.Attika # 2009.07.01. 19:42

Szia! Ne keverd összeafelfüggesztetett és a feltételes szabadlábot. Az utóbbi a büntetés meghatározott ideig történő letöltése után következhet be.Nos ebből kizárja magát az aki önhibájából nem kezdi meg a büntetés letöltését. Ez a módosítás valszeg aug. 1-től lép hatályba.

minimano08 # 2009.07.01. 19:31

szia
az igy sincs.Szolnokra kapta a behivot de oda nem akar bemenni.

Dr.Attika # 2009.07.01. 19:25

Érdemes lenne mihamarabb bevonulni, mert kizárhatja magát a feltételes szabadlábból.

minimano08 # 2009.07.01. 19:15

szia
mennyi idő után várhato a körözés?

ObudaFan # 2009.07.01. 19:10

Mivel így körözés lesz, így mindkét helyen keredni fogják. A kegyelmiket tapasztalatom szerint fél évnél gyorsabban nem bírálják el. És nem kell nagy reményt fűzni hozzá.

minimano08 # 2009.07.01. 19:05

Sziasztok!

Életem értelmének június 30-án kellett volna bevonulnia. Nem ment. Mivel az ország másik végére kellett volna. Először is, mikor várhatjuk a hatóságot, hogy tiszteletét teszi nálunk? Másik, hol keresik először, az állandó lakcímen, vagy a tartózkodási helyen? (Mellékesen jegyezném meg, hogy ugyan be lett jelentve, hogy itt tartózkodik,(hivatalosan, lakcímkártyája is van) mégis csak az állandóra ment ki a behívó...:) Amiről, ugye nem köteles tudni sem.
Valamint, ma feladtunk egy kegyelmi kérvényt... Mikorra lehet abból eredmény????

Köszi a választ előre is, remélem van aki ebben értesültebb mint mi..:)

Amitiel01 # 2009.01.29. 08:41

Kedves Kacsa!

Igazán hálás vagyok érte, hogy nem ítélsz. Köszönöm

Amitiel01 # 2009.01.29. 08:40

Kedves Infinity!

A bíróságok igen lassan őrölnek. Mint minden állami szerv. Csak és kizárólag ügyvéd segítségével tudhatjátok meg, hogy hol tart az elévülés. És persze a bírósági végzésből.
Teljes lista a körözésekről szerintem nincs. Csak a megyei körözések, és a top100 lista.
De ha az ügyvéd szerint minden királyság... Valamiért csak van diplomája az illetőnek...nem?

Infinity # 2009.01.28. 17:36

Köszi _Wasp_, de nekem a teljes lista kellene!
ha valaki tudja írja meg légyszíves.
előre is köszi

_Wasp_ # 2009.01.28. 17:28

körözési top 100:
http://dev.itworx.hu/…x/itworx.cgi?…

teljes lista nem tudom hol...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Infinity # 2009.01.28. 17:25

Kedves Fórumozók!

Ti nem tudjátok, hogy nincs olyan nyilvános lista az interneten, ahol meg lehet nézni, hogy ki ellen van körözés?

Infinity # 2009.01.28. 08:21

Köszi a választ Amitiel01!

igazából az ügyvéd szerint már elévült a büntetés. Már kb 1,5 hónapja beadtuk a kérelemet a bírósághoz, hogy hozzon határozatot a büntetés végrehajthatóságának elévüléséről, de még mindig nem jött válasz.
Így ezért kérdeztem, hogy kb mennyi időn belül kell a bíróságnak válaszolni!
Azt tényleg elévült csak a bíróságtól lehet megtudni?
A kikért papírok alapján nincs semmi ellene és a büntetés is elévült.

Kacsa1111 # 2009.01.28. 06:17

Kedves Amitiel01,

1)
hogy miért kerülhetett ennyire messze, innen nem lehet megmondani. de már leírtam, hogy valszeg miért...

2)
nem ítélem el, a bíróság már megtette.
a 'hátteret' és az 'okokat' ott már mérlegelték...


Kacsa11

Amitiel01 # 2009.01.28. 05:33

Infinity!

Ha az ügyvéd már megszerezte az összes papírt, kérdezzétek meg tőle, hogy mennyi idő múlva évülnek el a dolgok. Mindig a kiszabható büntetés felső határa az elévülés, amit az szakít meg, ha az illető elfogására bármilyen cselekményt hajt végre a hatóság. Onnantól újra indul.

Amitiel01 # 2009.01.28. 05:31

Kedves kacsa, kedves websas!

Egyértelmű, amit írtok. De...ha valakit leültetnek...miért kell a családját is büntetni? És azért kérdeztem, mert valahol én is olvastam, hogy lehetőleg a lakóhelyéhez közel helyezendőek el. Hát...ez nem a lakóhelyéhez közel van. Korántsem. Korlátozzák így a kapcsolattartást is. Mi van, ha mondjuk full szegény vagyok, és nincs egy rohadt forintom sem vonatra? Például...tegyük fel. De ha nem vagyok az, miért költsek a büdös vonatra iszonyat pénzeket...? Ja, és még szállásra is, ha esetleg reggel 8-tól van látogatás...
Ez a baj egyébként. Ha valakit elítélnek, mindenki elítéli. Rohadjon csak meg valahol jó messze. A hátteret, az okokat nem ismerik, és ítélkeznek.
Ezért tartunk ott, ahol vagyunk.

ObudaFan # 2009.01.27. 22:01

A főbüntetés elévül:

  1. tizenöt évi szabadságvesztés, valamint ennél súlyosabb büntetés esetén húsz év,
  2. tízévi vagy ezt meghaladó szabadságvesztés esetén tizenöt év,
  3. ötévi vagy ezt meghaladó szabadságvesztés esetén tíz év,
  4. öt évet el nem érő szabadságvesztés esetén öt év,
  5. közérdekű munka vagy pénzbüntetés esetén három év elteltével.

    A kiutasítás végrehajthatósága elévül:

  6. ötévi vagy ezt meghaladó tartam esetén tíz év,
  7. öt évet el nem érő tartam esetén öt év

elteltével.
A pénzmellékbüntetés három év elteltével évül el.
A főbüntetés elévülésének határideje a büntetést kiszabó határozat jogerőre emelkedésének napján, ha pedig a büntetés végrehajtását felfüggesztik, a próbaidő leteltének napján kezdődik. Ha az elítélt a szabadságvesztés végrehajtása alatt megszökik, az elévülés határideje a szökés napjával ismét elkezdődik.
A kiutasítás elévülésének határideje, ha főbüntetés mellett alkalmazzák, a főbüntetés végrehajtása befejezésének, illetőleg a végrehajthatósága megszűnésének napján, egyéb esetben a határozat jogerőre emelkedésének napján kezdődik.
A pénzmellékbüntetés elévülésének határideje a főbüntetés végrehajtása befejezésének, illetőleg végrehajthatósága megszűnésének napján, ha pedig a szabadságvesztés végrehajtását felfüggesztik, a próbaidő leteltének napján kezdődik.
Az elévülést félbeszakítja az elítélt ellen a büntetés végrehajtása végett tett intézkedés. A félbeszakítás napjával az elévülés határideje ismét elkezdődik.
A pénzmellékbüntetés alkalmazása esetén akár a főbüntetés, akár a mellékbüntetés végrehajtása iránt tett intézkedés mindkét büntetés elévülését félbeszakítja.

Infinity # 2009.01.27. 18:15

Kedves Fórumozók!

1.Az lenne a kérdésem, hogy honnan lehet azt megtudni, hogy valakinek a büntetés végrehajthatósága elévült?
2.Ha ügyvédet fogad, a bírósának mennyi időn belül kell ilyen ügyben határozatot hozni?
3. Ha úgy gondolja, hogy pl 10 év alatt elévült a bűntetése és kisétál az utcára, és ott találkozik egy rendőrrel bevihetik?

Ha az ügyvéd által kikért papírok szerint nincs ellene semmi, akkor az elévülés bizonyosságához kell a bírósági határozat?

Mielőbbi válaszokat előre köszönöm!

ObudaFan # 2009.01.26. 13:19

Azért a bv. tvr. azt mondja, hogy lehetőség szerint a lakóhelyhez közel kellene elhelyezni. Ő érdeklődhet a bv. szervtől, hogy erre miért nem volt lehetőség.

websas # 2009.01.26. 09:35

Kedves Amitiel01!

Tudod az én időmben mikor a "katonaság" kötelező volt, hamar elkerült az ember 250 km.-el arrébb. És nem kellett hozzá bűncselekmény elég volt a betöltött 18-adik év.(ja és ott sem lehetett a Gundelből menüt rendelni).

websas

Kacsa1111 # 2009.01.26. 09:14

Kedves Amitiel01,

valszeg azért helyezték őt ennyire távolra, mert közelebb nem volt hely...a kollégái már elfoglalták a jobb helyeket.

kicsit kicseszésnek érzem, hogy figyelmen kívül hagyják ezt az aprócska tényt.

azért azt tisztázzuk, hogy ez nem egy utazási iroda üdültetése, hanem bűncselekmény miatt kiszabott büntetés...


Kacsa11

Amitiel01 # 2009.01.26. 05:29

Nagyon vidékre helyezték a páromat. Kérelmezte, hogy a fővárosban maradhasson, ehhez képest mégis 250 km-re viszik innen. Lehet ez ellen tenni valamit? Az összes kapcsolattartója budapesti, kicsit kicseszésnek érzem, hogy figyelmen kívül hagyják ezt az aprócska tényt. Tudok valamit tenni ebben az ügyben?

ObudaFan # 2009.01.15. 08:25

Nem igaz.

prilu2 # 2009.01.14. 22:19

sziasztok!azt szeretném kérdezni hogy az igaz ,hogy a büntetésemet ott töltöm le ahová kérem magam?tehát én meg határozhatom?vagy ahol hely van oda dobnak.1évről van szó.

ObudaFan # 2009.01.11. 22:01

Így van, egyelőre marad a várakozás, hogy írjon.