Online jogi tanácsadás


Tboy8607 # 2017.10.19. 09:29

Tisztelt Online segítségnyújtás és kedves fórumozók !

Elsőként a helyzetet tárnám fel. 2015.09.11 -vel fejeztem be egy elterelést, amit 2015. 12.23 -án zárt le az ügyészség és halasztva lett a vádemelés az elterelés végeztével. Jelenleg van egy újabb ügyem. 2017.10.17 -én házkutatást tartottak, viszont nem találtak a lakásban, de vizeletemben marihuanat igen. Kérdésre elmondtam, hogy kb. 1 hónapja fogyasztottam utoljára, de nem kérdezték honnan származott kitől vettem. A lényeg viszont az lenne, hogy egy 2017 -ben megtörtént ügy miatt jöttek és az ügyben kérdezősködtek, hogy 2017 -ben vásároltam e kábítószert xy -tól. Erre a saját érdekeimet tekintve nem adtam választ, míg ügyvédemmel nem konzultálok "cím" alatt... Így egyenlőre elestem az enyhítő körülményektől, mivel az általuk feltételezett xy személyre nem tettem terhelő vallomást...
Az elterelés papíron 2015.09.11 és 2017.09.11 között eltelt 2 év, viszont az ügyészség 2015.12.23 -án szüntette meg az eljárást.
A házkutatás megkezdésekor, már papíron volt rögzítve, hogy eljárás van ellenem, mivel telefonos beszélgetés lehallgatása alapján (szerintük a virágnyelv is bizonyíték) többszöri alkalommal vásároltam xy -tól csekély mennyiségű marihuanat saját felhasználásra.....
2011 -ben is volt egy ilyen esetem az is eltereléssel végződött, majd a 2015 -ös szintén.
KÉRDÉSEM:
Kaphatok e letöltendő büntetést vagy csak pénzbírság lesz belőle esetleg felfüggesztett ?
Vállalhatok e elterelést ?
Érdemes e ügyvédet fogadnom a tárgyalásra
Előre is köszönöm a segítséget !
Üdv!
Tboy8607

Kati0207 # 2017.10.19. 11:37

Miben különbözik a kettö (perktg, bűnügyi ktg)? Melyik a jobb? Hogyan kötelezhetnénk a másik felet is fizetésre?

ObudaFan # 2017.10.19. 15:37

Kati0207

Perköltség a polgári perben van, bűnügyi költség a büntetőeljárásban.

Usami # 2018.04.24. 16:55

Tisztelt Fórumozók,
a házvásárlásunk utolsó része jönne. Megkötöttük az adásvételi szerződést, melyet az ügyvéd eljuttatott a földhivatalba. Az eladó külföldre utazott, a férjétől azonban megtudtuk, hogy a NAV felé tartozása van (múlt hét szombaton érkezett egy levél), a NAV honlapján ellenőriztük, valóban végrehajtási eljárás alatt álló adózózók listájában szerepel.

A hiteligénylésünk folyamatban van, az előzetes tájékoztatás alapján 2-3 hét míg folyosítják a hitelt, az önerőt már kifizettük. Aggódunk a kialakulóban lévő helyzet miatt, mivel nem tudjuk mire számíthatunk. A teljes vételár megfizetése előtt bejegyezhetik a végrehajtási jogot? Ha igen akkor a széljegyre kerülés időrendje miatt hatással van-e az adásvételre?

Segítségüket köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.24. 17:18

Miért nem a szerződést készítő ügyvédet kérdezed?

Fefe400 # 2018.04.24. 17:34

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni.
Kaptam egy bírósági végzést, nem egyértelmű, hogy mit jelent. A következő áll a levélben:

A dr. P. Gy. kamarai jogtanácsos által képviselt EOS F. Zrt felperesnek-

"Saját nevem",címem alperes ellen xxxFt kölcsöntartozás és járulékai megfizetése iránt indított perében a bíróság a polgári perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX 359§ (1) bekezdése alapján, hogy a 2.sorszám alatti végzés 2018. ápr. x napján jogerőre emelkedett.
A végzés ellen fellebbezésnek nincs helye.

Konkrétan ez mit jelent?

A választ, válaszokat előre is köszönöm!

Usami # 2018.04.24. 17:37

A hét folyamán felkeressük az ügyvédet. Azonban reméltem, hogy még ezelőtt kaphatunk némi támpontot az ügyben.

drbjozsef # 2018.04.25. 05:59

Fefe,

ez konkrétan az jelenti, hogy a végzés jogerőre emelkedett, és nem lehet fellebbezni.

Miért nem a végzés érdemi részét nézed? Maga a végzés nincs csatolva?

Fefe400 # 2018.04.25. 09:14

drbjozsef

Köszönöm a válaszát!
Homályos foltjaim voltak ezzel kapcsolatban. egy hozzászólás a lényegre világított, hasonlóképpen , mint az Öné.
A végzés az előző levél. Ellentmondással éltem. A bíróság az eljárást megszüntette. Az EOS F. valószínűleg nem élt a fellebbezés lehetőségével.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.25. 09:31

Azért mert ellentmondtál, nem szűnik meg a per. Sőt, pont azért indult. Megszüntetni inkább azért szüntették meg, mert a felperes nem nyújtotta be az érdemi kérelmet tartalmazó iratot, vagy még inkább nem egészítette ki az illetéket.
Már most szólok: ez nem ítélt dolog, bármikor újra kezdhetik.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.25. 09:32

Tényleg olyan nehéz lenne figyelmesen elolvasni azt a 2. sz. végzést?

Fefe400 # 2018.04.25. 10:09

Kovács_Béla_Sándor

Köszönöm a válaszát!
Több lényeges pontban érdekes és rejtélyes számomra a jog, figyelmességem ellenére is.
S ezzel szemben is értetlenül állok... Jogerőre emelkedett, a végzés ellen fellebbezésnek nincs helye..., mégis újra kezdhetik...

drbjozsef # 2018.04.25. 11:26

Nem újra kezdhetik, hanem egy másik eljárást kezdeményezhetnek.

Ha egy ügyben ítélt dolog van, akkor abban már nem lehet új eljárást kezdeményezni.
A per megszüntetése nem okoz ítélt dolgot, ezért ebben az ügyben lehet új eljárás.

De ne izgulj, 99% hogy nem fog, nyilván nem véletlenül nem vitte tovább az ügyet, feltehetőleg ők is tudják, hogy valószínűleg elévült. Ezekre egy FMH-val bepróbálkoznak, de ha nem jön be, akkor hagyják a fenébe. Azért csak 99%, mert bármikor találhatnak valamit, ami miatt megváltozik a véleményük.

Fefe400 # 2018.04.25. 11:57

drbjozsef

Köszönöm az alapos, készséges válaszát, egyben a jó hírt is!

F.Ágota # 2018.05.14. 11:49

Tisztelt Fórumozók!

Ismerősöm feljelentést tett 2 db okirathamisítás miatt, amiben jelentős anyagi kötelezettségvállalás volt ( 50 millió Ft ) , ismerősöm kézjegyével hamisított aláírású vállalkozási szerződésben megtestesítve.

Természettesen ismerősöm a hivatalos rendőrségi feljelentést megtette.

Aki elkövette a hamisítást az egy lakásszövetkezeti elnök, és vezető tisztségviselő minősége okán tájékoztatni kellene a felügyelőbízottságot is ( amit természetesen az elnök titkolni próbál jeleneleg...)
Kérdésem az, hogy tájékoztatható-e írásaban a felügyelő bizottság elnöke , email vagy ajánlott levél útján, csatolva a feljelentést is .
Köszönöm a választ előre is , F Ágota

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.14. 13:09

Azt csak bízd a nyomozóhatóságra!

Immaculata # 2018.05.14. 13:12

Amíg nyomozás folyik, és még nincs vádemelés, addig nincs tájékoztatási kötelezettség sem.
A büntetőeljárás és gyanúsítás a vádemeléssel kezdődik.

Immaculata # 2018.05.14. 13:20

A második mondatomnak nincs értelme.

F.Ágota # 2018.05.14. 14:27

Köszönöm a választ , világos !
Akkor egyenlőre nem teszünk semmi továbbit....

V.B.Judit # 2018.06.01. 08:23

Tisztelt Jogi Fórum!

A segítségét kérném, hogy a társasház alapitó okiratában szereplő: a közös tulajdonban maradó részek 12. pontja szerint a "Csatorna alap és ejtővezeték a külön tulajdon leágazó vezetékéig" értelmezése miatt.
Ez a vezetékszakasz csak ezt a lakást érinti, melyet az alattunk lakó lakásából lehetne megjavítani, mert a ház alatt a földszinti aljzat alatt van a hiba.
Kérem szíveskedjen segíteni, mert a lakók között azóta is vita van, hogy közös vagy magán tulajdon.

Köszönettel:
B.Judit

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.01. 08:25

Erre már kaptál választ.

MÁRTI33 # 2018.06.04. 13:23

Tisztelt Tanácsadók!
Ingatlan joghban kérném a segítséget.
2017 jan.-ban édesanyám után volt hagyatéki eljárás.A bátyám és én kaptuk meg a lakását ,én a két nagykorú fiam javára ott lemondtam a lakásról./hitel miatt/Lakótelepi lakásról van szó értéke kb 5 millió ft.2017.májusa óta én fizetem a közös költséget,mi nem használjuk a lakást,a bátyámék ill.a fiai viszont igen.Kizárólagosan csak ők használták.Ém eladtam a családi házamat amiben eddig az egyik fiam lakott,lakik.Bátyámmal megbeszéltük ,hogy mehet a közös lakásba lakni.de most újított és azt szeretné hogy a fiai ezentúl is feljárhassanak a lakásba.bulizás céljából,mert ő nem engedi a saját házában.mit lehet tenni hogy kizárólagosságot kapjon a fiam aki 1/4 rész tulajdonos.Beleegyezett a bátyám hogy az ingóságokat eladjuk a lakásból,én pedig felajánlottam neki hogy a befolyt összeg teljes egészében az övé legyen.De most ezt is visszamondta.azért én intézném a dolgokat mert mindenki tisztában van vele hogy enyém lett volna a fél lakás,és a bátyám velem áll szóba ez ügyben.
pénzünk nincs hogy megvegyük a bátyám részét,ha mi adnánk el milyen terhekkel kellene számolni?Ado ügyvédi kültség stb.Köszönöm

drbjozsef # 2018.06.04. 14:26

Márti,

Ha 2017 január a hagyatéki, akkor 2016-ban örököltétek. Adózni a hagyatéki végzés és az eladási ár különbözete után kell, ennek 90%-ának a 15%-a az adó, ha idén adjátok el. Jövőre már csak a 60%-nak a 15%-a.

Az osztatlan közös tulajdonnak főszabály szerint a tulajdonosok mindegyike egyformán jogosult használatára, azonban ezt a jogot egyikőjük sem gyakorolhatja a többiek jogainak és a tulajdonukhoz fűződő törvényes érdekeinek sérelmére.

Ha fizikailag nem osztható meg a közös tulajdon akkor ez alapvetően nem könnyen feloldható ellentmondás.

Egyébként kérheted bíróságon is a közös tulajdon megszüntetését, ekkor valamelyik tulajdonos megveheti a másik(ak) részét, vagy elárverezik az egészet.

A konkrét használatba nem nagyon lehet beleszólni, ezt nektek kell megbeszélni, elrendezni, megegyezni, adott esetben írásos szerződésben.

Mrjamnunu # 2018.06.06. 10:01

Várható e Közkegyelem idén?

batka75 # 2018.06.08. 08:37

Biztos valakinek a vágyálma... s lehet nem is tudja mi az---