Internetes csalás!


QuezalCoatl # 2013.09.10. 11:48

Tisztelt Fórumozók!

(elég hosszú lett elnézést érte)

Olyan problémám lenne, hogy feleségem rendelt nekem egy cipőt a születésnapomra, Facebookon keresztül, egy bizonyos MárkaMánia Webshop nevezetű felhasználótól.

Az illető állítás szerint külföldről szerez be eredeti Nike cipőket. Az ár a bolti ár körülbelül 60% ami reálisnak is tűnhet, hiszen Amerikában lényegesen olcsóbbak mint itthon. Nem is ez volt a fő szempont, hanem, hogy itthon nem nagyon lehet kapni.
A Facen folytatott levelezésben leírta, hogy előre utalást kér, és hogy arra, hogy nem lép le a pénzel a Facebook a garancia, mert hogy itt úgy is van nyoma a dolognak.
Feleségem jó hószeműen elutalta neki a pénzt.
Szállítási időnek, 15-20 napot adott meg. Eleinte nem is volt gond, aztán két héttel, később, mikor rákérdezett a várható szállítási időre, már nem érkezett semmilyen válasz, sem a céges, sem a saját Facebook accuntjáról. (mert, megadta a személyest is közben, azért, hogy meglegyen a bizalom)
Eltelt még egy hónap semmi reakció nélkül, közben letörölte a MárkaMániás fiókot. Aztán kb egy hónappal ezelőtt ismét készült egy MárkaMánia account és felvette feleségemmel a kapcsolatot, mondván, hogy gondjai voltak, nem jöttek meg még a termékek, de várható az érkezés.
Vártunk még egy hetet, de nem történt semmi.
Szóltam neki, hogy akkor most már elfogyott a türelmünk, és szeretnénk az átutalt 22 ehuf ot vissza kapni.
Ebbe bele is ment és egy hetes határidőben maradtunk. már az is lejárt lassan egy hónapja, és nem türténik semmi.
Ha ráírok, hogy feljelentem, ha nem történik meg az átutalás, akkor megírja, hogy holnap utal. ez kb 2x megtörtént már.
de utalás nem.

Elnézést a hosszú bevezetőért

kérdéseim:

Mit tudunk tenni ebben az esetben?
Ez csalásnak minősül-e, ha igen mi történhet?
Hogyan tudom bizonyítani az igazamat, ha már letörölte az érintett acountot és így a levelezés nem található?
Van bármilyen módja annak, hogy a pénzt is vissza kapjam valahogyan?

Tudom a nevét, a számlaszámát, és a pénz elutalásáról meg van a bizonylat.

előre is köszönöm mindenkinek aki válaszol.

Maradok tisztelettel
Quezal

oriontronic # 2013.09.09. 21:37

A nigériai 419 scam-es csalók már hekkelgetnek is, úgyhogy ha valaki szivatja őket jobb ha számít arra is hogy megpróbálják megfertőzni a gépét, jelen esetben keyloggerrel.
Ha sikerül akkor minden jelszóhoz, gyk minden leütött billentyűhöz esetleg képernyőmentésekhez vagy kompletten az egész géphez is hozzáférhetnek.

Egyenlőre még elég bénák, de el tudom képzelni hogy egyszer pár csaló összeáll pár hekkerrel és két bőrt is lehúznak az áldozatról.

https://krebsonsecurity.com/…-yahoo-boys/

xebrox # 2013.08.12. 08:23

Sziasztok!

Először is köszönöm hogy ezt a topikot létrehoztátok, engem is megtalált Mrs Monika Kurz motorkerékpár vásárlás ügyben. Ami a leggyanúsabb volt hogy 2 levélváltás után egyből belement a "fizetésbe" anélkül hogy meggyőzödött volna a motor állapotáról. Az alábbi emailt kaptam tőle:

I'm quite satisfied with the condition and price. I will be
paying the PayPal charges from my account and i will be paying
directly into your PayPal account without any delay, and i hope you
have a PayPal account. If you have one already, just send me the
address to send it to, which is the email address you use for it or
you can send me a PayPal money request, so once i receive the details
i will go ahead with the payment through PayPal and then i will
contact my shipping company after you get the payment. I will need
your home address for the Picked Up by the Shipping Company..

Még szerencse hogy mielőtt bármi adatot kiadtam volna neki , rákerestem a nevére a googleben. Ez a topik még nem egy embert meg fog menteni a csalástól.

oriontronic # 2013.08.10. 11:05

Könnyen lehet írni olyan emailt, hogy úgy tűnjön mintha egy másik címről küldték volna, de a teljes fejlécet nézve (email header) kiderül ha ez történt.

A jelszavakat amúgy sem árt lecserélni néha, most legalább van rá indíték.
Legyen minden fiókjához más, de ha ez semmiképp nem megy akkor legalább az email fiókokhoz ne használj olyan jelszót, amivel fórumokon vagy más, pl aukciós oldalakon regisztráltál.

Egy biztonságos és könnyen megjegyezhető jelszóra példa:
HorgaszBOLTB4!jartam

Hosszú, tartalmaz kis/nagy betűket, spec karaktereket, számokat.

A hamis méleket jelöld/jelentsd be spamként.

Ha Western Unionnal kérik a pénzt 99.99% hogy átverés.

drotos5 # 2013.08.09. 16:32

Azt szeretném megtudni.Ha tudják az email. címet és a nevet akkor hozzá tudnak férni a többi adatomhoz?Be tudnak lépni az emailomba?Lehet butaságot kérdezek de nem szeretnék meglepődni.
Ilyen címről jött az üzenet.

service.intl@secureroot.com

Ez volt az.Ennek az oldalán volt a PayPal üzenet.

Szilvia0801 # 2013.08.09. 13:17

drotos5!

Kb 2 perc, na legyen 5 perc egy e-mail cím létrehozása.
Aki bedől az ilyesminek az meg is érdemli.
Nem önre értem hanem általában.
Tiltsa le a küldő címét vagy törölje a saját fiókját és hozzon létre egy másikat.
Megspórol vele egy csomó idegeskedést.

Én pl. eleve nem nyitok meg ismeretlen maileket. Bontás nélkül kerül végleges törlésre.
Azokon a maileken jókat nevetek ami úgy érkezik: 7 cm-rel nagyobb pénisz!
Olyankor elgondolkodom mit kezdenék vele? :)

wers # 2013.08.09. 12:59

szerintem kamu

Összevezetné, és csak a különbözetet utalná neked

drotos5 # 2013.08.09. 12:28

Ezt kaptam a PayPal tól.Ön szerint ez is csak egy kamú email?
Erről a címről jött.

service@paypal.com. - Transaction Match Found - Awaiting Western Union Details(Transaction ID-KMM69870892V1725L0KM)

Powered by PayPal

Transaction Match Found !

Hello brigikar@freemail.hu,

Thank you for contacting us regarding your Transaction with Mrs Monika Kurz .The Transaction will appear as soon as the western union information is received from you,we have to follow this procedure due to some security reason. We want to Notify you that a payment of 1,340.00 EUR for a merchandise has been deposited into our database by Monika Kurz and is ready to be credited into your account, the Money was sent through the Service Option Secure Payment so that the transaction can be protected with adequate security measures for you to be able to receive your money. The International Agency Transfer Charges only accept payment through Western Union You have nothing to doubt about, You are safe and secured doing this transaction and your account will be credited immediately the western union receipt of 400.00 EUR is received from you. You need to understand the fact that you have to provide the fund from your own pocket and send it to the International Agency Transfer Charges, Then get back to us with the western union receipt for the verification and immediate remittance of your account.The conversion will also be made after payment is cleared.

So therefore, all you have to do now is to proceed to send the 400.00 EUR from your pocket through Western Union Money Transfer to the confirmed shipper address and make sure you contact us with the Necessary Western Union details so that we can verify it and then credit your account.

You are required to send the western union information as stated below.

(1) Sender's Name;
(2) Receiver's Name;
(3) MTCN;
(4) Amount Sent;
(5) Western Union Receipt.

We assure you that this is a safe and approved transaction and your account will be credited immediately we verify the Western Union details. You can contact us anytime if you have any question(s) about this transaction. We want you to understand that the money payment can't be reversed nor can it be canceled or split, so we assure you that you are 100% SECURED doing this transaction.

Once again be rest assured that you will have your Money, Once the Western Union Information is received from you for verification.
VisaMasterCard American Express Switch and MaestroVisa Delta Visa Electron

drotos5 # 2013.08.09. 10:59

Egy ilyen emailt kaptam ismét.
Hello Ákos Karsa

thanks for the mail i want you to know your money is in your
paypal account but paypal will need to confirm that you have send the
400eur to the pick up agent so paypal can release your money so i urge
you to try and find the money and send it to the pick up agent cause
the total cost of your money have been deducted from my paypal account
and send the money to the agent once the money is send to the agent
send the money details to paypal for quick activation of your account
without no delay as soon as possible and once the money is sent let me
know as soon as possible okay i wait to read from you soon?

>> Hello thanks for the mail i want you to know you will need to go and
>> send the 400eur additional payment to the pick up agent and get back
>> to paypal with the payment receipt that the money has been sent to the
>> agent so paypal can release your money into your account without no
>> delay so i urge you to proceed with the payment and send the money to
>> the agent once the money is sent get back to paypal with the payment
>> scan receipt for quick activation of your money into your account okay
>> and once the money is sent to the agent let me know as soon as
>> possible so i can contact the shipping agent as well okay i wait to
>> read from you soon.
>>
>> Mrs Monika.

Licsino # 2013.08.09. 10:01

Mónika, ne lepődj meg, akkor sem, ha mindenféle hülyeséget küldenek neked, nekem még kreált kamu Interpol felszólítást is küldtek, hogy küldjem az órát... ingyenes email címeket kreálnak bankok meg a rendőrség nevében és azzal ijesztgetnek. Aki nem jön rá, hogy ilyen címeket bárki tud kreálni és belemegy a csőbe annak annyi, úgy átvágják...
Azt nem tanácsolom, hogy bosszantsd őket válaszolok küldözgetésével, ne legyenek még bosszúsabbak, inkább hagyd figyelmen kívül, had küldjék, majd megunják vagy pedig tényleg tiltsd le az email címet. Nem lesz belőle semmi bajod, ezek közönséges csalók. Tapasztalatból írom, engem is annyiszor megkörnyékeztek már, de én soha nem dőltem be nekik. Én előszeretettel szivatom őket, amennyire csak lehet, de ha megvannak nekik az adataid, számlaszám, inkább ezt ne tedd, szimplán hagy figyelmen kívül.

drotos5 # 2013.08.09. 09:31

Köszönöm.Ezt fogom tenni.
Azt írta ez az illető hogy már átutalta a pénzt a PayPal ra.
De megnéztük a PayPalt és nem volt rajta semmi.
Pénzt nem utaltunk nekik és nem is fogunk.

Ez volt a címe.

Name : Michael Adebayo
Address : No 12 sotomi oke itunu
City : Ibadan
Postal Code : 23402
Country : Nigeria.
Ez az email címe.
Mrs Monika Kurz
mrsmonikakurz25@gmail.com

Köszönöm a segítséget.

Agent Cooper # 2013.08.09. 08:53

Kedves drotos5!

Csak akkor lehet baja, ha fizet! Mert akkor azt a pénzt elbukta.
Legcélszerűbb nem is válaszolni, illetve az e-mail címet tiltani.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

drotos5 # 2013.08.09. 07:45

Üdvözlöm.Egy olyan problémám lenne.Hirdettem egy motor kerékpárt.Egy jelentkező angolul irt hogy érdekli a motor.Pár levelezés után meg is egyeztünk,kicsit furcsa volt az egész.Irta hogy PayPal on keresztül fizeti és küld majd egy embert aki elviszi a motort.Jött is egy levél a PayPal tól de azon a szállítás költsége is rajta volt 400 euró.Ez már nem tetszett mert nem ezt beszéltük meg.Irtam neki hogy haggyuk az eladást mert nem így beszéltük meg az egészet,utána láttam csak a címet hogy Nigéria.Innen már tudtam hogy á verés,sajnos bedöltem.Pénzt nem kaptam a számlámra,de ő meg egyfojtába azt irja hogy küldjek el 400 eurót hogy fel tudjam szabaditani a pénzt.De írtam neki hogy már nem eladó a motor,de csak ír egy folytába.
Ezt írta utoljára.

Hello thanks for the mail i want you to know you will need to go and
send the 400eur additional payment to the pick up agent and get back
to paypal with the payment receipt that the money has been sent to the
agent so paypal can release your money into your account without no
delay so i urge you to proceed with the payment and send the money to
the agent once the money is sent get back to paypal with the payment
scan receipt for quick activation of your money into your account okay
and once the money is sent to the agent let me know as soon as
possible so i can contact the shipping agent as well okay i wait to
read from you soon.

Mrs Monika.

Annyit szeretnék kérdezni hogy lehet ebből bármilyen problémám.Érdemes e vele foglalkozni.Vagy egy idő után megunyák az irógatást.Pénzt nem kaptunk a számlánkra,csak egy email címet és egy nevet adtam meg semmi mást.
Köszönöm.

wers # 2013.08.06. 11:54

I AM INTERESTED ABOUT YOUR PROPERTY! IS IT STILL ON SALE?WHAT IS THE LAST PRICE

Ezzel hogy csaltak ki belőled pénzt?

Licsino # 2013.08.06. 09:38

Kedves Nightmare!

Ez még csak eszedbe se jusson, nem szabad ezekkel találkozni, nem szabad odamenni, mert ezek tényleg eltesznek bennünket láb alól.. érdemes utánanézni, mi történik azokkal, akik odamennek és találkoznak velük. Én is úgy tudom, hogy semmilyen mód nincs visszaszerezni tőle a pénzedet, azért is csinálhatják ezt bátran és ennyire nyilvánvalóan, mert Magyarországnak pl nincs együttműködési egyezménye Afrikával, így ezek bármit büntetlenül megtehetnek, nem lesz belőle ügy...
Mekkora összegről van szó a te esetedben, mi történt pontosan? Leírnád egy kicsit bővebben? Vagy esetleg privátban? Nem tudom olvastad e, amiket én ideírtam, nálam is folyton próbálkoznak, de szerencsére én nem dőltem be nekik egyszer sem. Írj, illetve akármi kérdésed van, tedd fel.

nightmare # 2013.08.03. 10:56

Nemrég egy nagyon jól megszervezett,őrült intelligensen kitervelt NIGÉRIAI CSALÁS áldozata lettem,sok pénzt csaltak ki belőlem,amiről tudom,hogy visszaszerezni már nem lehet.Csak azért írok ide,ha netán vannak még olyanok,akik hasonló kudarccal végződő tapasztalatokkal "gazdagodtak".Hülye voltam,naív,ostoba,lehet,hogy meg is érdemeltem.Figyelmeztetnék másokat is,ha netán az általuk feladott,megjelentetett hírdetésre valaki az alábbi angol szöveggel jelentkezne,hogy: "HELLO,HOW ARE YOU? I AM INTERESTED ABOUT YOUR PROPERTY! IS IT STILL ON SALE?WHAT IS THE LAST PRICE!stb."ENNEK MÉG VÉLETLENÜL SEM SZABAD BEDŐLNI!Az én esetem nagyon hihetőnek tünt,szinte hiteles,autentikus dokumentumokat kaptam email-ekben,summa summarum a 3 hónapig tartó ámítás végén kaptam egy hamisított,lejárt afrikai Visa kártyát,mely állítólag az ún.UBA (United Bank of Africa)által lett kiadva,de az én nevem alatt szépen látszódott egy másik név is,amit próbáltak lekaparni.De most már mindegy!Rengeteget szomorkodtam,elhanyagoltam a családomat,és még anyagi kár is lett.Tudom,hogy sokan azt fogják mondani,hogy meg is érdemeltem,ha ilyen hülye voltam,de most már nyiltan is beszélni akarok az egészről,mert nem tudom magamba tartani,ezért is írok most ide.Ha lenne lehetőségem,akkor néhányan összefognánk,és elmennénk Nigériába,felkutatni és felfedni ezeket a bűnözőket,de ilyen csak a filmekben van.Sokáig én is egy filmben éreztem magam,gondolván,hogy ezentúl már minden jobb lesz,ja,meg sok idő után elvihetem a gyerekemet tengerre,rendehozathatom a házam,stb......de tévedtem!

Agent Cooper # 2013.08.02. 10:03

Kedves Joey24!

Ha a pénzt már átutalta és felvették, akkor már csak feljelentést tehet. Érdemes a feljelentést mielőbb megtennie, a feljelentéséhez csatolja a hirdetést, az elektronikus levelezést, az átutalási bizonylatot és minden más dokumentumot, ami a bűncselekményt bizonyíthatja.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Joey_24 # 2013.08.01. 15:50

Internetes csalás áldozata lettem. Albérletet kerestem külföldön, és egy jó ajánlatra találtam. Megegyeztem a tulajjal, és úgy volt, hogy egy harmadik cégen keresztül bonyolítjuk a kaució és albérleti díj fizetést, de kiderült, hogy nem a cégtől kaptam meg a banki adatokat, csak egy nagyon hasonló email címről. Az átutalás megtörtént 2 napja (kedden) (1440€), van rá mód, hogy még visszaszerezzem ezt a pénzt?
Mi a teendő ilyenkor?

Licsino # 2013.08.01. 13:07

Most írtam választ úgy 2 órával ezelőtt, de annyival még kiegészíteném, hogy utánanéztem a neten, különböző angol nyelvű fórumokon és más országokban is kaptak borítékban levelet ettől az álügyvédtől, ugyanezzel a 2004 Tsunami sztorival, többek között Norvégiába is ment egy lakcímre ilyen levél.. csak tudnám mi alapján választják ki, hova megy a levél.. ez alapján gondolom, hogy nem baráti tréfáról volt szó.
A másik, úgy tudom sosem a lakhelyükről, hanem netkávézókból stb. küldik ezeket a leveleket, tehát lenyomozhatatlan kiküldte.. bár érdekes a dolog, mert a cím amit meg megadnak valós, mert nyilván ha valamit elküldünk nekik,át fogják venni... így nyúlnak le, hogy ingyen akarják a terméket, szóval megkapják..csak tudnám milyen cím lehet az is, amit megadott, hogy küldjem az órát, mert gondolom nyilván nem a lakcíme...

Licsino # 2013.08.01. 10:21

Kedves Agent Cooper, Oriontronic!

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, a segítséget és a hasznos tanácsokat.
A borítékos levelemen semmi arra utaló jel nincsen, hogy a Magyar Posta kézbesítette volna. Feladó sincs rajta, csak a jobb sarokban egy matrica, hogy légi posta, "Postage paid GB" feltételezem Great Britain akar lenni, a magát ügyvédnek kiadó szemét ugyanis egy londoni címet, telefonszámokat meg elérhetőségeket adott meg, illetve narancssárga pontvonalak a matrica körül. De annak nyoma, hogy ez a Magyar Posta kezében járt volna, semmi nincs.
Soha nem volt korábban dolgom semmilyen csalóval és természetesen én sem csaptam be soha senkit. Árulok is és vásárolok is a neten, de csak ellenőrzött megbízható helyről és soha semmilyen panaszom nem volt és fordítva, rám sem volt panasz, mint eladó. Nem értem..
Az egész nigériai ügybe ezzel a levélszekrénybe dobott levéllel keveredtem bele, a benne megadott email címre a kamu címemről írtam, mintha bedőlnék, hogy meglássam, mi sül ki az egészből. Az nem lehetett egy hülye alak, mert a 3. levelem után nem jött több válasz, biztos kiszűrte, hogy csak játszom vele.. Aztán most az apróhirdetéseimre hajtanak..
Én sem tartok a bosszútól, bár tudtommal semmi sincs, ami visszatartsa őket, sem attól, hogy átrázzák a fejünket, sem más bármilyen csalástól, ugyanis úgy tudom, hogy Magyarországnak nincsen együttműködési egyezménye Dél-Afrikával meg Afrikával együttvéve, gyakorlatilag ezek a tetűládák ezek szerint bármit büntetlenül megtehetnek, ebből az jön le nekem.... Ismerek egy magyar nőt, aki 1 millió, azaz egy millió Ft-o küldött nekik, mert hitelt akart felvenni és megbízott bennük... addig küldte nekik a pénzt, míg minden pénze el nem fogyott.. a hatóságok persze a füle botjukat sem mozdítják, mert nincs meg az együttműködési az országukkal..
Pedig alaposan vissza akartam őket szivatni, nem egyszer emelt díjas szextelefonok, meg ezo tv emelt díjas számát adtam meg nekik, mintha az enyém lenne és ez sem esett le nekik... írtak folyton vissza, hogy nincs vonal illetve a szám érvénytelen... gondolom onnan hiába hívja ezeket a vonalakat, nem működik. Úgy tudom ezek az emelt díjas betelefonálós játékok is csak Romániából meg Szlovákiából hívhatók Mo.-n kívül.. Utána sem néztek ezeknek a számoknak, ennyire buták. Tehát okot végül is adtam nekik arra, hogy bosszúsak legyenek. Azt olvastam, ah berágnak, üres fenyegetéseket küldözgetnek stb. de szerencsére most csend van pár napja. Ez az utóbbi csinálhatott egy másik profilt amin írt egy másik termékemre, de visszaírtam és elhajtottam a frászba, azóta egyik profilról sem kapok üzeneteket..
Nem tartok tőlük, bár annak koránt sem örülök, hogy a valós személyes adataim (név, lakcím) ilyen bűnözők kezében van.. és nem tudom, hogy kerülhetett hozzájuk. Akármennyire nyomozok, nem nagyon olvastam olyat, hogy itt Mo-n postaládákba kerülnének ilyen papíralapú levelek.
Összegezve, jogilag, meg mindenféle értelemben véve, van mitől tartanom vagy származhat ebből az egészből bármiféle hátrányom? Köszönöm szíves segítségüket, szakértelmüket, eddigi válaszaikat is.

Agent Cooper # 2013.07.31. 21:36

Kedves Licsino!

Nem valószínű, hogy a nigériai csalóktól tartania kellene:

  • el vannak ők foglalva eléggé a csalásaikkal, nincs idejük bosszút állni,
  • általában az ilyen csalási kísérleteket szenegáli, nigériai, benini vagy más Afrikai országban élő személyek követik el, akik nem fognak Magyarországra utazni, már csak azért sem, mert nem szeretnék, hogy elkapják őket,
  • az interneten számos "csaló etető" közösség van, akik szabadidejükben Önhöz hasonló módon etetik a nigériai csalókat. Több közösség weboldalát is tanulmányoztam, de sehol nem hallottam arról, hogy személyes támadás érte volna őket,
  • a leveles történetről én is azt gondolom, hogy leginkább baráti tréfáról lehet szó (de azért én se nevetnék rajta).

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

oriontronic # 2013.07.31. 20:49

Ezek szerint sokkal jobban felkészült mint gondoltam volna, de úgy tűnik nem volt mindig elég elővigyázatos, hiszen valaki mégis megtalálta.
Rengeteg apróság van ami a nyomára vezethetett, elég egyetlen hibát elkövetni és kitudódik a valós kiléte.

Pl kap egy mélt a valós címére mert gondolom így indult a dolog, amiben van egy link: http://csalas.hu/r465hz ahol egy űrlapot kell kitölteni.
Vagy a link automatikusan kitölti a mél kliensben a subject mezőt is amiben egy egyedi kód van, ez alapján vissza tudják követni hogy eredetileg melyik emailcímre küldték a becsapós levelet amire ön a választ küldte, akkor is ha egy másik mélcímről válaszol.

Viszont egyáltalán nem biztos hogy egy régi csalója bukkant a nyomára, lehet hogy csak egy ismerőse akar önre ijeszteni, aki tud az ilyen dolgairól, vagy tök véletlenül találta meg egy ilyen levél, függetlenül az eddigi tevékenységétől.

A levél előtt volt magyar csalóval dolga?

Több úton is elindulhat:
A levél szövegéből ragadjon ki jellemző szövegrészeket és keressen rá neten, hátha kapott más is ilyet, ha nem akkor a szöveget tegye fel olyan weblapokra ahol csalók adatait gyűjtik (van 2-3 magyar is), hátha visszajelez egy áldozat, vagy rátalál mielőtt bedőlne.

A borítékról is biztos ki lehet deríteni hogy bedobták, vagy a posta kézbesítette ki, a postán, vagy fórumokon egy szkennelt kép alapján biztos többet tudnak mondani.

Az élő címeket (meg telszámokat és emailcímeket) adják veszik az alvilágban, könnyen elképzelhetőnek tartom hogy ha egyszer válaszolt egy csalásra, akkor az email címe felkerül egy olyan listára is ahol azokat tartják számon akik bedőlnek az ilyesminek, innentől még több levelet is kaphat, kecsegtetőbb célponttá válik.

Egyébként az ilyen kézzel fogható levélszemétnél is vissza lehet vágni a csalónak, pl ha előre fizetett válaszboríték van benne, ebből össze lehet gyűjteni minél többet a környékről, lépcsőházakból, ismerősöktől, majd visszaküldeni mindet, hadd fizesse a költségeket meg töltsön időt a levelek szortírozásával, olvasásával, válaszolásával.

Kis összefogással eredményesen fel lehetne lépni a netes csalókkal szemben, pár ügyes hekker kellene akik ki tudják deríteni a csaló IP címét és be tudnak jutni a gépébe, ahol csak lehetne találni pár személyes adatot ami alapján már be lehet azonosítani őket ha már a hatóság nem működik közre benne, vagy más módon kihasználni a helyzetet, például visszalopni a kicsalt pénzt, vagy bizonyítékokat gyűjteni az eddig elkövetett csalásairól és átadni a rendőrségnek, de ez persze mind törvénytelen és büntetendő lenne.

Licsino # 2013.07.30. 12:22

Kedves Oriontronic!

Azt elfelejtettem a tegnap esti hozzászólásomban leírni, hogy természetesen én is gyártok kamu email címeket, kamu nickneveket, soha nem a saját, valós, általam napi rendszerességgel használt címemről küldöm nekik az üzeneteimet, ennyire idióta azért nem vagyok. Megcsináltam egy címet kamu névvel, mikor bankszámlaszámot kérnek nem létező banknevet adok meg nem létező számlaszámmal.. (na persze, mert ezek ki akarják fizetni a terméket, igaz? ugyan már...) Tehát arra mindig is ügyeltem, hogy ami infot magamról kiadok, az mind kamu. Ebben az esetben csak nem tud rólam infokat gyűjteni, nem igaz?
Illetve annyi, hogy az a...d.hu ingyenes hirdetési oldalon egy mobilszámomat kiírtam, ami titkosított,t tehát tudakozó nem adja ki, de ezek olyan idióta, béna csalók.. hogy kérték a számomat, hogy adjam meg.. megadtam nekik nemlétező kamu számot, folyton írtak vissza, hogy nem csöng ki meg ilyenek... bénák....persze arról a mobilszolgáltatónál intézkedtem, hogy minden emelt díjas szolgáltatást kapcsoljunk ki, illetve a hívásszűrőt is elintéztem, hogy ne tudjanak külföldi számról zaklatni (mivel senkim sincs külföldön, nem várok külföldi hívást). Ebben az esetben mi a helyzet? Csak nem történik semmi... Köszi a segítséget.

oriontronic # 2013.07.30. 11:12

PinkiePie:
Ha lehet róla negatív véleményt adni (mint pl a vaterán) akkor hagyjon. A telefont meglehet próbálni eladni, valószínűleg jobban jár így mintha jogi útra terelné a dolgot, úgy évekbe telhet és viszonylag kis összegről van szó.
Vagy "zaklassa" az eladót hátha megtörik.

Licsino:
Ha felkelti egy csaló érdeklődését, (pl mert válaszolt a levelére) akkor a csaló rákereshet az email címére, nick nevére a neten, összegyűjti milyen mélcímek, telszámok, nicknevek kapcsolódnak még önhöz, átnézi a fórumhozzászólásait, hirdetéseit stb. Vagy hozzájutott egy olyan oldal adatbázisához ahol megvoltak adva az adatai (pl feltörte egy webshop honlapját, vagy éppen a webshop adta el az adatait). Egy átlagos nethasználót hamar be lehet így azonosítani.

Elég nagy bosszúságot okozhat egy csaló akkor is ha csak a neten keresztül ismeri, extrém esetben börtönbe is juttathatja az áldozatot de ez nem jellemző a csalókra. Ők általában csak a pénzt tartják szem előtt, ha nem jön össze akkor továbbállnak egy másik áldozatra.
De ha nagyon felidegesít valakit akiről gyakorlatilag azt sem tudja kicsoda és valószínűleg a rendőrség sem tudná kideríteni, míg a csaló mindent tud magáról akkor komolyabb baja is lehet belőle, még ha nagyon kicsi is az esélye.

Ha érdekli a dolog akkor képezze tovább magát (pl http://www.419eater.com/…/baiting.htm), és ne olyan mélcímről szívassa őket ami a valós kilétéhez köthető.

Gergőius:
Én csak annyit tudok mondani hogy be kell menni a rendőrségre megtenni a feljelentést.
Ha a csaló ilyen beszédes tud lenni a telefonon, akkor érdemes lehet felvenni egy okos telefonnal (könnyen, ingyen megoldható)

Véleményem # 2013.07.30. 01:41

PinkiePie

Tanuló pénz volt...