Loptam, tagadtam, megbántam Kérem valaki segitsen!


ButusLibus # 2009.02.06. 20:54

Köszönöm a hozzászólást! :)

Azért ugye szerinted is az lenne a legjobb, ha beismerném?

ButusLibus # 2009.02.06. 20:31

Kedves Fórumozók!

Rettenetesen meg vagyok ijedve, mivel pár éve elkövettem egy nagy hülyeséget, amiért lehet, hogy most, anyaként kell megfizetnem.
Egy ismerősömtől elloptam egy kisebb értékű pénzösszeget (130-150 ezer forint közötti, nem forintban volt), és valami hülye oknál fogva azt hittem, hogy ez sosem fog kiderülni, és sosem ér utol a törvény...
Nemrégen megkerestek a rendőrök, és elmondták, hogy feljelentett (teljesen érthető módon...), de én első ijedtemben tagadtam a dolgot. Akkor szabadon bocsátottak, majd most kerestek a bíróságtól, hogy adjak meg egy olyan címet, ahová a vádiratot küldhetik. Fogalmam sincs, hogy mit kéne tennem, mi lenne a helyes, ugyanis úgy gondolom, hogy nem tudja rábizonyítani, aztán persze lehet, hogy tévedek, mert ha az ügyészség foglalkozik vele, akkor gondolom nem ok nélkül...
Természetesen már megbántam a dolgot, akkor elkeseredett és kétségbeesett voltam, mindent kilátástalannak láttam, és én magam is tudom, hogy ez egy olyan dolog volt, amit sosem lett volna szabad megtennem...
Egyáltalán nem érdekel, hogy büntetett előéletű leszek vagy sem, mi lesz az erkölcsimben, mert tulajdonképpen megérdemelnék egy büntetést. DE!
Van egy kislányom, akit egyedül nevelek, és aki nélkül 2 percet sem tudok eltölteni, ezért rettegek, hogy esetleg börtönbe zárhatnak.
Még nem voltam büntetve semmiért.
Kérem segítsetek, hogy kicsit "képben" legyek, mire számíthatok, vajon ez letöltendő esélyes-e?
Hogy járok jobban, ha tagadom, és kivárom, hogy mi van a vádiratban, vagy jobb, ha beismerem, mert az enyhítő körülmény?
Ha beismerem, mindenképpen lesz már tárgyalás?
Van értelme felkeresnem azt az ismerőst, hátha meg tudunk egyezni? Vagy ügyvéd nélkül ne csináljak semmit?
A vádirat tartalmazza azt, hogy mit mondott a sértett, és mi a bizonyítéka, vagy az csak egy leírás?

Kérlek Titeket, hogy segítsetek, mert a hülyeségem miatt már lassan egy hónapja nem alszom...