Jogsi nélküli vezetés.


c.sipos # 2010.01.24. 10:43

Tisztelt ObudaFan!

Köszönöm a gyors választ!

ObudaFan # 2010.01.24. 08:00

Pénzbírságra. Elméletben akár elzárással is büntethető a dolog, de azt ritkán szabják ki ezért.

c.sipos # 2010.01.24. 02:52

Sziasztok!

Gyorshajtásért bevonták a jogsit, két állampolgárságom van és így van 1 másik jogsim is amit Magyarországon elfogadnak.

A telefonálás végett ellenőrzés és miután leellenőrizte az adataimat az éteren keresztül kiderült, hogy a Magyar jogsit gyorshajtás végett bevonták.

Azon kívűl, hogy semmi jóra de mégis mire számíthatok?

Sz.Márton # 2010.01.19. 17:35

Trixixe1!

Ráadásként még jogsi nélkül is vezetett, ha már itt szerepel ez a probléma...?

websas # 2010.01.19. 17:08

IGEN.

Lényegében mi a gondod vele ? (nem dugott meg ?), vagy az zavar, hogy nem pusztul éhen ?

websas

Trixixe1 # 2010.01.19. 15:43

Szeretném megkérdezni, hogy az egyik ismerősöm 39 évesen ment nyugdíjba a határőrségtől. Emellett nevetve mondja, hogy még jár dolgozni a rokonjához autót szerelni és még eljár biztonsági őrnek is. Megteheti ezt?

monalisa1 # 2010.01.06. 22:00

Két dolog lehetséges: vagy van jogosítványod de aktuálisan nem volt nálad, vagy eleve nincs vezetői engedélyed - az elkövetés szempontjából nem mindegy. Amúgy 150 ezer forintig szólhat a büntetési összeg, de azt hogy ezen belül mekkorára is azt itt nem lehet megmondani.

A második lebukást valószínűleg nagyvonalúan kezelték a rendőrök...

Ha nincs jogsid (...) igyekezz mielőbb megszerezni, mert egy tanfolyam 60-80 ezer forintból megvan, ezzel szemben mint esetleges visszaeső (= többszörösen is jogosítvány nélkül vezető) akár már felvetheti a közlekedési büncselekmény megitélését. És ha igen, könnyen megtörténhet, hogy úgy örökre eltilthatnak a vezetéstől.

Ha nincs pénzed egyben kifizetni a majdani büntetést kérhetsz részletre lehetőséget, persze ne havi pár ezer forintos "aprózásra" gondolj.

"Mona"
laikus hozzászóló

Árpee # 2010.01.06. 21:35

Milyen büntetésre számíthatok, ha jogosítvány nélkül elkaptak 3 napon belül kétszer is, de semmit nem írattak alá, mert nem volt rk papirjuk vagy nem tom hogy hívják azt a büntetölapot..., és a másodiknál, még helyszíni jegyzőkönyvet sem írtak?Lehet, hogy szerencsém volt?

sziszi77 # 2009.12.20. 17:14

A forgalmi rendben van,meg autó papírja,biztosítás is van

monalisa1 # 2009.12.20. 16:38

Érvényes vezetői engedély nélküli vezetés esetén 30.000 - 150.000 Ft-ig terjedhet a pénzbüntetés, valamint 1-12 hónapig az eltiltás.

Azt hogy végül is kinél mennyi lesz a taksa az a körülményektől függ - minden egyes eset más.

Egyszerűbb lett volna előbb megszerezni a jogosítványt mintsem az autót megvenni (...) mert így nem kell várni a vezetésre, sem a várható büntetés leteltére...

Tehát NE vezess - amíg nincs bírtokodban a jogosítvány, semmiképp, mert ha ismét elkapnak vastagon fog szólni a rendőrség ceruzája.

Családanyaként különösen nagy felelőtlenség jogsi és érvényes forgalmi engedély nélkül gyerekestől a kocsi volánja mögé ülni.

"Mona"
laikus hozzászóló

sziszi77 # 2009.12.20. 16:08

De én arra lettem volna kiváncsi milyen összegű pénzbüntettésre lehet számítani?A volt férjemet tavaly megbüntették ittas vezetés miatt kapot kedvezményt a gyerekekre igy 43 ezer forint lett a bírság.Nekem kevesebb lesz?Én nem ittam csak jogsi nélkül vezetem.Illetvel ha eltíltanak az mennyi idő lehet kb?

monalisa1 # 2009.12.20. 12:19

Köszönöm, egyben valóban kellemetlen lesz amikor a vezetői engedély eltiltás miatt egy ideig "porosodik" majd a fiókban - ekként kezdeni...

"Mona"
laikus hozzászóló

websas # 2009.12.20. 12:09

Kedves monalisa1!

A kérdezőnek a jogsihoz szükséges"forgalmi vizsgája" nincs meg. az autónak van forgalmija.

Egyébként meg nyafoghat jogsi nélkül vezetett, ennyi.
A vizsgát leteheti, csak egy eltiltással fog kezdeni.

websas

monalisa1 # 2009.12.20. 11:36

Kétféle okból fogsz büntetést kapni mely együttesen valószínűleg "húsbavágó" összeg lesz. És ha ismét elkapnak legális hatósági engedélyek nélküli vezetés miatt, súlyosabban szankcionálnak majd.

Én a forgalmi nélküli gk.használatot külön is veszélyesnek tartom., volt hogy valaki csak pár száz méterre akart menni egy lejárt engedélyes kocsival - azonban a fék nem volt jó., beleszállt egy buszmegállóba és ott halálra gázolt egy várakozó embert.

"Mona"
laikus hozzászóló

sziszi77 # 2009.12.20. 06:57

Nincs még jogsim forgalmi vizsga van hátra.Ezt figyelmbe veszik ,hogy megvan a rutin,meg a kresz ,meg az EÜ tanfolyam?

sziszi77 # 2009.12.20. 06:54

Vezetem az autóm és elkapott a rendőr ,jogositvány nélkül.Kresz szabályait betartottam.Kocsi papírjai rendben voltak.Kisebbik fiam velem volt,de ülésemelőbe,volt bekötvel.Nem szólt semmit a rendőr.Csak felírta az adatomat.Mondtam neki van több kiskorú gyeremekem is, akiket egyedül nevelek.Mire számíthatok?Pénz büntettés kb.mennyi lehet??Ha eltíltanak akkor kb.mennyi idő lehet az elítiltás?Aki ért a témához kiváncsi lennék melyik súlyosabb ha valaki ittasan vezet ,és van jogsija,(nem szoktam inni csak kiváncsi vagyok),vagy ha jogsi nélkül vezet?melyik sulyossabb büntettés?Válaszukat elöre is köszönöm.

laeyer # 2009.12.18. 19:14

Ha nem tudtad, hogy nincs jogsija nincs gond! Ő azt mondta van neki. Jóhogy nem motozod már meg, vagy nem kérdezteted le az Országos NYilvántartóból!

Ő azt mondta van, illetve a múltról tudtad, hogy van. Fel sem merült, hogy nem. Ittasnál is ugyanez van. Nem tudtad, hogy ivott..

prometheusz # 2009.12.18. 10:06

részben válaszolok.

ha a kocsit más vezette és köjön a birság, te megnevezed ki vezette.
ha ő nem ismeri el akkor téged mint tulajdonost közigazgatási birságra sujtanak, ami enyhébb.
az engedélyed nem veszik el de a fizetést nem úszod meg.

ergó egy ujjabb látszat törvény ami pénzt hoz az államnak de a problémát nem oldja meg.
ha van pénzed teperhetsz 200-al, ha lefotózzák a kocsid ráfogod a szomszéd macskájára, majd fizetsz, de megmarad a jogsid.

Persze személyes rendőri intézkedésnél ez már nem számit. Hogy mi van akkor, nem tudom. Ugyhogy konkrétan a kérdésedre sajnos én sem tudom a választ megadni, de legalább nem kötekszem, nem személyeskedem Veled, mint egyesek, ezen a fórumon már ez is valami...

sziszi77 # 2009.12.14. 11:41

És mi van olyankor ha én nem tudtom ,hogy az illetőnek nincs jogsija akinek kölcsön adom az automat?Az mennyit változtatt a helyzeten ha én benne ülök az autoban vagy nem,de nem én vezetem?

sziszi77 # 2009.12.14. 11:36

Én még nem kaptam meg a jogsit.De van egy autó a nevemen lassan fél éve.De mi van olyankor ha én benne ülök az autoban ,de nem én vezetem.Aki vezeti annak elvették állítolag a jogsiját.(az egyik ismerösöm).Ilyenkor engemet is megbüntettenek?Mivel én vagyok a tulajdonos?És olyankor mi van ha valkinek kölcsön adom az automat,és mondjuk véletlen csinál valamit pl:gyorshajtás vagy akármi,Olyankor kit büntetnek meg?????

ObudaFan # 2009.12.14. 10:59

218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet
az egyes szabálysértésekről
Engedély nélküli vezetés
47. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi,
százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(2) Azzal szemben, aki a közúti forgalomban gépi meghajtású járművet engedély nélkül vezet, a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki.
(3) Az (1) bekezdésben meghatározott közúti közlekedési szabálysértés esetén - a szabálysértési jogsegély keretében - a pénzbírságot kiszabó jogerős határozat végrehajtása átadható.

websas # 2009.12.12. 20:06

Kedves sziszi77!

Tudod akkor lesz valakinek jogsija, személyie, útlevele, ha a kezében van. Addíg csak egy megkezdett államigazgatási eljárás.

websas

Frixike # 2009.12.12. 17:50

Csak még annyi: igen Morci,abban igazad van. Már meg is bántam. Amiatt irtam pont Monának,amit,mert ő mindig csak véleményt ír...
Mellesleg tényleg azért regisztráltam,mert segitség kellett,akkor egyszer irtam véleményt...
Ennyi

monalisa1 # 2009.12.12. 16:36

Akkor is csak egy kezdő vezető leszel - x százezernyi km vezetési gyakorlat nélkül még.

Te túl vagy a 30. életéven én meg túl a negyvenedik jogosítványéven!...

Tehát mégiscsak tapasztalatból a beszédem.

Üdv.

sziszi77 # 2009.12.12. 16:08

De monolisa én túl vagyok a 30-on.