Büntetés csökkentés


ObudaFan # 2009.10.19. 10:22

A próbaidő leteltét követő napon.

Szürkemaki # 2009.10.19. 10:06

Még annyit kérdeznék,hogy honnan tudom meg a pontos dátumot amikor érdemes beadni az erkölcsiért a kérelmet?

Szürkemaki # 2009.10.19. 10:04

10 hónap előzetes után 1.5 év 3 évre felfüggesztve volt a büntetésem.Igy mikor kapok erkölcsit?köszönöm a választ.

ObudaFan # 2009.10.19. 09:57

Attól függ, mi volt a büntetés, nem attól, hogy mi az adott bűncselekménynél a törvényi maximum.

Szürkemaki # 2009.10.19. 07:29

Sziasztok!A kérdésem annyi lenne,hogy hogyan számítható ki az erkölcsi bizonyítvány visszaadásának a dátuma?Olyan felvilágositást kaptam,hogy a jogerős itélet kihirdetésének dátumától számítva a legmagasabb büntetési kategória 2x időtartama után kapja vissza az ember az erkölcsi bizonyitványát.Az én büntethetőségi idő maximumom 3 év.Az első itélet 10 hónap a másodfok plusz 1 év múlva tehát lehetséges az hogy egy 2002.ben elkövetett bűncselekmény miatt 2010ig nincs erkölcsim?Kicsit durva tekintve,hogy egy takaritói álláshoz is szükséges az erkölcsi munka nélkül megélni meg igen necces.Köszi ha lesz válasz

Nusy # 2009.10.19. 07:00

Sziasztok!Lehet,hogy rossz helyre tettem fel a kérdésemet,de aki tud segíteni,kérem segítsen!!!!Köszönöm

Nusy # 2009.10.17. 10:08

Tisztelt Dr.Úr!Segítséget szeretnék kérni Öntöl!Párom jogerős itéletét tölti,Opk rendelet alapján átszállitását kértük másik letöltő házba,mivel az előzőben súlyos fenyegetésen ment keresztül!Írtun az Opk-nak,ill.a Minisztérium segítségét kértük,mivel párom élete veszélyben volt,amit papirokkal(ügyészi meghallgatás)tudtuk bizonyítani,megkapta az átszállítási engedélyt,ill.a célszállitást!Most a kijelölt letoltő házból el akarják szállítani!Nem tudom hová forduljak segítségért,mikor a jelenlegi bv. intézet biztonságos csak számára,és az OPK is ezt találta megfelelőnek!Elszállíthatják ilyenkor ha minisztériumi és opk-s dontése van???Kérem ha lehet e-mailban tájékoztasson ha tud segíteni hova forduljak!Köszönöm!

jack4 # 2009.10.11. 18:19

Úgy gondolom igen, mert kedvezőbb elbírálást tesz lehetővé.

Beegee # 2009.10.11. 16:14

Köszönöm Jack4 és még egy kérdés, ugye jól értelmezem, hogy ez a már elitéltekre is vonatkozik. Július 25-én vonult be és a törvényt 29-én módosították.

Köszönöm

jack4 # 2009.10.10. 15:46

Szerintem a bv. bíró dönt erről is, mint most a feltételes szabadságra bocsátásról. A kérelmet a bv. intézethez kell benyújtani. De ez nem biztos, csak az általános feltételes szabályokból indulok ki.

Beegee # 2009.10.10. 08:59

Szia Jack4 !

Azt esetleg tudod, hogy mikor és hová kell benyújtani a kérelmet, hogy elbírálják megkapja-e ezt a kedvezményt?

Köszönettel
Beegee

jack4 # 2009.10.04. 13:38

Magyar Közlöny 2009/96 (VII. 10.) Btk. módosítás 29. §.

Beegee # 2009.10.04. 12:17

Köszi Jack 4. ! Ezt hol találtad? Végre egy kis remény csillant:-)) Mi májusban adhatnánk be az EVSZ-t mert akkor telik le a fele, lehet, hogy máshogy alakul??? Végre egy használható válasz. Igaz hogy feltételes módban van "felfüggeszthető" de azért bízni lehet benne. Mégegyszer köszi.

jack4 # 2009.10.04. 10:43

2010. május 1-től: "A két évet meghaladó, de öt évnél nem hosszabb tartamú szabadságvesztés kiszabása esetén a szabadságvesztés fele részének végrehajtása próbaidőre felfüggeszthető, ha - különösen az elkövető személyi körülményeire figyelemmel - alaposan feltehető, hogy a büntetés célja annak végrehajtása nélkül is elérhető.
A próbaidő tartama két évtől öt évig terjedhet, de a felfüggesztett résznél rövidebb nem lehet. A próbaidőt években és hónapokban kell meghatározni. A próbaidő a végrehajtandó rész letöltése után kezdődik.
A szabadságvesztés végrehajtandó részéből az elítélt nem bocsátható feltételes szabadságra."

Beegee # 2009.10.04. 09:31

Johnny 82 ezt én is hallottam, sajnos én sem tudom, hogyan csak azért írok mert engem is érdekelne
Köszönöm

ObudaFan # 2009.09.24. 18:55

Konkréta a teljes ügyiratot kellene látni. Anélkül ilyen kérdésre értelmes válsazt aligha lehetne adni. Ugyanakkor ilyen ügyben kellett, hogy legyen védő, így ez az ő dolga.

kázsé # 2009.09.24. 14:12

Tudom, hogy nem a legsúlyosabb ítélet a 6 év, de hiába én laikus vagyok ez ügyben, nem reális. Milyen információra lenne szüksége az üggyel kapcsolatban, hogy választ kapjak a kérdésemre? Jobb lenne ha emailen keresztül segítene, ha nem probléma. Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2009.09.24. 12:33

Ha bizonyíték semmilyen nem lett volna, akkor rablás miatt nem ítélték volna el. A 6 év meg nem a lehető legsúlyosabb büntetés egy ilyen ügyben.
A válaszhoz ismerni kellene a teljes eddigi periratot.

kázsé # 2009.09.24. 11:54

Sziasztok!
Nagyon fontos információra lenne szükségem. A lényeg,egy közeli ismerősöm 15 hónapja előzetesben van, pár napja kapott ítéletet, rablás(csoportos) és testi sértés miatt, bizonyíték semmilyen nem volt a rablás miatt, mégis a lehető legrosszabb ítéletet kapta, 6 évet. Kérdésem az lenne, hogy másodfokon ebből a 6 évből mennyi jöhet le, mit vesznek figyelembe, stb.Előre is köszönöm a segítséget!

johnny82 # 2009.07.07. 11:04

Sziasztok! Azt hallottam, hogy ha valaki börtönben van és nem erőszakos bűncselekmény miatt ül, akkor le lehet csökkenteni a letöltendő időt. Ha igaz ez, akkor légyszi segítsetek, hogy hol tudok ennek jobban utánajárni, valamint, hogy milyen formában igaz. Egyik ismerősömnek szeretnék segíteni.