Jogsi nélküli vezetés.


ricco # 2011.11.21. 08:52

Sziasztok!
Mindennem megvan ami ajogosítványhoz kell, de még nemküldték ki. Ha van róla egy kis papirom azzal vezethetek? Mert elég fontos lenne!

pazs # 2011.11.21. 09:20

nem.

poruljartam # 2011.11.26. 00:45

Kedves Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni! Az imént igazoltattak le a rendőrők, körübelül 1 órája, mikor jöttem haza a városból, csak azért mentem be mert, tankoltam, de leragadtam, egy segédmotort vezettem, de jogosítványom nincsen, elkérték az adataim, fényképezgették a motort, kérdezősködtek, hangja miatt nem hitték el hogy csak segédmotor, meg ilyenek, és ott ahol leállítottak le kelett raknoma motort majd hazahoztak, kérdésem az lenne, hogy körübelül milyen mértékű
büntetésre kell számolnom, azért mert nem volt jogosítványom, a forgalmi vizsga jövöhéten lesz meg B, kategoriából, de hát ez édeskevés, szóval mégis mekkora büntetést kaphatok, mi a minimális, és a maximális értékhatár? válaszotokat előre is köszönöm!

scooti # 2012.02.21. 07:43

Következő a kérdésem:4 éve eltiltottak a vezetéstől 2 évre,ez lejárt de még nem vizsgáztam újra.Sajnos elkövettem azt a hibát,hogy nem adtam le a régi jogosítványom,hanem csináltattam 1 újat és azt adtam le a régivel pedig kint Németországban közlekedtem mert a munkámhoz elengedhetetlen a jogosítvány Most volt egy koccanásos balesetem 50-50 re hozta ki a rendőrség és le kellett adnom az irataimat a biztosítóhoz.Attól félek ,hogy most minden kiderül mire számíthatok mert nagyon félek!!!A biztosítók utána néznek ??Mert a rendőrséggel nem voltprobléma nem foglalkoztak vele....

Véleményem # 2012.02.21. 15:31

scooti

Nem tudom hogy a biztosító részéről mi lesz. Az tuti hogy a rendőrségnek kell ezt észre venni, és látni. Ha nem, akkor ők hibáznak.
Biztos hogy újra kell vizsgáznod?

Ha nem derül ki, akkor szerencséd van. Ha kiderül akkor, újra eltiltanak szerintem.

Gabicsek # 2012.02.21. 18:53

2 év eltiltásnál újra kell vizsgázni.
Azért lehet, hogy a rendőségen is ki fog derülni. Azért, mert a helyszínen nem derült ki, a kapitányságon még kiderülhet, úgyhogy még kicsit izgulhatsz.

Atis77 # 2012.02.24. 11:18

Rosszabb esetben okirathamitás miatt is megrángatnak. Minden kategóriát elvettek annó?

tezsolt # 2012.04.03. 13:47

Sziasztok!

"Mindennem megvan ami ajogosítványhoz kell, de még nem küldték ki. Ha van róla egy kis papirom azzal vezethetek?" - tehát ezzel nem vezethetek.
Ilyen esetben is ugyanaz vonatkozik rám, mint ha egyáltalán nincs jogsim? Sőt... (Pénzbírság + jogsi visszatartása)

Köszi,

vightibor@gmail.com # 2012.04.13. 15:39

Sziasztok!

1 órája igazoltattak mert telefonáltam vezetés közben.A jogosítványom egy évvel ezelőtt lejárt,viszont 2 héttel ezelőtt megcsináltattam az újat. Amit adtak papírt az a másik autóba maradt,így a rendőrök számítógépes rendszerébe lejárt jogsival szerepelek. A történet vége hogy feljelentettek,most várom az eredményt.
Milyen bírságra számíthatok,illetve fellebbezés esetén van-e rá esély hogy elengedik a lejárt jogsi miatti bírságot?

Lacce # 2012.05.06. 17:15

Üdvözletem!

Az a kérdésem ,hogy elvették a segédmotoros jogosítványomat 1 évre enyhe ittas állapot alatti vezetés miatt.ha megcsinálom az utánaképzést és vissza kapom a jogosítványomat,akkor milyen büntetésre számíthatok ha ezután elkapnak 400 ccm-es motorral,ami A-korlátlan jogosítvánnyal vezethető,de nekem csak és kizárólag egy M kategóriás(segédmotoros) jogosítványom van? előre köszönöm!

Véleményem # 2012.05.07. 11:12

Lacce

1 év után levizsgázol és vissza kapod a jogsid. Ha nincs meg az A korlátlan kategóriád akkor vizsgázz le abból is hogy tudj olyan motort vezetni. Ha nincs meg ez akkor feljelentenek. Pénzbírság várható.

Véleményem # 2012.05.07. 14:39

Ha nincs vezetői engedélyed arra a kategóriára amit vezetsz, akkor az fix 20.000 Ft. helyszíni bírság is lehet.

Oyle # 2012.09.06. 11:39

Tiszteletem!

Az volna a kérdésem, hogy ha valakit tetten érnek olyan jármű vezetésén, amely kategóriára nincsen érvényes vezetői engedélye, milyen büntetésre számíthat?
Pl. emberünk érvényes B-kategóriás jogsival vezet A-, vagy mondjuk E-kategóriás járművet.

Azzal tisztában vagyok, hogy elvileg: "A KRESZ 4. § (1) bekezdés a) pontja" szerint a büntetés 20.000 Ft helyszíni bírság, ill. 40.000 Ft pénzbírság. De semmi több? Semmi egyéb bírság, szankció, vezetéstől eltiltás, nyilvános megvesszőzés, borsóntérdeplés, akármi? Ténylegesen "meg lehet ezt úszni" a helyszínen 20 ezerrel?

A válaszokat előre is köszönöm!

Véleményem # 2012.09.06. 18:29

Oyle

Változott a bírságolás ezzel kapcsolatban szeptember 1.-től. Most már 35.000 Ft. helyszíni bírság, feljelentés esetében a pénzbírság 70.000 Ft.

Ismételt elkövetés esetén nő az összeg.

efi99 # 2012.09.07. 05:25

MIvel 100 esetből kb max 1-szer futbele az ember rendőri ellenőrzésbe, 350 Ft-be kerül 1-1 kör, ami nem mondható soknak...nevetséges.
Legalább 10x-es büntetés kellene.

Zolih # 2012.10.19. 16:47

Hello,

Ma reggel igazoltattak. Sajnos a tarcam otthon maradt jogsi es forgalmi nem volt nalam. Feljelentettek. Mire szamithatok szerintetek? Szemelyautoval voltam. Minden papirom rendben van.
Koszonom.
Z

Atis77 # 2012.10.25. 03:17

Hát jó nagy köcsögök voltak ha feljelentettek. Úgy tudom a jogsi 10e ft ha nincs nálad, forgalnit passzolom.

Valaki26 # 2013.02.27. 16:39

Hello

Következők lennének a kérdéseim:Ha B:kocsi/A1:125 cm3-es motor/A2:max 35-os motor jogosítvánnyal vezetek olyan motort amit csak A:korlátlan motoros jogosítvánnyal lehet vezetni és elkapnak akkor mekkora bírság várható(helyszíni 35e,pénzbírság 70e??)? És ami fontosabb,a meglévő kategóriáktól eltilthatnak,illetve változtathatnak azon az időn amit a korlátlan motoros jogosítványra kell várnom?Vagy ha már teszem a korlátlan jogosítványt félbeszakíthatják azt? Illetve a motornak a forgalmiját nem vonhatják be? Ilyenkor a motort hogyan szokták/engedik hazajuttatni? Hazafelé adnak ideiglenes papírt vagy meg kell oldanom a szállítását? A kérdések az első lebukásra vonatkoztak. Ha esetleg nem kérdeztem valamit de még büntetés ként kaphatom akkor azt is írhatjátok a pontokon kívül.Válaszotokat előre is köszönöm.

hunter1900 # 2013.05.04. 10:44

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy mire számíthatok abban az esetben ,ha nincs semmilyen jogosítványom de éppen a "B" kategóriát csinálom (már vezetek fogalomban oktatóval) és esetleg elkapnak egy 500ccm-es "A2"-es jogosítvánnyal vezethető motoron?
Pénzbírság körülbelül mennyi? Ezen felül eltilthatnak?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.

Prodriftoli # 2013.05.17. 11:25

Sziasztok!
Tegnap megfogtak a rendőrök anyám autójával jogositvány és forgalmi engedély nélkül a boltból hazafele egyik barátommal. Nem készült jegyzőkönyv se semmi. Később (mivel nincs jogosítványom és CSAK 15 vagyok) egy másik rendőr vezette haza az autót pár utcával arrébb. Elmondásuk alapján feljelentés készüt az esetről. Következményképpen mire számítsak? Pénzbírság(mennyi)? Eltilás(mennyi)? Előre is köszönöm a segítséget.

bambi007 # 2014.03.13. 05:45

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, ha lejárt a jogsim kb 2 éve és elkapnak a rendőrök mennyi pénzbüntetésre számíthatok?

Agent Cooper # 2014.03.13. 10:46

Kedves Kérdezők!

Amennyiben az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító okmánnyal, abban az esetben 90 000 Ft pénzbírságot köteles megfizetni! (A helyszíni bírság csupán a fele!)

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2014.03.13. 10:57

Kedves Valaki26!

A pénzbírság mértékét helyesen ismeri. Jogosítvány nélkül nem vezetheti a járművet, az elszállításáról Önnek kell gondoskodnia. Nem tiltják el, csak ha hat hónapon belül másodszor követ el súlyos közlekedési szabálysértést.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Ügyvédbank # 2014.03.13. 10:59

Tisztelt Prodriftoli!

Engedély nélküli szabálysértés valósul meg, mivel az intézkedő rendőrök feljelentést tettek az ügyben. A cselekménytől számított 30 napon belül fog kapni egy határozatot a rendőrkapitányságtól. Egyébként annak ellenére, hogy nincs vezetői engedélye eltilthatják a járművezetéstől. Ez azt jelenti, hogy addig nem szerezhet vezetői engedélyt. Az eltiltás minimuma 1 hónap, maximuma 1 év. Egyébként sajnos pénzbírságot is kiszoktak szabni ebben az esetben.

Tisztelettel
Ügyvédbank

Agent Cooper # 2014.03.14. 08:42

Az előzőeket annyival egészíteném ki, hogy valószínűleg elírás történt, mert minden szabálysértés „engedély nélküli szabálysértés”, de ebben az esetben engedély nélküli vezetés szabálysértés történt.

Továbbá a cselekmény elkövetésétől számított 30 napon belül nem feltétlenül kell határozatot kapni, ugyanis egyrészt a szabálysértési eljárás kezdőnapja a feljelentésnek a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező szabálysértési hatósághoz érkezését követő nap, és a határidő indokolt esetben 30 nappal meghosszabbítható. Másrészt a határozat kézbesítése is időt vesz igénybe. Így akár az is elképzelhető, hogy a határozatot valaki a szabálysértés elkövetése után a harmadik hónapban kapja meg teljesen jogszerűen.

Üdvözettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…