Letöltendőre nem bevonulás


efi99 # 2009.12.18. 18:53

És ha előtte követte el, de utána ítélték el? Akkor mindenképp csak aug 13 után tud nem bevonulni. Logikusabbnak tűnne, hogy ilyen esetben is.
Egyébként meg nem ilyen félmegoldásokkal kellene erőlködni, hanem akit elítélnek, azt egyből vinni kéne a helyére, nem pedig fél év múlva értesíteni, hogy gyere komám, amikor már rég a brazil őserdőkben elrejtőzött.
De ezt már milliószor leírtam - úgy tűnik a jogalkotó is elolvasta - kár, hogy nem volt erélyesebb.

kriszti33 # 2009.12.18. 19:44

Akkor jól értem hogy aki aug13. előtt követetett el bűncselekményt, és még 2009.júliusra behívták, de nem ment be, hanem novemberben elkapták és bevitték, akkor az kaphat szabadlábra helyezést?
Bocs az értetlenekedésért de szeretném pontosan tudni.
Köszönöm.

végrehajtó1 # 2009.12.18. 19:51

kriszti33
Direkt csinálod? Olvasd vissza .:)

kriszti33 # 2009.12.18. 20:11

Nem, hanem nem tudom pontosan értelmezni az itt leírtakat. Amúgy a fórum nem kellene ha mindenki mindenre tudná a pontos választ.Azért van hogy kérdezzünk.
Én továbbra is választ várok kompetens személytől. Köszönöm.

Dr.Attika # 2009.12.19. 06:08

Jó. Fussunk neki megint. A Btk. időbeli hatálya ( 2.§) kimondja, hogy az elkövetéskor hatályban lévő törvényt kell elkazmani. Ha az elbírálásig az elkövetőre kedvezőbb változás következik be a törvényben akkor az új törvényt kell alkalmazni. Ez a "feltételes" dolog 2009. augusztus 13-tól lépett hatályba, tehát csak azokban az esetekben lehet alkalmazni, amelyekben az elkövetés e napra vagy azt követő időszakra esik. Mivel ez nyilván hátrányosabb az elkövetőre, ezért nem alkalmazható az augusz 13-a előtt elkövetések esetében . Mindegy az is, hogy mikorra kapott behívót. Tehát a kérdezett esetekben még nem zárja ki a feltételest.

kriszti33 # 2009.12.19. 07:00

Köszönöm, így már értem. A poén mostmár csak az, hogy a Bv. bíró miért mondta novemberben, hogy kizáródott a hozzátartozóm a feltételesből,mert nem önként ment be és nem akkorra, amikor behívták, hiszen júliusban kellett volna bemennie, és a bűntettet is augusztus előtt követte el.

Dr.Attika # 2009.12.19. 07:40

Valószínúleg összekeveri az eljárási szabály változással, ami főszabály szerint a folyamatban lévő ügyekre is alkalmazni kell. Hogy megnyugtassam az egyik védencem most kapott feltételest, holott szintén elfelejtett tavaly bevonulni.

kriszti33 # 2009.12.19. 08:20

Köszönöm a válaszokat és a türelmet. Azért értetlenkedek, mert a rendőr, a fegyőr, a BV.bíró több ügyvéd mást és mást mondott. Ezért is fordultam ehhez a fórumhoz, hogy valaki biztos, és 100% os választ adjon végre.

molli84 # 2009.12.20. 15:25

Bocs hogy beleszólok,de az én párom is olyan helyzetbe van hogy azt mondta neki a bv bíró hogy nem bocsátható feltételesre,mert nem ment be időbe!Akkor ott is tévedett ba bvbíró?Hisz 2007-ben kapta a jogerős ítéletet,és akkor is kellett volna bevonulnia.Akkor most rá nem vonatkozik ez a kedvezmény megvonásos törvény amit augusztusba hoztak?

ObudaFan # 2009.12.20. 15:55

Hát legalábbis a Btk. 2.§-ra hivatkozva próbáljatok fellebbezni.

molli84 # 2009.12.20. 15:59

ja és 2009 szeptemberébe vonult be.

molli84 # 2009.12.20. 16:01

Ha fellebbezünk van esély hogy visszakapja?Miért mit mond ki a BTK.2§-a?

ObudaFan # 2009.12.20. 16:04

2. § A bűncselekményt az elkövetése idején hatályban levő törvény szerint kell elbírálni. Ha a cselekmény elbírálásakor hatályban levő új büntető törvény szerint a cselekmény már nem bűncselekmény, vagy enyhébben bírálandó el, akkor az új törvényt kell alkalmazni; egyébként az új büntető törvénynek nincs visszaható ereje.

molli84 # 2009.12.20. 16:05

Ő most állampusztán tölti a büntetését,de azthiszem szükség lenne egy ügyvédre aki segítene megfellebbezni ezt a bv.bírói döntést.Ezt hogy lehet megoldani?

Dr.Attika # 2009.12.20. 17:34

Ha még nem futottak ki a fellebbezési határidőből, akkor minnél hamarabb meg kell fellebbezni. Ha kifutottak, akkor új kérelmet kell beadni. Egyébként is a feltételes kizárását a jogerős ítélet utólagos eljárásban történő kiegészítésével kell kimondani.

Dr.Attika # 2009.12.21. 10:49

"Bocs hogy beleszólok,de az én párom is olyan helyzetbe van hogy azt mondta neki a bv bíró hogy nem bocsátható feltételesre,mert nem ment be időbe!Akkor ott is tévedett ba bvbíró?"

A bírák sem tévedhetetlenek. Van amikor első fokon bűnösséget megállapítóítéletet, másod fokon felmentő ítéletet hoznak, vagy fordítva. Ezért van a jogorvoslat, hogy e tévedések kiküszöbölhetők legyenek.

Egyébként biztos, hogy feltételesről szólt az ülés. Szemptemberi bevonulás után decemberben nehezen elképzelhető. Volt előtte előzetesben?

Amitiel01 # 2009.12.23. 12:31

Sziasztok!
Valaki tudna nekem valami érdemleges tájékoztatást adni a vádalkuról? Ha én tudok valakiről valamit, és azt a hatóságok rendelkezésére bocsájtom, akkor kérhetem cserébe, hogy a párom a börtönből hamarabb szabaduljon? 4 hónapja van hátra, ezt szeretném, ha rövidítenék.
Köszi a választ!

Amitiel01 # 2009.12.23. 12:32

...ja és ez az illető sokkal súlyosabb dolgot követett el, mint a párom.

Dr.Attika # 2009.12.23. 13:09

Nem működik a dolog.

A magyar "vádalku" csak büntetőeljárás alá vont személy esetében ad kedvezményt. A lényege, hogy az ügyész egy kissebb súlyú bűnelkövető esetében eltekinthet a vádemeléstől, amennyiben az egy súlyosabb bűncselekmény elkövetőjének büntetőjogi felelősségre vonásához vallomásával, információjával hozzájárul.

Amitiel01 # 2009.12.23. 13:11

Tehát ha valaki már letöltendőn van, akkor hiába, nem kérhetem, hogy hamarabb elengedjék?

Dr.Attika # 2009.12.23. 14:03

Nem ez a lényeg. Olvassa el kérem a korábbi válaszomat mégegyszer. Ön kérhet sok mindent, de amit ön remél- a párja büntetésének hátra lévő részének elengedését- nem fogja elérni, mert nincs rá törvényes lehetőség.

Amitiel01 # 2009.12.23. 15:59

Értem, és köszönöm a válaszát. Esetleg bármilyen lehetőség arra, hogy hamarabb haza jöhessen? Fogházasítási kérelem, jutalomszerzések...stb. Ennyi az összes lehetőség?

Amitiel01 # 2009.12.23. 16:00

Egyéb lehetőség esetleg van, vagy csak a fogházasítás, jutalomszerzések... ennyi?

Dr.Attika # 2009.12.23. 16:09

A "fogházasítási kérelmet"- ahogy Ön nevezi, azt bármikor be lehet adni. Lényeg, hogy hogyan bírálja el a bv. bíró, illetve fellebbezés esetén a másod fok.

molli84 # 2009.12.23. 20:48

Igen volt előzetesben a párom,és most egy általános bv.bírói tárgyalás volt ahol azt monta a bv.bíró,hogy sajnos ki lesz zárvva a kedvezményből.2év6hónapot kapott+10hóhap felfüggesztettje volt ami rájött neki,ebből lejött 8 hónap előzetes és azt mondták neki hogy 2012-be szabadulhat,most ez ellen kéne fellebezni mert ez egy kicsit sok.Neki kell megírni a fellebezést?Vagy hogy zajlik ez?